13746

1945 zabytki Krakowa, 1 zł + 2 zł - frankatura dwukolorowa, list polecony, wysłany 25.VIII z Wołomina do Krakowa; prowizoryczny kasownik i erka w kolorze fioletowym; na odwrocie kasownik odbiorczy.

50 PLN50 PLN
13748

1945 zabytki Krakowa - Sukiennice, próba znaczka za 2 zł. na białym satynowanym papierze, z odwróconym wzajemnie drukiem drugostronnym (nie mylić z abklatschem), gwarancja Schmutz.

250 PLN250 PLN
13750

1945 zabytki Krakowa, makulatura znaczka za 3 zł bez ząbkowania pionowego.

30 PLN30 PLN
13753

1945 Liga Morska, znaczek za 50 gr.+2 zł. z pustopolem, z błędem na poz.2 "druga II połączona z marginesem", gwarancja.

60 PLN60 PLN
13765

1945 535 rocznica bitwy pod Grunwaldem, marginesowy cięty znaczek za 5 zł., gwarancja Schmutz.

500 PLN500 PLN
13768

1945 1 rocznica manifestu lipcowego, oryginalnie kasowany znaczek za 3 zł., gwarancja Krawczyk.

60 PLN60 PLN
13769

1945 1 rocznica manifestu lipcowego, oryginalnie kasowany znaczek za 3 zł., gwarancja.

60 PLN60 PLN
13776

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł./25 gr. z abklatschem nadruku.

40 PLN40 PLN
13785

1945 wydanie przedrukowe, parka z nadrukiem typ 2 i typ 1.

25 PLN25 PLN
13789

1945 wydanie przedrukowe, znaczek w kolorze czerwonym z nadrukiem formy II z poz. 24, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

1 000 PLN1 100 PLN
13790

1945 Zabytki Gdańska, 2 zł - frankatura wielokrotna, list polecony wysłany 10.I.1946 z Łodzi do Krakowa, ładna prowizoryczna erka, kasownik odbiorczy na odwrocie.

45 PLN45 PLN
13797

1945 FDC - "VII Kongres Związków Zawodowych".

50 PLN45 PLN
13798

1945 Powstanie Listopadowe, kasowany znaczek za 10 zł., gwarancja Krawczyk.

80 PLN80 PLN
13799

1945 Powstanie Listopadowe, parka znaczków ciętych za 10 zł. (Fi.10000.-); znane tylko dwie poziome marginesowe parki, znaczki ze środka arkusza też są rzadkie, gwarancja Krawczyk.

7 000 PLN7 000 PLN
13859

1947 kultura polska, znaczek drukowany na pomarszczonym papierze, osobliwe.

35 PLN35 PLN
13861

1947 przedrukowe wydanie lotnicze, znaczek za 40 zł./50 gr., z całkowicie uszkodzonym nadrukiem, gwarancja Schmutz.

30 PLN30 PLN
13899

1948 Wystawa Ziem Odzyskanych, seria ostemplowana okolicznościowo 4.V na specjalnej karcie pocztowej (Myślicki 48 067).

20 PLN20 PLN
13903

1948 blok legitymacyjny.

25 PLN25 PLN
13915

1948 karnet okolicznościowy Kongresu Jedności Klasy Robotniczej.

45 PLN45 PLN
13927

1948-2000 zestaw znaczków z bloków, czyste w bardzo dobrym stanie.

400 PLN360 PLN
13931

1948 "Ściśle tajne", przesyłka z Urzędu Bezpieczeństwa do sądu w Białej Podlaskiej, doręczona kurierem, na odwrocie pieczęć lakowa.

40 PLN65 PLN
13933

1948 kultura polska, blok w stanie gabinetowym.

400 PLN400 PLN
13949

1949 Kongres Jedności Ruchu Ludowego, 15 zł - frankatura wielokrotna, list polecony, wysłany 4.X.1950 z miejscowości Wohyń do Białej Podlaskiej, kasownik odbiorczy.

20 PLN20 PLN
13960

1950 "groszy" prywatny nadruk firmy Jerzy Popkiewicz, przesyłka ofankowana znaczkami z serii kultura polska z nadrukiem, wyjątkowo rzadko spotykanymi na oryginalnej korespondencji (wg.PZP grupa D), mieszana frankatura ze znaczkiem w nowej walucie, list wysłany 20.IV.1951 z Katowic do Krakowa; walor w bardzo dobrym stanie zachowania (minimalny ubytek tylnej klapy); gwarancja Krawczyk; temat - CHOPIN.

