8003

1938 "Opłata ulgowa /Rozp. M.P.i T. Nr.P.W. 501/70 - r. 1933" - stempel uprawniający do obniżonej opłaty za korespondencję i dodatkowy "19.p.p. Odsieczy Lwowa" na liście wysłanym 13.X ze Lwowa do Rawicza przez strzelca z cenzusem z Dywizyjnego Kursu Podchorążych Rezerwy 5 Dywizji Piechoty Lwów.

80 PLN80 PLN
8008

1938 150. rocznica uchwalenia konstytucji Stanów Zjednoczonych.

10 PLN10 PLN
8018

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria.

30 PLN30 PLN
8023

1938 20 rocznica odzyskania niepodległości - seria historyczna, makulatura znaczka za 50 gr., piękny stan.

250 PLN225 PLN
8024

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, czworoblok.

30 PLN30 PLN
8025

30 PLN30 PLN
8027

70 PLN70 PLN
8030

1938 wydanie dobroczynne z dopłatą na pomoc zimowa, seria.

8 PLN18 PLN
8031

10 PLN15 PLN
8042

1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, bloki kasowane (Fi.650.-).

400 PLN360 PLN
8043

1938 Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, blok ząbkowany.

250 PLN250 PLN
8052

1939 miejscowy list z Warszawy z wirnikiem propagandowym Narciarskich Mistrzostw Świata w Zakopanem.

25 PLN25 PLN
8055

1939 kartka z Poznania 23.II.39 do Torunia.

10 PLN10 PLN
8062

1939 Międzynarodowe Zawody narciarskie FIS w Zakopanem, seria.

8 PLN8 PLN
8064

1939 "JWielmożny Pan Premier Generał F.Sławoj - Składkowski" - adresat listu poleconego wysłanego 7.III z Puław, frankowanego znaczkiem 55 gr. Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem; kasownik odbiorczy.

200 PLN180 PLN
8067

1939 znaczki z bloku z okazji XXV rocznicy wymarszu Legionów.

30 PLN30 PLN
8078

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, blok czysty.

100 PLN100 PLN
8080

1939 grzecznościowe ostemplowanie z Łodzi "Poczta Autobusowa" 3.II.39.

80 PLN80 PLN
8094

1921 różne rysunki, druk obustronny znaczka za 2 mk. w czworobloku, po jednej stronie grzecznościowy kasownik ambulansu Grodno-Mosty, gwarancja Krawczyk.

30 PLN30 PLN
8105

1921 różne rysunki, czworoblok znaczka za 1 mk., ze znacznym przesunięciem tła i grzecznościowym kasownikiem ambulansu Grodno-Mosty, gwarancja Krawczyk.

40 PLN45 PLN
8109

1921 różne rysunki, makulatura znaczka za 4 mk., gwarancja Krawczyk.

25 PLN25 PLN
8111

1921 różne rysunki, podwójny druk - makulatura, gwarancja.

50 PLN50 PLN
8117

1921 1 rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, makulatura próby znaczka za 100 mk. w kolorze granatowym (nakład 5 szt.), ze słabo widocznym, ale czytelnym, podwójnym drukiem, gwarancja Schmutz.

300 PLN300 PLN
8119

1921 1 rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, próba znaczka za 150 mk. w kolorach lilabrązowym i piaskowobrązowym (nakład 135 szt.), gwarancja Schmutz.

400 PLN400 PLN
8123

1921 znaczki dopłaty, komplet prób w kolorze lilabrązowym na papierze kremowym, gwarancja Krawczyk.

80 PLN80 PLN
8129

1921 znaczki dopłaty, dwustronnie ząbkowana próba znaczka za 3 mk. w kolorze granatowoczarnym na białym papierze, niekatalogowana, gwarancja Schmutz.

200 PLN180 PLN
8139

150 PLN150 PLN
8144

1919 Konstantynopol, seria znaczków z nadrukiem nowodrukiem LEVANT.

40 PLN40 PLN
8147

1919 Konstantynopol - wydanie polskiej poczty z nadrukiem LEVANT (nowodruki), seria czysta w pięknym stanie, gwarancja.

150 PLN150 PLN
8170

1928 Port Gdańsk, polska karta pocztowa (Henryk Sienkiewicz) o sygnaturze II.1926, bez przedruku użyta w Gdańsku, wysłana 1.VIII z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Warszawy; znak opłaty unieważniony kasownikiem "POLSKI URZĄD P.-T. No.1" z wyróżnikiem "g"; całostki polskie prawidłowo użyte w polskich urzędach w Gdańsku, należą do wyjątkowo rzadkich walorów; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

800 PLN800 PLN
8180

1933 Port Gdańsk, frankatura mieszana różnych wydań, list wysłany 11.IV z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Bydgoszczy; znaczki unieważnione kasownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWO-TEL" z wyróżnikiem "u"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

150 PLN150 PLN
8191

1934 Port Gdańsk, zwrotne poświadczenie odbioru do listu wysłanego z Sądu Grodzkiego w Mogilnie do Gdańska, stempel odbiorczy "POLSKI URZĄD P.-T. N1" z wyróżnikiem "k"; niecodzienny walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

400 PLN400 PLN
8197

1936 seria widokowa, pierwsze wydanie, gwarancja Schmutz.

45 PLN45 PLN
8202

1937 Port Gdańsk, Zlecenie inkasowe do Urzędu Pocztowego Gdynia, ofrankowany polskim znaczkiem bez przedruku dokument wewnętrzny Poczty, wysłany 23.X z Polskiego Urzędu Gdańsk 1; znaczek unieważniony kasownikiem "POLSKI URZĄD P.-T." z wyróżnikiem "k"; przesyłka odesłana 25.X (stempel Gdynia) do zleceniodawcy, ponieważ adresat odmówił zapłacenia należności, stempelki "ODMÓWIONO ZAPŁATY" i "ZWROT"; unikalny, praktycznie nieosiągalny walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

800 PLN800 PLN
8205

1937 Port Gdańsk, polska karta pocztowa (Lwów Uniwersytet) z przedrukiem, hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE!", dekoracyjnie dofrankowana, między innymi polskim znaczkiem! i jako grzecznościowo polecona (opłata zgodna z taryfą), wysłana 17.VI z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Gdyni; znaki opłaty unieważnione kasownikiem "POLSKI URZĄD P.-T." z wyróżnikiem "d"; stempelek polecenia z automatycznym numeratorem, z wyróżnikiem "1i"; dwa stemple odbiorcze: okolicznościowy i datownik na odwrocie; dla kart z obiegu bardzo wysoka wycena katalogowa (Mi.350 euro); niewielki nakład 50.000; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

350 PLN350 PLN
8207

1938 Port Gdańsk, 20 rocznica odzyskania niepodległości, seria czysta w czworoblokach.

50 PLN50 PLN
8220

1920 wydanie dla Śląska Cieszyńskiego, seria znaczków z nadrukiem typ I.

10 PLN10 PLN
8227

1920 Górny Śląsk, I wydanie plebiscytowe, parka pozioma znaczków za 3 Pf. rozdzielona międzypolem.

15 PLN15 PLN
8229

1920 wydanie dla Śląska Cieszyńskiego, stu znaczkowy arkusz znaczka za 10 fen., uszkodzenia widoczne na zdjęciu, doskonały materiał badawczy i porównawczy.

25 PLN25 PLN
8232

1920 wydanie dla Śląska Cieszyńskiego, stu znaczkowy arkusz znaczka za 25 fen., uszkodzenia widoczne na zdjęciu, doskonały materiał badawczy i porównawczy.

30 PLN30 PLN