36515

1945 zabytki Gdańska, próba znaczka w barwie oliwkowej, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

2 500 PLN2 300 PLN
36537

1945 Powstanie Listopadowe, znaczek kasowany, gwarancja.

100 PLN80 PLN
36558

1945 kartka nadana z poczty polowej nr 65414 do Augustowa, stempel cenzury wojskowej nr 972.

40 PLN40 PLN
36561

1945 "Opłata pocztowa pobrana gotówką", fioletowy stempelek opłaty gotówkowej na karcie pocztowej (niemiecki formularz poczty polowej) wysłanej 18.VI z Poznania do Milanówka, fioletowy dwuwierszowy stempelek "Urząd Pocztowo-Telekom. Poznań 6", datownik nadawczy POZNAŃ 2 z wyróżnikiem "cc"; niebieska z orłem pieczątka cenury wojskowej nr.1694; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

400 PLN350 PLN
36601

1946 list polecony z Krakowa do Czechosłowacji, stempel urzędu cenzury nr 3157.

50 PLN50 PLN
36663

70 PLN70 PLN
36687

1946 Święto Morza, znaczek z błędem "kropka po T", gwarancja i opis Walocha.

40 PLN36 PLN
36693

60 PLN55 PLN
36703

1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł ciemnooliwkowoszary (ciemnooliwkowy) o kontrastowym rysunku i ciemnym tle na papierze grubym drzewnym gładkim, czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.IV. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

120 PLN108 PLN
36710

1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł brązowy, czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.XVII. - znajdujący się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, dobry stan zachowania.

50 PLN50 PLN
36713

1946 Henryk IV Probus, parka z silnie przesuniętą perforacją.

75 PLN75 PLN
36721

1946 7. rocznica obrony Poczty Polskiej w Gdańsku, parka znaczków za 3+12 zł., górny z błędem na poz.8 "plamka nad dźwigiem", gwarancja i oznaczenie Kalinowski.

120 PLN120 PLN
36752

1946 seria fantazyjnego wydania przedstawiającego różne widoki Gdańska, znaczek za 10 +10 zł ślad niewielkiego przywarcia na gumie, fotoopinia Walocha.

800 PLN800 PLN
36758

1947 kartka lotnicza z Sopotu do Rumunii.

30 PLN30 PLN
36759

1947 lotniczy list polecony z Gdańska do Kanady, na odwrocie stempel kontroli dewizowej i stemple odbiorcze.

80 PLN64 PLN
36765

1947 list polecony lotniczy z Warszawy do Argentyny.

50 PLN50 PLN
36777

1947 Sejm Ustawodawczy, wydanie przedrukowe, kasowany znaczek za 3+7 zł. znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja Krawczyk.

100 PLN85 PLN
36782

1947 XXII narciarskie Mistrzostwa Polski, czworoblok z podwójnym ząbkowaniem poziomym, gwarancja Ryblewski.

800 PLN18 PLN
36798

1947 Kultura polska (I) - 2 zł nieząbkowane (św.Albert Chmielowski) marginesowa parka pozioma, prawy z błędem na poz.50 "półksiężyc"; gwarancja i opis.

80 PLN80 PLN
36813

1947 Kultura Polska, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

30 PLN27 PLN
36825

1947 kultura polska, narożna parka z numerem walca na dolnym marginesie.

30 PLN27 PLN
36845

1947 Kultura polska (II) - 6 zł ząbkowane (A.Świętochowski, S.Żeromski, B.Prus) czworoblok legitymacyjny na papierze drzewnym (x) z oznaczeniem walca N.2.W.III. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

100 PLN90 PLN
36848

1947 Kultura Polska (II) - 10 zł Maria Skłodowska-Curie, nieząbkowany narożnikowy pasek poziomy trzech znaczków blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.2.W.I. - znajdującym się po 10 znaczku w arkuszu, co rzadkie takie usytuowanie oznaczeń walca występuje wyłącznie na dwóch z pięciu walców tej wartości; na znaczku z poz.7 (pierwszy od lewej) błąd "kropki na czole", czyste, dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

250 PLN225 PLN
36852

1947 Kultura polska (II) - Adam Mickiewicz, znaczek za 20 zł. z błędem "rysunek przekreślony białą kreską", gwarancja Schmutz.

400 PLN400 PLN
36857

1947 "Świat Pracy", pasek czterech znaczków za 10 zł., trzy z "chmurami" na niebie, czwarty z "plamką w cyfrze 0" gwarancja Krawczyk.

60 PLN65 PLN
36861

80 PLN80 PLN
36869

1947 przedrukowe wydanie lotnicze, znaczek z błędem "LOFNICZA", gwarancja i opis Schmutz.

90 PLN90 PLN
36874

1947 przedrukowe wydanie lotnicze, czworoblok znaczków za 50 zł./25 gr. w kolorze brązowoczerwonym, prawy górny z błędem na poz.30 "biała plamka w I", a prawy dolny z błędem na poz.40 "ścięta górna prawa belka" (Fi.255.-), dodatkowo znaczki podstawowe z rysunkiem przebijającym na odwrocie, gwarancja i opis Schmutz.

360 PLN360 PLN
36905

1948 100-lecie Wiosny Ludów, cięta próba w barwie jasno karminoworóżowej, gwarancja Schmutz.

3 000 PLN3 000 PLN
36909

1948 Międzynarodowy Wyścig Kolarski, czworoblok znaczków za 15 zł., prawy górny z błędem na poz.33 "kropka na kołe", bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Kalinowski

100 PLN100 PLN
36926

1948 Europejska Konferencja Rozkładów Jazdy w Krakowie, koperta pierwszego dnia obiegu na kopercie "firmowej" Konferencji.

50 PLN50 PLN
36938

50 PLN50 PLN
36964

1948 Bolesław Bierut, 5 zł znaczek legitymacyjny z oznaczeniem walca N.3.W.IV. - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, zwraca uwagę nieco rozlany druk i dwie "chmurki" farby z lewej strony i nad głową; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

80 PLN72 PLN
36965

1948 Bolesław Bierut, 5 zł czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.6.W.I. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, prawy górny znaczek z błędem "szrama na policzku" na poz.90, prawy dolny z błędem "ciemna plama na klapie marynarki" na poz.100; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

120 PLN108 PLN
36990

1948 Kongres Jedności Klasy Robotniczej, komplet dwóch filatelistycznych listów poleconych ofrankowanych seriami obu wydań, wysłanych 7.3.49 z urzędu Bydgoszcz 3 do Koszalina, przesyłki o kolejnych numerach polecenia, na odwrocie datowniki: urzędu przejściowego Bydgoszcz 1 i odbiorcze Koszalina z następnego dnia; bardzo dobry stan zachowania.

60 PLN60 PLN
37020

1948 Bojownicy o wolność i demokrację, 100 zł Kazimierz Pułaski, znaczek z przywieszką - frankatura pojedyncza, polecony list lotniczy wysłany 27.6.1949 z urzędu Gdańsk 5 (Oliwa) do Londynu, datownik urzędu przejściowego Warszawa na odwrocie, dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa (Fi.850.-).

500 PLN400 PLN
37097

30 PLN30 PLN
37105

1950 kartka lotnicza z Kalisza do Ameryki.

15 PLN15 PLN
37121

1950 groszy, list firmowy z Skwierzyna do Poznania opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 20 w kolorze fioletowym.

30 PLN30 PLN
37129

1950 groszy, list do Gdańska opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 16B w kolorze fioletowym i nieodnotowanym w PZP czarnym, gwarancja Jendroszek.

100 PLN80 PLN