35192

1978 Węgry, Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Argentynie, seria czysta.

20 PLN20 PLN
35196

1978 pomnik polskiego kombatanta w Paryżu, karta maksimum poczty francuskiej.

10 PLN10 PLN
35198

1978 "Polonia 78 - Polonia Jutra" I Zjazd Polonii Wolnego Świata w Toronto, arkusik pamiątkowych nalepek przygotowanych z okazji zjazdu; papier na części powierzchni delikatnie sfałdowany.

100 PLN100 PLN
35205

1980 10-lecie biblioteki polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires, koperty okolicznościowe poczty argentyńskiej.

20 PLN20 PLN
35208

1983 badacze Australii - w serii znaczek z podobizną Edmunda Strzeleckiego, koperta okolicznościowa poczty australijskiej.

10 PLN10 PLN
35210

1984 wydanie poczty radzieckiej "Pokój", napis na znaczku "POKÓJ" w języku polskim.

15 PLN15 PLN
35212

1984 40-lecie bitwy o Monte Cassino, koperta okolicznościowa poczty brytyjskiej.

10 PLN10 PLN
35217

1985 20-lecie Układu Warszawskiego, koperta FDC poczty NRD.

10 PLN10 PLN
35219

1986 rurociąg Przyjaźń, koperta FDC poczty NRD.

10 PLN10 PLN
35221

1986 60 rocznica przelotu kapitana B.Orlińskiego na trasie Warszawa-Tokio-Warszawa, dekoracyjna koperta Stowarzyszenie Lotników Polskich w Kanadzie wysłana 9 11 1987 z Kanady do Wielkiej Brytanii.

30 PLN30 PLN
35222

1987 Maria Curie Skłodowska, koperta FDC poczty francuskiej.

10 PLN10 PLN
35227

1989 wystawa filatelistyczna Polpex '89, nalepka okolicznościowa.

10 PLN10 PLN
35231

1993 generał L. Żeligowski na liście litewskich zbrodniarzy wojennych, koperta okolicznościowa poczty litewskiej.

15 PLN15 PLN
35265

1915 widokówka o tematyce legionowej (S.III. I. BRYGADA J.PIŁSUDSKIEGO W OKOPACH), czysta.

20 PLN20 PLN
35350

1933 widokówka Brześć, widok na wejście do twierdzy w Brześciu n/B, miejsca uwięzienia posła W.Korfantego; czysta.

50 PLN45 PLN
35351

1933 widokówka Szklarska Poręba Huta (Schreiberhau Josephinenhütte), czysta.

35 PLN32 PLN
35385

1978 Mirosław Hermaszewski, Piotr Klimuk, Wiktor Gorbatko - autograf pierwszego i jak dotąd jedynego polskiego kosmonauty złożony 17.XI na kopercie wraz z autografem kosmonauty radzieckiego, razem z którym stanowili załogę statku Sojuz 30, na odwrocie kontrasygnata potwierdzająca prawdziwość podpisów z pieczątką "WOJSKOWY INSTYTUT MEDYCYNY LOTNICZEJ Z KLINIKAMI"; dodatkowo autograf innego radzieckiego kosmonauty Wiktora Gorbatko, również kontrasygnowanego; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

600 PLN600 PLN
35399

1888 Niemiecka Poczta w Turcji, parka pozioma znaczków za 1 PIA/20Pf skasowana "5 6 88" na wycinku z listu poleconego z Konstantynopola datownikiem "CONSTANTINOPEL 1 DEUTSCHE POST"; bardzo dobry stan zachowania.

50 PLN50 PLN
35435

1933 III Rzesza, karta ilustrowana, wydana z okazji posiedzenia Reichstagu w Poczdamie.

10 PLN10 PLN
35452

1937 III Rzesza, Reichsparteitag, karta propagandowa z ilustracją przedstawiającą samolot Hitlera w locie nad Norymbergą, ostemplowana okolicznościowo 6.9 w Norymberdze.

50 PLN50 PLN
35459

1938 Kraj Sudecki (Sudetenland), dekoracyjna karta ofrankowana czechosłowackim znaczkiem, skasowany 22.9 w Rumburgu (Rumburk) stemplem propagandowym "Tag der Befreiung" z okazji przyłączenia siłą - na mocy układu monachijskiego - tych ziem do III Rzeszy w październiku 1938.

160 PLN144 PLN
35463

1939 III Rzesza, powrót niemieckiego Legionu Condor z Hiszpanii; znaczek na dekoracyjnej widokówce skasowany 31.5 w Hamburgu w dniu powrotu legionistów do kraju; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

160 PLN144 PLN
35483

1942 III Rzesza, ilustrowana karta pocztowa (Organizacja Todt) na papierze kremowym, dobry stan zachowania (punktowe przebarwienia).

20 PLN20 PLN
35592

1916 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list polecony wysłany 19.7 z Symbirska, dwa stempelki cenzury symbirskiej w tym cenzora nr.21, zalepka cenzury moskiewskiej! nalepka polecenia dla przesyłek zagranicznych z pisaną alfabetem łacińskim nazwą miejscowości "Simbirsk" i stempelek polecenia dla korespondencji krajowej z napisami grażdanką; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

200 PLN200 PLN