The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 99. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
21245

1940 całostka z hasłem propagandowym O z obiegu pocztowego z Warszawy do Zakopanego.

Fi.Cp3II
40 PLN
21246

1940 kartka z Rabki do Krakowa, całostka z sygnaturą VI-1939 i hasłem propagandowym I.

Fi.Cp3II
40 PLN
21247

1940 kartka z Rabki do Krakowa, całostka z sygnaturą VI-1938 i hasłem propagandowym I.

Fi.Cp3II
40 PLN
21248

1940 kartka z Krakowa do warszawy, całostka z sygnaturą VI-1938 i hasłem propagandowym J.

Fi.Cp3II
40 PLN
21249

1940 kartka z Rabki do Krakowa, całostka z sygnaturą VI-1939 i hasłem propagandowym H.

Fi.Cp3II
40 PLN
21250

1940 "wyszczerbiony lewy dolny narożnik ramki hasła propagandowego" i uszkodzenie nadruku: "lewa cyfra 2 nominału wyszczerbiona z prawej strony" na polskiej karcie pocztowej, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe P - "TELEGRAMY NA OZDOBNYM BLANKIECIE SĄ MILE WIDZIANE", całostka wysłana 12.12 z Zakopanego do Warszawy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Żółkiewski.

Fi.Cp4I
Mi.P4 
300 PLN
21251

1940 polska karta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe S - "POCZTA WPROWADZIŁA PACZKI BEZ ADRESÓW POMOCNICZYCH", czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp4I
70 PLN
SOLD
21252

1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, hasło propagandowe O - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", wysłana 5.11 z Krakowa do Warszawy (Fi.90.-).

Fi.Cp5I
Mi.P6II 
60 PLN
21253

1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE!", czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp5I
80 PLN
21254

1940 całostka z hasłem propagandowym H z obiegu pocztowego z Krakowa do Trzyńca.

Fi.Cp5I
50 PLN
21255

1940 całostka z hasłem propagandowym H z obiegu pocztowego z Rakszawy przez Łańcut do Krakowa, stempelek agencji pocztowej z Rakszawy.

Fi.Cp5I
70 PLN
21256

1940 całostka z hasłem propagandowym H z obiegu pocztowego z Warszawy.

Fi.Cp5I
50 PLN
21257

1940 kartka z hasłem propagandowym O i rzadkim długim napisem POSTKARTE z obiegu pocztowego z Radomia do Warszawy.

Fi.Cp5II
320 PLN
21258

1940 kartka z obiegu pocztowego z Bochni do Przemyśla.

Fi.Cp6A
120 PLN
21259

1940 kartka z obiegu pocztowego z Michałowa do Polskiego Czerwonego Krzyża w Krakowie.

Fi.Cp6A
120 PLN
21260

1940 całostka z hasłem propagandowym T z obiegu pocztowego z Lublina do Siedlec.

Fi.Cp6A
100 PLN
21261

1940 polska karta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, część z opłaconą odpowiedzią z nadrukiem, hasło propagandowe T - "POCZTA TO TANI, SZYBKI I PEWNY INKASENT", czysta; niewielkie przebarwienia po obu stronach karty (Fi.130.-).

Fi.Cp6A
Mi.P7F
100 PLN
21262

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze IX.40 wysłana 31.XII z Warszawy do Lublina; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp7I
30 PLN
21263

1940 "wyszczerbiona górna pozioma kreska litery E w POSTKARTE" widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze II.41, wysłana 4.8.1941 z Lublina do Otwocka.

Fi.Cp7II
Mi.P10 
100 PLN
21264

1940 całostka z sygnaturą II.41.

Fi.Cp7II
30 PLN
21265

1940 widoki zabytkowych budowli, sygnatura IX.40.

Fi.Cp8I
15 PLN
SOLD
21266

1940 seria znaczków doręczeniowy na karcie, skasowana 26.10.41 w Lublinie.

Fi.D1-4
30 PLN
21267

1940 formularz kartkowy na całostce dla polskiego urzędu pocztowego w Gdańsku.

