The new auction will start soon

Auction 98. Inter-war Poland 1919-1939

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
11177

1933 Krzyż Niepodległości, frankatura mieszana, ekspresowy list polecony, wysłany 28.II.1934 z Sosnowca do miejscowości Skała pod Ojcowem; kasownik odbiorczy.

Fi.263, 243
Mi.284, 262 
50 PLN
11178

1933 15. rocznica odzyskania niepodległości, znaczek z obiegu pocztowego Dubiecko na papierze z rzadkim znakiem wodnym Z.W IID, gwarancja Wiatrowski.

Fi.263D
Mi.284
90 PLN
11179

1933 Krzyż Niepodległości, kasowany znaczek za 30 gr. z rzadkim - W.II.D położeniem znaku wodnego, gwarancja Krawczyk.

Fi.263D
Mi.284 
30 PLN
11180

1933 Krzyż Niepodległości, znaczek za 30 gr. z rzadkim - W.II.D położeniem znaku wodnego, piękny kasownik LWÓW 2 - ZNIESIENIE, gwarancja Krawczyk.

Fi.263D
Mi.284 
40 PLN
11181

1933 "1933-ŚWIĘTO MORZA-1933/ MORZE i KOLONJE/ TO POTĘGA POLSKI" Warszawa 2 wyróżnik "c", kasownik propagandowy na karcie pocztowej wysłanej 4.VII do Krakowa, dosłanej do Jaworzna do kopalni "Piłsudski"; walor w dobrym stanie zachowania (Myślicki 33 109).

Fi.Cp51
120 PLN
11182

1933 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Brześć nad Bugiem - Warszawa nr 118 z wyróżnikiem a.

Fi.Cp51
60 PLN
11183

1933 list urzędowy z Warszawy do Bochni, zwrócony do Warszawy i tu ostemplowany rzadkim wirnikiem "Pomóż Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi ratować Ciebie (wyróżnik c)", Myślicki 31106.


15 PLN
11184

1933 "ROBUR Związek Kopalń Górnośląskich" - 20 gr frankatura mechaniczna H7 Katowice, karta firmowa wysłana 25.VII do Kielc; bardzo dobry stan zachowania.


50 PLN
11185

1934 POCZTA PERONOWA TORUŃ, karta pocztowa zakupiona na dworcu kolejowym w Toruniu w stoisku Poczty Peronowej - stempelek "POCZTA PERONOWA TORUŃ", napisana w drodze do Warszawy - datowana 22/IX Toruń i przesłana następnego dnia balonem "Legionowo" podczas XXII Międzynarodowych Zawodów Balonów Wolnych o puchar Gordon-Bennetta w Warszawie, dodatkowy fioletowy stempel Aeroklubu RP dla oznaczenia balonu "GORDON-BENNETT 1934 WARSZAWA - 23.IX.1934 Wysłano balonem "LEGJONOWO"; datownik odbiorczy z miejsca lądowania SZCZUCZYN BIAŁOST. z wyróżnikiem "b"; adresowana do pracownicy urzędu Komisarza Generalnego Rzeczpospolitej Polskiej w Gdańsku; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.7a
500 PLN
11186

1934 firmowy list polecony z Łodzi do Stanów Zjednoczonych, ciekawa frankatura, na odwrocie stemple odbiorcze.

Fi.221, 223, 269
Mi.229, 231, 290&nbs;
100 PLN
11187

1934 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Chełm - Brześć nad Bugiem nr 455 z wyróżnikiem a.

Fi.242
40 PLN
11188

1934 kartka ekspresowa z gimnazjum w Gdyni do Poznania, charakterystyczny kasownik Gdyni.

Fi.245, 251, Cp51
50 PLN
11189

1934 list z Jasła do Warszawy.

Fi.251, 254
Mi.272, 275
30 PLN
11190

1934 list polecony z Żyrardowa 3.10.34 do Warszawy.

Fi.255, 269
Mi.276, 290 
30 PLN
11191

1934 WILEŃSZCZYZNA - PLISSA - list wysłany 10.VI z miejscowości Plissa (powiat dziśnieński) do Wilna, znaczek unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "*a*"; koperta przycięta z jednej strony, dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.

Fi.256
Mi.277
60 PLN
11192

1934 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Suwałki - Grodno nr 294 z wyróżnikiem a.

Fi.256
80 PLN
11193

1934 I Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, seria w czworoblokach stemplowana kasownikiem okolicznościowym wystawy.

Fi.264-5
Mi.285-6
400 PLN
11194

1934 I Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, seria na okolicznościowej kopercie stemplowana kasownikiem okolicznościowym wystawy.

