The auction will start on 15.11.2024

40944

1923 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Walocha.

350 PLN350 PLN
40960

1924 hiperinflacja, list z Łodzi nadany 19.04.24 do Piotrkowa.

30 PLN30 PLN
40963

1924 firmowy list polecony z Warszawy 4.IV.24 do Niemiec, dekoracyjna frankatura inflacyjna (1.100.000 mk) z parką znaczków po 500.000 mk.

200 PLN220 PLN
40967

1924 hiperinflacja, list z Rożyszcza nadany 8.01.24 do Niemiec, na odwrocie brak znaczka oznaczony przez pocztę, gwarancja Petriuk.

100 PLN100 PLN
40968

1924 hiperinflacja list z Przepałkowa nadany 7.03.24 do Niemiec, opłata 550.000 mk, gwarancja Petriuk.

240 PLN216 PLN
41008

1924 orzeł w wieńcu, niegumowana cięta próba arkuszowa.

220 PLN220 PLN
41020

1924 Orzeł w wieńcu, próba znaczka za 15 gr. w kolorze definitywnym na cienkim papierze, kreślona, sygnowana s.Kski, gwarancja.

200 PLN200 PLN
41023

220 PLN220 PLN
41035

1924 Stanisław Wojciechowski, niegumowana nieząbkowana próba arkuszowa kreślona czerwonym tuszem, drobne zagniecenia w prawym dolnym narożniku - typowe dla znaczków z tego arkusza.

1 900 PLN1 710 PLN
41044

1925 wydanie z dopłata na Skarb narodowy, seria z liczbami rozrachunkowymi na prawym marginesie w pięknym stanie.

1 650 PLN1 500 PLN
41072

1925 seria widokowa, 30 gr (typ I) - frankatura pojedyncza, list wysłany 22 VIII 32 z miejscowości Czerwony Bór do Włodawy, dobry stan zachowania.

40 PLN40 PLN
41078

1925 wydanie na przesyłki lotnicze, próba arkuszowa znaczka za 2 gr. w kolorze definitywnym na białym niegumowanym papierze (Fi.1500.-) i co rzadkie z fragmentem stempla (WZÓ)R (SKASOWAN)O, jak często w tym wydaniu zgięty podczas wynoszenia z drukarni, sygnowany, gwarancja Schmutz.

1 500 PLN1 500 PLN
41087

1926 list z Kraśnika do Lublina, po austriacki unarodowiony stempel poczty etapowej z wyróżnikiem b.

40 PLN40 PLN
41094

1926 kartka z Sandomierza nadana 27.7.26 do Suchedniowa, po austriacki unarodowiony stempel poczty etapowej, znaczek za 1 gr jako obowiązkowa opłata na walkę z bezrobociem, która obowiązywała pomiędzy 15 kwietnia, a 31 sierpnia 1926.

40 PLN40 PLN
41113

1927 60 rocznica urodzin Marsz.Józefa Piłsudskiego, ciętych niegumowany marginesowy znaczek za 20 gr. na cienkim białym papierze (w KSZP z 1990 roku i wielu wydaniach katalogu Fischera oznaczony jako próba arkuszowa), bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Walocha.

700 PLN610 PLN
41127

1927 Juliusz Słowacki, cięty niegumowany marginesowy znaczek za 30 gr. (w KSZP z 1990 roku i wielu wydaniach katalogu Fischera oznaczony jako próba arkuszowa P7), bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Walocha.

2 400 PLN2 400 PLN
41151

1928 wystawa filatelistyczna w warszawie, znaczek z bloku.

200 PLN200 PLN
41174

1928 Henryk Sienkiewicz, pasek trzech znaczków za 15 gr. w kolorze jasno szaroniebieskim z dwusektorowego walca (układ 2), z którego drukowano znaczki o wymiarach 18-22 mm; górny sektor posiadał 80 znaczków, a dolny 70, na marginesach IV nakładu umieszczono numery bieżące arkusza, a w nakładach V-IX dodatkowo nad górnym sektorem liczbę 80 - liczbę znaczków w sektorze, a pod dolnym 70, obie w barwnych kwadracikach, wszystkie liczby odwrócone.

1 200 PLN1 200 PLN
41197

1929 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Kępno - Poznań nr 207, stempel z wyróżnikiem a.

