Num# | Photos | Description | Start price | Buy price |
24056 |
1944 grafika obozowa. | 80 PLN | 80 PLN | |
24057 |
1944 Program obchodów Roku Olimpijskiego w Obozie IIC; zachowany w idealnym stanie karnet zawierający szczegółowy program przewidzianych zawodów sportowych i imprez towarzyszących, a ponadto listy osób patronujących obchodom, zarządów klubów sportowych, sędziów, komitetu organizacyjnego zawodów i innych; środkowa część przedstawia trzy niewydane znaczki olimpijskie zaprojektowane przez W.Oyrzanowskiego; żółty kolor tła wokół Apolla; karnet wykonany w technice wielokolorowego drzeworytu stanowi wspaniały dokument historyczny i jest kopalnią informacji o życiu obozowym; walor ten będzie ozdobą zarówno zbioru Poczt Obozowych jak też tematycznego - Olimpiada. | 2 000 PLN | 1 600 PLN | |
24059 |
1944 karta ozdobiona drzeworytem, autorstwa Zygmunta Pazdy, przygotowanym z okazji XXV rocznicy powrotu Śląska Cieszyńskiego do Polski, na odwrocie napis POCZTÓWKA. | 80 PLN | 80 PLN | |
24060 |
1944 pocztówka ozdobiona drzeworytem, autorstwa Zygmunta Pazdy, przygotowanym z okazji XXV rocznicy powrotu Śląska Cieszyńskiego do Polski, w rzadziej spotykanym niebieskim kolorze. | 80 PLN | 80 PLN | |
24061 |
1944 karta ozdobiona drzeworytem przedstawiającym Górę Trzykrzyską w Wilnie, ostemplowana okolicznościowo 19.IV kasownikiem "WILNO"; na odwrocie napis POCZTÓWKA. | 80 PLN | 80 PLN | |
24062 |
1944 XXX rocznica Wymarszu ku Wolności, karta pocztowa ozdobiona okolicznościową symboliczną grafiką z Marszałkiem Józefem Piłsudskim i orłem strzeleckim, z fantazyjnym napisem POCZTÓWKA. | 200 PLN | 200 PLN | |
24063 |
1944 karta ozdobiona drzeworytem, którego autorem jest Marian Stępień, przedstawiającym kościół św.Jadwigi w Pszczynie, ostemplowana 2.V kasownikiem okolicznościowo "GÓRA ŚW.ANNY"; na odwrocie napis POCZTÓWKA. | 80 PLN | 80 PLN | |
24067 |
1991 broszura PZF specjalnego zespołu ds. poczt obozowych polskich jeńców wojennych, gdzie zostaje przedstawione stanowisko co do pełnoprawnego filatelistyczno-pocztowego statusu wydań obozowych, 52 strony i czarno- białe ilustracje. | 35 PLN | 35 PLN | |
24068 |
1941 (?) odbitka fotograficzna o wymiarach 134x84 mm przedstawiająca oficerów najstarszych stopniem w obozie, w tym m.in.: gen.brygady Antoniego Szyllinga - w Kampanii Wrześniowej dowódcę Armii "Kraków"; na odwrocie stempelek "Kommandantur Murnau/ Kantinenverwaltung"; dobry stan zachowania (u dołu kilka otworków). | 250 PLN | 200 PLN | |
24094 |
1943 (?) odbitka fotograficzna o wymiarach 134x84 mm przedstawiająca orkiestrę symfoniczną pod dyrekcją jej twórcy i dyrygenta Leszka Rezlera, zdjęcie wykonano w bloku D nazywanym teatralnym; na odwrocie stempelek "Kommandantur Murnau/ Kantinenverwaltung"; dobry stan zachowania (na odwrocie minimalne punktowe przebarwienia). | 200 PLN | 160 PLN | |
24104 |
1944 Kościół w Miechowie - z dopłatą na Czerwony Krzyż, szeroko cięty znaczek za 1+1 mk. z żółtopomarańczowym tłem na papierze białym gładkim średnim, gwarancja Schmutz. | 300 PLN | 300 PLN | |
