5908

1590 około, list do Sebastiana Lubomirskiego kasztelana małogoskiego, nadawca - Stanisław Barzy hrabia Korczak, który po śmierci ostatniego z Kmitów odziedziczył po nim zamek w Wiśniczu, który w 1593 roku wraz z okolicznymi dobrami sprzedał, za 85.000 złotych polskich adresatowi niniejszego listu, Sebastianowi Lubomirskiemu uważanemu za twórcę potęgi i znaczenia rodu Lubomirskich; zakup zamku w Wiśniczu wynikał nie tylko z przyczyn ekonomicznych, ale miał przede wszystkim podnieść prestiż rodu Lubomirskich jako spadkobierców i powinowatych potężnych niegdyś Kmitów; całość w dobrym stanie zachowania; pochodzi z parcelowanego na zachodzie archiwum Potockich, sygnowany, posiada fiszkę archiwalną z adnotacją o treści listu; wspaniały dokument historyczny, mający ponad 400 lat!!!

400 PLN400 PLN
5920

1820 list z Płocka wysłany 22.X do Brodnicy, czerwony stempel nadawczy typu IB (265b); adnotacja zwalniająca z opłaty pocztowej "Służba Rząd Cywil".

55 PLN55 PLN
5921

1820 przed, koszulka 3 łutowego listu wysłanego 13.4 z Brześcia Kujawskiego - dopisek "Brzesc 13/4" (pierwszy stempel nadawczy wprowadzono tam ok.1820) - przez Płock do Brodnicy, czerwony stempel nadawczy "PŁOCK" typu IB (265b); liczne dopiski pocztowe: "całe Franco w talarach iest", "w tym liście 36 Złł i 24 grosze w zdawkowej monecie", czerwonym atramentem wpisana waga przesyłki "3" (łuty) i wysokość opłaty "112 1/2" (groszy) ; na odwrocie trzy (niekompletne) urzędowe pieczęcie lakowe "KROLESTWO POLSKIE ASS:TRYBUNA:WOIEWOD:PLOCKIEGO"; niecodzienny, dekoracyjny walor w minimalnie słabszym stanie zachowania, w rzeczywistości prezentujący się korzystniej niż na powyższej ilustracji.

250 PLN250 PLN
5922

1821 pokwitowanie na list pieniężny z odbitką tuszową pieczęci lakowej "STACYA POCZTOWA / W PYZDRACH", stempel nie odnotowany w literaturze i katalogach, ładny stan i prezencja.

500 PLN500 PLN
5930

1829 kompletny list druk Kommissyi Woiewództwa Kaliskiego z Kalisza 2.XI. 1829 do Poznania, stempel tranzytowy ze Strzałkowa i i stempel sprawy urzędowej.

120 PLN120 PLN
5974

1848 list służbowy (adnotacja Interes Rządowy) ze stacji pocztowej w Bełchatowie do Kalisza.

40 PLN35 PLN
6038

1902 kartka z Krakowa do Będzina.

20 PLN20 PLN
6048

1909 kartka do Warszawy ze stemplem odbiorczym poczty miejskiej.

15 PLN15 PLN
6067

1915 telegram ze Lwowa.

50 PLN50 PLN
6072

1915 telegram na formularzu z napisem "Ż. D. Galicji".

50 PLN87 PLN
6073

50 PLN50 PLN
6092

1936 kartka z Tuczna (Deutsch Krone).

10 PLN10 PLN
6110

1860 Królestwo Polskie, pierwszy polski znaczek za 10 kop., czysty, w kolorach niebieskim i karminowym o jasnych odcieniach, poza dwoma słabszymi ząbkami w pięknym stanie zachowania, na odwrocie sygnatura ołówkiem znanego przedwojennego eksperta francuskiego Aime Bruna, kolorowy fotoatest Krawczyk.

4 200 PLN4 200 PLN
6115

1860 Królestwo Polskie, pierwszy polski znaczek za 10 kop. w kolorach błękitu pruskiego i różowym o jasnych odcieniach; czytelnie unieważniony polskim kasownikiem numerowym 282 - Kibarty; poza prześwitką i wzmocnionym lewym dolnym narożnikiem w niezłym stanie; gwarancja z oznaczeniem (4).

