Num# | Photos | Description | Start price | Buy price |
11056 |
1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem typ 1 według najnowszego opracowania J.Berbeki i P.Pelczara. | 40 PLN | 40 PLN | |
11057 |
1918 wydanie PP/GGW, kartka miejscowo użyta w Warszawie 19.12.1918 z nadrukiem typ 1. | 80 PLN | 70 PLN | |
11073 |
1919 wydanie krakowskie, adres przesyłowy z nadrukiem typ 31, stan idealny. | 200 PLN | 230 PLN | |
11080 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z opłaconą odpowiedzią z nadrukiem typ 104. | 300 PLN | 270 PLN | |
11081 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z opłaconą odpowiedzią z nadrukiem typ 96 - listek koniczyny zamiast rombu. | 300 PLN | 270 PLN | |
11085 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z opłacona odpowiedzią z nadrukiem typ 45. | 300 PLN | 270 PLN | |
11086 |
1919 wydanie krakowskie, całostka część na odpowiedź z nadrukiem typ 44, na odwrocie podlepka. | 60 PLN | 60 PLN | |
11098 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 15. | 40 PLN | 40 PLN | |
11112 |
1919 kartka z Pabianic 1.VI.19 do brygady artylerii polowej w Rembertowie. | 80 PLN | 100 PLN | |
11118 |
1919 kartka do obrotu zagranicznego w kolorze karminowym. | 40 PLN | 36 PLN | |
11121 |
1919 kartka do obrotu zagranicznego, niedobicia liter. | 40 PLN | 40 PLN | |
11123 |
1919 podwójna kartka wydania obiegowego "orzeł na tarczy barkowej" z opłacona odpowiedzią w układzie z odwrotnie wydrukowanymi kartkami - góra karty I połączona z dołem karty II. | 300 PLN | 270 PLN | |
11125 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 4 - liść koniczyny zamiast rombu. | 600 PLN | 540 PLN | |
11127 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 57 i abklaczem na odwrocie. | 600 PLN | 600 PLN | |
11132 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z rzadkim typem nadruku typ 9 z pojedynczym ozdobnikiem. | 400 PLN | 400 PLN | |
11133 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z rzadkim typem nadruku typ 2 - skrót nominału "hal" z podniesiona literą l, zaplamienie na odwrocie. | 500 PLN | 2 383 PLN | |
11134 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z ukośnym nadrukiem typu 7. | 180 PLN | 180 PLN | |
11136 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z przesunietym nadrukiem typ 14. | 200 PLN | 200 PLN | |
11139 |
1919 wydanie krakowskie, pokwitowanie telegraficzne, nadruk typ 2 z opuszczoną literą l w hal. | 120 PLN | 130 PLN | |
11140 |
1919 wydanie krakowskie, pokwitowanie telegraficzne, nadruk typ 2 z opuszczoną literą l w hal. | 120 PLN | 120 PLN | |
11141 |
1919 wydanie krakowskie, pokwitowanie telegraficzne z nadrukiem typ 2, litera l w nadruku opuszczona. | 100 PLN | 100 PLN | |
11151 |
1920 kartka z hasłem propagandowym w układzie - wszystkie litery jednakowego kroju. | 30 PLN | 30 PLN | |
11157 |
1920 karta do obrotu krajowego na kartonie szarym, linia dzieląca kartkę pod "P" napisu KARTA POCZTOWA. | 60 PLN | 50 PLN | |
11161 |
1920 karta do obrotu krajowego na kartonie żółtobrązowym, hasło propagandowe D (cytat Hugona Kołłątaja); pionowa linia pęknięta. | 120 PLN | 100 PLN | |
11182 |
1923 pokwitowanie telegraficzne. | 80 PLN | 72 PLN | |
11183 |
1923 pokwitowanie telegraficzne. | 50 PLN | 55 PLN | |
11211 |
1934 kartka z ilustracją nr 24 wysłana z Warszawy do Wiednia. | 40 PLN | 110 PLN | |
11212 |
1934 wydanie prowizoryczne 15/35 gr, ilustracja nr. 4 - Hołd trzech króli - jeden z królów; karta wysłana 5.II.1935 z miejscowości Oksa do Kielc. | 50 PLN | 50 PLN | |
11216 |
1935 całostka wydania prowizorycznego z nadrukiem typ II i ilustracją nr 15. | 35 PLN | 35 PLN | |
11227 |
1937 Zamek w Mirze, całostka z ilustracją nr 7 - Żabie - kapela huculska, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie, bardzo dobry stan zachowania. | 80 PLN | 80 PLN | |
11228 |
1937 Zamek w Mirze, całostka z ilustracją nr 12 - Wilno - kościół św.Anny, ostemplowana grzecznościowo 8.IX.1939 w Lublinie, bardzo dobry stan zachowania. | 70 PLN | 60 PLN | |
11229 |
1937 Zamek w Mirze, całostka z ilustracją nr 32 - Pieniny, ostemplowana grzecznościowo 18.IX.1939 w Lublinie, bardzo dobry stan zachowania (minimalne punktowe przebarwienia). | 60 PLN | 54 PLN | |
11255 |
1939 kartka wysłana z Warszawy 4.VI.39, całostka z ilustracją 64 - o tematyce PCK. | 80 PLN | 80 PLN | |
11256 |
1944 wydanie prowizoryczne, Fryderyk Chopin. | 300 PLN | 270 PLN | |
11257 |
1944 wydanie prowizoryczne, Maria Skłodowska - Curie, Nobel w dziedzinie fizyki 1903 i drugi w dziedzinie chemii 1911. | 200 PLN | 180 PLN | |
11258 |
1944 wydanie prowizoryczne, Mikołaj Kopernik. | 300 PLN | 270 PLN | |
11267 |
1949 Bolesław Bierut, z napisem propagandowym 15, sygnatura VI.49. | 20 PLN | 20 PLN | |
11268 |
1949 wydanie prowizoryczne, karta 99 z nadrukiem typu 4; bardzo dobry stan zachowania. | 150 PLN | 150 PLN | |
11271 |
1949 wydanie prowizoryczne z nadrukiem nowej wartości "10 zł" na karcie ze znakiem opłaty "Polacy walczący w Hiszpanii" - jedna z najrzadszych całostek polskich (nakład 2144 sztuk), z oryginalnego obiegu pocztowego unikalna, wysłana 15.III.1950 z Brzeska do Krakowa; piękny stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz. | 2 500 PLN | 2 500 PLN | |
11274 |
1951 całostka z nadrukiem groszy typ 2 z niedobitą końcówką nadruku, gwarancja Jungjohann, Petriuk. | 35 PLN | 35 PLN |