results
Num# Description Start price Buy price
51451839 dwułutowy list wysłany 20.III z Tarnowa do Lwowa, dwuwierszowy stempel nadawczy, na odwrocie ładnie odbity kasownik odbiorczy, adnotacje pocztowe dotyczące wagi przesyłki; na odwrocie sucho tłoczona zalepka nadawcy; gwarancja Adamczyk.

100 PLN

100 PLN

51711883 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 5 kop., rozmiar: 139x113mm; bardzo dobry stan zachowania.

70 PLN

70 PLN

51731883 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop., rozmiar: 139x113mm; dobry stan zachowania (na odwrocie minimalne ubytki powierzchni papieru po podlepkach).

50 PLN

50 PLN

51741883 list do Paczkowa przesłany 31.III ambulansem relacji Halle - Poznań, kasownik odbiorczy Czerwieńsk (Rothenburg).

40 PLN

40 PLN

51791889 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 10 kop., rozmiar: 145x120mm; bardzo dobry stan zachowania (na odwrocie minimalny ubytek powierzchni papieru po podlepce).

60 PLN

60 PLN

51811889 formularz zawiadomienia o wykryciu przez lekarza ogniska choroby zakaźnej, przygotowany na karcie pocztowej za 3 kop.; bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania.

200 PLN

200 PLN

51821890 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, opaska gazetowa za 2 kop., rozmiar: 134x376mm; dobry stan zachowania.

70 PLN

70 PLN

51891894 kartka z Drohobycza do Ciężkowic, wielokrotnie odbity stempel odbiorczy i okręgowy, osobliwe.

20 PLN

20 PLN

51901896 blankiet przekazu pocztowego bez znaku opłaty w typie pierwszego wydania ze znakiem opłaty; niespotykany, dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

100 PLN

90 PLN

52051904 blankiet przekazu pocztowego na kwotę 50 rubli, wysłany 4.X z Wielunia do Frolowskoje, formularz dodatkowo unieważniony dziurkowaniem; kasowniki odbiorcze 11.X na odwrocie; niespotykany, dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

180 PLN

180 PLN

52061906 kartka z Lwowa na trójjęzycznej całostce austriackiej, w tym w języku polskim.

15 PLN

15 PLN

52101908 kartka z Stanisławowa na trójjęzycznej całostce austriackiej, w tym w języku polskim.

15 PLN

15 PLN

52111908 polecony list urzędowy z Lwowa do Muszyny.

15 PLN

15 PLN

52151909 całostka ilustrowana.

20 PLN

20 PLN

52191910 recypis zwrotny z Rochatyń, czytelny stempel na odwrocie.

15 PLN

15 PLN

52481851 Królestwo Polskie, rzadka w tak wczesnym okresie, koperta listu zagranicznego wysłanego 24.IX z Warszawy do Clermont-Ferrand we Francji, stempel nadawczy typu IIIC (398k), stemple graniczne: "AUS RUSSLAND" (Feuser 130.-) i "PRUSSE - VALENCIENNES", stempel tranzytowy Berlina i odbiorczy francuski 30.IX; liczne adnotacje pocztowe dotyczące wagi przesyłki i opłat; zgrabna całość o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym.

400 PLN

400 PLN

52561859 znak opłaty wycięty z koperty Poczty Miejskiej w Warszawie wydanej przez Komisję Rządową Przychodów i Skarbu.

50 PLN

50 PLN

52581860 pierwszy polski znaczek w odcieniach jasnych stemplowany rzadkim kasownikiem numerowym 98 - Chomęciska, Bojanowicz 8 punktów, znaczek w bardzo dobrym stanie, gwarancja Petriuk.

1 200 PLN

1 900 PLN

52591860 Królestwo Polskie, pierwszy polski znaczek o jasnych odcieniach na kopercie listu wysłanego 14.XI z Płocka do Warszawy, znaczek unieważniony polskim kasownikiem numerowym 253 - Płock, obok polsko-rosyjski miejscownik nadawczy i adnotacja b.pilno, na odwrocie godzinnik 1/P (Fi.+250.-) i kasownik odbiorczy; list zamknięty nieuszkodzoną pieczęcią lakową; fragment tylnej części koperty został nadcięty dla lepszej ekspozycji stempli; bardzo zgrabna całość w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

6 000 PLN

6 000 PLN

52601860 pierwszy polski znaczek stemplowany kasownikiem numerowym 194 - Sieradz, silnie uszkodzona ramka w dolnym lewym rogu, słabe ząbkowanie w górnej części.

800 PLN

1 150 PLN

52611860 Królestwo Polskie, pierwszy polski znaczek za 10 kop., czysty, w kolorach niebieskim i karminowym o jasnych odcieniach, słaby stan, na górze prześwitki i uszkodzone ząbki, dół niezły, pełny rysunek i bardzo niska cena wywoławcza.

300 PLN

410 PLN

52651860 pierwszy polski znaczek w odcieniach jasnych stemplowany warszawskim kasownikiem numerowym 1, znaczek w dobrym stanie, gwarancja Korszeń.

