5341

1874 list z Warszawy do Berlina z "niemym" kasownikiem z usuniętymi literami BW (kasownik ekspedycji pocztowej na dworcu Warszawa) i miejscownik rosyjski "Poczt. oddielenije / warsz 24 fewral 874".

1 400 PLN1 000 PLN
5343

1875 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 8 kop., rozmiar: 140x58mm; dobry stan zachowania.

100 PLN100 PLN
5344

1875 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 5 kop., rozmiar: 145x81mm; dobry stan zachowania.

70 PLN70 PLN
5367

1916 opaska gazetowa z Łodzi do Wiednia.

60 PLN60 PLN
5380

1916 wydanie dla Generalnego Gubernatorstwa Warszawskiego, znaczek z nadrukiem błyszczącym, gwarancja i opis Miszczak.

10 PLN30 PLN
5381

1916 wydanie dla Generalnego Gubernatorstwa Warszawskiego, parka z nadrukiem błyszczącym, numer HAN na marginesie.

30 PLN45 PLN
5387

1916 wydanie dla Generalnego Gubernatorstwa Warszawskiego, znaczek z nadrukiem błyszczącym.

25 PLN25 PLN
5390

1916 kartka polecona z Borowa 4.III.16 do Tarnowa, stempel cenzury wojskowej w Tarnowie.

120 PLN100 PLN
5395

1916 kartka nadana w poczcie etapowej w Gorzkowicach 31.XII.1916 do Częstochowy, stempel cenzury wojskowej w Piotrkowie.

150 PLN231 PLN
5396

1916 kartka austriackiej poczty polowej z Włoszczowej.

60 PLN60 PLN
5409

1917 firmowy list wartościowy z Warszawy do Wiednia, koperta uszkodzona przy otwieraniu.

80 PLN85 PLN
5423

1917 polecony list firmowy nadany w poczcie etapowej w Piotrkowie 4.VI.18 do Pragi, stempel cenzury wojskowej z Piotrkowa.

100 PLN80 PLN
5442

1918 firmowy list polecony z Warszawy do Siedlec.

100 PLN100 PLN
5444

1918 list polecony z Warszawy do Wiednia, stempel cenzury.

80 PLN80 PLN
5448

1918 okupacja niemiecka - "Gen.-Gouv. Warschau" - ładnie frankowany adres przesyłkowy, wysłany 6.X z Garwolina do Striegau (Strzegom); pieczęć formacyjna, kasownik odbiorczy; wysoka frankatura! dla skartów opłaconych znaczkami katalog przewiduje wysokie dopłaty - Fischer +200% do ceny znaczków na liście !!! całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

250 PLN250 PLN
5454

1918 okupacja niemiecka "Etappengebiete West", list ofrankowany 6 najniższymi wartościami wydania przedrukowego, wysłany 30.I do Lipska, znaczki unieważnione kasownikiem "Postüberwachungsstelle 33".

40 PLN45 PLN
5458

1918 okupacja niemiecka Rumunii, list ofrankowany serią przedrukową III wydania, wysłany 16.IX z Bukaresztu do miejscowości Krummhübel (Karpacz), cenzury, dobry stan zachowania.

50 PLN50 PLN
5463

1918 polecony list firmowy nadany w poczcie etapowej w Dąbrowie 10.IX.16 do Warszawy, stempel cenzury wojskowej z Granicy i stempel odbiorczy na odwrocie.

120 PLN100 PLN
5495

100 PLN80 PLN
5518

1916 list do Krakowa ze stemplem formacyjnym "III. KOMPANIA BAONU UZUPEŁNIAJĄCEGO POLSKICH LEGIONÓW" plu stempel cenzury krakowskiej.

70 PLN60 PLN
5547

1917 list z poczty polowej w Koluszkach.

50 PLN40 PLN
5559

1917 kartka Z Radomia 18.XI.17, reprodukcja obrazu W. Kossaka "Racławice".

