Num# | Photos | Description | Start price | Buy price |
4090 |
1943 Tajna Poczta Podziemna - III wydanie, Wódz Naczelny gen. K.Sosnkowski, Premier gen. W.Sikorski, bardzo rzadkie z pełną oryginalną gumą; 25 rocznica odzyskania niepodległości, tak jak je wydano bez gumy. | 1 600 PLN | 1 440 PLN | |
4140 |
1944 znaczek pamiątkowy i stempel okolicznościowy oddziału partyzanckiego zgrupowania "ŻELBET" (Odcinek II-b Komendy Obwodu AK Kraków-Miasto). | 500 PLN | 500 PLN | |
4150 |
1945 Ludowe Wojsko Polskie, ilustrowany formularz wydany przez Oddział Propagandy Głównego Zarządu Polityczno-Wychowawczego Wojska Polskiego, przesyłka z oznaczeniem WOJSKOWY wysłana 29.3 z Dowództwa 5 Dywizji Piechoty za pośrednictwem poczty polowej 38233 do Łucka, rosyjski datownik nadawczy POLEWAJA POCZTA (ПОЛЕВАЯ ПОЧТА) z wyróżnikiem "a", stempelek polskiej cenzury wojskowej nr.134, datownik odbiorczy ЛУЦК ВОЛЫНСК.ОБЛ. z 8.4; rzadki, dekoracyjny walor w pięknym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | 400 PLN | 360 PLN | |
4167 |
1946 Poczta Polowa II Korpusu, seria znaczków pierwszego wydania na lotniczym liście poleconym z poczty polowej nr 117 opłaconym znaczkiem poczty brytyjskiej, dekoracyjny walor. | 400 PLN | 360 PLN | |
4168 |
1946 karnet pamiątkowy znaczków poczty polowej 2 Korpusu wydany w nakładzie 2.000 sztuk. | 200 PLN | 200 PLN | |
4172 |
1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, seria z nadrukiem cytatu Roosevelta po polsku "SZANUJ CZTERY WOLNOŚCI", angielsku i francusku. | 120 PLN | 100 PLN | |
4173 |
1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, seria w czworoblokach z nadrukiem cytatu Roosevelta po polsku "SZANUJ CZTERY WOLNOŚCI", angielsku i francusku. | 450 PLN | 380 PLN | |
4184 |
1946 Poczta Polowa II Korpusu - gen W.Anders, cięta próba znaczka za 2 zł. w kolorze brązowoczarnym na białym niegumowanym papierze (Fi.500.-), piękny stan zachowania, gwarancja. | 500 PLN | 450 PLN | |
4209 |
1954 II Korpus Polski we Włoszech, wydanie rocznicowe z okazji dziesięciolecia zdobycia Monte Cassino, znaczek poczty polowej II Korpusu z nadrukiem "Dziesięciolecie * 1944-54 *" w kolorze karminowym, gwarancja i oznaczenie Walocha. | 170 PLN | 170 PLN | |
4216 |
1939 I wydanie przedrukowe, seria kasowana; bardzo dobry stan zachowania. | 30 PLN | 30 PLN | |
4278 |
1940 całostka z nadrukiem błyszczącym z sygnaturą VI-1938 i hasłem propagandowym H, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja i opis Schmutz. | 1 000 PLN | 900 PLN | |
4325 |
1940 list z Stanów Zjednoczonych do Tarnowa, okupacyjny znaczek opłaty sądowej, liczne stemple i zalepka niemieckiej cenzury. | 100 PLN | 100 PLN | |
4357 |
1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 24 gr na znaczku usterka "jaśniejsza plama za głową", czyste, gwarancja. | 30 PLN | 30 PLN | |
4367 |
1941 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze II.41, wysłana "2.Juli" z agencji pocztowej w Kamieńsku, dwuwierszowy stempelek w ramce "Kamiensk über Petrikau" z dostawianą datownikiem biurowym datą; znaczek skasowano 3.7 w Piotrkowie; bardzo dobry stan zachowania. | 60 PLN | 60 PLN | |
4372 |
1941-1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze II.41, wysłana 13.12.1941 z agencji pocztowej w Wojciechowicach, trzywierszowy stempelek w ramce "Wojciechowice über.Ostrowiec Kielecki" znaczek skasowano 14.XII w Ostrowcu; 12 gr karta fioletowa o sygnaturze III.42, wysłana 24.12.1942 już nie z agencji, a z urzędu uruchomionego w Wojciechowicach. | 80 PLN | 80 PLN | |
4379 |
1941 "EIN POSTSCHECKKONTO SPART WEGEN UND GEBÜHREN" kasownik propagandowy na karcie wysłanej z Częstochowy do Tomaszowa Mazowieckiego, ładna czytelna odbitka stempla. | 400 PLN | 400 PLN | |
4389 |
1941 wycinek listu z nalepką propagandową "Antychryst BOLSZEWIK". | 40 PLN | 50 PLN | |
4404 |
1942 firmowy list polecony z Krakowa. | 25 PLN | 23 PLN | |
4417 |
1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze II.41, wysłana 5.VI z Miechowa do Buska Zdroju. | 20 PLN | 20 PLN | |
4418 |
1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze III.42 ostemplowana 26.10 w Krakowie kasownikiem okolicznościowym "3 Rocznica utworzenia GG" i wysłana do Starachowic, bez treści na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania. | 30 PLN | 30 PLN | |
4422 |
