7236

1951 Plan 6-letni, seria z dodatkową odmianą znaczka za 45 gr, czyste.

50 PLN50 PLN
7237

1951 plan sześcioletni, znaczek makulaturowy z błędem produkcyjnym z niedodrukiem stalorytu i zaplamieniem farbą drukarską na górnej części znaczka. Typowy przykład makulatury filatelistycznej

120 PLN100 PLN
7268

1951 karnet z Ogólnopolskiego Zjazdu Delegatów Polskiego Związku Filatelistów w warszawie.

80 PLN72 PLN
7272

1951 wydanie przedrukowe, narożny czworoblok z numerem walca na górnym marginesie.

50 PLN70 PLN
7302

1951 Ogólnopolski Zjazd PZF, blok makulaturowy nie docięty o znacznie większych rozmiarach (127 x 138 mm), gwarancja Krawczyk, Wysocki.

1 500 PLN1 500 PLN
7311

1952 wydanie na przesyłki lotnicze, seria cięta.

50 PLN50 PLN
7318

1952 Kolarski Wyścig Pokoju, blok legitymacyjny.

30 PLN30 PLN
7321

1952 110. rocznica urodzin Marii Konopnickiej, seria narożnikowa, znaczek za 1,15 zł z numerem walca na lewym marginesie.

40 PLN40 PLN
7346

40 PLN40 PLN
7350

1952 Zabytkowe budowle, parka pionowa znaczków za 45+15 gr, dolny z błędem na poz.13 "kropka nad P w POLSKA", czyste; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

150 PLN150 PLN
7357

1952 Rozbudowa Stoczni Gdańskiej, seria z odmianą znaczka za 5 gr o ząbkowaniu ramkowym ZR 11¾:11½, czyste; bardzo dobry stan zachowania.

30 PLN30 PLN
7370

1953 10. rocznica bitwy pod Stalingradem, znaczek za 60 gr z przesuniętym drukiem koloru czerwonego, czyste, gwarancja Krawczyk.

100 PLN90 PLN
7371

1953 10. rocznica bitwy pod Stalingradem, serie z odmianami papieru i ząbkowań.

400 PLN400 PLN
7387

1953 Mistrzostwa Europy w boksie w Warszawie, seria kasowana z pełną oryginalną gumą (Fi.45.-).

30 PLN30 PLN
7392

1953 Mikołaj Kopernik, seria.

35 PLN35 PLN
7440

1954 miesiąc przyjaźni polsko - radzieckiej, seria z odmianami papieru.

30 PLN30 PLN
7465

1954 10-lecie PRL, parka rozdzielona międzypolem z nadrukiem okolicznościowym wystawy filatelistycznej w Lublinie w 1957 roku.

40 PLN45 PLN
7466

40 PLN60 PLN
7467

40 PLN40 PLN
7468

40 PLN40 PLN
7469

40 PLN175 PLN
7470

40 PLN57 PLN
7471

40 PLN135 PLN
7472

40 PLN40 PLN
7473

1954-58 10-lecie PRL, parki znaczków za 1,15 zł. rozdzielone międzypolem z okolicznościowymi nadrukami z okazji 3 Wystawy Filatelistycznej w Lublinie 1958 - jeden w położeniu odwróconym.

300 PLN300 PLN
7476

1954 10-lecie PRL, znaczek z podwójnym moletowaniem nominału, gwarancja Miszczak.

300 PLN300 PLN
7477

1954 10-lecie PRL, parka rozdzielona międzypolem.

160 PLN160 PLN
7515

1955 10. rocznica Układu polsko-radzieckiego, znaczek za 40 gr o ząbkowaniu ZG 12½:12 z błędem "uszkodzone A w POLSKA", czyste; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

50 PLN50 PLN
7524

1955 Dni Krakowa, znaczek z błędem "odbitka lustrzana 72 zł". Jeden z najpiękniejszych błędów PRL-u.

65 PLN65 PLN
7535

1955 V Światowy Festiwal Młodzieży, znaczek za 40 gr z ząbkowaniem liniowym ZL 11(11¼:11), czyste, bardzo dobry stan zachowania.

40 PLN40 PLN
7547

1955 karty maksimum - Pałac Kultury i Nauki w Warszawie; temat - ARCHITEKTURA.

100 PLN90 PLN
7586

1956 Statki polskie, 20 gr - znaczek metrykalny o ząbkowaniu ramkowym ZR 12:12½ z barwną listwą ochronną o szerokości 10 mm na prawym marginesie arkusza, którą wprowadzono w drugiej połowie II nakładu, czyste; bardzo dobry stan zachowania.

40 PLN45 PLN
7594

1956 wydanie prowizoryczne, znaczek za 40/80gr o ząbkowaniu ramkowym ZR 12¾:12½ z przesuniętym w prawo czarnym nadrukiem typograficznym przechodzącym na sąsiedni znaczek, charakterystyczne niedobicie cyfry 4 w nadruku, czyste; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

60 PLN60 PLN
7603

1956 miesiąc przyjaźni polsko - radzieckiej, znaczek z niespasowanym drukiem kolorów - barwa czerwona przesunięta do góry - na tym wydaniu są dość częste przesunięcia barw ale rzadko aż tak intensywne.

35 PLN32 PLN
7617

50 PLN50 PLN
7644

1957 VII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, arkusik z błędem na poz.7 "biała plama w cyfrze 1" (Fi.800.-), ładny stan zachowania, gwarancja.

700 PLN630 PLN
7651

1957 medycyna polska, seria w narożnych czworoblokach.

50 PLN50 PLN
7658

1957 Kwiaty chronione, Obuwik znaczek z błędem na poz.16 "plamka pod P w POLSKA", czyste; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

50 PLN55 PLN
7668

1957 Światowy Kongres Związków Zawodowych w Lipsku, znaczek z błędem "kreska przechodząca przez napis", gwarancja Więcław.

30 PLN35 PLN
7689

1957 lotniczy list polecony z Warszawy do Austrii, rzadka prowizoryczna erka w barwie czarnej urzędu pocztowego Warszawa 1, list opłacony częściowo znaczkami wycofanymi z obiegu, na odwrocie stempel odbiorczy.

300 PLN270 PLN