400 PLN400 PLN
6122

1860 pierwszy polski znaczek w odcieniach ciemnych na spreparowanym wycinku z kasownikiem numerowym 187 - Tomaszów, znaczek w słabym stanie (ubytki papieru na marginesach) naklejono na wycinek z innego listu z kasownikiem numerowym, znaczek ze zbioru S. Dolińskiego - stempel własnościowy na odwrocie.

400 PLN400 PLN
6124

1860 Królestwo Polskie, znaczek za 10 kop. w kolorach błękitu pruskiego i karminoworóżowym o ciemnych odcieniach, unieważniony polskim kasownikiem numerowym 1 - Warszawa i czytelnym fragmentem miejscownika nadawczego grażdanką (AP)ABA w kolorze czerwonym, wzmocniony masą papierową na całej powierzchni, poza tym w bardzo dobrym stanie, gwarancja z oznaczeniem 4 Falkowski.

800 PLN800 PLN
6126

1860 Królestwo Polskie, pierwszy polski znaczek za 10 kop. w kolorach błękitu pruskiego i karminoworóżowym o ciemnych odcieniach; czytelnie unieważniony polskim kasownikiem numerowym 229 - Dąbie; klisza niebieska z unikalnym i efektownym ugrupowaniem błędów "lewa ramka uszkodzona na całej długosci i pęknięcia kliszy: przez koronę oraz na skos od górnej ramki poprzez niebieski owal na górze i na dole do dolnej ramki"; znaczek uszkodzony i na dole nieco wzmocniony; gwarancja z oznaczeniem (4).

1 200 PLN1 200 PLN
6130

1860 pierwszy polski znaczek w odcieniach ciemnych stemplowany warszawskim kasownikiem numerowym, znaczek na cienkim prześwitującym papierze, opis i gwarancja Schmutz.

1 500 PLN1 300 PLN
6131

1860 pierwszy polski znaczek w odcieniach ciemnych na papierze cienkim prześwitującym stemplowany kasownikiem ekspedycji pocztowej na dworcu Praga DP, Bojanowicz 8 punktów, znaczek posiada usterkę w postaci pękniętej górnej ramki, ładny stan zachowania, gwarancja.

1 800 PLN1 800 PLN
6136

1862 Królestwo Polskie - kompletny list składany, wysłany 4.4.(23.3) z Warszawy do Rygi, opłacony pierwszym polskim znaczkiem za 10 kop. w kolorach niebieskim i karminoworóżowym o jasnych odcieniach, unieważnionym polskim kasownikiem numerowym 1 - Warszawa, obok miejscownik BAPABA grażdanką i stempelek nadawcy; znaczek ładnie czysto drukowany, bez większych usterek rysunku, czytelnie skasowany, zachował się w bardzo dobrym stanie; na odwrocie datownik odbiorczy Rygi z 26.MAP.1862; list napisano na papierze z ozdobnie suchotłoczonym nazwiskiem nadawcy, ma ślad złożenia i kilka adnotacji odbiorcy; gwarancja Schmutz.

4 800 PLN7 650 PLN
6142

1865 Królestwo Polskie - pierwszy polski znaczek w kolorach błękitu pruskiego i karminowym o bardzo intensywnych odcieniach, na wycinku z listu do Rosji, nadanego w Warszawie w dniu 25.1.1865 według kalendarza juliańskiego (6.2. według kalendarza gregoriańskiego); tydzień później 1/13.2. zaprzestano sprzedaży polskiego znaczka numer jeden i przywrócono do obiegu znaczki rosyjskie; znaczek unieważniony polskim kasownikiem numerowym 1 - Warszawa, typ cztery kwadraty z ozdobną stopką cyfry 1 (w użyciu od jesieni 1864), obok miejscownik nadawczy APABA grażdanką, listy i znaczki z końcowego okresu obiegu należą do bardzo rzadkich, widoczne na skanie lekkie załamania wycinka wzmocnione od spodu podlepieniem, fotoatest firmowy.

