The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 99. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
26418

1950 karta "walka o pokój" dofrankowana znaczkiem obowiązkowej dopłaty 5 zł na odbudowę Warszawy, wysłana 19.07 z Pruszkowa do Mikołajek; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp123, 513
30 PLN
26419

1951 rocznik - 11 kart w tym 6 sztuk Cp125 (komplet 6 haseł propagandowych) z sygnaturami XI.51 - dopłata 200%, na karcie Cp128 na odwrocie dwa delikatne ślady po podlepkach (Fi.276.-).

Fi.Cp125-30
200 PLN
26420

1951 Światowy Tydzień Młodzieży, karta czysta.

Fi.Cp126
20 PLN
26421

1951 ilustrowana karta do życzeń 1-majowych.

Fi.Cp127
20 PLN
26422

1951 III Światowy Festiwal Młodych Bojowników o Pokój, karta czysta.

Fi.Cp128
20 PLN
26423

1951 Propaganda PKO, na odwrocie prawie niewidoczne ślady podlepek).

Fi.Cp130
15 PLN
26424

1952 koperty "Bierut", komplet 6 sztuk ze wszystkimi hasłami propagandowymi, sygnatura XI-51, czyste, bardzo dobry stan zachowania (Fi.150.-).

Fi.Ck13
120 PLN
26425

1952 koperta "B.Bierut" ze znakiem opłaty unieważnionym tuszowym, pionowym, odciskiem litery X, używana do celów służbowych, wysłana 26.10.61 jako polecona z Dyrekcji Okręgu Poczty i Telekomunikacji w Katowicach do Warszawy, nalepka polecenia Katowice 2 (D.O.P.i T.), datownik DYR.OKR.POCZTY I TELEKOM KATOWICE S.E. odciśnięty na kopercie, i dodatkowo kasujący erkę; stempelek "Sprawa służbowa/ wolna od opłaty" i "Polecone"; pieczęć nagłówkowa "Dyrekcja Okręgu/ Poczty i Telekomunikacji/ w Katowicach"; na odwrocie datownik odbiorczy Warszawa 44 z 27.10; niezwykle rzadki walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.Ck13
500 PLN
26426

1952 koperty "Plan 6-letni Elektryfikacja", zakończenie klapy ostre, komplet 6 sztuk ze wszystkimi hasłami propagandowymi, czyste, bardzo dobry stan zachowania (Fi.210.-).

Fi.Ck14a
180 PLN
26427

1952 koperta na papierze szarawo-białym, zakończenie klapy ostre, hasło propagandowe H.

Fi.Ck14ya
35 PLN
26428

1952 Budownictwo mieszkaniowe, 30+15 gr, sygnatura V.52, hasło propagandowe 23 (Fi.36.-).

Fi.Cp131
20 PLN
26429

1952 Budownictwo mieszkaniowe, karta podwójna, sygnatura III.52, układ haseł 19-23 (Fi.30.-).

Fi.Cp132
20 PLN
26430

1953 wydanie pomocnicze, nadruk stempelka gumowego typu 1 "CENA 75. GR" na kopercie na której w związku z podwyższeniem taryfy pocztowej zarządzeniem Ministra P.i T. z 5.I.1953 obowiązkowo doklejono znaczek pocztowy o wartości 20 groszy, papier szarawo-biały, zakończenie klapy ostre, hasło propagandowe D.

Fi.Ck14Iya
160 PLN
26431

1953 PODWÓJNY DRUK - spektakularny błąd do tej pory niekatalogowany!!! koperta "Elektrownia w Jaworznie" za 45+15 gr z napisem "CENA 70 GR" z hasłem propagandowym C; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.Ck16 Dp
6 000 PLN
26432

1953 koperty z nadrukiem stempelka gumowego typu 1 "CENA 75. GR", dwie linie na ostro zakończonej klapie, komplet 6 sztuk ze wszystkimi hasłami propagandowymi; bardzo dobry stan zachowania (Fi.510.-).

Fi.Ck16I
400 PLN
26433

1953 koperta z nadrukiem stempelka gumowego typu 5 "CENA 75 GR", napis "CENA 95 GR" antykwą, klapa zaokrąglona, hasło propagandowe G; dofrankowana i wysłana -8.-3.59 z Zakopanego do Warszawy, znaki opłaty skasowane stemplem okolicznościowym "ZIMOWE AKADEMICKIE IGRZYSKA ŚWIATA ZAKOPANE 7-13.III.1956"; dobry stan zachowania.

