Num# | Photos | Description | Start price | Buy price |
7236 |
1951 Plan 6-letni, seria z dodatkową odmianą znaczka za 45 gr, czyste. | 50 PLN | 50 PLN | |
7237 |
1951 plan sześcioletni, znaczek makulaturowy z błędem produkcyjnym z niedodrukiem stalorytu i zaplamieniem farbą drukarską na górnej części znaczka. Typowy przykład makulatury filatelistycznej | 120 PLN | 100 PLN | |
7268 |
1951 karnet z Ogólnopolskiego Zjazdu Delegatów Polskiego Związku Filatelistów w warszawie. | 80 PLN | 72 PLN | |
7272 |
1951 wydanie przedrukowe, narożny czworoblok z numerem walca na górnym marginesie. | 50 PLN | 70 PLN | |
7302 |
1951 Ogólnopolski Zjazd PZF, blok makulaturowy nie docięty o znacznie większych rozmiarach (127 x 138 mm), gwarancja Krawczyk, Wysocki. | 1 500 PLN | 1 500 PLN | |
7311 |
1952 wydanie na przesyłki lotnicze, seria cięta. | 50 PLN | 50 PLN | |
7318 |
1952 Kolarski Wyścig Pokoju, blok legitymacyjny. | 30 PLN | 30 PLN | |
7321 |
1952 110. rocznica urodzin Marii Konopnickiej, seria narożnikowa, znaczek za 1,15 zł z numerem walca na lewym marginesie. | 40 PLN | 40 PLN | |
7346 |
1952 elektrownia w Jaworznie, seria z dwoma odmianami ząbkowania znaczka za 1,50 zł. | 40 PLN | 40 PLN | |
7350 |
1952 Zabytkowe budowle, parka pionowa znaczków za 45+15 gr, dolny z błędem na poz.13 "kropka nad P w POLSKA", czyste; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis. | 150 PLN | 150 PLN | |
7357 |
1952 Rozbudowa Stoczni Gdańskiej, seria z odmianą znaczka za 5 gr o ząbkowaniu ramkowym ZR 11¾:11½, czyste; bardzo dobry stan zachowania. | 30 PLN | 30 PLN | |
7370 |
1953 10. rocznica bitwy pod Stalingradem, znaczek za 60 gr z przesuniętym drukiem koloru czerwonego, czyste, gwarancja Krawczyk. | 100 PLN | 90 PLN | |
7371 |
1953 10. rocznica bitwy pod Stalingradem, serie z odmianami papieru i ząbkowań. | 400 PLN | 400 PLN | |
7387 |
1953 Mistrzostwa Europy w boksie w Warszawie, seria kasowana z pełną oryginalną gumą (Fi.45.-). | 30 PLN | 30 PLN | |
7392 |
1953 Mikołaj Kopernik, seria. | 35 PLN | 35 PLN | |
7440 |
1954 miesiąc przyjaźni polsko - radzieckiej, seria z odmianami papieru. | 30 PLN | 30 PLN | |
7465 |
1954 10-lecie PRL, parka rozdzielona międzypolem z nadrukiem okolicznościowym wystawy filatelistycznej w Lublinie w 1957 roku. | 40 PLN | 45 PLN | |
7466 |
1954 10-lecie PRL, parka rozdzielona międzypolem z nadrukiem okolicznościowym wystawy filatelistycznej w Lublinie w 1957 roku. | 40 PLN | 60 PLN | |
7467 |
1954 10-lecie PRL, parka rozdzielona międzypolem z nadrukiem okolicznościowym wystawy filatelistycznej w Lublinie w 1957 roku. | 40 PLN | 40 PLN | |
7468 |
7469 |
1954 10-lecie PRL, parka rozdzielona międzypolem z nadrukiem okolicznościowym wystawy filatelistycznej w Lublinie w 1957 roku. | 40 PLN | 175 PLN | |
7470 |
1954 10-lecie PRL, parka rozdzielona międzypolem z nadrukiem okolicznościowym wystawy filatelistycznej w Lublinie w 1957 roku. | 40 PLN | 57 PLN | |
7471 |
