Num# | Photos | Description | Start price | Buy price |
10047 |
1948 Zabytkowy kościół w Pniowie, całostki z sygnaturą VIII.47, dwie odmiany kartonu: szarobiały i kremowoszary (Fi.80.-). | 60 PLN | 60 PLN | |
10050 |
1948 Trzy walczące orły, karta z ilustracją 7 - Eliza Orzeszkowa wysłana 27.8 z Siedlec do Warszawy, bardzo dobry stan zachowania. | 40 PLN | 40 PLN | |
10051 |
1948 Trzy walczące orły, karta z ilustracją 6 - Hugo Kołłątaj, ostemplowana grzecznościowo 11.5 w Krakowie. | 20 PLN | 20 PLN | |
10052 |
1948 Trzy walczące orły, karta z ilustracją 19 Leon Wyczółkowski, ostemplowana grzecznościowo 11.5 w Krakowie. | 20 PLN | 20 PLN | |
10058 |
1948 miesiąc przyjaźni polsko - radzieckiej. | 40 PLN | 40 PLN | |
10067 |
1949 wydanie prowizoryczne, kartka z nadrukiem typ 4. | 40 PLN | 40 PLN | |
10076 |
1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem nowej wartości typ 7 i sygnaturą VIII.48. | 40 PLN | 40 PLN | |
10077 |
10083 |
1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 11. | 40 PLN | 40 PLN | |
10089 |
1949 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 10. | 45 PLN | 45 PLN | |
10104 |
1950 "groszy" koperta "Alegoria Wiosny Ludów" z czerwonym stempelkiem typu 22, czysta, bardzo dobry stan zachowania. | 150 PLN | 150 PLN | |
10109 |
1950 całostka z hasłem propagandowym 18a. | 10 PLN | 10 PLN | |
10110 |
10111 |
1950 Bolesław Bierut, całostka z hasłem propagandowym 21a. | 12 PLN | 32 PLN | |
10113 |
1951 całostka z sygnaturą XI.51 i hasłem propagandowym 18b. | 10 PLN | 10 PLN | |
10116 |
1951 Światowy Tydzień Młodzieży, karta czysta. | 20 PLN | 20 PLN | |
10117 |
1951 kartka z okazji Światowego Tygodnia Młodzieży. | 10 PLN | 10 PLN | |
10118 |
1951 ilustrowana karta do życzeń 1-majowych. | 20 PLN | 20 PLN | |
10119 |
1951 całostka z życzeniami 1-majowymi. | 10 PLN | 10 PLN | |
10122 |
1951kartka z okazji Światowego Festiwalu Młodzieży w Berlinie. | 10 PLN | 10 PLN | |
10123 |
1951 całostka z okazji Światowego Festiwalu Młodych Bojowników o Pokój. | 10 PLN | 10 PLN | |
10125 |
1951 VII. rocznica powstania Polski Ludowej. | 10 PLN | 10 PLN | |
10126 |
1951 Propaganda PKO, na odwrocie prawie niewidoczne ślady podlepek). | 15 PLN | 15 PLN | |
10127 |
1951 całostka propagandowa PKO. | 10 PLN | 10 PLN | |
10134 |
1952 Bolesław Bierut, koperta II nakładu z hasłem propagandowym E. | 40 PLN | 40 PLN | |
10141 |
1952 wycofana koperta 12I drukowana z XI walca z hasłem propagandowym A "Przed wsią polską ...", ponownie dopuszczona do obiegu po oklejeniu w Centralnej Składnicy Zaopatrzenia P.i T. znaczkiem opłaty nr.606 i nadrukowaniu stempelkiem gumowym w kolorze fioletowym tekstu: "CENA 70 gr./ łącznie ze znaczkiem 45 + 15 gr."; bardzo dobry stan zachowania - plama z kleju nad znaczkiem w rzeczywistości, praktycznie niewidoczna (Fi.120.-). | 120 PLN | 120 PLN | |
10142 |
1952 wycofana koperta 12I drukowana z X walca z hasłem propagandowym A "Przed wsią polską ...", ponownie dopuszczona do obiegu po oklejeniu w Centralnej Składnicy Zaopatrzenia P.i T. znaczkiem opłaty nr.606 i nadrukowaniu stempelkiem gumowym w kolorze fioletowym tekstu: "CENA 70 gr./ łącznie ze znaczkiem 45 + 15 gr."; dobry stan zachowania - górna część przebarwiona od światła (Fi.120.-). | 100 PLN | 100 PLN | |
10143 |
1952 wycofana koperta 12I drukowana z X walca z hasłem propagandowym B "Umacniajmy jedność ...", ponownie dopuszczona do obiegu po oklejeniu w Centralnej Składnicy Zaopatrzenia P.i T. znaczkiem opłaty nr.606 i nadrukowaniu stempelkiem gumowym w kolorze fioletowym tekstu: "CENA 70 gr./ łącznie ze znaczkiem 45 + 15 gr."; dobry stan zachowania - minimalne naddarcie na górnej krawędzi (Fi.120.-). | 100 PLN | 100 PLN | |
10144 |
1952 całostka z hasłem propagandowym 20b i sygnaturą V.52. | 10 PLN | 10 PLN | |
10146 |
1952 drugi nakład sygn. IX-52, budownictwo mieszkaniowe, podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią i hasłami propagandowymi 22 i 18b. | 250 PLN | 250 PLN | |
10147 |
1952 drugi nakład sygn. IX-52, podwójna całostka z opłacona odpowiedzią z hasłami propagandowymi 22 i 23. | 250 PLN | 250 PLN | |
10155 |
1953 Nowa Huta, hasło propagandowe 22, sygnatura II.53. | 15 PLN | 15 PLN | |
10156 |
1953 całostka z hasłem propagandowym 18b i sygnaturą II.53. | 10 PLN | 10 PLN | |
10157 |
1953 całostka z sygnaturą II.53 i hasłem propagandowym 22. | 10 PLN | 10 PLN | |
10168 |
1954 koperta lotnicza "Samolot nad Paczkowem", brak kreski ułamkowej pomiędzy sygnaturą V-1956, a napisem "Lotniczy list pocztowy", występujący w części nakładu, czysta. | 160 PLN | 160 PLN | |
10171 |
1954 Wydanie prowizoryczne "Cena 40 gr.", stempelek typu 19a na karcie z sygnaturą IX.52 i hasłem propagandowym 21c; doskonały stan zachowania. | 80 PLN | 80 PLN | |
10184 |
1958 Karty pocztowe - kompletny rocznik 12 sztuk, czyste. | 80 PLN | 80 PLN | |
10200 |
1960 zabytkowe budowle miast polskich (II) - komplet 18 ilustrowanych kart w tym obie odmiany karty Gdańsk: z prawidłowym napisem - "ŻURAW" i bardzo rzadkiej z napisem błędnym - "ŻÓRAW"; idealny stan zachowania (Fi.892.-). | 750 PLN | 675 PLN | |
10206 |
1961 1000-lecie Państwa Polskiego, całostka z ilustracją VI z chmurką w lewym górnym rogu. | 20 PLN | 20 PLN | |
10207 |
1961 1000-lecie Państwa Polskiego, całostka z ilustracją VI z chmurką w lewym górnym rogu, gwarancja. | 20 PLN | 20 PLN |