Fi.Ck18IIIa
50 PLN
26434

1953 koperty "Elektrownia w Jaworznie", napis "CENA 95 GR" antykwą, komplet 6 sztuk ze wszystkimi hasłami propagandowymi, czyste, bardzo dobry stan zachowania (Fi.360.-).

Fi.Ck18a
250 PLN
26435

1953 Nowa Huta, hasło propagandowe 18b, sygnatura II.53.

Fi.Cp135
15 PLN
26436

1953 Nowa Huta, hasło propagandowe 22, sygnatura II.53.

Fi.Cp135
15 PLN
26437

1954 wydanie prowizoryczne "cena 40 gr.", stempelek typu 3 (Gdańsk) na części karty z opłaconą odpowiedzią z sygnaturą IX-52 i hasłem propagandowym 19, wysłanej 17.8.54 z Gdańska do Krakowa; dobry stan zachowania.

Fi.Cp132A
40 PLN
26438

1954 wydanie prowizoryczne "Cena 40 gr.", czerwony stempelek typu 15 (Warszawa okręgowa) na karcie z sygnaturą III-53 i hasłem propagandowym 18b, wysłanej 10.11.54 z Warszawy do Radomia; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp136
40 PLN
26439

1954 całostka wydania prowizorycznego z obiegu z Krakowa.

Fi.Cp136
20 PLN
26440

1954 wydanie prowizoryczne "Cena 40 gr.", fioletowy stempelek typu 3 (Gdańsk) na karcie z sygnaturą VII-53 i hasłem propagandowym 20b, wysłanej 22.09.54 z miejscowości Wielka Wieś na Helu do Lublina; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp136
50 PLN
26441

1955 Pomnik Kopernika w Warszawie, karta o sygnaturze III.55.

Fi.Cp.138a
20 PLN
26442

1956 karty pocztowe czyste, rocznik - 6 sztuk(Fi.83.-).

Fi.Cp141-44
80 PLN
26443

1957 koperta lotnicza (samolot nad Krakowem), sygnatura (VII-1957), nieco słabszy stan zachowania.

Fi.Ck21
30 PLN
26444

1957 koperta lotnicza "Samolot nad Krakowem", sygnatura I-1963, czysta, na froncie pionowa, naturalna fałdka papieru.

Fi.Ck21
40 PLN
26445

1957 karty pocztowe czyste, rocznik - 5 sztuk, na odwrocie niewielkie przebarwienia od światła "pasy" - dobry stan zachowania (Fi.84.-).

Fi.Cp145-49
80 PLN
26446

1957 XXVI Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Fi.Cp147
10 PLN
26447

1957 Międzynarodowy Tydzień Pisania Listów, karta czysta.

Fi.Cp149
10 PLN
26448

1958 400-lecie Poczty Polskiej, komplet dwóch kopert.

Fi.Ck26-27
30 PLN
26449

1958 karty pocztowe czyste, rocznik - 12 sztuk (Fi.146.-), na odwrocie niewielkie przebarwienia od światła "pasy" - dobry stan zachowania.

Fi.Cp150-61
140 PLN
26450

1958 Tydzień Archiwów, karta czysta (Fi.22.-).

Fi.Cp154
15 PLN
26451

1958 400-lecie Poczty Polskiej, komplet 6 czystych kart (Fi.68.-).

Fi.Cp155-60
60 PLN
26452

1959 XII Wyścig Pokoju; temat - KOLARSTWO.

Fi.Cp165
20 PLN
26453

1959 Wykopaliska archeologiczne w Biskupinie, komplet 4 czystych kart z obydwoma sygnaturami V.59 i VI.59.

Fi.Cp168-69a, b
60 PLN
26454

1959 Wystawa Filatelistyczna "Balpex"; temat - PTAKI, ŻAGLOWCE.

Fi.Cp170
15 PLN
26455

1959 Zjazd Związku Ochotniczych Straży Pożarnych, karta czysta, temat - POŻARNICTWO.

Fi.Cp172
20 PLN
26456

1959 15-lecie radiofonii w Polsce Ludowej, komplet 2 czystych kart (Fi.24.-).

Fi.Cp173a-b
20 PLN
26457

1960 150 rocznica urodzin Fryderyka Chopina, karta czysta.

Fi.Cp174
10 PLN