21245 |
1940 całostka z hasłem propagandowym O z obiegu pocztowego z Warszawy do Zakopanego. | Fi.Cp3II |
| 40 PLN | |
21246 |
1940 kartka z Rabki do Krakowa, całostka z sygnaturą VI-1939 i hasłem propagandowym I. | Fi.Cp3II |
| 40 PLN | |
21247 |
1940 kartka z Rabki do Krakowa, całostka z sygnaturą VI-1938 i hasłem propagandowym I. | Fi.Cp3II |
| 40 PLN | |
21248 |
1940 kartka z Krakowa do warszawy, całostka z sygnaturą VI-1938 i hasłem propagandowym J. | Fi.Cp3II |
| 40 PLN | |
21249 |
1940 kartka z Rabki do Krakowa, całostka z sygnaturą VI-1939 i hasłem propagandowym H. | Fi.Cp3II |
| 40 PLN | |
21250 |
1940 "wyszczerbiony lewy dolny narożnik ramki hasła propagandowego" i uszkodzenie nadruku: "lewa cyfra 2 nominału wyszczerbiona z prawej strony" na polskiej karcie pocztowej, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe P - "TELEGRAMY NA OZDOBNYM BLANKIECIE SĄ MILE WIDZIANE", całostka wysłana 12.12 z Zakopanego do Warszawy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Żółkiewski. | Fi.Cp4I Mi.P4 |
| 300 PLN | |
21251 |
1940 polska karta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe S - "POCZTA WPROWADZIŁA PACZKI BEZ ADRESÓW POMOCNICZYCH", czysta; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp4I |
| 70 PLN SOLD | |
21252 |
1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, hasło propagandowe O - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", wysłana 5.11 z Krakowa do Warszawy (Fi.90.-). | Fi.Cp5I Mi.P6II |
| 60 PLN | |
21253 |
1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE!", czysta; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp5I |
| 80 PLN | |
21254 |
1940 całostka z hasłem propagandowym H z obiegu pocztowego z Krakowa do Trzyńca. | Fi.Cp5I |
| 50 PLN | |
21255 |
1940 całostka z hasłem propagandowym H z obiegu pocztowego z Rakszawy przez Łańcut do Krakowa, stempelek agencji pocztowej z Rakszawy. | Fi.Cp5I |
| 70 PLN | |
21256 |
1940 całostka z hasłem propagandowym H z obiegu pocztowego z Warszawy. | Fi.Cp5I |
| 50 PLN | |
21257 |
1940 kartka z hasłem propagandowym O i rzadkim długim napisem POSTKARTE z obiegu pocztowego z Radomia do Warszawy. | Fi.Cp5II |
| 320 PLN | |
21258 |
1940 kartka z obiegu pocztowego z Bochni do Przemyśla. | Fi.Cp6A |
| 120 PLN | |
21259 |
1940 kartka z obiegu pocztowego z Michałowa do Polskiego Czerwonego Krzyża w Krakowie. | Fi.Cp6A |
| 120 PLN | |
21260 |
1940 całostka z hasłem propagandowym T z obiegu pocztowego z Lublina do Siedlec. | Fi.Cp6A |
| 100 PLN | |
21261 |
1940 polska karta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, część z opłaconą odpowiedzią z nadrukiem, hasło propagandowe T - "POCZTA TO TANI, SZYBKI I PEWNY INKASENT", czysta; niewielkie przebarwienia po obu stronach karty (Fi.130.-). | Fi.Cp6A Mi.P7F |
| 100 PLN | |
21262 |
1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze IX.40 wysłana 31.XII z Warszawy do Lublina; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp7I |
| 30 PLN | |
21263 |
1940 "wyszczerbiona górna pozioma kreska litery E w POSTKARTE" widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze II.41, wysłana 4.8.1941 z Lublina do Otwocka. | Fi.Cp7II Mi.P10 |
| 100 PLN | |
21264 |
1940 całostka z sygnaturą II.41. | Fi.Cp7II |
| 30 PLN | |
21265 |
1940 widoki zabytkowych budowli, sygnatura IX.40. | Fi.Cp8I |
| 15 PLN SOLD | |
21266 |
1940 seria znaczków doręczeniowy na karcie, skasowana 26.10.41 w Lublinie. | Fi.D1-4 |
| 30 PLN | |
21267 |
1940 formularz kartkowy na całostce dla polskiego urzędu pocztowego w Gdańsku. | Fi.Fcp2I |
| 90 PLN | |
21268 |
1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z prezydentem Mościckim, tekst IV "Alle ..." 12 wierszy tekstu (bez numeracji), karta czysta; słabszy stan zachowania. | Fi.Fcp3 |
