4749

1947 przedrukowe wydanie lotnicze, seria z odmianą a i b. gwarancja i opis.

35 PLN35 PLN
4753

1947 przedrukowe wydanie lotnicze, parka znaczków za 50 zł./25 gr. w kolorze brązowoczerwonym, lewy z odbitymi liniami papilarnymi kontrolera druku, prawy z niekatalogowaną usterką na poz.47 "wcięcia w literach N, Z i Ł", sygnowany ołówkiem Gryzewski, gwarancja Schmutz.

150 PLN150 PLN
4761

1947 brat Albert, blok legitymacyjny z oznaczeniem walca O.K. - znajdującym się pod 41 znaczkiem w arkuszu, czysty, bardzo dobry stan zachowania.

40 PLN40 PLN
4779

1948 list polecony z Gorlic do Jarosławia.

10 PLN10 PLN
4783

1948 list zwykły do Krakowa.

10 PLN10 PLN
4819

1948 Międzynarodowy Wyścig Kolarski, znaczek z błędem "pęknięte koło".

20 PLN20 PLN
4828

1948 kartka nadana ze schroniska na Śnieżce, kasownik i stempel schroniska.

20 PLN20 PLN
4829

1948 Wystawa Ziem Odzyskanych, serie z odmianami ząbkowań.

50 PLN50 PLN
4883

1948 walka z gruźlicą, seria w dwóch paskach obejmujących wszystkie typy przywieszek, dodatkowo numery walców w narożnikach i znaczek z błędem "bransoletka", w tej postaci unikalne.

1 500 PLN1 200 PLN
4930

1949 AMBULANS NR.613 relacji TORUŃ-OLSZTYN, czytelna odbitka datownika (z wyróżnikiem "a") na liście przesłanym 12.7 z Wąbrzeźna do Warszawy.

80 PLN80 PLN
4945

1949 Kongres Jedności Ruchu Robotniczego, seria z odmianami.

120 PLN120 PLN
4967

1950 groszy, seria wydania na przesyłki lotnicze z nadrukami groszy typ 21.

70 PLN63 PLN
4976

1950 list polecony z Gdańska 24.4.50 do warszawy.

15 PLN35 PLN
5024

1950 "groszy" znaczki w tym podwójnie ząbkowane poziomo!!! z niebieskim nadrukiem typu 26, list wysłany 22.1.1951 z miejscowości Cieszków do Warszawy (same znaczki kasowane Mi.160 euro); gwarancja.

260 PLN220 PLN
5027

1950 PODWYŻSZONA TARYFA, firmowy list polecony z Lublina do Warszawy wysłany 1.11.50 pięć dni przed oficjalnym wprowadzenia reformy walutowej opłacony według trzykrotnie podwyższonej taryfy pocztowej obowiązującej jeden tydzień od 30.10. do 5.11.50.

450 PLN470 PLN
5028

1950 PODWYŻSZONA TARYFA, list polecony z Jasła do Sanoka wysłany 31.10.50 sześć dni przed oficjalnym wprowadzenia reformy walutowej opłacony według trzykrotnie podwyższonej taryfy pocztowej obowiązującej jeden tydzień od 30.10. do 5.11.50, na odwrocie stempel odbiorczy.

450 PLN450 PLN
5106

1950 "groszy" znaczki z niebieskim nadrukiem typu 26, list polecony wysłany 20.1.1951 z miejscowości Sława do Wrocławia; kasownik i erka odbite granatowym tuszem!!!; obowiązkowa dopłata na odbudowę Warszawy opłacona wydanymi w tym celu znaczkami z takim samym nadrukiem, ładna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; sygnowane Roszkowski.

120 PLN100 PLN
5118

1950 walka o pokój, seria z odmianami.

45 PLN45 PLN
5133

1950 groszy, miejscowy list polecony ze Szczecina opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 21 w kolorze czerwonym.

50 PLN50 PLN
5183

1950 "groszy - lokalny", Rzeszów, plan 6-letni, znaczek za 15 zł. z czarnym stempelkiem rzadkiego typu 36, gwarancja Krawczyk.

300 PLN300 PLN
5196

1950 100 rocznica śmierci generała Józefa Bema - frankatura pojedyncza, widokówka (Białystok) wysłana 27.12 z Brzegu do Edynburga (opłata niezgodna z taryfą), bardzo dobry stan zachowania.

40 PLN40 PLN
5320

1951 groszy, front listu firmowego z Łodzi do Katowic opłacony znaczkiem z nadrukiem groszy typ 6 w kolorze fioletowym.

20 PLN20 PLN
5329

1951 80. rocznica Komuny Paryskiej, odmiany papieru.

15 PLN15 PLN
5388

1952 cementownia w Wierzbicy, serie z odmianami papieru.

60 PLN60 PLN
5452

1953 sporty zimowe, serie z odmianami papieru.

75 PLN75 PLN
5463

1954 Międzynarodowe Zawody Szybowcowe, serie z odmianami papieru i ząbkowań.

230 PLN230 PLN
5509

1955 karnet - "MIĘDZYNARODOWY KONKURS PIANISTYCZNY IM. FRYDERYKA CHOPINA", projektowany i grawerowany przez Czesława Słanię.

60 PLN60 PLN
5529

1955 XXIV Międzynarodowe Targi Poznańskie, seria z odmianami.

40 PLN40 PLN
5544

1955 XII Rajd Tatrzański, seria z odmianami papieru i ząbkowań.

40 PLN50 PLN
5549

1955 II Międzynarodowe Igrzyska Sportowa Młodzieży, seria ząbkowana z odmianami papieru i ząbkowania.

40 PLN40 PLN
5592

1956 rocznik kopert FDC (Fi.287.-).

180 PLN180 PLN
5593

1956 XI Zimowe Akademickie Igrzyska Świata, seria z odmianami ząbkowań.

40 PLN40 PLN
5599

1956 IX Wyścig Pokoju, serie z odmianami papieru i ząbkowań.

30 PLN30 PLN
5624

10 PLN10 PLN
5636

1956 Pomnik M.Kopernika w Warszawie, część karty z opłaconą odpowiedzią z błędem "miejsee" zamiast "miejsce" w adresie odbiorcy, skasowana okolicznościowo 15.05.1973 w Elblągu; temat - KOPERNIK.

30 PLN30 PLN
5640

1957 50-lecie narciarstwa polskiego, seria na kopercie pierwszego dnia obiegu.

10 PLN10 PLN
5656

1957 Wyścig Pokoju, serie z odmianami papierów.

15 PLN15 PLN
5663

1957 Kongres Międzynarodowego Komitetu Technicznego do Walki z Ogniem, znaczek za 60 g. z błędem "przecięte 0", gwarancja Krawczyk.

30 PLN30 PLN
5683

1958 rocznik kopert FDC (w tym 2 x 924-26, Fi.231.50).

160 PLN160 PLN
5713

1959 rocznik kopert FDC, w tym komplet 3 kopert ze znaczkami z przywieszkami "65-lecie polskiego ruchu filatelistycznego" (Fi.273.-).

200 PLN200 PLN