29894

1965 700-lecie Warszawy, całostka z sygnaturą VIII.65 i hasłem propagandowym 61a.

30 PLN35 PLN
29895

1965 700-lecie Warszawy, całostka z sygnaturą III.66 i hasłem propagandowym 65.

30 PLN45 PLN
29904

1967 Akademia Górnicza w Kielcach, koperta z sygnaturą VI.67.

60 PLN60 PLN
29912

1967 jacht na jeziorach mazurskich, całostka z sygnaturą IV.72.

40 PLN40 PLN
29927

1969 40-lecie PLL "Lot", koperta z sygnaturą I.70.

40 PLN40 PLN
29954

1972 Mikołaj Kopernik, koperta z sygnaturą XII.74.

50 PLN50 PLN
29957

1972 Mikołaj Kopernik, całostka z sygnaturą X.74.

50 PLN50 PLN
29960

1972 ochrona zabytków - Drzwi Płockie, całostka z sygnaturą VIII.76.

40 PLN40 PLN
29969

1974 Dzień Olimpijczyka, kartka z wydrukowanymi życzeniami na odwrocie.

35 PLN30 PLN
29975

35 PLN30 PLN
29980

1975 Święto Prasy Młodzieżowej i Sportowej, całostka z wydrukowanym napisem na rewersie z obiegu pocztowego.

30 PLN27 PLN
29981

1976 POSTLOT, koperta lotnicza z sygnaturą (1979) 1.000.000.

50 PLN50 PLN
29984

30 PLN30 PLN
30004

1978 Dzień Olimpijczyka, kartka z wydrukowanymi życzeniami na odwrocie.

35 PLN30 PLN
30008

1980 ratusz w Sandomierzu, koperta z sygnaturą 1981 - 1.000.000.

30 PLN30 PLN
30021

1982 regionalne przewartościowanie "bytomski", całostka z nadrukiem typu 1, gwarancja Pelczar.

250 PLN250 PLN
30022

1982 regionalne przewartościowanie "bytomski", całostka z nadrukiem typu 3, gwarancja Pelczar.

250 PLN250 PLN
30023

1982 regionalne przewartościowanie "bytomski", całostka z nadrukiem typu 2, gwarancja Pelczar.

250 PLN250 PLN
30025

1982 regionalne przewartościowanie "bytomski", całostka z nadrukiem typu 4, gwarancja Pelczar.

500 PLN500 PLN
30031

1983 Międzynarodowy Rok Telekomunikacji, karnet.

70 PLN60 PLN
30042

1985 walka z chorobą Heinego - Medina, całostka z odwróconym drukiem barw szarej i czerwonej, dla porównania na górze poprawnie wydrukowana całostka.

370 PLN370 PLN
30062

1993 poczet królów i książąt polskich, całostka z sygnaturą VI.1993.

100 PLN100 PLN
30066

1996 poczet królów i książąt polskich, całostka z sygnaturą XII.1996.

150 PLN150 PLN
30068

1996 poczet królów i książąt polskich, całostka z sygnaturą X.1996.

120 PLN120 PLN
30069

1996 poczet królów i książąt polskich, całostka z sygnaturą VII.1997.

60 PLN60 PLN
30095

1929 Otwarcie linii Lotniczej Katowice - Poznań - Bydgoszcz - Gdańsk 1.VI.1929 I lot Gdańsk - Poznań, list lotniczy przesłany na trasie Gdańsk - Poznań; lotem tym przesłano zaledwie 150 sztuk poczty!!! doskonały stan zachowania; gwarancja.

450 PLN360 PLN
30098

1929 nalepka L.O.P.P. z Krakowa.

30 PLN30 PLN
30101

1930 list lotniczy z Warszawy do Iraku, stempel okolicznościowy pierwszego lotu z Polski przez Wiedeń do Indii, stemple tranzytowe i odbiorczy, na tej trasie przewieziono zaledwie 15 przesyłek - jeden z najrzadszych polskich listów lotniczych.

3 600 PLN3 200 PLN
30114

1932 LZ 127 Graf Zeppelin - 9 lot do Ameryki Południowej, kartka lotnicza wysłana 22.10. z Warszawy do Brazylii, dwa stemple okolicznościowe poczty sterowcowej, na froncie stempel odbiorczy, bardzo dobry stan zachowania.

1 500 PLN1 500 PLN
30118

1933 LZ 127 Graf Zeppelin - 2 lot do Ameryki Południowej, kartka lotnicza z Warszawy do Brazylii, dwa stemple okolicznościowe poczty sterowcowej, na froncie stempel tranzytowy z Berlina i odbiorczy, bardzo dobry stan zachowania.

1 500 PLN1 500 PLN
30127

30 PLN30 PLN
30147

1936 ekspresowy list przesłany pocztą balonową balonem Kraków z okazji Dni Krakowa, nalepka L.O.P.P., na odwrocie stempel odbiorczy.

120 PLN110 PLN
30160

1938 X Krajowe Zawody Balonów Wolnych o Puchar Przechodni im. A.Wańkowicza w Mościcach, list przewieziony balonem "Mazowsze", który w zawodach zdobył IV miejsce, lądował w miejscowości Serafinowice koło Horodenki o godzinie 5:58.

300 PLN250 PLN
30161

1938 stempel okolicznościowy "KRAJOWA WYSTAWA LOTNICZA WE LWOWIE 29.V. - L.O.P.P. - 29.VI" i datownik "LWÓW KRAJOWA WYSTAWA LOTNICZA" z wyróżnikiem "a" na kartce okolicznościowej wystawy nadanej specjalną pocztą balonową z okazji wystawy, przewieziono balonem "Mościce", oba stemple o wysokim stopniu rzadkości C (Myślicki 38011 + 38014), znaczki L.O.P.P., dekoracyjny walor.

200 PLN200 PLN
30163

1938 Wydanie Zarządu Głównego i Komitetów Wojewódzkich - Warszawa - alegoria, czysty znaczek beznominałowy, bez gumy.

40 PLN40 PLN
30170

1939 XI Krajowe Zawody Balonów Wolnych o Puchar Przechodni im. A. Wańkowicza w Mościcach, list przesłany balonem "Gryf", kasownik okolicznościowy lotu i stempelek balonu.

250 PLN250 PLN
30178

1939 Służba pocztowa bez dodatkowej opłaty za przesyłki lotnicze, 1 lot Francja - Polska, list polecony wysłany 30.V z Antibes do miejscowości Chwaszczyno, na froncie francuski dodatkowy stempel lotu "SERVICE POSTAL AERIEN SANS SURTAXE FRANCE-FINLANDE FRANCE-POLOGNE 1-er JUN 1939", na odwrocie datownik odbiorczy i nalepka z Marakeszu; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania (koperta z dwóch stron rozcięta).

150 PLN150 PLN
30240

1966 lotniczy list polecony z lotu inauguracyjnego na trasie z Warszawy do Mediolanu.

40 PLN36 PLN
30261

1974 list z pierwszego lotu na trasie Warszawa - Tunis - Algier, na odwrocie stempel odbiorczy.

100 PLN90 PLN
30267

1996 kartka poczty lotniczej z na trasie Warszawa - Ateny z okazji 100. rocznicy Igrzysk Olimpijskich.

30 PLN27 PLN