50 PLN40 PLN
41202

1929 Powszechna Wystawa Krajowa w Poznaniu, znaczek za 25 gr. w kolorze pomarańczowobrązowym, gwarancja i opis koloru Walocha.

80 PLN80 PLN
41210

1929 kartka z Wałdowa do Sępolna, pieczęć "TOWARZYSTWO POWSTAŃCÓW I WOJAKÓW - WAŁDOWO -".

100 PLN100 PLN
41216

1929 firmowy list polecony z Dziedzic do Tomaszowa Mazowieckiego opłacony frankaturą mechaniczną firmy Gargoyle Produkty Smarne nr "B.53.".

120 PLN120 PLN
41219

1929 przekaz paczkowy z Tel Awiwu (Palestyna) do Zduńskiej Woli, na rewersie fragment datownika Polskiego Urzędu Pocztowego w Gdańsku oraz urzędów pocztowych w Łodzi i Zduńskiej Woli, na awersie stemple „WOLNE OD CŁA” i „URZĄD CELNY W ….”.

90 PLN120 PLN
41240

1930 100. rocznica Powstania Listopadowego, znaczek w barwie czerwonej, gwarancja i opis Walocha.

60 PLN60 PLN
41255

1931 "XI. MIĘDZYNARODOWE TARGI WSCHODNIE LWÓW 5-15/IX.1931" Lwów 2, rzadki stempel propagandowy, stosowany tylko w sierpniu i wrześniu 1931 roku (Myślicki 31 119).

60 PLN60 PLN
41259

1931wydanie obiegowe - godło państwa, list firmowy z Warszawy do Austrii opłacony znaczkami, które utraciły moc obiegową, znaczki nie kasowane, w Wiedniu pobrano opłatę pocztową od adresata austriackimi znaczkami dopłaty.

90 PLN90 PLN
41272

80 PLN80 PLN
41278

1932 godło państwa - małe doniczki, seria w poziomych parkach.

240 PLN220 PLN
41279

1932 wydanie obiegowe - godło państwa tzw. małe doniczki, seria w czworoblokach.

380 PLN350 PLN
41292

1932 formularz telegramu do Lwowa z sygnaturą i hasłem propagandowym, na dole lekkie rozdarcie.

60 PLN60 PLN
41296

1933 kartka z obiegu w języku Esperanto z Bydgoszczy do Australii.

90 PLN90 PLN
41301

1933 "1933-ŚWIĘTO MORZA-1933/ MORZE i KOLONJE/ TO POTĘGA POLSKI" Gdynia 1 wyróżnik "p", stempel propagandowy na widokówce fotograficznej (Kamienna Góra Dom zdrojowy) wysłanej 3.VII do Warszawy; walor w dobrym stanie zachowania - zamazane nazwisko adresata (Myślicki 33 010).

100 PLN100 PLN
41313

1933 zwycięzcy Challenge'u F.Żwirko i S.Wigura.

180 PLN180 PLN
41323

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, pamiątka z wystawy.

90 PLN75 PLN
41347

1933 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Brześć nad Bugiem - Białystok nr 285, kasownik z wyróżnikiem b.

120 PLN140 PLN
41352

1934 perforacja firmowa M (wys.10,5, 25 dziurek) — Maggi Spółka z ogr. odp., znaczek z dziurkowaniem firmowym skasowany urzędzie Poznań 10; dobry stan zachowania.

40 PLN40 PLN
41400

1934 wydanie przedrukowe, znaczek za 25/80 gr. z nadrukiem offsetowym typu I w rzadszym kolorze jasno szaroniebieskim, zachowany w bardzo ładnym stanie z pełną oryginalną gumą i jedną podlepką, gwarancja pełny opis Nadruku Walocha.

250 PLN310 PLN
41437

1935 wydanie żałobne, seria w czworoblokach, znaczek za 25 gr. w dwóch odmianach.

750 PLN750 PLN
41441

1935 miejscowy list polecony z Warszawy.

40 PLN40 PLN
41443

1935 wydanie żałobne, 25 gr (offset) znaczek na widokówce z portretem Marszałka Piłsudskiego wysłanej w dniu pogrzebu 18.V z Warszawy do Łodzi.

120 PLN120 PLN