3 200 PLN3 200 PLN
6149

1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 20 kop. wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4, podkładem koloidalnym oraz z ząbkowaniem 14,5:15, unieważniony rzadkim polskim kasownikiem numerowym 63 - Parczew (Fi.+250.-).

250 PLN250 PLN
6154

1865 znaczek rosyjski za 3 kop. stemplowany kasownikiem numerowym Władysławowa numer 26, Bojanowicz najwyższy stopień rzadkości 10 punktów.

240 PLN770 PLN
6155

1865 znaczek rosyjski za 10 kop. stemplowany kasownikiem numerowym Kutna numer 232, Bojanowicz 2 punkty.

50 PLN50 PLN
6157

1865 znaczek rosyjski za 10 kop. stemplowany kasownikiem numerowym Płocka numer 253.

40 PLN40 PLN
6160

1865 znaczek rosyjski za 10 kop. stemplowany kasownikiem numerowym Konina numer 221, Bojanowicz 2 punkty.

60 PLN60 PLN
6163

1865 znaczek rosyjski za 10 kop z polskim stemplem numerowym 221 z Konina, znaczek w słabym stanie.

15 PLN15 PLN
6165

1865 znaczek rosyjski za 10 kop. stemplowany kasownikiem numerowym Kazimierza numer 96, Bojanowicz 5 punktów.

120 PLN190 PLN
6166

1865 znaczek rosyjski za 10 kop. stemplowany kasownikiem numerowym 241 Włocławka, znaczek użyty dwukrotnie na szkodę poczty, uszkodzony obrazek znaczka przy usuwaniu poprzedniego kasownika.

70 PLN70 PLN
6170

1865 znaczek rosyjski za 20 kop. na papierze bez znaku wodnego z ząbkowaniem 12,5 unieważniony polskim kasownikiem numerowym Nowego Miasta numer 14, kasownik o odcieniu niebieskim, najwyższy stopień rzadkości według Bojanowicza 10 punktów.

1 000 PLN1 000 PLN
6173

80 PLN80 PLN
6174

1865 znaczek rosyjski za 3 kop. stemplowany kasownikiem numerowym Sokołowa numer 70, Bojanowicz 2 punkty.

50 PLN50 PLN
6176

1866 znaczek rosyjski za 10 kop. na wycinku unieważniony polskim kasownikiem numerowym 135 Jaronowice, według Bojanowicza najwyższy stopień rzadkości 10 punktów, wycinek złamany w poziomie.

600 PLN600 PLN
6180

1866 znaczek rosyjski za 10 kop. na wycinku unieważniony bardzo rzadkim polskim kasownikiem numerowym 256 - Sierpc, według Bojanowicza 7 punktów.

250 PLN250 PLN
6184

1866 parka znaczków rosyjskich za 5 kop. unieważniony polskim kasownikiem numerowym 323 - Bychawa, najwyższy stopień rzadkości według Bojanowicza 10 punktów.

400 PLN400 PLN
6185

1866 znaczek rosyjski za 10 kop. na wycinku unieważniony polskim kasownikiem Łomża.

180 PLN180 PLN
6186

1866 znaczek rosyjski za 10 kop. unieważniony polskim kasownikiem numerowym 97 - Zamość, stopień rzadkości według Bojanowicza 3 punkty.

60 PLN60 PLN
6187

1866 znaczek rosyjski za 1 kop. unieważniony polskim kasownikiem numerowym 53 - Nasielsk, najwyższy stopień rzadkości według Bojanowicza 10 punktów, znaczek podwójnie użyty na szkodę poczty.

450 PLN450 PLN
6188

1866 znaczek rosyjski za 10 kop. na unieważniony polskim kasownikiem numerowym 121 - Daleszyce, według Bojanowicza najwyższy stopień rzadkości 10 punktów.

350 PLN350 PLN
6189

1866 znaczek rosyjski za 1 kop. unieważniony polskim kasownikiem numerowym 23 - Kalwaria, stopień rzadkości według Bojanowicza 6 punktów.

150 PLN210 PLN