14810

1929 list wysłany 31.I z miejscowości Kowalewo do Torunia na koszt odbiorcy, stempelek "Urzędowe opłatę pocztową uiści adresat", dodatkowo odciśnięta litera "T" i dopisano wysokość dopłaty "30 gr.", 2.II w Toruniu doklejono i skasowano właściwy znaczek dopłaty.

30 PLN27 PLN
14811

1931 polecony list urzędowy z sądu w Nowym Targu do Lwowa opłacony przez odbiorcę znaczkami dopłaty, sądząc po śladach na pozostałym na odwrocie kleju brak zadrukowanej zalepki, znaczek za 5 gr przerwany dla otwarcia listu.

30 PLN30 PLN
14815

1934 wydanie z nadrukiem nowej wartości, seria.

130 PLN140 PLN
14816

1934 wydanie przedrukowe, znaczek z błędem "brak kropki po GR".

40 PLN40 PLN
14818

1935 list miejscowy z Warszawy niedostatecznie opłacony, brakującą opłatę w podwójnej wysokości pobrano znaczkiem dopłaty.

20 PLN18 PLN
14819

1935 nieopłacony miejscowy list, wysłany 14.V z więzienia w Kielcach przez jednego z "pensjonariuszy" zakładu do adwokata, który przy odbiorze uiścił dopłatę 30 gr., zwraca uwagę stempelek cenzury więziennej.

30 PLN30 PLN
14820

1937 miejscowa kartka urzędowa z urzędu skarbowego w Będzinie opłacona przez odbiorcę znaczkami dopłaty.

120 PLN108 PLN
14823

1938 list lotniczy z Lagos opłacony przez odbiorcę w Krakowie znaczkami dopłaty.

40 PLN52 PLN
14911

1925 VI, wydanie półilustrowane, 10 Pf karta czysta z ilustracją Freie Stadt Danzig, Werderlandschaft; druga od góry linia adresowa, przerwana w dwóch miejscach; bardzo dobry stan zachowania.

150 PLN135 PLN
14916

1928/1934 wydanie półilustrowane z potrójną linią pionową, karton piaskowy, ilustracja Oliva, Schloß und Kirche; bardzo dobry stan zachowania.

200 PLN180 PLN
14917

1928/1934 wydanie półilustrowane z potrójną linią pionową, karton jasnobrunatny marmurkowany, ilustracja Danzig, Alte Mühle; bardzo dobry stan zachowania.

200 PLN180 PLN
14918

1928/1934 wydanie półilustrowane z potrójną linią pionową, karton jasnokremowy, ilustracja Bohnsack; bardzo dobry stan zachowania.

200 PLN180 PLN
14921

1932-35 wydanie obiegowe, seria znaczków kasowanych z ząbkowaniem do automatów.

50 PLN45 PLN
14936

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem typ 2 według najnowszego opracowania J.Berbeki i P.Pelczara.

40 PLN30 PLN
14938

1918 wydanie PP/GGW, całostka z opłaconą odpowiedzią z nadrukiem typ 13 według najnowszego opracowania J.Berbeki i P.Pelczara, podlepki na odwrocie.

250 PLN210 PLN
14939

220 PLN220 PLN
14941

1919 wydanie krakowskie, pocztowy adres przesyłkowy z nadrukiem typ 12.

120 PLN120 PLN
14942

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 4 - liść koniczyny zamiast rombu.

70 PLN70 PLN
14944

1919 wydanie krakowskie, podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią z nadrukiem typ 104.

300 PLN300 PLN
14947

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 134.

120 PLN90 PLN
14950

1919 wydanie krakowskie, całostka na kartonie kremowym z nadrukiem typ 136.

70 PLN60 PLN
14951

1919 wydanie krakowskie, całostka na kartonie kremowym z nadrukiem typ 135.

70 PLN70 PLN
14952

1919 wydanie krakowskie, całostka na kartonie szarym z nadrukiem typ 137.

100 PLN100 PLN
14954

1919 wydanie krakowskie, całostka na kartonie szarym z nadrukiem typ 135.

100 PLN100 PLN
14956

1919 wydanie krakowskie, podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią z nadrukiem typ 138 bez kropki po POCZTOWA.

300 PLN250 PLN
14964

1920 kartka z napisem propagandowym w układzie a.

30 PLN25 PLN
14966

1920 kartka z napisem propagandowym w układzie b.

30 PLN30 PLN
14967

1920 całostka do korespondencji zagranicznej z hasłem propagandowym B.

50 PLN40 PLN
14969

1920 całostka z hasłem propagandowym E.

80 PLN80 PLN
14971

1920 pokwitowanie telegraficzne.

50 PLN50 PLN
14974

60 PLN65 PLN
14980

1925 całostka ze znakiem opłaty Kolumna Zygmunta bez sygnatury.

50 PLN45 PLN
14985

1927 całostka z opłacona odpowiedzią z sygnaturą IX-927.

200 PLN180 PLN
14987

1928 całostka z opłacona odpowiedzią z sygnaturą IV-1928 bez hasła propagandowego.

150 PLN150 PLN
14988

1929 formularz kartkowy z reklamą firmy Centra.

40 PLN40 PLN
14993

1931 całostka z sygnaturą I-1931 i hasłem propagandowym F.

40 PLN140 PLN
14996

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 4, sygnatura VIII-1931, stan dobry.

150 PLN135 PLN
15002

180 PLN180 PLN
15003

200 PLN200 PLN
15004

1932 całostka z sygnaturą VI-1932 i hasłem propagandowym F.

35 PLN40 PLN