The auction will start on 19.06.2020

12959

1921 wydanie obiegowe, podstawowa seria.

60 PLN54 PLN
12980

1921 seria znaczków dopłaty.

25 PLN25 PLN
12984

1921 herb Gdańska.

120 PLN120 PLN
13006

1922 znaczek urzędowy wydania przedrukowego w czworobloku.

10 PLN10 PLN
13010

1922 wydanie przedrukowe.

25 PLN25 PLN
13011

1922 wydanie przedrukowe.

40 PLN40 PLN
13044

1923 wydanie przedrukowe, luzaki z serii.

35 PLN35 PLN
13046

1923 luzaki z serii z obiegu pocztowego.

20 PLN18 PLN
13047

1923 luzaki z serii.

20 PLN20 PLN
13083

1924 wydanie obiegowe, stan gabinetowy, gwarancja z oznaczeniem Gruber.

300 PLN300 PLN
13089

1924 znaczek urzędowy.

120 PLN120 PLN
13123

1929 Wystawa Filatelistyczna w Gdańsku, luzaki z serii.

15 PLN13 PLN
13135

1930 znaczek z serii z okazji 10. rocznicy powstania Wolnego Miasta Gdańska, gwarancja Schmutz.

220 PLN198 PLN
13156

1937 Gdański Związek Przeciwlotniczy, seria.

20 PLN20 PLN
13173

1937 wydanie z dopłatą na rzecz rozwoju gospodarki gdańskiej, blok.

240 PLN240 PLN
13198

1939 znaczek "pamiątkowy" z okazji wcielenia Gdańska do Rzeszy na karcie ostemplowany okolicznościowo 19 i 26.9.

30 PLN30 PLN
13199

1940 znaczek na dekoracyjnej karcie ostemplowany 3.8 w Sopocie kasownikiem okolicznościowym "1. BRIEFMARKENAUSSTELLUNG ZOPPOT 3.-4.8.40 Landesverbandes Danzig Westpr. Warthegau d.R.d.V." z okazji 1 Wystawy Filatelistycznej w Sopocie; temat PTAKI.

80 PLN80 PLN
13200

1940 karta ilustrowana (Henryk I) z dopłatą na Pomoc Zimową z okolicznościowym dodrukiem z okazji akcji pomocowej DAF (Deutsche Arbeitsfront), ostemplowana 31.3 datownikiem okolicznościowym Gdańsku "6.WHW-REICHS-STRASSENSAMMLUNG", dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania (kilka niewielkich punktowych przebarwień).

80 PLN80 PLN
13320

1921 kartka z Pokrzydowa 14.11.21 do Niemiec.

15 PLN15 PLN
13330

1922 kartka z Mogilna 23.4.22 do Niemiec.

15 PLN15 PLN
13346

100 PLN70 PLN
13355

1932 druk w sprawach żywnościowych (orzeł), sygnatura (VII-1932).

50 PLN40 PLN
13372

1936 kartka z sygnaturą XI-1936.

30 PLN30 PLN
13374

35 PLN35 PLN
13385

1937 Zamek w Mirze, całostka z ilustracją nr 18 - Warszawa Teatr Wielki.

250 PLN225 PLN
13387

1937 Zamek w Mirze, całostka z ilustracją nr 23 - Polesie Rybacy; przebarwienia.

120 PLN108 PLN
13390

1938 całostka z sygnaturą VI-1938 i hasłem propagandowym H, długość napisu 53mm.

15 PLN15 PLN
13391

1938 Prezydent RP Ignacy Mościcki - 15 gr, długość napisu KARTA POCZTOWA - 53 mm, sygnatura VI-1939, hasło propagandowe I - TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA!

20 PLN25 PLN
13393

1938 całostka z sygnaturą VI-1938 i hasłem propagandowym J.

10 PLN10 PLN
13395

1938 całostka z sygnaturą I-1938.

30 PLN30 PLN
13400

1938 całostka z sygnaturą X-1938 i hasłem propagandowym O.

20 PLN20 PLN
13412

1938 całostka z sygnaturą X-1938.

35 PLN35 PLN
13413

35 PLN35 PLN
13495

1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka ilustrowana - Komendant J.Piłsudski dekoruje legionistów odznaką "Za Wierną Służbę" - Kolonia Dubniaki na Wołyniu - sierpień 1916.

60 PLN60 PLN
13504

1945 znak opłaty z rysunkiem orła piastowskiego (bez napisu ŁÓDŹ) nadrukowany na formularzu kartkowym bez poddruku, hasło propagandowe 3 - "DEMOKRACJA TO NASZA SIŁA"; słabszy stan zachowania (karta pogięta).

60 PLN60 PLN
13514

1946 Belweder, całostka.

20 PLN20 PLN
13517

1946 Belweder, całostka z hasłem propagandowym 11.

20 PLN20 PLN
13555

1949 wydanie prowizoryczne, karta 107 z nadrukiem typu krakowskiego, układem czcionkowym, odstęp między "1" i "0" 0,5 mm, II i V linijka niedokładnie odbite.

150 PLN135 PLN
13558

1949 wydanie prowizoryczne, karta 107 z nadrukiem typu łódzkiego, odległość między kreską i cyframi nadruku 19 mm, wysokość kreski 8,5 mm.

150 PLN135 PLN
13620

1957 koperta ze znakiem opłaty pomnik A.Mickiewicza.

15 PLN15 PLN