13617

1945 Leżajsk, znaczek z lokalnym nadrukiem, gwarancja.

60 PLN155 PLN
13618

60 PLN120 PLN
13619

30 PLN70 PLN
13620

1945 Niezabitów, znaczek z nadrukiem lokalnym bez gumy, gwarancja Miszczak.

30 PLN30 PLN
13622

30 PLN30 PLN
13623

30 PLN30 PLN
13625

30 PLN30 PLN
13626

30 PLN30 PLN
13627

30 PLN30 PLN
13628

30 PLN30 PLN
13629

30 PLN30 PLN
13630

30 PLN30 PLN
13632

1945 Wąwolnica, znaczek bez gumy z lokalnym nadrukiem, gwarancja Miszczak.

25 PLN25 PLN
13633

25 PLN25 PLN
13636

25 PLN25 PLN
13641

1945 Wąwolnica, znaczek z lokalnym nadrukiem, gwarancja.

25 PLN25 PLN
13646

25 PLN50 PLN
13647

1944 Wodzowie, wycinek z kartki z Przemyśla z pierwszych dni obiegu 10.IX.44.

250 PLN310 PLN
13648

1944 Wodzowie, list na formularzu listowym od żołnierza z poczty polowej 83542E stacjonującej w Lublinie wysłany 20.XII. do Rzeszowa, na odwrocie stempel radzieckiej jednostki wojskowej nr 40 i stempel polskiej cenzury wojskowej nr 24, bardzo dekoracyjna i rzadka całość idealna do ekspozycji, fotoatest.

6 000 PLN5 500 PLN
13659

1944 Wodzowie, parka znaczków w rzadkim kolorze pomarańczowoczerwonym ze stemplem Krasnystawu, gwarancja.

500 PLN500 PLN
13660

1944 Wodzowie, parka odbitek w kolorze niebieskim z unieważnionej przez pionowe przecięcie, próbnej kliszy znaczka za 25 gr. z R.Trauguttem, opisana w "Poczta Polska w 1944" (ilustracja str.79), w pięknym stanie, gwarancja Gryżewski.

3 600 PLN3 600 PLN
13663

1944 Wodzowie - T.Kościuszko, znaczek za 50 gr. na stronie adresowej listu zamiejscowego; znaczek unieważniony unikalnym kasownikiem prowizorycznym z Garbowa, znanym do tej pory tylko na znaczkach za 25 gr. - karta pocztowa z 20.IX.1944r ze zbioru A.Oleckiego pokazana na str.221 monografii POCZTA POLSKA w 1944 ROKU; pod znaczkiem data 27.IX.1944 wpisana tym samym ołówkiem kopiowym co na wspomnianej karcie; piękny walor z powodzeniem mogący w eksponacie zastąpić kompletny list, gwarancja.

1 200 PLN2 161 PLN
13664

1944 kartka wydania prowizorycznego wysłana miejscowo w Lublinie 14.IX.44 jako polecona, kartka ma charakter pamiątki filatelistycznej - opłata niezgodna z taryfa pocztową, na odwrocie bez treści.

300 PLN300 PLN
13673

1944 P.K.W.N. znaczek za 2 zł. z błędem nadruku na poz.3 (w części nakładu) "wcięcie w cyfrze 2" na wycinku z oryginalnego listu zagranicznego !!! wysłanego z Ursusa do Lwowa (jeżeli uznać, że Lwów był już zagranicą), znaczek unieważniony stemplem prowizorycznym, kasownik odbiorczy "Lwów 10" z 18.III; na odwrocie sygnowano stempelkiem BMK w ramce; gwarancja.

300 PLN350 PLN
13674

1944 wydanie przedrukowe, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem - nominał częściowo na dole znaczka.

