The auction will start on 19.04.2024

Auction 99. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
21325

1941 kasownik okolicznościowy z Krakowa.

Fi.75
10 PLN
21326

1941 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, znaczek za 12 gr. w ciętym arkuszu sprzedażnym w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.75nz ark.
900 PLN
21327

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 20 gr - frankatura pojedyncza, dowód nadania paczki o sygnaturze DPO449 (3.41) wysłanej 18.III z Falenicy; znaczek unieważniony datownikiem "FALENICA über WARSCHAU C1" z wyróżnikiem "b"; niecodzienna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa (Fi.160.-)!

Fi.77
120 PLN
21328

1941 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, znaczek za 20 gr. w ciętym arkuszu sprzedażnym w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.77nz ark.
900 PLN
21329

1941 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, znaczek za 24 gr. w ciętym arkuszu sprzedażnym w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.78nz ark.
900 PLN
21330

1941 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, znaczek za 30 gr. w ciętym arkuszu sprzedażnym w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.79nz ark.
900 PLN
21331

1941 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, znaczek za 32 gr. w ciętym arkuszu sprzedażnym w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.80nz ark.
900 PLN
21332

1941 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, znaczek za 40 gr. w ciętym arkuszu sprzedażnym w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.81nz ark.
900 PLN
21333

1941 koperta "Wawel" z sygnaturą X.43. dofrankowana i jako ekspres polecony wysłana 720.4.44 z Warszawy do Krakowa, znaki opłaty unieważnione datownikiem "WARSCHAU SW30 über WARSCHAU C1"; na odwrocie kasownik odbiorczy 21.4; dekoracyjny rzadki walor w dobrym stanie zachowania (znaczek za 80 gr naklejono uszkodzony, znak opłaty uszkodzono przy otwieraniu koperty).

Fi.Ck2, 111, 112
Mi.U2/03
200 PLN
21334

1941 koperta "Wawel" z sygnaturą VI.41 na papierze białym średnim (Fi.80.-), wewnątrz oryginalny papier listowy; minimalnie słabszy stan zachowania (niewielkie przebarwienie w prawym dolnym rogu).

Fi.Ck2x
Mi.U2/01a
60 PLN
SOLD
21335

1941 koperta "Wawel" z sygnaturą VI.41 na papierze szarobiałym skasowana grzecznościowo 26.6.1942 w Krakowie (z obiegu Fi.100.-); minimalnie słabszy stan zachowania.

Fi.Ck2Iy
Mi.U2/01a
40 PLN
21336

1941 kartka z sygnaturą VI-1939 i hasłem propagandowym R z Krakowa do Warszawy, kasownik okolicznościowy z okazji urodzin A. Hitlera z Krakowa.

Fi.Cp3II
45 PLN
SOLD
21337

1941 całostka wydania przedrukowego z obiegu pocztowego z Sędziszowa, dziurki po archiwizacji.

Fi.Cp6A
40 PLN
21338

1941 całostka wydania przedrukowego z obiegu pocztowego z Strzyżowa, dziurki po archiwizacji.

Fi.Cp6B
60 PLN
21339

1941 widoki zabytkowych budowli, sygnatura II.41.

Fi.Cp7II
15 PLN
21340

1941 kartka z Dynowa do Rymanowa, sygnatura II.41, dodatkowo propagandowy stempel zwycięstwa - V (Viktoria), wprowadzony do użycia w Generalnym Gubernatorstwie po ataku na Związek Sowiecki.

Fi.Cp7II
20 PLN
21341

1941 formularz kartkowy na polskiej całostce.

Fi.Fcp4
220 PLN
21342

1941 formularz poczty niemieckiej w Krakowie z pocztowego obiegu z rzadkim nadrukiem na całostce polskiej dla urzędu pocztowego w Gdańsku.

Fi.Fp2II
1 600 PLN
21343

1941 przekaz paczkowy (książki) z Watykanu do Kielc, stemple tranzytowe z Rzymu i Innsbrucku.


