Auction 99. General Government

21165

1939 pierwszy stempel okolicznościowy przygotowany z okazji utworzenia GG.

40 PLN
21166

150 PLN
21167

Fi.1, 2
200 PLN
21168

1939-1943 zestaw serii kasowanych (Fi.200.-).

Fi.1-13, 40-65, 89-95, 104, D1-4
120 PLN
21169

Fi.1-125, D1-4, U1-36
600 PLN
21170

Fi.1-125, D1-4, U1-36
600 PLN
21171

Fi.1-125, D1-4, U1-36
1 100 PLN
21172

100 PLN
21173

Fi.Cp1I
80 PLN
21174

1939 I wydanie przedrukowe - dofrankowana całostka za 12 gr."długie e" opłacona według podwyższonej taryfy stosowanej zaledwie przez kilka miesięcy (21.11.1939-01.04.1940) wysłana 29.2.1940 z Krakowa do Radomia; idealny stan zachowania (Mi.100 euro).

Fi.Cp1II, 1, 3
120 PLN
21175

1939 niemiecka kartka obiegowa typ I z nadrukiem.

Fi.Cp2I
50 PLN
21176

Fi.Cp2II
120 PLN
21177

1939 polska karta pocztowa użyta jako formularz przez urzędnika niemieckiego, wysłana 28.11 z Krakowa do Halle, przekreślony znak opłaty unieważniono datownikiem KRAKAU 1 z wyróżnikiem "c", na górze karty dopisek "Deutsche Dienstpost", w adresie nadawcy podano urząd Kraków 3, pieczęć urzędowa wysyłającego z godłem III Rzeszy "Postbeauftragte de ... Militärbefehlshabe ... "; niezwykle ciekawy walor z początkowego okresu funkcjonowania niemieckiej poczty okupacyjnej, doskonały stan zachowania.

Fi.Cp78I
350 PLN
21178

Fi. Fi.Cp2I
70 PLN
21179

1939 prekursor, znaczek obiegowy Rzeszy za 15 fen użyty na terenie GG, polska karta pocztowa wykorzystana jako formularz opłacona znaczkiem niemieckim według podwyższonej taryfy stosowanej zaledwie przez kilka miesięcy (21.11.1939-01.04.1940), wysłana 20.XII z Warszawy do Pruszkowa; znaczek unieważniony stemplem prowizorycznym - polskim przedwojennym datownikiem; dobry stan zachowania.

Mi.520
250 PLN
21180

320 PLN
21181

1939 Oflag XIA, prowizoryczny formularz datowany 2.XII, wysłany 3.XII z Warszawy do obozu, stempel prowizoryczny - przedwojenny polski datownik WARSZAWA 1 z wyróżnikiem "4a"; stempelek cenzora nr.1 z parafką; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

80 PLN
21182

15 PLN
21183

200 PLN
21184

1939 współkursory, kartka z Warszawy opłacona niemieckimi znaczkami opłaty, w tym czasie dopuszczone do obiegu równolegle z pierwszym wydaniem dla Generalnego Gubernatorstwa, które weszło do obiegu 1.12.39.

60 PLN
21185

1940 kartka z Warszawy do Krakowa.

Fi.1, 3
25 PLN
21186

1940 kartka z Zamościa do Skierniewic.

Fi.1, 3, Cp1
60 PLN
21187

1940 kartka z warszawy 28.4.40 na Litwę, stempel niemieckiej cenzury wojskowej.

Fi.1, 6
100 PLN
21188

Fi.1, Cp1
50 PLN
21189

1940 list stemplowany kasownikiem poczty urzędowej z Niska.

60 PLN
21190

1940 przekaz paczkowy z Krasnystaw do Warszawy.

Fi.5, 12
160 PLN
21191

1940 list na kopercie firmowej z Warszawy do Leszna.

60 PLN
21192

1940 kartka z Krakowa do polskiego żołnierza internowanego na Węgrzech.

120 PLN
21193

1940 list z Warszawy na Morawy, frankatura pojedyncza znaczka za 50 pf.

100 PLN
21194

1940 list z Opoczna do Tomaszowa Mazowieckiego, frankatura pojedyncza znaczka za 50 gr.

100 PLN
21195

1940 firmowy list z warszawy do Niemiec, pojedyncza frankatura znaczka wydania przedrukowego za 50/25, ładny stan zachowania.

120 PLN
21196

Fi.9, 10, 12
160 PLN
21197

Fi.14-39
250 PLN
21198

Fi.14I
240 PLN
21199

1940 wydanie przedrukowe, nadruk GG/gapa/24 gr. na marginesowym znaczku polskim za 25 gr. - "tło kreskowane", rzadka i ceniona odmiana (Fi.450.-), piękny stan, gwarancja i opis Wiatrowski.

Fi.14I
400 PLN
21200

1940 II wydanie przedrukowe, znaczek za 2/5 gr z katalogowanym błędem "kropka połączona z R", kasowany, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.17 B2
40 PLN
21201

Fi.17B2, B4
220 PLN
21202

1940 wydanie przedrukowe, znaczek z błędem "prawa cyfra 4 zakończona szpicem".

Fi.18B4
10 PLN
21203

1940 list polecony z Tomaszowa Mazowieckiego do Niemiec, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.19, 20, 21, 24I, 38
100 PLN
21204

Fi.21, 35
240 PLN