Fi.264-5
Mi.285-6
160 PLN
11195

1934 I Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna, seria w czworoblokach, fotoatest Walocha.

Fi.264-5
Mi.285-6
2 000 PLN
11196

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, dekoracyjny prawidłowo list polecony ofrankowany obydwoma znaczkami z nadrukiem, przesłany 12.5.34 do Kielc, znaczki skasowane datownikiem okolicznościowym "I WSZECHSŁOWIAŃSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA", okolicznościowy stempelek polecenia, na odwrocie datownik odbiorczy.

Fi.264-5
Mi.285-6
250 PLN
11197

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria skasowane datownikiem okolicznościowym "I WSZECHSŁOWIAŃSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA".

Fi.264-5
Mi.285-6
180 PLN
11198

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria pięknie kasowana okolicznościowo na jednym wycinku, gwarancja.

Fi.264-65
Mi.285-86
120 PLN
11199

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria pięknie kasowana okolicznościowo, gwarancja firmowa Witkowski, gwarancja.

Fi.264-65
Mi.285-86
120 PLN
11200

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria czysta w czworoblokach (Fi.2600.-), dodatkowo znaczek za 30 gr. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu Wz.II.L (Fi.1800.-), położenie znaku "ustniki w lewo" doskonale widoczne na skanie od strony gumy; to pełen zestaw bo na znaczku za 20 gr. różne położenia znaku wodnego nie występują, gwarancja Schmutz, z oznaczeniem położenia znaku wodnego Kapkowski.

Fi.264-65
Mi.285-86
4 200 PLN
11201

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, zestaw 6 ilustrowanych, dekoracyjnych kopert wystawowych w różnych kolorach, ofrankowanych obydwoma znaczkami wydania przedrukowego, skasowanych okolicznościowo datownikiem wystawowym.

Fi.264-265
Mi.285-286 
800 PLN
11202

1934 20-lecie wymarszu Legionów - J.Piłsudski, seria czysta.

Fi.266-67
Mi.287-88
80 PLN
11203

1934 AMBULANS NR.3 relacji WARSZAWA - ZBĄSZYŃ, list zagraniczny do Harrow w Anglii przesłany 11.IX ambulansem, znaczki unieważnione datownikiem z wyróżnikiem "a"; dobry stan zachowania (w naturalny sposób klej miejscami przesiąkł wzdłuż perforacji znaczków).

Fi.267
Mi.288
120 PLN
11204

1934 20-lecie wymarszu Legionów, znaczek za 30 gr na karcie skasowany 6 VIII stemplem okolicznościowym "WYSTAWA POLSKA i POLACY w ŚWIECIE 1-31.VIII.1934." Warszaw 1, dodatkowy stempelek "PAMIĄTKA z WYSTAWY "Polska i Polacy w Świecie""; dobry stan zachowania (Myślicki 34 009).

Fi.267
Mi.288
150 PLN
11205

1934 20-lecie wymarszu Legionów, 30 gr - frankatura mieszana, list polecony za zwrotnym poświadczeniem odbioru wysłany 14.II.1935 z miejscowości Serock Pomorski do Torunia; kasownik przejściowy Toruń na odwrocie.

Fi.267, 254, 271
Mi.288, 275, 292
40 PLN
11206

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, 30-blok znaczka za 20 gr.

Fi.268
Mi.289
400 PLN
11207

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, 20 gr parka pionowa na kopercie miejscowego listu poleconego wysłanego 29.XI w Warszawie, kasownik odbiorczy, gwarancja Krawczyk.

Fi.268, 251, 253
Mi.289, 272, 274
60 PLN
11208

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, seria.

Fi.268-9
Mi.289-90
130 PLN
11209

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, seria, gwarancja.

Fi.268-9
Mi.289-90
100 PLN
11210

1934 międzynarodowy turniej lotniczy Challenge, seria w czworoblokach, gwarancja Kalinowski.

Fi.268-9
Mi.289-90
280 PLN
11211

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, seria czysta (Fi.160.-), gwarancja Kalinowski, Krawczyk.

Fi.268-69
Mi.289-90
120 PLN
11212

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, znaczek za 30 gr ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu znaku wodnego W II.P., kasowany (Fi.600.-); ładny stan zachowania; gwarancja i oznaczenie.

Fi.269P
Mi.290
550 PLN
11213

1934 wydanie przedrukowe, podstawowa seria w czworoblokach.

Fi.270-2
Mi.291-3
800 PLN
11214

1934 wydanie przedrukowe, seria w czworoblokach z dwoma odmianami znaczka za 1 zł.

Fi.270-272I, II
Mi.291-293I, II
1 100 PLN
11215

1934 wydanie przedrukowe, czworoblok znaczków z nadrukiem offsetowym, prawy dolny znaczek z minimalnym ubytkiem w gumie i dziurką, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.270I
Mi.291IA
1 000 PLN
11216

1934 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem offsetowym, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.270I
Mi.291IA
220 PLN