24119 |
1945 Orzeł Biały, znaczek za 5 mk. na papierze białym gładkim grubym, gwarancja Schmutz. | 70 PLN | 56 PLN | |
24121 |
1945 listownik z oflagu VIIA wysłany do obozu Gemeinschaftslager Wessenberg, w treści pojawiają się oznaki nadchodzącego końca wojny "...Oflag IIC jest już dość dawno u bolszewików"; korespondencja międzyobozowa jest stosunkowo rzadko spotykana; stempelek cenzora obozowego nr.12; słabszy stan zachowania (dolna część oddzielona); ze zbiorów J.Falkowskiego. | 100 PLN | 80 PLN | |
24122 |
1939-43 zestaw dokumentów dotyczących chorążego Władysława Michałka: zdjęcie w mundurze z kartoteki obozowej z numerem 48656, na odwrocie data 17.XII.39 i stempelek cenzury obozu Oflag IVA, poświadczenie przyjęcia do obozu Oflag IID z 1940 roku i część na odpowiedź listownika wysłanego 18.11.43 z Bydgoszczy do obozu, zwraca uwagę użycie okolicznościowego datownika z częściowo zaczernionymi napisami, stempelek cenzury z numerem 2. | 450 PLN | 360 PLN | |
24132 |
1944 500 rocznica bitwy pod Warną, znaczek z bloku za 50 gr., gwarancja. | 150 PLN | 150 PLN | |
24140 |
1944 herby miast, dwie serie. | 40 PLN | 40 PLN | |
24143 |
1944 herby miast, cztery luzaki z serii, dwa znaczki gwarancja Schmutz. | 25 PLN | 25 PLN | |
24151 |
1944 25-lecie Akademii Górniczo-Hutniczej, czysty znaczek za 50 gr., gwarancja. | 60 PLN | 60 PLN | |
24177 |
1944 karty świąteczne, komplet 3 ilustracji w kolorach: niebieskim, czerwonym, zielonym; wszystkie z obiegu, bardzo dobry/dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz. | 600 PLN | 540 PLN | |
24187 |
1941-1942 formularze poczty obozowej: | 60 PLN | 48 PLN | |
24189 |
1942-44 Oflag IIE - zestaw 9 przesyłek: kart, listowników; każda całość z innym stempelkiem cenzury (3, 6, 10, 11, 13, 14, 15, 18, 19); wszystkie walory w bardzo dobrym stanie zachowania. | 300 PLN | 240 PLN | |
24190 |
1943 karnecik z życzeniam ozdobiony grafiką Wielkanocną, stempelek cenzury obozowej, dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania. | 200 PLN | 160 PLN | |
24192 |
1944 kaplica, znaczek za 20 f. w kolorze jasnozielonym z dużymi marginesami, gwarancja Schmutz. | 420 PLN | 336 PLN | |
24195 |
1944 wydanie obiegowe - różne rysunki, odmiany 4ax4C, 5Iax4C, 6ax4C i niekatalogowana 7Icx3C, wszystkie gumowane, znaczek za 20 f. z małym zmatowieniem na gumie, bardzo trudna do złozenia seria, gwarancja Schmutz. | 900 PLN | 720 PLN | |
24201 |
1944 rocznica odzyskania dostępu do morza, znaczek za 20 f., gwarancja Schmutz. | 400 PLN | 320 PLN | |
24205 |
1944 Kaplica, koperta z ciemnozielonym znakiem opłaty na białym gładzonym jednostronnie papierze; niewielki nakład (350 szt.), bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz. | 1 200 PLN | 1 000 PLN | |
24211 |