20 PLN20 PLN
5566

1 400 PLN1 260 PLN
5571

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - znaczek opłaty stemplowej za 0,50 Rubla, II wydanie.

50 PLN65 PLN
5583

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - znaczek opłaty stemplowej za 0,10 Rubla - II wydanie, z fragmentem znaku wodnego w górnej części znaczka.

70 PLN70 PLN
5589

1918 znaczki lokalnej poczty dla obszaru okupowanego przez 10. Armię, gwarancja Schmutz.

650 PLN650 PLN
5592

1919 Powstanie Wielkopolskie, list II klasy, przesłany miejscowo 30.VIII w Wolsztynie, opłacony według taryfy zamiejscowej, stempelek cenzury powstańczej "Kontrola poczt w Wolsztynie"; gwarancja Krawczyk.

80 PLN85 PLN
5593

1919 list urzędowy z Sądu Powiatowego we Lwowie do jednostki wojskowej 644, list zwrócony z stemplem odbiorczym jednostki i naklejką z informacja o nie podjęciu listu.

20 PLN20 PLN
5600

1919 karta pocztowa wysłana 2.VI z 3 Zapasowego Baonu telefonicznego D.O.G. w Kielcach do miejscowości Ostrowy; znaczek unieważniony datownikiem prowizorycznym przerobionym ze stempla austro-węgierskiej poczty etapowej; karta pionowo zgięta.

60 PLN50 PLN
5628

1916 Białystok, znaczek pierwszego wydania z podpisem, gwarancja Schmutz.

800 PLN720 PLN
5629

1916 Białystok, znaczek drugiego wydania z podpisem bez gumy, gwarancja Schmutz.

700 PLN630 PLN
5638

1916 Częstochowa, wycinek z telegramu z odbitką bardzo rzadkiego stempla opłaty doręczeniowej typu IV za 30 fen., w bardzo atrakcyjnej cenie.

80 PLN80 PLN
5649

1916 Sosnowiec, całostka poczty miejskiej.

250 PLN250 PLN
5677

1916 Warszawa, znaczek serii pomnikowej nie dopuszczonej do obiegu.

20 PLN20 PLN
5683

1916 Warszawa, seria wydania nie dopuszczonego do obiegu.

100 PLN100 PLN
5685

15 PLN15 PLN
5699

1917 Przedbórz, I wydanie, list (druki) wysłany 20.XII z Warszawy; opłata za doręczenie pobrana 22.XII znaczkiem za 2 gr. typu 8, cenzura; gwarancja.

400 PLN400 PLN
5735

1918/19 Bielsko, austriacka całostka poczty polowej z nadrukiem lokalnym "POCZTA POLSKA 15 hal" i dodatkowym nadrukiem wydania krakowskiego w typie 133, całostki najpierw uzyskały nadruk lokalny, a ponieważ nie był zbytnio czytelny przesłano do Krakowa gdzie uzyskały nadruk krakowski, jedna z najrzadszych pozycji wydań lokalnych 1918-19, znane około 10 całostek z obiegu z Bielska i okolic (Czechowice, Żywiec) i pojedyncze czyste egzemplarze, pojedyncze egzemplarze całostek z tym nadrukiem lokalnym odkryto w latach trzydziestych XX wieku, a czyste były długi czas nieznane, doskonały stan zachowania, gwarancja i opis na odwrocie Schmutz.

10 000 PLN10 000 PLN
5752

1918 Tarnów, znaczek opłaty za 60 h. z lokalnym nadrukiem typu II w kolorze czerwonobrunatnym, gwarancja Krawczyk.

40 PLN45 PLN
5755

1918 Tarnów, znaczek opłaty za 80 h. z lokalnym nadrukiem typu II, na wycinku, fantastyczna jakość nadruku, świetny jako wzorcowy egzemplarz, gwarancja Krawczyk.

80 PLN80 PLN