Num# | Photos | Description | Start price | Buy price |
2440 |
1938 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Kraków nr 101. | 50 PLN | 50 PLN | |
2441 |
1938 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Wodzisław - Rybnik nr 605, bardzo krótki okres kursowania ambulansu. | 220 PLN | 320 PLN | |
2445 |
1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok z podlepką na marginesie bloku, ładny stan. | 180 PLN | 180 PLN | |
2451 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, blok. | 90 PLN | 90 PLN | |
2474 |
1939 list o charakterze pamiątkowym z Jaworzyny Spiskiej 7.1.39 ze stemplami propagandowymi "WYZWOLONA JAWORZYNA W POLSKICH TATRACH" i "Szlak turystyczny Jaworzyna wrócił do Polski.". | 80 PLN | 80 PLN | |
2475 |
1939 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Stryj - Stanisławów nr 360, rzadki ambulans kursujący na tej trasie w ostatnim roku przed wybuchem wojny. | 120 PLN | 120 PLN | |
2476 |
1939 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Łódź Fabryczna - Koluszki nr 475, rzadki ambulans kursujący na tej trasie w ostatnim roku przed wybuchem wojny. | 120 PLN | 220 PLN | |
2490 |
1939 25 rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, blok czysty pozagniatany na krawędziach, liczony jako trójblok z bloku. | 70 PLN | 70 PLN | |
2500 |
1939 25. rocznica wymarszu Legionów, blok ze złamanym narożnikiem, pionowa charakterystyczna smuga na gumie. | 70 PLN | 70 PLN | |
2501 |
1939 kontrolna odbitka datownika Urzędu Celnego w malutkiej miejscowości Okopy św. Trójcy w najdalszym południowo-wschodnim zakątku Polski, z 21.IX - prawdopodobnie ostatniego dnia przed wkroczeniem Sowietów. | 40 PLN | 40 PLN | |
2518 |
1920 godło Litwy Środkowej, marginesowa próba znaczka za 1 mk. w kolorze niebieskim na papierze gąbczastym gazetowym, gwarancja Krawczyk. | 60 PLN | 54 PLN | |
2533 |
1921 Insygnia Rektorskie, makulatura próby znaczka za 6 mk. klisza karminowa na froncie, a niewielki fragment kliszy oliwkowoszarej na odwrocie, gwarancja. | 40 PLN | 40 PLN | |
2535 |
1921 różne rysunki - gen L.Żeligowski, próba jednej z klisz znaczka za 10 mk. na białym zwykłym papierze, gwarancja Krawczyk. | 60 PLN | 60 PLN | |
2545 |
1921 wydanie na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża, parka makulatury znaczków za 2+1 mk. z nadrukiem normalnym i poczwórnym odwróconym, pięć nadruków na jednym znaczku to rzadkość, gwarancja. | 600 PLN | 600 PLN | |
2630 |
1919 Konstantynopol, seria nowodruków z nadrukiem LEVANT na podlepkach, gwarancja. | 45 PLN | 45 PLN | |
2648 |
1929 Port Gdańsk, znaczek z dziurkowaniem firmowym. | 30 PLN | 30 PLN | |
2700 |
1920 Olsztyn, I wydanie, seria kasowana częściowo na wycinkach; na karcie wystawowej. | 150 PLN | 150 PLN | |
2701 |
1920 Kwidzyn, I wydanie mediolańskie, seria kasowana. | 150 PLN | 150 PLN | |
2724 |
1920 Olsztyn, II wydanie, seria 13 znaczkowa kasowana; na karcie wystawowej. | 100 PLN | 100 PLN | |
2779 |
1941 URUCHOMIENIE POCZTY POLSKIEJ NA EMIGRACJI I wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, list do USA ofrankowany całą serią, nadany 15.XII w pierwszym dniu obiegu, będącym jednocześnie dniem rozpoczęcia działalności Poczty Polskiej na Emigracji w agencji pokładowej Polskiej Marynarki Wojennej nr.1 na niszczycielu ORP "Piorun" w dniu jej uruchomienia!!! znaczki ostemplowane metalowym datownikiem typu II (cyfry kodowe w układzie "--1"); czerwony stempel cenzora okrętowego "PER 34" tzw. nagrobkowy (tombstone censor mark); słabszy stan zachowania. | 120 PLN | 160 PLN | |
2783 |
1941 I wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, list polecony nadany 15.XII.1942 w agencji pokładowej Polskiej Marynarki Wojennej nr.27 na okręcie podwodnym ORP "Wilk", znaczek skasowany metalowym datownikiem typu II; ośmiokątny stempelek cenzury brytyjskiej "P.94", okrągły stempelek cenzury niebieski stempelek polecenia "AGENCJA"; walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | 600 PLN | 600 PLN | |
2786 |
1942 nalepki dobroczynne na Polski Czerwony Krzyż - interesujący zestaw makulatury - 6-ka z drukiem na zagięciu arkusza (ślad podlepki na środkowym dolnym znaczku) oraz 4-ka z abklaczem (zagięcia na dolnej parce). | 150 PLN | 150 PLN | |
2788 |
