Auction 98. Inter-war Poland 1919-1939

11097

1930 100. rocznica Powstania Listopadowego, 25 gr - frankatura wielokrotna, list wysłany 4.XII z Warszawy do Szwajcarii.

Fi.248b
Mi.267
10 PLN
11098

1930 "KUP NALEPKĘ PRZECIWGRUŹLICZĄ ZA 10 LUB 20 GR. DNI PRZECIWGRUŹLICZE 1.XII-1O.I" Warszawa 1 (wyróżnik c), okolicznościowy wirnik użyty 30.XII w charakterze stempla odbiorczego na liście wysłanym 29.XII z Wilna (Myślicki 30 129).

Fi.248a
Mi.267
50 PLN
11099

1930 kartka z Trembowli nadana w ambulansie pocztowym na trasie Iwanie Puste - Tarnopol nr. 388.

Fi.Cp48
60 PLN
11100

1930 kartka do Runguzy nadana w ambulansie pocztowym na trasie Worochta -Stanisławów nr 387.

Fi.Cp49
100 PLN
11101

1930 "TRZASKA, EVERT i MICHALSKI/ KSIĘGARNIA W WARSZAWIE" 5 gr frankatura mechaniczna B95, dekoracyjna koperta firmowa listu miejscowego, wysłanego 13.X w Warszawie.

100 PLN
11102

1930 list bankowy z Warszawy do Szwajcarii opłacony na odwrocie frankaturą mechaniczną.

20 PLN
11103

1930 Równe Wołyńskie, znaczki opłfiskalne powiatu rówieńskiego w czworoblokach.

150 PLN
11104

1930 nalepka okolicznościowa kongresu transportu publicznego i motoryzacji w Warszawie.

45 PLN
11105

1931 lotniczy list polecony z Krakowa do Szwajcarii, stempel tranzytowy z Wiednia i odbiorczy na odwrocie.

Fi.217, 218, 224
Mi.225, 226, 232
400 PLN
11106

1931 kartka lotnicza z urzędu pocztowego Warszawa 19 Port Lotniczy do Niemiec.

Fi.221, 246, 248
Mi.229, 265, 267
160 PLN
11107

1931 firmowy list ekspresowy nadany 16.I.1931 w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Zbąszyń nr 3 z wyróżnikiem a. Na rewersie stempel odbiorczy Berlin SW 17.I.1931. Prawidłowa frankatura 1,50 zł (50 gr list zagraniczny + 1 zł express).

Fi.238
100 PLN
11108

1931 polecony list pobraniowy ze Lwowa do Katowic, stempel nadawcy Związku oficerów rezerwy, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.239, 242
100 PLN
11109

1931 kartka z Zaleszczyk do Warszawy, widokówka z Zaleszczyk.

Fi.240
35 PLN
11110

1931 kartka z Gdyni do Kąkolewa, wirnik okolicznościowy z Gdyni "GDYNIA / CIĘ OCZEKUJE / MORZE CIĘ WITA", widokówka z helu.

Fi.240
80 PLN
11111

1931 kartka z 23. Kongresu Esperantystów w Krakowie ze stemplem okolicznościowym kongresu.

Fi.243
400 PLN
11112

1931 list w postaci sekretnika z Krakowa do warszawy, wirnik odbiorczy na odwrocie.

Fi.243, 244
Mi.262, 263
15 PLN
11113

1931 list polecony z Ciepielowa do Niemiec.

Fi.244
15 PLN
11114

1931 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Lwów - Lublin nr 253 z wyróżnikiem b, widokówka Lwów.

Fi.244
131 PLN
11115

1931 list polecony z Kościana do Niemiec.

Fi.245, 246
25 PLN
11116

1931 list firmowy z Hajduk Wielkich 6.II.31.

Fi.248
20 PLN
11117

1931 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Kowel - Białystok nr 308.

Fi.252, Cp48I
70 PLN
11118

1932 wydanie na przesyłki lotnicze, 10 + 15 + 20 gr - frankatura trójkolorowa, zagraniczny list lotniczy wysłany 2 XII z urzędu Katowice 1 do Norymbergi, przesyłkę opłacono znaczkami w wysokości 1 zł (60 gr list + obowiązkowa dopłata lotnicza 40 gr); na odwrocie datownik odbiorczy z 3.12; koperta firmowa HOTEL MONOPOL KATOWICE; dobry stan zachowania.

Fi.220, 221, 222
Mi.228, 229, 230
200 PLN
11119

1932 list polecony z warszawy do Białej Podlaskiej, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.238
25 PLN
11120

1932 list firmowy z Warszawy do Austrii.

Fi.240, 254, 255
Mi.259, 275, 276
15 PLN
11121

1932 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Ławoczne - Lwów nr 381.

Fi.242, 243
50 PLN
11122

1932 wydanie obiegowe - godło państwa, fałszerstwo na szkodę poczty znaczka za 25 gr. tzw. wiedeńskie, cięte, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja.

Fi.244FP2
Mi.263PFä
100 PLN
11123

1932 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Iłowo - Grudziądz nr 245 z wyróżnikiem a.

Fi.248
80 PLN
11124

1932 list z Torunia do Wadowic.

Fi.250
Mi.271
10 PLN
11125

1932 200. rocznica urodzin Jerzego Waszyngtona.

Fi.250
Mi.271
9 PLN
11126

Fi.250
Mi.271
600 PLN
11127

1932 małe doniczki - wydanie obiegowe, seria w czworoblokach.

Fi.251-7
Mi.272-8
135 PLN
11128

1932 Wydanie obiegowe tzw."małe doniczki", seria czysta w obu znanych położeniach znaku wodnego, w tym znaczki za 5, 10, 20, 25 i 30 gr. ze znakiem wodnym w rzadszym położeniu W.II.L, znaczek za 15 gr. ze znakiem wodnym w bardzo rzadkim położeniu W.II.P.; znaczek za 60 gr. występuje tylko w położeniu W.II.P.

Fi.251-57
Mi.272-78
630 PLN
11129

1932 "KUP KSIĘGĘ/ KU CZCI/ POLEGŁYCH LOTNIKÓW" Lwów 2 wyróżnik "a", stempel propagandowy na karcie świątecznej wysłanej 23.XII do Krakowa; walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 32 105).

Fi.252
Mi.273
60 PLN
11130

1932 "POCZTA TO NAJPEWNIEJSZY INKASENT. KORZYSTAJCIE ZE ZLECEŃ INKASOWYCH DO 2000 " Warszawa 2 wyróżnik "c", ładnie odciśnięty stempel propagandowy na liście wysłanym 8 XII do Wilna, datownik odbiorczy na odwrocie; przesyłkę po opatrzeniu stosowną adnotacją z pieczątką i parafką urzędnika "Adresatka wyprowadziła się ul.Wierulskiego 4 m 15" dosłano na nowy adres; dobry stan zachowania (Myślicki 34 126).

Fi.255
Mi.276
50 PLN
11131

Fi.255FP
Mi.276PFä
300 PLN
11132

Fi.255FP
Mi.276PFä
500 PLN
11133

40 PLN
11134

1933 list do Ministerstwa Spraw Wojskowych w Warszawie nadany w ambulansie pocztowym na trasie Brodnica - Bydgoszcz nr 223 z wyróżnikiem a, ciekawa koperta kolejowa "SPRAWA KOLEJOWO _ SŁUŻBOWA, Pociągiem".

Fi.242
Mi.261
150 PLN
11135

Fi.245, 250, 258, 259, 261
200 PLN
11136

Fi.251, 252
100 PLN