500 PLN
21344

1942 "Zeitungsverlag Krakau - Warschau G.m.b.H. Krakau, Poststr.1" - 16 gr frankatura mechaniczna - odmiana ze skośnymi cyframi (Fi.1000.-), idealnie odciśnięta na kopercie listu miejscowego (druki) przesłanego 20.11 w Krakowie; rzadko spotykane ostemplowanie Generalnego Gubernatorstwa w bardzo dobrym stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa; gwarancja Schmutz.

Fi.3b
1 000 PLN
21345

1942 "ZWEITES TATRA BERGSPORTFEST" znaczek na karcie ostemplowany 5-6.9 w Zakopanym kasownikiem okolicznościowy z okazji II zawodów sportowych.

Fi.23
40 PLN
21346

1942 "3. Rocznica utworzenia GG", znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 26.10 w Krakowie.

Fi.25
20 PLN
21347

1942 karta pocztowa z namalowaną ręcznie ilustracją przedstawiającą świat ogarnięty płomieniami wojny, prawidłowo ofrankowana znaczkiem za 12 gr skasowanym 9.I w Ostrowcu (OSTROWIEC KIELECKI); dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.43
300 PLN
21348

1942 list firmowy z Krakowa do Niemiec, wirnik propagandowy.

Fi.45
30 PLN
21349

1942 list polecony z Warszawy do Siedlec z rzadką "R" Warschau SW 30, na odwrocie stempel odbiorczy Siedlce.

Fi. 49, 50
70 PLN
21350

1942 list express-polecony z Warszawy do Berlina na adres słynnego hotelu Exselsior do Franza Prochaska, na odwrocie uzupełnienie frankatury znaczkami Fi78.

Fi. 49, 50, 78
40 PLN
21351

1942 przekaz paczkowy z Warszawy do Lublina.

Fi.50, 79
60 PLN
21352

1942 list firmowy z Krakowa z kasownikiem okolicznościowym 3-lecia utworzenia Generalnego Gubernatorstwa.

Fi.73
30 PLN
21353

1942 kasownik okolicznościowy ze Lwowa.

Fi.75
25 PLN
SOLD
21354

1942 kartka z Sieprawia do Kielc, stempel pośrednictwa pocztowego w Sieprawiu przez Kraków, rzadki wirnik okolicznościowy z Krakowa z okazji drugiej rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie.

Fi.75, VI
250 PLN
21355

1942 2 rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, znaczek ostemplowany kasownikiem okolicznościowym w Krakowie na okienkowej kopercie firmowej "SIEMENS WARSCHAUER SIMENS AG"; koperta pionowo zgięta.

Fi.75; 45
27 PLN
SOLD
21356

1942 znaczek na formularzu kartkowym definitywnym o sygnaturze DPO 444(3.41) ostemplowany okolicznościowo 14.8 w Krakowie z okazji 2 rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie.

Fi.75; Fp1c; 22
20 PLN
21357

1942 kartka z Krakowa ze stemplem okolicznościowym 2. rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie.

Fi.76
40 PLN
21358

1942 portret A.Hitlera, makulaturowe parki znaczków ciętych.

Fi.86nz, 88nz, 110-2nz
150 PLN
21359

1942 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, komplet znaczków z perforacją ZG 14:14½ (odmiana a) o nominałach: 1,00 zł, 1,20 zł i 1,60 zł, w arkuszu sprzedażnym w dobrym stanie zachowania.

Fi.86a-88a ark.
680 PLN
21360

1942 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, znaczek za 1,00 zł w ciętym arkuszu sprzedażnym w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.86nz ark.
680 PLN
21361

1942 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, znaczek za 1,60 zł w ciętym arkuszu sprzedażnym w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.88nz ark.
680 PLN
21362

1942 urodziny Hitlera, narożnikowa seria wydana na japońskim papierze, na dolnych marginesach oznaczenie ENTW.: z podpisem projektanta; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.89-91 Pw3
40 PLN
SOLD
21363

1942 urodziny Hitlera, seria wydana na japońskim papierze, ostemplowana okolicznościowo na karcie 20.IV w pierwszym dniu obiegu w Krakowie.

Fi.89-91; 20
27 PLN
SOLD
21364

1942 600-lecie Lublina, seria w arkuszach sprzedażnych w dobrym stanie zachowania.

Fi.92-5 ark.
550 PLN
SOLD