1943 II wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, seria na kopercie skasowana 1.XI w agencji pokładowej Polskiej Marynarki Wojennej nr.3 na krążowniku ORP "Dragon" w dniu jej uruchomienia!!! znaczki ostemplowane gumowym datownikiem typu III; agencja funkcjonowała zaledwie 8 miesięcy (1.XI.1943-8.VII.1944) do czasu zatopienia okrętu; dobry stan zachowania. | 200 PLN | 210 PLN | |
2789 |
1943 II wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, świetne graficznie staloryty, seria w pięknym stanie. | 40 PLN | 40 PLN | |
2790 |
1944 III wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, zdobycie Monte Cassino, seria przedrukowa w pięknym stanie. | 200 PLN | 200 PLN | |
2791 |
1944 III wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, zdobycie Monte Cassino, pamiątkowa seria na liście poleconym nadanym 27.VI w agencji pokładowej Polskiej Marynarki Wojennej nr.25 na okręcie podwodnym ORP "Sokół", znaczki ostemplowane gumowym datownikiem typu III, czarny stempelek polecenia "AGENCIA". | 350 PLN | 350 PLN | |
2795 |
1945 IV wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, znaczek z dopłatą na rzecz sierot po powstańcach, w pięknym stanie. | 30 PLN | 30 PLN | |
2805 |
1939 obszary anektowane przez ZSRR, lokalny nadruk ПОЧТА С.С.С.Р. Голодающим 50 коп. + 50 коп. - dopłata NA GŁODUJĄCYCH, na polskim znaczku międzywojennym Wymarsz Legionów, gwarancja Krawczyk. | 300 PLN | 300 PLN | |
2807 |
1939-40 Tereny anektowane przez ZSRR, zestaw znaczków na wycinkach, różne kombinacje, radzieckie znaczki i polskie datowniki z Przemyśla i Lwowa, radziecki znaczek i datownik, polskie znaczki i radzieckie datowniki w tym drugi rzadki i pięknie odbity z 4 miejskiej ekspedycji w Nowogrodzie Wołyńskim. | 150 PLN | 150 PLN | |
2894 |
1940 Armia Polska we Francji, widokówka datowana 1.IV w miejscowości St.Marcel wysłana do Paryża do hotelu Regina gdzie miały siedzibę naczelne władze Wojska Polskiego na Emigracji; oznaczona literami "F.M." co zwalniało przesyłki wojskowe od opłaty pocztowej, listowa pieczęć formacyjna "La Vaguemestre ARMEE POLONAISE WOJSKO POLSKIE"; przesyłki z okresu kampanii francuskiej, chociażby ze względu na krótki czas jej trwania (około 6 miesięcy) są trudne do zdobycia; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | 400 PLN | 400 PLN | |
2896 |
1941-5 stemple polskich poczt polowych na wycinkach. | 30 PLN | 30 PLN | |
2897 |
1941 Wojsko Polskie we Francji, seria nalepek Czerwonego Krzyża dla wojsk lądowych, lotniczych i morskich, dodatkowo brzegowy znaczek dla wojsk lądowych jednostronnie cięty; spotykane czasem na listach poczty polowej. | 40 PLN | 40 PLN | |
2906 |
1942 Polskie Siły Zbrojne w ZSRR, dowód nadania listu poleconego wysłanego 8.7 do Aktiubińska, za pośrednictwem poczty polowej 3003 przydzielonej do 7 Dywizji Piechoty w rejonie miejscowości Kermine, datownik POLEWAJA POCZTA 3003 (ПОЛЕВАЯ ПОЧТА) z wyróżnikiem "б"; wszelkie całości pocztowe z Armii Andersa z okresu sowieckiego, należą - z oczywistych względów - do niezwykle rzadko spotykanych walorów polskich poczt polowych okresu II wojny światowej. | 250 PLN | 200 PLN | |
2936 |
1943 blok "Na dozbrojenie", służył jako pokwitowanie za wpłatę gotówkową na broń, słaby stan zachowania - dwa złamania, naddarte krawędzie, ale dwa znaczki w bardzo ładnym stanie, a środkowy tylko lekko załamany przy krawędzi. | 500 PLN | 450 PLN | |
2968 |
1945 poczta polowa - HEL, znaczek wydany w marcu dla okrążonych oddziałów niemieckich w rzadszym kolorze jasnoniebieskim (Mi.400 euro), używany do frankowania poczty wysyłanej do Niemiec okrętami podwodnymi - tzw. U-Boot Hela post, gwarancja i opis Gryżewski. | 800 PLN | 800 PLN | |
2969 |
1945 znaczek niemieckie poczty polowej na Helu, tak zwany U-Boot, w kolorze ciemnoniebieskim, fotoatest Gabisch. | 900 PLN | 900 PLN | |
2970 |
1945 poczta polowa - HEL, znaczek wydany w marcu dla okrążonych oddziałów niemieckich w kolorze niebieskim (Mi.350 euro), używany do frankowania poczty wysyłanej do Niemiec okrętami podwodnymi - tzw. U-Boot Hela post, gwarancja Krawczyk. | 600 PLN | 600 PLN | |
2984 |
1946 szlak bojowy II Korpusu, seria. | 50 PLN | 50 PLN | |
2986 |
1946 Poczta Polowa II Korpusu, I wydanie, marginesowa seria znaczków czystych. | 50 PLN | 55 PLN | |
3006 |
1947 Środkowy Wschód - Dowództwo II Korpusu, wydanie wydziału opieki nad żołnierzem, marginesowy znaczek za 50 gr. | 12 PLN | 12 PLN |