| 20 PLN SOLD | |
21269 |
1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, tekst XXIIb "Infolge ..." w podpisie "Postamt Krakau 3", wysłana 25.5 z urzędu Kraków 3 do Kielc, dodatkowo niebieski stempel urzędowy; walor w idealnym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.Fcp4 |
| 350 PLN | |
21270 |
1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na części na odpowiedź karty podwójnej z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, tekst XIX, długość napisu POSTKARTE 37,5 mm!!! najrzadziej występująca odmiana, bardzo wysoka wycena katalogowa (Fi.3000.-); wysłana 20.3.44 z urzędu Kraków 3 do Berlina-Charlottenburga; dodatkowo fioletowe stemple urzędowe: dwuwierszowy "Postamt Krakau 3", okrągły z godłem "Postamt Krakau 3" i okrągły "7a"; egzemplarz w doskonałym stanie zachowania; gwarancja i opis typu Schmutz. | Fi.Fcp5BII |
| 2 600 PLN | |
21271 |
1940 znaczki urzędowe - godło III Rzeszy w dużym formacie, seria czysta, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.U1-15 |
| 200 PLN | |
21272 |
1940 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy w dużym formacie, list II klasy za zwrotnym poświadczeniem odbioru wysłany 17.12.1941 z Krakowa do Dobczyc, list najpewniej nie został doręczony i zwrócono go do nadawcy - sądu, stąd otwory od przechowywania koperty w aktach; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.U2, U13 |
| 80 PLN | |
21273 |
1940 godło III Rzeszy w dużym formacie, arkusz znaczka urzędowego w bardzo dobrym stanie. | Fi.U14 ark. |
| 150 PLN | |
21274 |
1940 arkusz znaczków urzędowych przedostatniego najwyższego nominału złożony w połowie tylko wzdłuż perforacji - doskonały stan. | Fi.U14 ark. |
| 200 PLN SOLD | |
21275 |
1940 godło III Rzeszy w dużym formacie, arkusz znaczka urzędowego w bardzo dobrym stanie. | Fi.U15 ark. |
| 200 PLN SOLD | |
21276 |
1940 arkusz znaczków urzędowych najwyższego nominału złożony w połowie tylko wzdłuż perforacji. | Fi.U15 ark. |
| 200 PLN | |
21277 |
1940 znaczki urzędowe - godło III Rzeszy w małym formacie, seria znaczków urzędowych na kopercie ostemplowana w Krakowie 23.3.42. | Fi.U16-24 |
| 35 PLN | |
21278 |
1940 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy w małym formacie, dwa znaczki cięte bez nominału (Fi.1500.-), karminowolila z lekko pękniętą pionowo gumą, gwarancja. | Fi.U17, 22 nz |
| 900 PLN | |
21279 |
1940 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy w małym formacie, 12 gr - frankatura wielokrotna, miejscowy list wysłany 19.12.1941 w Kielcach, dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.U19 |
| 50 PLN | |
21280 |
1940 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, karta pocztowa wysłana 24.VIII z St-Blaise w Szwajcarii do Warszawy, znak opłaty unieważniony datownikiem ambulansowym 526; stempelki cenzur w tym niemieckiej Wehrmachtu, walor w dobrym stanie zachowania. | |
| 80 PLN | |
21281 |
1940 znaczek za 50 gr opłaty administracyjnej (revenue) Magistratu Miasta Bochni skasowany stemplem "Der Stadtkommissar der Stadt Bochnia" na wycinku z dokumentu. | |
| 60 PLN | |
21282 |
1940 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, list wysłany 20.V z Chicago do Krakowa, zalepka, stempelki i adnotacje cenzury niemieckiej; minimalnie słabszy stan zachowania. | |
| 60 PLN | |
21283 |
1940 stempel okolicznościowy 1. rocznicy utworzenia GG na polskiej całostce. | |
| 45 PLN | |
21284 |
1940 prowizoryczny formularz wysłany 29.II z miejscowości Staroniwa (obecnie dzielnica Rzeszowa) do oflagu VIIA, zwraca uwagę prowizoryczny jednowierszowy datownik biurowy "29. Feb. 1940" użyty jako stempel nadawczy; stempelek cenzora nr.3; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 120 PLN | |