Fi.Fcp2I
90 PLN
21268

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z prezydentem Mościckim, tekst IV "Alle ..." 12 wierszy tekstu (bez numeracji), karta czysta; słabszy stan zachowania.

Fi.Fcp3
20 PLN
SOLD
21269

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, tekst XXIIb "Infolge ..." w podpisie "Postamt Krakau 3", wysłana 25.5 z urzędu Kraków 3 do Kielc, dodatkowo niebieski stempel urzędowy; walor w idealnym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.Fcp4
350 PLN
21270

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na części na odpowiedź karty podwójnej z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, tekst XIX, długość napisu POSTKARTE 37,5 mm!!! najrzadziej występująca odmiana, bardzo wysoka wycena katalogowa (Fi.3000.-); wysłana 20.3.44 z urzędu Kraków 3 do Berlina-Charlottenburga; dodatkowo fioletowe stemple urzędowe: dwuwierszowy "Postamt Krakau 3", okrągły z godłem "Postamt Krakau 3" i okrągły "7a"; egzemplarz w doskonałym stanie zachowania; gwarancja i opis typu Schmutz.

Fi.Fcp5BII
2 600 PLN
21271

1940 znaczki urzędowe - godło III Rzeszy w dużym formacie, seria czysta, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.U1-15
200 PLN
21272

1940 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy w dużym formacie, list II klasy za zwrotnym poświadczeniem odbioru wysłany 17.12.1941 z Krakowa do Dobczyc, list najpewniej nie został doręczony i zwrócono go do nadawcy - sądu, stąd otwory od przechowywania koperty w aktach; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.U2, U13
80 PLN
21273

1940 godło III Rzeszy w dużym formacie, arkusz znaczka urzędowego w bardzo dobrym stanie.

Fi.U14 ark.
150 PLN
21274

1940 arkusz znaczków urzędowych przedostatniego najwyższego nominału złożony w połowie tylko wzdłuż perforacji - doskonały stan.

Fi.U14 ark.
200 PLN
SOLD
21275

1940 godło III Rzeszy w dużym formacie, arkusz znaczka urzędowego w bardzo dobrym stanie.

Fi.U15 ark.
200 PLN
SOLD
21276

1940 arkusz znaczków urzędowych najwyższego nominału złożony w połowie tylko wzdłuż perforacji.

Fi.U15 ark.
200 PLN
21277

1940 znaczki urzędowe - godło III Rzeszy w małym formacie, seria znaczków urzędowych na kopercie ostemplowana w Krakowie 23.3.42.

Fi.U16-24
35 PLN
21278

1940 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy w małym formacie, dwa znaczki cięte bez nominału (Fi.1500.-), karminowolila z lekko pękniętą pionowo gumą, gwarancja.

Fi.U17, 22 nz
900 PLN
21279

1940 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy w małym formacie, 12 gr - frankatura wielokrotna, miejscowy list wysłany 19.12.1941 w Kielcach, dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.U19
50 PLN
21280

1940 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, karta pocztowa wysłana 24.VIII z St-Blaise w Szwajcarii do Warszawy, znak opłaty unieważniony datownikiem ambulansowym 526; stempelki cenzur w tym niemieckiej Wehrmachtu, walor w dobrym stanie zachowania.


80 PLN
21281

1940 znaczek za 50 gr opłaty administracyjnej (revenue) Magistratu Miasta Bochni skasowany stemplem "Der Stadtkommissar der Stadt Bochnia" na wycinku z dokumentu.


60 PLN
21282

1940 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, list wysłany 20.V z Chicago do Krakowa, zalepka, stempelki i adnotacje cenzury niemieckiej; minimalnie słabszy stan zachowania.


60 PLN
21283

1940 stempel okolicznościowy 1. rocznicy utworzenia GG na polskiej całostce.


45 PLN
21284

1940 prowizoryczny formularz wysłany 29.II z miejscowości Staroniwa (obecnie dzielnica Rzeszowa) do oflagu VIIA, zwraca uwagę prowizoryczny jednowierszowy datownik biurowy "29. Feb. 1940" użyty jako stempel nadawczy; stempelek cenzora nr.3; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


120 PLN