35 PLN35 PLN
13682

1945 R.T.R.P. znaczek za 3 zł./25 gr. z błędem nadruku na poz.45 "ukośna kreska drugiej cyfry 4 przerwana u góry", a także z błędem na znaczku podstawowym (II walec) "lewa litera "r" z kropką u góry", na liście poleconym, wysłanym 24.I.1945 z Kraśnika do Janowa Lubelskiego (opłata niezgodna z taryfą), znaczki unieważnione niemym kasownikiem prowizorycznym z dostawionym jednowierszowy stemplem "Krasnik"; stempelek cenzury wojskowej nr.166; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

500 PLN500 PLN
13683

1945 R.T.R.P., najrzadszy w tym wydaniu nadruk odwrócony, pasek trzech znaczków za 3 zł./25 gr. z lekko przesuniętym odwróconym nadrukiem z poz.13-15/36-38, na prawym znaczku podstawowym z I walca - występujący w części nakładu, błąd z poz.38 "kropka łącząca Z i T w POCZTA (+ występująca w całym nakładzie kropka pod lewym r)", sygnatura i opis pozycji nadruku Łaszkiewicz, gwarancja i opis pozycji znaczka.

8 000 PLN8 000 PLN
13699

1945 wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek z nadrukiem "Częstochowa" z niekatalogowanym błędem na poz.62 "uszkodzone s", gwarancja i opis.

40 PLN40 PLN
13703

1945 wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek z nadrukiem "Łódź" typu I, z błędem na poz.10 "uszkodzona prawa kreska", gwarancja Krawczyk.

35 PLN35 PLN
13707

1945 wyzwolenie dziesięciu miast, parka znaczków z nadrukiem "Radom", prawy z błędami na poz.22 "litera m obniżona" i na znaczku podstawowym z I walca "kropka pod prawym Gr", gwarancja i opis Kalinowski.

50 PLN70 PLN
13711

1945 wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek z mocno przesuniętym w prawo nadrukiem "Kielce" z błędem na poz.8 "e jak o", gwarancja i opis Schmutz.

50 PLN50 PLN
13714

1945 wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek z nadrukiem "Gniezno", z błędem na poz.42 "litera e zamknięta", gwarancja i opis.

35 PLN35 PLN
13715

1945 list miejscowy z Łodzi 31.III.45, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 860 z ręcznym, co rzadkie, podpisem cenzora.

195 PLN195 PLN
13725

1945 wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek z nadrukiem "Zakopane", z błędem na poz.28 "cyfra 4 uszkodzona z lewej", gwarancja i opis.

35 PLN46 PLN
13726

1945 wydanie łódzkie, 1 zł - frankatura pojedyncza, zagraniczna karta pocztowa datowana 7.VI, wysłana z Warszawy do Lisbony, znaczek z niejasnych przyczyn, nie został skasowany, unieważniono go dopiero 29.VIII wirnikiem w Portugalii; stempelek cenzury wojskowej 1264; zwraca uwagę adres odbiorcy, jest to tzw "adres konspiracyjny" - w czasie wojny służący do wymiany wiadomości między rodzinami w okupowanym kraju, a wojskiem w Anglii, a także miejscem z którego wysyłano do Polski paczki żywnościowe; hipotezę tę potwierdza zarówno stempelek cenzury brytyjskiej! jak i treść kartki; bardzo ciekawy dokument w doskonałym stanie zachowania; z kolekcji W.Grabowskiego; gwarancja Schmutz.

500 PLN500 PLN
13728

1945 wydanie łódzkie, znaczek w odmianie jasnej i ciemnej.

20 PLN20 PLN
13731

1945 wydanie łódzkie, cięta parka, niewielkie załamanie na środku znaczka, gwarancja Perzyński, Schmutz.

300 PLN450 PLN
13735

1945 151. rocznica Powstania Kościuszkowskiego, arkusz znaczków w kolorze ciemnozielonym z katalogowanymi błędami: na poz. 8 "czwarta belka" i na poz. 15 "przesunięta belka", gwarancja.

800 PLN800 PLN
13736

1945 wydanie przedrukowe, cięta próba znaczka za 50 gr., gwarancja i opis Krawczyk.

800 PLN880 PLN
13745

1945 list z Wołomina do Krakowa ze stemplem cenzury wojskowej nr 1765.

40 PLN55 PLN