Num# | Photos | Description | Start price | Buy price |
14810 |
1929 list wysłany 31.I z miejscowości Kowalewo do Torunia na koszt odbiorcy, stempelek "Urzędowe opłatę pocztową uiści adresat", dodatkowo odciśnięta litera "T" i dopisano wysokość dopłaty "30 gr.", 2.II w Toruniu doklejono i skasowano właściwy znaczek dopłaty. | 30 PLN | 27 PLN | |
14811 |
1931 polecony list urzędowy z sądu w Nowym Targu do Lwowa opłacony przez odbiorcę znaczkami dopłaty, sądząc po śladach na pozostałym na odwrocie kleju brak zadrukowanej zalepki, znaczek za 5 gr przerwany dla otwarcia listu. | 30 PLN | 30 PLN | |
14815 |
1934 wydanie z nadrukiem nowej wartości, seria. | 130 PLN | 140 PLN | |
14816 |
1934 wydanie przedrukowe, znaczek z błędem "brak kropki po GR". | 40 PLN | 40 PLN | |
14818 |
1935 list miejscowy z Warszawy niedostatecznie opłacony, brakującą opłatę w podwójnej wysokości pobrano znaczkiem dopłaty. | 20 PLN | 18 PLN | |
14819 |
1935 nieopłacony miejscowy list, wysłany 14.V z więzienia w Kielcach przez jednego z "pensjonariuszy" zakładu do adwokata, który przy odbiorze uiścił dopłatę 30 gr., zwraca uwagę stempelek cenzury więziennej. | 30 PLN | 30 PLN | |
14820 |
1937 miejscowa kartka urzędowa z urzędu skarbowego w Będzinie opłacona przez odbiorcę znaczkami dopłaty. | 120 PLN | 108 PLN | |
14823 |
1938 list lotniczy z Lagos opłacony przez odbiorcę w Krakowie znaczkami dopłaty. | 40 PLN | 52 PLN | |
14911 |
1925 VI, wydanie półilustrowane, 10 Pf karta czysta z ilustracją Freie Stadt Danzig, Werderlandschaft; druga od góry linia adresowa, przerwana w dwóch miejscach; bardzo dobry stan zachowania. | 150 PLN | 135 PLN | |
14916 |
1928/1934 wydanie półilustrowane z potrójną linią pionową, karton piaskowy, ilustracja Oliva, Schloß und Kirche; bardzo dobry stan zachowania. | 200 PLN | 180 PLN | |
14917 |
1928/1934 wydanie półilustrowane z potrójną linią pionową, karton jasnobrunatny marmurkowany, ilustracja Danzig, Alte Mühle; bardzo dobry stan zachowania. | 200 PLN | 180 PLN | |
14918 |
1928/1934 wydanie półilustrowane z potrójną linią pionową, karton jasnokremowy, ilustracja Bohnsack; bardzo dobry stan zachowania. | 200 PLN | 180 PLN | |
14921 |
1932-35 wydanie obiegowe, seria znaczków kasowanych z ząbkowaniem do automatów. | 50 PLN | 45 PLN | |
14936 |
1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem typ 2 według najnowszego opracowania J.Berbeki i P.Pelczara. | 40 PLN | 30 PLN | |
14938 |
1918 wydanie PP/GGW, całostka z opłaconą odpowiedzią z nadrukiem typ 13 według najnowszego opracowania J.Berbeki i P.Pelczara, podlepki na odwrocie. | 250 PLN | 210 PLN | |
14939 |
1918 wydanie lubelskie, dwie karty czyste na kartonie szarym z nadrukiem w kolorze czerwonobrązowym i czerwonym. | 220 PLN | 220 PLN | |
14941 |
1919 wydanie krakowskie, pocztowy adres przesyłkowy z nadrukiem typ 12. | 120 PLN | 120 PLN | |
14942 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 4 - liść koniczyny zamiast rombu. | 70 PLN | 70 PLN | |
14944 |
1919 wydanie krakowskie, podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią z nadrukiem typ 104. | 300 PLN | 300 PLN | |
14947 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 134. | 120 PLN | 90 PLN | |
14950 |
1919 wydanie krakowskie, całostka na kartonie kremowym z nadrukiem typ 136. | 70 PLN | 60 PLN | |
14951 |
1919 wydanie krakowskie, całostka na kartonie kremowym z nadrukiem typ 135. | 70 PLN | 70 PLN | |
14952 |
1919 wydanie krakowskie, całostka na kartonie szarym z nadrukiem typ 137. | 100 PLN | 100 PLN | |
14954 |
1919 wydanie krakowskie, całostka na kartonie szarym z nadrukiem typ 135. | 100 PLN | 100 PLN | |
14956 |
1919 wydanie krakowskie, podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią z nadrukiem typ 138 bez kropki po POCZTOWA. | 300 PLN | 250 PLN | |
14964 |
1920 kartka z napisem propagandowym w układzie a. | 30 PLN | 25 PLN | |
14966 |
1920 kartka z napisem propagandowym w układzie b. | 30 PLN | 30 PLN | |
14967 |
1920 całostka do korespondencji zagranicznej z hasłem propagandowym B. | 50 PLN | 40 PLN | |
14969 |
1920 całostka z hasłem propagandowym E. | 80 PLN | 80 PLN | |
14971 |
1920 pokwitowanie telegraficzne. | 50 PLN | 50 PLN | |
14974 |
1923 kartka pocztowa wydana przez pocztę bez wydrukowanego znaku opłaty ze względu na hiperinflację. | 60 PLN | 65 PLN | |
14980 |
1925 całostka ze znakiem opłaty Kolumna Zygmunta bez sygnatury. | 50 PLN | 45 PLN | |
14985 |
1927 całostka z opłacona odpowiedzią z sygnaturą IX-927. | 200 PLN | 180 PLN | |
14987 |
1928 całostka z opłacona odpowiedzią z sygnaturą IV-1928 bez hasła propagandowego. | 150 PLN | 150 PLN | |
14988 |
1929 formularz kartkowy z reklamą firmy Centra. | 40 PLN | 40 PLN | |
14993 |
1931 całostka z sygnaturą I-1931 i hasłem propagandowym F. | 40 PLN | 140 PLN | |
14996 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 4, sygnatura VIII-1931, stan dobry. | 150 PLN | 135 PLN | |
15002 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 15, sygnatura XI-1931 długości powyżej 40 mm, linie adresowe druk rotograwiurą, stan bardzo dobry. | 180 PLN | 180 PLN | |
15003 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 8, sygnatura XI-1931 długości powyżej 40 mm, linie adresowe druk rotograwiurą, stan bardzo dobry. | 200 PLN | 200 PLN | |
15004 |
1932 całostka z sygnaturą VI-1932 i hasłem propagandowym F. | 35 PLN | 40 PLN |