200 PLN200 PLN
13964

1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 3, w kolorach czerwonym i fioletowym, list polecony wysłany 4.XII z Krakowa do Warszawy.

35 PLN35 PLN
13979

1950 groszy, nadruk lokalny Bielsko 2 typ 28 w kolorze czarnym.

40 PLN40 PLN
13981

1950 grosze, znaczki z nadrukami dyrekcyjnymi typ: 1, 6, 11, 23A, 24 i 25.

25 PLN25 PLN
13997

1950 "groszy" znaczki z zielonym nadrukiem typu 9, list ekspresowy wysłany 15.II.1951 z miejscowości Gołuchów do Warszawy, kasownik odbiorczy na odwrocie; nadruki w kolorze zielonym należą do najrzadziej spotykanych; całość w dobrym stanie zachowania.

70 PLN70 PLN
14008

1950 "groszy" znaczki z prywatnym nadrukiem, koperta okienkowa listu wysłanego 17.XI z Pruszkowa, ogólnie dobry stan zachowania (koperta pionowo zgięta, brak tylnej klapy); gwarancja Krawczyk.

40 PLN40 PLN
14010

1950 "groszy" list polecony ofrankowany znaczkami z prywatnym przedrukiem, wysłany 21.XI z oddziału ZUS w Zamościu do centrali w Warszawie, koperta listu użyta dwukrotnie; brak tylnej klapy, ślady archiwizacji (jeden znaczek uszkodzony); gwarancja Krawczyk.

50 PLN50 PLN
14016

1950 "groszy" znaczki z prywatnym nadrukiem zbliżonym do typu 1, frankatura mieszana ze znaczkiem w nowej walucie, list przesłany 19.VII.1951 miejscowo w Łodzi, dobry stan zachowania (brak tylnej klapy).

60 PLN60 PLN
14021

1950 Bolesław Bierut, czworoblok z nadrukiem Groszy z pustopolami.

40 PLN40 PLN
14031

1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 17b (17x4mm) mieszana frankatura ze znaczkiem w nowej walucie, list wysłany 15.II.1951 z miejscowości Kostrzyn Odrzański do Warszawy; bardzo dobry stan zachowania.

60 PLN60 PLN
14041

1950 "groszy" znaczki z maszynowym nadrukiem w typie podobnym do lokalnego nadruku z Łoniowa, wycinek z listu wysłanego 23.VIII.1951 z urzędu Kielce 1 do Staszowa, bardzo dobry stan zachowania, na odwrocie adnotacja "Koprzywnica - Łoniów"; gwarancja Krawczyk.

150 PLN150 PLN
14043

1950 grosze, parka z pustopolem ze stemplem dyrekcyjnym typ 21 ze Szczecina.

30 PLN30 PLN
14045

1950 "groszy" sześcioblok znaczków z mieszanymi nadrukami typu 11 i 15 i znaczek z nadrukiem typu 12; efektownie frankowany ekspresowy list polecony, wysłany 30.I.1951 z urzędu Poznań 9 do Gdańska, na odwrocie dwa kasowniki odbiorcze: Gdańsk 1 i Gdańsk 10; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania; gwarancja.

200 PLN200 PLN
14096

1951 Ogólnopolski Zjazd PZF, blok z podwójnymi liniami ornamentu.

80 PLN80 PLN
14119

1952 przyjaźń polsko-radziecka, znaczek za 45+15 gr. bez napisu LENIN (Mi.25 euro), gwarancja.

40 PLN40 PLN
14151

1954 wydanie lotnicze, oba znaczki z podwójnym moletowaniem WARSZAWA, gwarancja Więcław.

650 PLN650 PLN
14188

1955 fantastyczny komplet prób wydań z 1955 roku, znaczki w czworoblokach, wszystkie - nawet bloki, z numerami walców, komplet liczy 460 sztuk znaczków i 7 bloków; oprócz kompletu 111 czworobloków prób, zawiera dodatkowo 4 unikalne czworobloki prób odbite z walców retuszowanych, w zestawie znajdują się po dwie odbitki takich prób - podstawowa i ta z walca retuszowanego - oznaczona obok numeru walca dodatkową kreseczką, to chyba jedyny komplet, który ocalał w tej formie, na życzenie doślemy dodatkowe skany lepiej obrazujące wygląd całości.

36 000 PLN36 000 PLN