700 PLN

860 PLN

52661860 pierwszy polski znaczek w odcieniach jasnych z kasownikiem numerowym 3 - Nowy Dwór, reperowany dolny lewy narożnik, gwarancja z "4" Schmutz.

750 PLN

1 100 PLN

52671860 pierwszy polski znaczek w odcieniach jasnych z kasownikiem numerowym 324 - Sanniki, bardzo rzadki kasownik - według Bojanowicza najwyższy stopień rzadkości 10, nieudolnie doklejony prawy górny narożnik, prześwitka, pozostałości oryginalnej gumy, gwarancja z "4" Schmutz.

1 200 PLN

1 200 PLN

52691860 pierwszy polski znaczek w odcieniach ciemnych z kasownikiem numerowym 138 - Radom, lekka prześwitka na środku znaczka.

500 PLN

500 PLN

52701860 pierwszy polski znaczek w odcieniach ciemnych z kasownikiem numerowym 113 - Ożarów, bardzo rzadki kasownik - według Bojanowicza najwyższy stopień rzadkości 10 punktów, znaczek przeząbkowany i reperowany, ze zbioru S. Dolińskiego, mocno podniesiona gwarancja z "4" Schmutz.

1 400 PLN

1 800 PLN

52761860 pierwszy polski znaczek w odcieniach jasnych stemplowany kasownikiem numerowym 187 - Tomaszów Rawski, znaczek z odmiennym typem kliszy z dodatkową obwódką w kolorze niebieskim typ I, słabe ząbkowanie, podniesiona gwarancja Korszeń.

1 400 PLN

1 400 PLN

52811860 koperta dla Poczty Miejskiej w Warszawie, koperta z tłoczonymi kwadracikami, znak opłaty w kolorze niebieskim, stan bardzo dobry.

1 500 PLN

1 200 PLN

52881865 znaczek rosyjski za 10 kop. stemplowany kasownikiem numerowym 37 Łomży, uszkodzony prawy dolny narożnik.

100 PLN

100 PLN

52921865 znaczek rosyjski za 10 kop. stemplowany kasownikiem numerowym 244 Izbicy, Bojanowicz najwyższy stopień rzadkości 10 punktów.

240 PLN

240 PLN

52951865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 1 kop. wydania z 1865 roku na papierze ze znakiem wodnym 4, podkładem koloidalnym oraz z ząbkowaniem 14,5:15, unieważniony polskim kasownikiem ekspedycji dworcowej BW - (Droga) Bydgosko-Wiedeńska (Fi.+330.-), znaczek z prześwitką ale kasownik bardzo wyraźnie widoczny i tanio.

50 PLN

50 PLN

52971865 znaczek rosyjski stemplowany kasownikiem numerowym 190 Kamieńska, Bojanowicz 8 punktów.

120 PLN

120 PLN

53031865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1858 roku na papierze bez znaku wodnego oraz z ząbkowaniem 12,5 (Fi.250.-); unieważniony polskim kwadratowym kasownikiem numerowym 1 - Warszawa: typ z ozdobną stopką cyfry 1; znaczek z lekką prześwitką, ogólnie w dobrym stanie, tanio.

80 PLN

80 PLN

53081865 znaczek rosyjski za 10 kop. użyty dwukrotnie jako oszustwo na szkodę poczty, ostatnie użycie specjalnie mocno odbitym kasownikiem numerowym 138 z Radomia.

120 PLN

120 PLN

53091865 Królestwo Polskie, zestaw znaczków rosyjskich różnych wydań unieważnionych polskimi kasownikami numerowymi i ekspedycji dworcowej BW - (Droga) Bydgosko-Wiedeńska, jedno fałszerstwo na szkodę poczty (podwójnie użyty znaczek); słabe stany, ale ciekawe i bardzo tanio.

250 PLN

250 PLN

53161866 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1866 roku na prążkowanym poziomo papierze ze znakiem wodnym 4, podkładzie koloidalnym oraz z ząbkowaniem 14,5:15, unieważniony polskim kasownikiem numerowym 247 - Lipno (Fi.+250.-), słabsze ząbkowanie na dole (tanio).

100 PLN

100 PLN

53181866 front koperty listu z Łomży do Suwałk, rosyjski znaczek za 10 kop. unieważniony polskim kasownikiem numerowym 37 - Łomża, stopień rzadkości wg Bojanowicza 3 punkty.

200 PLN

200 PLN

53271869 list z Łochowa na rosyjskiej kopercie z wydrukowanym znakiem opłaty do Warszawy, rzadki kasownik numerowy Łochowa 315, Bojanowicz 8 punktów, koperta w słabym stanie, poprawiany adres na kopercie.

1 000 PLN

1 000 PLN

53331871 obwoluta listu z Makowa do Warszawy, bardzo rzadki polski stempel numerowy 269 - Maków, według Bojanowicza 8 punktów, na odwrocie rosyjski Makowa i odbiorczy warszawski.

500 PLN

500 PLN

53371872 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 20 kop., rozmiar: 139x113mm, wszystkie klapy zaokrąglone; dobry stan zachowania.

100 PLN

100 PLN