1942 przesyłka zagraniczna do Portugalii, karta wysłana 15.9 z Warszawy do Lizbony, stempelki i oznaczenia cenzur niemieckich Wehrmachtu i portugalskich, stemple odbiorcze; przesyłkę przekazano do Polskiego Czerwonego Krzyża w Anglii - adnotacja czerwoną kredką "P.C.K."; dekoracyjny walor o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym w doskonałym stanie zachowania. | 300 PLN | 300 PLN | |
4428 |
1942 "EIN POSTSCHECKKONTO SPART WEGE UND GEBÜHREN" kasownik propagandowy, rzadsza odmiana z dodatkowym apisem (DISTR RADOM) doskonałej jakości odbitka tego rzadkiego stempla na widokówce wysłanej 26.8 do miejscowości Kruszów, walor w doskonałym stanie zachowania (Fi.500.-). | 500 PLN | 500 PLN | |
4435 |
1943 kasownik okolicznościowy - Szachowe Mistrzostwa Generalnej Guberni w Radomiu na odwrocie kartki pocztowej. | 50 PLN | 45 PLN | |
4438 |
1943 kasownik okolicznościowy (widok kolejki linowej) "DRITTES TATRA BERGSPORTFEST" z okazji zawodów sportowych rozegranych w Zakopanem. | 30 PLN | 30 PLN | |
4439 |
1943 "Führer befiehl - wir folgen Den!" kasownik propagandowy z okazji 10 rocznicy dojścia Hitlera do władzy; znaczek ostemplowany okolicznościowo 30.I w Krakowie na odwrocie formularza kartkowego definitywnego; bardzo dobry stan zachowania. | 60 PLN | 60 PLN | |
4448 |
1943 400. rocznica śmierci Mikołaja Kopernika, arkusz kasowany stemplem pierwszego dnia obiegu. | 120 PLN | 120 PLN | |
4449 |
1943 400. rocznica śmierci Mikołaja Kopernika, arkusz kasowany stemplem pierwszego dnia obiegu. | 120 PLN | 100 PLN | |
4450 |
1943 400. rocznica śmierci Mikołaja Kopernika, arkusz kasowany stemplem pierwszego dnia obiegu. | 120 PLN | 130 PLN | |
4451 |
1943 400. rocznica śmierci Mikołaja Kopernika, arkusz. | 120 PLN | 134 PLN | |
4457 |
1943 portret Hitlera na jednolitym tle (II), znaczek za 80 gr. z plamą w tle po prawej, gwarancja Krawczyk. | 40 PLN | 40 PLN | |
4479 |
1943 GG koperta do telegramu. | 70 PLN | 63 PLN | |
4515 |
1944 kartka z Radomia do Krakowa, rzadki kasownik propagandowy z Radomia "In jedes Packet ein Doppel der Auffchrift einlegen!". | 200 PLN | 180 PLN | |
4519 |
1944 Filia Wysyłkowego Biura Filatelistycznego w Krakowie. Koperta urzędowa do poleconej przesyłki pobraniowej dla filii w Katowicach wysłana do Wiednia. | 120 PLN | 108 PLN | |
4521 |
2006 zeszyt wydania Arge Generalgouverment 1939 - 1945 autorstwa Michaela Schweizera i Bernharda Albrechta, język angielski, 90 stron, liczne ilustracje. | 120 PLN | 120 PLN | |
4533 |
1941 Neuengamme - niemiecki obóz koncentracyjny, kompletny list na papeterii obozowej wysłany 10.9.41 z obozu do Częstochowy, datownik nadawczy HAMBURG-BERGEDORF 1 z wyróżnikiem "l", stempelek cenzury "Postzensur k. L. Ng. / zensiert ....." z parafką cenzora, bardzo dobry stan zachowania. | 500 PLN | 400 PLN | |
4536 |
1942 Krzesiny - niemiecki obóz pracy - Reichsbahnlager Kreising-Posen, filia obozu Stadion Miejski w Poznaniu, karta pocztowa z obozu wysłana 14.12 do Polskiego Czerwonego Krzyża w Krakowie; obóz funkcjonował w latach 1941-43, mieścił się w 17 barakach, przebywali w nim obywatele polscy pochodzenia żydowskiego i Żydzi z Niemiec, więźniowie pracowali na lotnisku w Krzesinach i przy układaniu torów kolejowych w Kobylem Polu i Szczepankowie, w obozie były przypadki wieszania więźniów przez Niemców. | 250 PLN | 260 PLN | |
4541 |
1943 Auschwitz - niemiecki obóz koncentracyjny, list z obozu koncentracyjnego na listowniku obozowym obozu wysłany 25.6.43 do Jordanowa, stempel cenzora "Geprüft / 10 / A.L. Auschwitz", ładny stan zachowania. | 250 PLN | 250 PLN | |
4555 |
1944 Reken - niemiecki kolejowy obóz pracy dla Polaków, karta pocztowa wysłana 10.12 z obozu do Kielc, znak opłaty skasowany datownikiem GROSS-REKEN; niewielkie rozdarcie z lewej strony sklejone. | 80 PLN | 85 PLN | |
4557 |
1944 Öhringen w Wirtembergii - niemiecki obóz pracy przymusowej dla mieszkańców Warszawy wywiezionych jeszcze w czasie trwającego Powstania; oficjalnie był to zakład wytwarzający meble w rzeczywistości stanowił on zaledwie kamuflaż dla olbrzymiej podziemnej fabryki samolotów; karta wysłana 27.9 z obozu do Brwinowa; doskonały stan zachowania. | 120 PLN | 120 PLN | |
4579 |
1941 Wdowa pierwszego wydania w barwie jasno karminowobrązowej na papierze x2 o nakładzie 100 sztuk, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 1 100 PLN | 900 PLN |