23362

1920 Górny Śląsk, luzaki z serii , gwarancja Schmutz.

100 PLN100 PLN
23372

1920 Górny Śląsk, dofrankowana całostka II wydania, wysłana 5.4.1921 z miejscowości Brzeziny Śląskie (Birkenhein) - w wyniku plebiscytu przyznanej stronie polskiej - do Frankfurtu.

50 PLN50 PLN
23376

1920 Górny Śląsk, znaczki urzędowe z odmianami i błędami nadruku.

25 PLN25 PLN
23379

1920 Olsztyn, luzaki z serii z odmianami.

50 PLN55 PLN
23381

1920 Górny Śląsk, luzaki z serii.

15 PLN15 PLN
23401

1921 wydanie okolicznościowe z okazji plebiscytu, gwarancja Schmutz.

15 PLN20 PLN
23403

1921 Górny Śląsk - poczta powstańcza tzw. wydanie Korfantego, znaczki cięte.

20 PLN25 PLN
23404

1921 Górny Śląsk - poczta powstańcza tzw. wydanie Korfantego, znaczki cięte stemplowane.

50 PLN55 PLN
23408

1922 wydanie przedrukowe, seria.

15 PLN10 PLN
23419

1941 - 1945 komplet wydań Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, świetne graficznie staloryty i w pięknym stanie.

250 PLN250 PLN
23457

1941 Obszary anektowane przez Niemcy, prawidłowo opłacony, ładnie frankowany (m.in. znaczkiem za 4+3 fen przedstawiającym ratusz w Toruniu) miejscowy list polecony, wysłany 12.1 w Katowicach, znaczki unieważnione stemplem okolicznościowym (saperzy budujący most) z okazji Dnia Znaczka; kasownik odbiorczy na odwrocie; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

60 PLN50 PLN
23470

1942 Obszary anektowane przez Niemcy, zaświadczenie z łódzkiej Kasy Chorych (Krankenkasse) wystawione 10.3 na nazwisko Wacław Borucki, na dokumencie znaczek KRANKENSCHEINGEBUHR za 25 fen; zwraca uwagę stempelek "Pole"; dokument w dobrym stanie zachowania (znaczek bez narożnego ząbka).

60 PLN60 PLN
23498

1940 Armia Polska we Francji, znaczek za 1,30 Fr. z dziurkowaniem WP - Wojsko Polskie; podczas kampanii 1940 roku nie powstały żadne specjalne polskie znaki czy stemple pocztowe, znane są jedynie zwykłe francuskie znaczki obiegowe z dziurkowaniem WP, naklejane na listy kierowane do obrotu pocztowego na takich samych zasadach jak wojskowych francuskich; rzadkie bo zwykła korespondencja oznaczona stemplami formacyjnymi z zaznaczonym skrótem F.M. (Franchise Militaire) była zwolniona od opłaty pocztowej, zwraca uwagę lustrzana góra dziurkowania WP w położeniu tete-beche na marginesie - niespotykane.

300 PLN300 PLN
23507

1941 Armia Polska w Wielkiej Brytanii, dwujęzyczna nalepka poczty polowej nr.1, stosowana na przesyłkach uszkodzonych, które zostały przez służby pocztowe zabezpieczone bądź przepakowane, jednostronnie cięta na białym papierze.

60 PLN54 PLN
23513

1941 Polskie Siły Zbrojne w ZSRR, trójkątny stempelek 5 Wileńskiej Dywizji Piechoty odciśnięty na wycinku; była to pierwsza jednostka polska, która już 19.IX.1941 otrzymała broń i wyposażenie od sowietów, w sierpniu 1942 wraz z pozostałymi oddziałami gen.Władysława Andersa opuściła gościnny Kraj Rad; bardzo rzadki walor praktycznie nieosiągalny na całości pocztowej.

50 PLN50 PLN
23535

1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", górna połówka jednostronnie ząbkowanego znaczka V wydania - I nakład w kolorze czerwonym, z kasownikiem "TAJNA POCZTA POLSKA / SZTAB KOM.GŁ. / ORG.POLSKA NIEPODLEGŁA" na wycinku, sygnatury MIR, WR (Rachmanow).

50 PLN50 PLN
23536

1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy",jednostronnie ząbkowany znaczka V wydania - I nakład w kolorze czerwonym na szrawym papierze, z kasownikiem "TAJNA POCZTA POLSKA / SZTAB KOM.GŁ. / ORG.POLSKA NIEPODLEGŁA" na wycinku, sygnatury MIR, WR (Rachmanow).

