12959

1921 wydanie obiegowe, podstawowa seria.

60 PLN54 PLN
12980

1921 seria znaczków dopłaty.

25 PLN25 PLN
12984

1921 herb Gdańska.

120 PLN120 PLN
13006

1922 znaczek urzędowy wydania przedrukowego w czworobloku.

10 PLN10 PLN
13010

1922 wydanie przedrukowe.

25 PLN25 PLN
13011

1922 wydanie przedrukowe.

40 PLN40 PLN
13044

1923 wydanie przedrukowe, luzaki z serii.

35 PLN35 PLN
13046

1923 luzaki z serii z obiegu pocztowego.

20 PLN18 PLN
13047

1923 luzaki z serii.

20 PLN20 PLN
13083

1924 wydanie obiegowe, stan gabinetowy, gwarancja z oznaczeniem Gruber.

300 PLN300 PLN
13089

1924 znaczek urzędowy.

120 PLN120 PLN
13123

1929 Wystawa Filatelistyczna w Gdańsku, luzaki z serii.

15 PLN13 PLN
13135

1930 znaczek z serii z okazji 10. rocznicy powstania Wolnego Miasta Gdańska, gwarancja Schmutz.

220 PLN198 PLN
13156

1937 Gdański Związek Przeciwlotniczy, seria.

20 PLN20 PLN
13173

1937 wydanie z dopłatą na rzecz rozwoju gospodarki gdańskiej, blok.

240 PLN240 PLN
13198

1939 znaczek "pamiątkowy" z okazji wcielenia Gdańska do Rzeszy na karcie ostemplowany okolicznościowo 19 i 26.9.

30 PLN30 PLN
13199

1940 znaczek na dekoracyjnej karcie ostemplowany 3.8 w Sopocie kasownikiem okolicznościowym "1. BRIEFMARKENAUSSTELLUNG ZOPPOT 3.-4.8.40 Landesverbandes Danzig Westpr. Warthegau d.R.d.V." z okazji 1 Wystawy Filatelistycznej w Sopocie; temat PTAKI.

80 PLN80 PLN
13200

1940 karta ilustrowana (Henryk I) z dopłatą na Pomoc Zimową z okolicznościowym dodrukiem z okazji akcji pomocowej DAF (Deutsche Arbeitsfront), ostemplowana 31.3 datownikiem okolicznościowym Gdańsku "6.WHW-REICHS-STRASSENSAMMLUNG", dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania (kilka niewielkich punktowych przebarwień).

80 PLN80 PLN
13320

1921 kartka z Pokrzydowa 14.11.21 do Niemiec.

15 PLN15 PLN
13330

1922 kartka z Mogilna 23.4.22 do Niemiec.

15 PLN15 PLN
13346

100 PLN70 PLN
13355

1932 druk w sprawach żywnościowych (orzeł), sygnatura (VII-1932).

50 PLN40 PLN
13372

1936 kartka z sygnaturą XI-1936.

30 PLN30 PLN
13374

35 PLN35 PLN
13385

1937 Zamek w Mirze, całostka z ilustracją nr 18 - Warszawa Teatr Wielki.

250 PLN225 PLN
13387

1937 Zamek w Mirze, całostka z ilustracją nr 23 - Polesie Rybacy; przebarwienia.

120 PLN108 PLN
13390

1938 całostka z sygnaturą VI-1938 i hasłem propagandowym H, długość napisu 53mm.

15 PLN15 PLN
13391

1938 Prezydent RP Ignacy Mościcki - 15 gr, długość napisu KARTA POCZTOWA - 53 mm, sygnatura VI-1939, hasło propagandowe I - TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA!

20 PLN25 PLN
13393

1938 całostka z sygnaturą VI-1938 i hasłem propagandowym J.

10 PLN10 PLN
13395

1938 całostka z sygnaturą I-1938.

30 PLN30 PLN
13400

1938 całostka z sygnaturą X-1938 i hasłem propagandowym O.

20 PLN20 PLN
13412

1938 całostka z sygnaturą X-1938.

35 PLN35 PLN
13413

35 PLN35 PLN
13495

1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka ilustrowana - Komendant J.Piłsudski dekoruje legionistów odznaką "Za Wierną Służbę" - Kolonia Dubniaki na Wołyniu - sierpień 1916.

60 PLN60 PLN
13504

1945 znak opłaty z rysunkiem orła piastowskiego (bez napisu ŁÓDŹ) nadrukowany na formularzu kartkowym bez poddruku, hasło propagandowe 3 - "DEMOKRACJA TO NASZA SIŁA"; słabszy stan zachowania (karta pogięta).

60 PLN60 PLN
13514

1946 Belweder, całostka.

20 PLN20 PLN
13517

1946 Belweder, całostka z hasłem propagandowym 11.

20 PLN20 PLN
13555

1949 wydanie prowizoryczne, karta 107 z nadrukiem typu krakowskiego, układem czcionkowym, odstęp między "1" i "0" 0,5 mm, II i V linijka niedokładnie odbite.

150 PLN135 PLN
13558

1949 wydanie prowizoryczne, karta 107 z nadrukiem typu łódzkiego, odległość między kreską i cyframi nadruku 19 mm, wysokość kreski 8,5 mm.

150 PLN135 PLN
13620

1957 koperta ze znakiem opłaty pomnik A.Mickiewicza.

15 PLN15 PLN