1954 10-lecie PRL, parka rozdzielona międzypolem z nadrukiem okolicznościowym wystawy filatelistycznej w Lublinie w 1957 roku. | 40 PLN | 135 PLN | |
7472 |
7473 |
1954-58 10-lecie PRL, parki znaczków za 1,15 zł. rozdzielone międzypolem z okolicznościowymi nadrukami z okazji 3 Wystawy Filatelistycznej w Lublinie 1958 - jeden w położeniu odwróconym. | 300 PLN | 300 PLN | |
7476 |
1954 10-lecie PRL, znaczek z podwójnym moletowaniem nominału, gwarancja Miszczak. | 300 PLN | 300 PLN | |
7477 |
1954 10-lecie PRL, parka rozdzielona międzypolem. | 160 PLN | 160 PLN | |
7515 |
1955 10. rocznica Układu polsko-radzieckiego, znaczek za 40 gr o ząbkowaniu ZG 12½:12 z błędem "uszkodzone A w POLSKA", czyste; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis. | 50 PLN | 50 PLN | |
7524 |
1955 Dni Krakowa, znaczek z błędem "odbitka lustrzana 72 zł". Jeden z najpiękniejszych błędów PRL-u. | 65 PLN | 65 PLN | |
7535 |
1955 V Światowy Festiwal Młodzieży, znaczek za 40 gr z ząbkowaniem liniowym ZL 11(11¼:11), czyste, bardzo dobry stan zachowania. | 40 PLN | 40 PLN | |
7547 |
1955 karty maksimum - Pałac Kultury i Nauki w Warszawie; temat - ARCHITEKTURA. | 100 PLN | 90 PLN | |
7586 |
1956 Statki polskie, 20 gr - znaczek metrykalny o ząbkowaniu ramkowym ZR 12:12½ z barwną listwą ochronną o szerokości 10 mm na prawym marginesie arkusza, którą wprowadzono w drugiej połowie II nakładu, czyste; bardzo dobry stan zachowania. | 40 PLN | 45 PLN | |
7594 |
1956 wydanie prowizoryczne, znaczek za 40/80gr o ząbkowaniu ramkowym ZR 12¾:12½ z przesuniętym w prawo czarnym nadrukiem typograficznym przechodzącym na sąsiedni znaczek, charakterystyczne niedobicie cyfry 4 w nadruku, czyste; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk. | 60 PLN | 60 PLN | |
7603 |
1956 miesiąc przyjaźni polsko - radzieckiej, znaczek z niespasowanym drukiem kolorów - barwa czerwona przesunięta do góry - na tym wydaniu są dość częste przesunięcia barw ale rzadko aż tak intensywne. | 35 PLN | 32 PLN | |
7617 |
1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, znaczek z przesuniętym drukiem środka znaczka wchodzącego na druk jego obramowania. | 50 PLN | 50 PLN | |
7644 |
1957 VII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, arkusik z błędem na poz.7 "biała plama w cyfrze 1" (Fi.800.-), ładny stan zachowania, gwarancja. | 700 PLN | 630 PLN | |
7651 |
1957 medycyna polska, seria w narożnych czworoblokach. | 50 PLN | 50 PLN | |
7658 |
1957 Kwiaty chronione, Obuwik znaczek z błędem na poz.16 "plamka pod P w POLSKA", czyste; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis. | 50 PLN | 55 PLN | |
7668 |
1957 Światowy Kongres Związków Zawodowych w Lipsku, znaczek z błędem "kreska przechodząca przez napis", gwarancja Więcław. | 30 PLN | 35 PLN | |
7689 |
1957 lotniczy list polecony z Warszawy do Austrii, rzadka prowizoryczna erka w barwie czarnej urzędu pocztowego Warszawa 1, list opłacony częściowo znaczkami wycofanymi z obiegu, na odwrocie stempel odbiorczy. | 300 PLN | 270 PLN |