9034

1944 kartka ze stemplem okolicznościowym Święta Morza.

20 PLN20 PLN
9035

1944 kartka ze stemplem okolicznościowym Tydzień Ziem Wschodnich.

30 PLN30 PLN
9036

1944 150. rocznica powstania kościuszkowskiego, znaczek na wycinku, ostemplowany okolicznościowo 4.IV z okazji rocznicy bitwy o górę św. Anny w czasie III powstania śląskiego; gwarancja.

30 PLN30 PLN
9039

1944 grafika, na froncie napis POCZTÓWKA.

50 PLN50 PLN
9042

1944 odbitka z unieważnionej matrycy.

25 PLN25 PLN
9044

1944 znaczek z podobizną prezydenta RP - Władysława Raczkiewicza, ostemplowany 27.VI na karcie ozdobionej grafiką w formie znaku opłaty, prawy dolny narożnik podklejany "gęsią skórką"; gwarancja.

120 PLN120 PLN
9046

50 PLN50 PLN
9048

50 PLN55 PLN
9051

1944 pocztówka z grafiką, stempel okolicznościowy Święta Morza.

50 PLN50 PLN
9052

50 PLN50 PLN
9054

1944 Rok Olimpijski, dwa kasowane znaczki za 10 f., ciemny i jasny odcień czerwonego, gwarancja.

40 PLN36 PLN
9055

1944 Program obchodów Roku Olimpijskiego w Obozie IIC; zachowany w idealnym stanie karnet zawierający szczegółowy program przewidzianych zawodów sportowych i imprez towarzyszących, a ponadto listy osób patronujących obchodom, zarządów klubów sportowych, sędziów, komitetu organizacyjnego zawodów i innych; środkowa część przedstawia trzy niewydane znaczki olimpijskie zaprojektowane przez W.Oyrzanowskiego; żółty kolor tła wokół Apolla - na odwrocie posiada znaczek skasowany stemplem okolicznościowym; karnet wykonany w technice wielokolorowego drzeworytu stanowi wspaniały dokument historyczny i jest kopalnią informacji o życiu obozowym; walor ten będzie ozdobą zarówno zbioru Poczt Obozowych jak też tematycznego - Olimpiada.

UWAGA - w dziale Sport próba karnetu.

2 400 PLN2 400 PLN
9056

1944 Rok Olimpijski, znaczek czysty, karta ozdobiona grafiką i odbitka z oryginalnej unieważnionej matrycy; walory po członku Obozowej Komisji Pocztowej obozu IIC, por.Stanisławie Megielu, na karcie albumowej z nagradzanego na wystawach międzynarodowych zbioru Edwarda Śledzia z Norwegii; gwarancja Ryblewski,.

500 PLN640 PLN
9057

1944 Rok Olimpijski, znaczek na pocztówce ozdobionej odbitką drzeworytu autorstwa Mariana Puchalskiego, ostemplowany kasownikiem olimpijskim 13.VIII, w dniu rozpoczęcia Olimpiady Obozowej; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

120 PLN140 PLN
9059

50 PLN50 PLN
9066

1944 500 rocznica bitwy pod Warną, znaczek czysty, gwarancja.

10 PLN10 PLN
9067

1944 500. rocznica bitwy pod Warną.

10 PLN9 PLN
9070

1944 odrastający dąb, podstawowa seria.

10 PLN10 PLN
9073

1944 odrastający dąb, próba w kolorze czarnym bez nominału

20 PLN20 PLN
9074

1944 odrastający dąb, próba znaczka za 10 f. w kolorze zielonym z fantazyjnym napisem "Próba" na odwrocie, gwarancja Schmutz.

400 PLN360 PLN
9080

1944 pocztówka z grafiką wielkanocną.

40 PLN40 PLN
9086

70 PLN70 PLN
9087

1944 80 rocznica Konwencji Genewskich, pocztówka ozdobiona artystycznym dwubarwnym drzeworytem autorstwa Janusza Łonickiego.

80 PLN175 PLN
9088

1944 nalepka z podobizną Najstarszego Obozu płk W.Szalewicza używana w charakterze znaczka na specjalnych kartach "primaaprilisowych" wysłanych 1.IV.1944.

1 200 PLN1 200 PLN
9092

1944 połówka biletu wstępu na imprezy Olimpijskie ozdobiona pamiątkowym stemplem, słabszy stan zachowania.

20 PLN20 PLN
9094

1944 kartka z grafiką wielkanocną, na froncie napis POCZTÓWKA.

60 PLN60 PLN
9096

60 PLN60 PLN
9115

1945 "Krwawa niedziela", gwarancja.

60 PLN60 PLN
9118

1942 budynek obozowy, gwarancja Falkowski, Schmutz.

100 PLN100 PLN
9122

1942 Tryptyk z kaplicy obozowej, znaczek za 20 f., w kolorze brunatnym, na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, na górze pasek po wklejeniu do karnetu, poza tym w pięknym stanie, gwarancja i opis.

100 PLN100 PLN
9126

1943 Menażka, znaczek złamany, gwarancja Schmutz.

40 PLN40 PLN
9128

1943 50 gonitwa Towarzystwa Wyścigów Konnych, znaczek za 20 f., w kolorze jasnoniebieskim, na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, na górze pasek po wklejeniu do karnetu, poza tym w pięknym stanie, gwarancja i opis.

100 PLN100 PLN
9137

1944 dwa banknoty wewnątrzobozowe o nominale 10 fen. w kolorach jasnoczerwonym i czerwonym, wyemitowane przez Komisję Rozrachunkową.

240 PLN240 PLN
9139

1944 banknot wewnątrzobozowy o nominale 50 fen. w kolorze czerwonym na rózowym tle, wyemitowany przez Komisję Rozrachunkową.

160 PLN160 PLN
9140

1944 kury, gwarancja Schmutz.

50 PLN50 PLN
9141

1945 Poczta Bloku D - Wyzwolenie Obozu, znaczek czysty, gwarancja Schmutz.

300 PLN310 PLN
9146

1942 formularz podziękowania za paczkę, wysłany 20.XI z obozu do Radomska; cenzura obozowa; słabszy stan.

40 PLN40 PLN
9155

1944 znaczek wydania z Neubrandenburga z nadrukiem OBÓZ IID, drobne usterki w gumie, gwarancja Schmutz.

50 PLN50 PLN
9163

1944 rok olimpijski, znaczek za 50 f. z bardzo rzadkim błędem "grube B", skasowany w 1 dniu Wystawy Filatelistycznej, ex-Cz.Malingiewicz, gwarancja Schmutz.

400 PLN400 PLN
9164

1944 Święto Gór, znaczek kasowany za 30f., gwarancja.

50 PLN50 PLN