Auction 98. Inter-war Poland 1919-1939

10897

1924 kartka z Torunia do Niemiec, widokówka z Torunia.

Fi.184, 187
40 PLN
10898

1924 Orzeł w wieńcu, próba znaczka za 5 gr., kreślona, gwarancja Schmutz.

Fi.185 P
Mi.204
150 PLN
10899

1924 orzeł w wieńcu, list polecony z Inowrocławia 20.1.25 do Lublina, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.185, 186
25 PLN
10900

1924 orzeł w wieńcu, list polecony z Jasła 9.2.25 do Krakowa, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.185, 186
30 PLN
10901

1924 orzeł w wieńcu, list firmowy z Katowic 21.5.25 do Niemiec, kolorowa frankatura znaczków jednego wydania.

Fi.185-8
30 PLN
10902

Fi.185P
100 PLN
10903

1924 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Lwów - Kraków nr 132 z wyróżnikiem a.

Fi.186
50 PLN
10904

1924 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Katowice - Lublin nr 251.

Fi.186
80 PLN
10905

Fi.186P
100 PLN
10906

1924 list z Powidza 7.12.24 do Niemiec, ciekawy prawdopodobnie XIX wieczny kasownik w kolorze brązowym.

Fi.187
Mi.206
80 PLN
10907

1924 kartka z Poznania 29.4.24 do Krakowa na kartce pocztowej bez wydrukowanego znaku opłaty.

Fi.187
Mi.206
10 PLN
10908

1924 Orzeł w wieńcu, próba znaczka za 15 gr., kreślona, gwarancja Schmutz.

Fi.187 P
Mi.206
150 PLN
10909

1924 orzeł w wieńcu, znaczek z podwójną perforacją poziomą na dolnym marginesie.

Fi.187MK
Mi.206
120 PLN
10910

Fi.187P
100 PLN
10911

1924 bankowy list polecony z Poznania do Niemiec.

Fi.190
Mi.209
30 PLN
10912

1924 list z Twardej Góry do Niemiec.

Fi.190
Mi.209
20 PLN
10913

Fi.190a
Mi.209b
350 PLN
10914

1924 Orzeł w wieńcu, kasowany w Małkini znaczek za 50 gr. z pięknym, super wyraźnym i zupełnie nieuszkodzonym abklatschem, na tej wartości dotąd niekatalogowany, poza kilkoma krótszymi ząbkami w ładnym stanie, bez gwarancji bo będzie eksponowany od strony abklatscha.

Fi.192 MK
Mi.211
400 PLN
10915

1924 orzeł w wieńcu, znaczek z usterką w postaci plamy łączącej lewe udo orła z ogonem.

Fi.192U
Mi.211
35 PLN
10916

1924 znaczek z dziurkowaniem firmowym.

Fi.193
Mi.212
50 PLN
10917

1924 Stanisław Wojciechowski, znaczek wklejony w miejsce uszkodzonego znaczka w arkuszu na tak zwany "okienkowy".

Fi.193
Mi.212
110 PLN
10918

1924 Stanisław Wojciechowski prezydent RP, czysty znaczek za 1 zł. , piękny stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.193
Mi.212
550 PLN
10919

1924 Stanisław Wojciechowski, znaczek w bardzo ładnym stanie, gwarancja Schmutz.

Fi.193
Mi.212
400 PLN
10920

1924 Stanisław Wojciechowski prezydent RP, czysty znaczek za 1 zł. z rzadkim niekatalogowanym błędem "myślnik pomiędzy 1 a ZŁOTY", bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.193 B
Mi.212
1 500 PLN
10921

1924 Stanisław Wojciechowski, składany list polecony za pobraniem wysłana z Warszawy 10.2.28 z Gazety Rolniczej do Szadka, ciekawe i rzadkie, znaczek uszkodzony narożnik ju w chwili naklejania na list, w środku znaczek opłaty stemplowej.

Fi.193, 208
Mi.212, 236
100 PLN
10922

1924 ekspresowy list polecony z MSZ w Warszawie do Pragi.

Fi.208II, 209II, 210I
25 PLN
10923

1925 list polecony multyfrankatura z Janowca Wielkopolskiego do Niemiec.

Fi.182, 192
Mi.201, 211
85 PLN
10924

1925 list z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Warszawie do Pragi.

Fi.183, 189, 208
Mi.202, 208, 236
35 PLN
10925

Fi.184, 187
10 PLN
10926

1925 kartka firmowa z Łodzi do Szkocji.

Fi.184, 187
15 PLN
10927

1925 bankowy list polecony z Poznania do Niemiec.

Fi.190
Mi.209
35 PLN
10928

1925 "MANEWRY W.P. URZĄD POCZTOWY" znaczek za 50 gr z serii orzeł w wieńcu skasowany 12.VIII w czasie trwania na Wołyniu I fazy manewrów w dniach 9-14.VII; dla zaproszonych gości w specjalnym pociągu zainstalowano urząd pocztowy, który stosował ten datownik (Myślicki 25 002).

Fi.191
Mi.210
80 PLN
10929

1925 firmowy list polecony z Łodzi do Niemiec.

Fi.191, 209
25 PLN
10930

1925 polecony list lotniczy z Warszawy 30.VI.25 do Paryża, dobra frankatura na obiegowym liście.

Fi.191, 223
Mi.210, 231
180 PLN
10931

Fi.194-202, 204
Mi.213-21, 223
900 PLN
10932

1925 wydanie z dopłatą na Skarb Narodowy, seria stemplowana.

Fi.194-204
Mi.213-23
750 PLN
10933

1925 wydanie z dopłatą Na Skarb Narodowy, seria czysta, bardzo dobry stan zachowania (Fi.1200.-).

Fi.194-204
Mi.213-23
1 200 PLN
10934

Fi.194-204
Mi.213-23
1 400 PLN
10935

1925 wydanie z dopłatą na Skarb narodowy, seria z doskonałym stanie.

Fi.194-204
Mi.213-223
1 000 PLN
10936

1925 wydanie z dopłatą na Skarb Narodowy, fragment arkusza (48 sztuk) znaczka za 10 + 50 gr.

Fi.198
Mi.217
500 PLN