60 PLN70 PLN
23537

1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", ząbkowany znaczek V wydania - I nakład w kolorze czerwonym na fioletowawym papierze, z kasownikiem "TAJNA POCZTA POLSKA / SZTAB KOM.GŁ. / ORG.POLSKA NIEPODLEGŁA" na wycinku, sygnatury MIR, WR (Rachmanow).

60 PLN60 PLN
23540

1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", dwustronnie ząbkowany znaczek V wydania - II nakład w kolorze lilabrązowym na różowawym papierze, z kasownikiem "TAJNA POCZTA POLSKA / SZTAB KOM.GŁ. / ORG.POLSKA NIEPODLEGŁA" na wycinku, sygnatury MIR, WR (Rachmanow).

60 PLN60 PLN
23547

50 PLN50 PLN
23559

1943 Poczta polowa 1 Korpusu, wydanie przedrukowe POLISH FELDPOST, seria nalepek propagandowych, spotykane rzadko na przesyłkach wojskowych.

150 PLN150 PLN
23567

1944 III Rzesza, Dzień Armii, militarna seria czysta.

40 PLN40 PLN
23611

1939-1940 komplet 4 serii, przedrukowych wydań okupacyjnych na znaczkach z prezydentem Hindenburgiem: Generalne Gubernatorstwo, Alzacja (Elsass), Lotaryngia (Lothringen), Luxemburg; bardzo dobry stan zachowania (Mi.~140euro).

200 PLN200 PLN
23626

1939 II wydanie przedrukowe, 50/30 gr - najrzadszy i najdroższy podstawowy znaczek Generalnego Gubernatorstwa na filatelistycznym ładnie frankowanym liście poleconym wysłanym 30.4.1940 z Krakowa do Poczdamu, na odwrocie kasownik odbiorczy.

160 PLN160 PLN
23645

160 PLN140 PLN
23652

1940 II wydanie przedrukowe, 30 gr - frankatura pojedyncza, karta pocztowa wysłana 4.V z Warszawy do Bukaresztu, stemple cenzury niemieckiej Wehrmachtu; kasownik odbiorczy; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania.

120 PLN100 PLN
23673

1940 1. rocznica utworzenia GG, dwie serie.

20 PLN20 PLN
23678

1940 zagraniczna polecona widokówka wysłana 4.IV z Kowna do Warszawy, ofrankowana serią znaczków wydanych przez Litwę z okazji przyłączenia Wilna; pieczęć niemieckiej cenzury Wehrmachtu, kasownik odbiorczy z 8.IV; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania.

200 PLN160 PLN
23702

100 PLN90 PLN
23704

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, tekst Va "1) Alle im Generalgouvernement erschinenen ...", ale skreślono "erschinenen" i dopisano "gültigen", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

100 PLN90 PLN
23720

1940 list z treścią z Sztokholmu do Generalnego Gubernatorstwa, stemple i zalepki cenzury.

65 PLN65 PLN
23722

1941 znaczki z nazwiskiem projektanta na marginesie na kopercie ostemplowane 10.8 kasownikiem okolicznościowy "ERSTES PFERDEZUCHTRENNEN" z okazji wyścigów konnych rozegranych w Lublinie.

50 PLN50 PLN
23731

1941 widoki zabytkowych budowli, dwie serie.

10 PLN10 PLN
23735

1941 widoki zabytkowych budowli, seria znaczków ciętych.

1 250 PLN1 250 PLN
23737

1941 widoki zabytkowych budowli, druk na pomarszczonym papierze.

100 PLN170 PLN
23756

1942 list polecony z treścią z Warszawy 31.5.42 do Wilna, zalepki cenzury, na odwrocie datownik odbiorczy VILNIUS 5.6.42.

25 PLN25 PLN
23757

1942 list z Warszawy 15.12.42 do Portugalii, liczne cenzury.

40 PLN40 PLN
23783

1942 pozew do Sądu Grodzkiego w Tarnowie, zarejestrowany 21.III, pobranie opłaty 18,50 zł udokumentowane znaczkami sądowymi o nominałach: 10, 5, 1 zł, 50 gr skasowanymi datownikiem sądowym; dokument w dobrym stanie zachowania.

200 PLN200 PLN
23790

1943 portret Hitlera na jednolitym tle, 12 + 20 + 30 gr - frankatura trójkolorowa, ekspresowa karta pocztowa wysłana 18.12 z Warszawy do Sochaczewa, na froncie kasownik odbiorczy 20.XII, dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

50 PLN50 PLN
23800

1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik z oznaczeniem sektora "II/2", rzadki jako kasowany okolicznościowo; walor o dobrej prezencji w minimalnie słabszym stanie zachowania (w dwóch miejscach na krawędziach pęknięta perforacja pozioma).

150 PLN135 PLN