1944 AK NA BARYKADACH - rzadki kasownik propagandowy urzędu Poczty Polowej AK przy ul. Szpitalnej, znaczek GG na wycinku z kasownikiem powstańczym typu 9 (Gryżewski), z 09.8. t.j. z dnia jego wprowadzenia (w użyciu do 18.8.), wysoka wycena katalogowa (Fi.3500.-), gwarancja Krawczyk. | 600 PLN | 600 PLN | |
24213 |
1944 BOHATERSKIE WALKI STOLICY - rzadki kasownik propagandowy urzędu Poczty Polowej AK przy ul.Szpitalnej, marginesowy znaczek GG z kasownikiem typu 11 (Gryżewski), z 07.8. t.j. z dnia jego wprowadzenia (w użyciu do 14.8.), bardzo wysoka wycena katalogowa (Fi.6000.-), gwarancja Krawczyk, Petriuk, fotoatest Petriuk BPP. | 500 PLN | 500 PLN | |
24219 |
1944 II wydanie definitywne - nie wprowadzone do obiegu, marginesowa próba w kolorze jasnobrązowym na papierze białym średnim - typ 6; zgięta wzdłuż dolnego napisu podczas wynoszenia z Powstania, gwarancja i opis Schmutz. | 800 PLN | 800 PLN | |
24224 |
1944 Powstanie Warszawskie - karta żywnościowa na sierpień 1944, zarejestrowana w Warszawie w dwóch sklepach (ich pieczątki na odwrocie) znajdujących się na terenach objętych Powstaniem; ciekawostka z okresu powstania. | 80 PLN | 80 PLN | |
24258 |
1940 Oflag IIA - zestaw 6 przesyłek: kart (w tym wczesnego formularza), listowników; każda całość z innym stempelkiem cenzury (2, 3, 4, 8, 9, 10); wszystkie walory w bardzo dobrym stanie zachowania. | 300 PLN | 300 PLN | |
24262 |
1940 Oflag IIA - ręcznie zaadaptowany formularz Oflagu XIA, wysłany 12.11 z obozu do Torunia; stempelek cenzora nr.3; bardzo dobry stan zachowania. | 30 PLN | 30 PLN | |
24302 |
1943 list zwrotny z Francji do stalagu IIB umieszczonego w Czarnem koło Szczecinka. | 60 PLN | 60 PLN | |
24352 |
1945 Dachau Allach, blok z dopłatą na PCK. | 40 PLN | 40 PLN | |
24386 |
2011 "Armia Polska generała Andersa w ZSRR 1941-1942 w dokumentacji historyczno pocztowej" autorstwa Przemysława Drzewieckiego, 160 bogato ilustrowanych stron, pięknie wydana pozycja, godna polecenia nie tylko dla zainteresowanych filatelistów. | 80 PLN | 80 PLN | |
24387 |
2012 "Rozrzuceni po czterech kontynentach 1942-1950: Tułacze losy uchodźców polskich z ZSRR oparte na dokumentacji historyczno-pocztowej" autorstwa Przemysława Drzewieckiego, 112 bogato ilustrowanych stron, pięknie wydana pozycja, godna polecenia nie tylko dla zainteresowanych filatelistów. | 70 PLN | 70 PLN | |
24391 |
1944 Niezabitów - wydanie prowizoryczne, znaczek za 25/24 gr. z nadrukiem stempelkiem metalowym, gwarancja Krawczyk. | 50 PLN | 105 PLN | |
24406 |
1944 Wodzowie, seria kasowana, gwarancja Ćwiertnia, Krawczyk, Falkowski. | 420 PLN | 378 PLN | |
24426 |
1944 Goznak, 25 gr - frankatura wielokrotna, list polecony wysłany 38.10 z miejscowości Trzebieszów do Lublina, znaczki unieważnione ręcznie przez wpisanie nazwy miejscowości i daty, również prowizoryczna rysowana ręcznie erka; przesyłka sprawdzona przez cenzurę wojskową nr.163; piękny przykład wczesnego prowizorium, wspaniały dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | 1 800 PLN | 1 400 PLN | |
24437 |
1944 Goznak, znaczek z silnym abklaczem. | 100 PLN | 246 PLN |