The new auction will start soon

Auction 98. Inter-war Poland 1919-1939

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
11137

1933 list lotniczy z Nakła do Londynu nadany co niespotykane w ambulansie pocztowym na trasie Piła - Bydgoszcz, na odwrocie stempel portu lotniczego w Warszawie.

Fi.252, 255, 272
180 PLN
11138

1933 list ze Lwowa do Lubienia Wielkiego, wirnik pocztowy propagujący "PACZKI ŻYWNOŚCIOWE".

Fi.252, 314
20 PLN
11139

1933 "X-LECIE L.O.P.P. MIĘDZYNARODOWY MEETING LOTNICZY 24-25.V - WARSZAWA" Warszawa 2 (wyróżnik "c") okolicznościowy wirnik czytelnie odciśnięty na widokówce wysłanej 7.V do Łodzi; w katalogu Myślickiego nie reprodukowany!!! (Myślicki 33 108); rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania (karta ukośnie na długości ok.5 cm nadgięta - nie złamana); gwarancja Schmutz.

Fi.254
Mi.275
200 PLN
11140

1933 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zakopane - Kraków nr 39 z wyróżnikiem a, widokówka Tatry Granaty.

Fi.254
40 PLN
11141

1933 list do Ministerstwa Spraw Wojskowych w Warszawie nadany w ambulansie pocztowym na trasie Kielce - Dęblin nr 258.

Fi.255
Mi.276 
80 PLN
11142

1933 "KUP NALEPKĘ PRZECIWGRUŹLICZĄ ZA 10 LUB 20 GR. DNI PRZECIWGRUŹLICZE 1.XII-10.I." Warszawa 2 wyróżnik "c", ładnie odciśnięty stempel propagandowy na liście wysłanym 5 XII do Wilna; dobry stan zachowania (Myślicki 30 131).

Fi.256
Mi.277
50 PLN
11143

1933 list do Wilna nadany w ambulansie pocztowym na trasie Gdynia - Warszawa przez Kutno i Tczew nr 5 z wyróżnikiem a.

Fi.256
Mi.277 
40 PLN
11144

1933 list ze Lwowa do Krakowa, wirnik pocztowy propagujący "PACZKI ŻYWNOŚCIOWE".

Fi.256
15 PLN
11145

1933 700-lecie założenia Torunia, czworoblok doskonałym stanie.

Fi.258
Mi.279
900 PLN
SOLD
11146

1933 700-lecie Torunia, znaczek za 60 gr. z bardzo rzadkim - W.II.D położeniem znaku wodnego, lekki ślad po podlepce (Fi.350.-), gwarancja Falkowski.

Fi.258D
Mi.279Y 
270 PLN
SOLD
11147

1933 700-lecie Torunia, znaczek za 60 gr. z położeniem znaku wodnego W.II.G. (Fi.350.-)

Fi.258G
Mi.279
280 PLN
SOLD
11148

1933 700-lecie Torunia (znak wodny II.G.) i II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu (znak wodny II.D), znaczki na kopercie ostemplowane okolicznościowo kasownikiem wystawowym (Myślicki 33 005).

Fi.258G, 260D, 255
Mi.279, 281Y, 276
100 PLN
11149

1933 F.Żwirko i S.Wigura, marginesowy znaczek czysty (Fi.190.-).

Fi.259
Mi.280
108 PLN
SOLD
11150

1933 F.Żwirko i S.Wigura, czysty znaczek za 30 gr. w czworobloku (Fi.760.-).

Fi.259
Mi.280
460 PLN
11151

1933 zwycięzcy Challengu.

Fi.259
Mi.280
30 PLN
11152

1933 zwycięzcy Challenge'u, znaczek w ładnym stanie.

Fi.259
Mi.280
100 PLN
11153

1933 zwycięzcy Challenge'u, czworoblok.

Fi.259
Mi.280
450 PLN
SOLD
11154

1933 F.Żwirko i S.Wigura - frankatura pojedyncza, list wysłany 3 XI z Torunia do Grudziądza, znaczek skasowany stemplem okolicznościowym "700-LECIE MIASTA TORUNIA 1233-1933" z wyróżnikiem "t", pieczęć nagłówkowa nadawcy "Sekretariat Bezpartyjnego Bloku Współpracy z Rządem"; bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 33 001).

Fi.259
Mi.280
60 PLN
11155

1933 zwycięzcy Challenge'u, znaczek w bardzo ładnym stanie.

Fi.259
Mi.280
155 PLN
SOLD
11156

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu - widok ratusza i pomnik Mikołaja Kopernika, karta maksimum - znaczek ostemplowany okolicznościowo 23.V w Toruniu na specjalnej pamiątkowej karcie do Warszawy (Myślicki 33 005).

Fi.260
Mi.281
120 PLN
11157

1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, czworoblok.

Fi.260
Mi.281
300 PLN
11158

1933 II Wszechpolska wystawa filatelistyczna w Toruniu, czworoblok.

Fi.260
Mi.281
270 PLN
SOLD
11159

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek za 60 gr. na wycinku z czytelnie odbitym stemplem okolicznościowym, przed ratuszem pomnik Mikołaja Kopernika.

Fi.260
Mi.281
100 PLN
11160

1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek ze znakiem wodnym IID.

Fi.260D
Mi.281
117 PLN
SOLD
11161

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna, znaczek na papierze ze znakiem wodnym Zn.W.D, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.260D
Mi.281
140 PLN
SOLD
11162

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna, marginesowy znaczek za 60(+40) gr. ze znakiem wodnym w rzadkim i świetnie widocznym położeniu W.II.D - trąbki w dół (Fi.150.-), jedna lekka zachowana w całości podlepka na pełnej oryginalnej gumie.

Fi.260D
Mi.281Y
60 PLN
11163

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek za 60 gr. z rzadkim położeniem znaku wodnego - W.II.D trąbki w dół (Fi.150.-) na wycinku z karnetu ze stemplem okolicznościowym, przed ratuszem pomnik Mikołaja Kopernika.

Fi.260D
Mi.281Y
120 PLN
11164

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna, znaczek za 60(+40) gr. ze znakiem wodnym w rzadkim i świetnie widocznym położeniu W.II.D - trąbki w dół (Fi.150.-), czysty z pełną oryginalną gumą.

Fi.260D
Mi.281Y
140 PLN
11165

1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, parka znaczków ze znakiem wodnym IID w bardzo ładnym stanie.

Fi.260D
Mi.281Y
270 PLN
SOLD
11166

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, czworoblok.

Fi.261
Mi.282
400 PLN
11167

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, czworoblok.

Fi.261
Mi.282
270 PLN
SOLD
11168

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, znaczek czysty (Fi.140.-).

Fi.261
Mi.282
90 PLN
SOLD
11169

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza.

Fi.261
Mi.282
90 PLN
SOLD
11170

1933 250. rocznica wiktorii wiedeńskiej.

Fi.262
Mi.283
108 PLN
SOLD
11171

1933 250. rocznica zwycięstwa Jana III Sobieskiego pod Wiedniem, czworoblok.

Fi.262
Mi.283
700 PLN
11172

1933 250. rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, znaczki w narożnym czworobloku z marginesami, ząbkowanie liniowe ZL11½, czyste; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Fi.1000.-).

Fi.262
Mi.283
900 PLN
SOLD
11173

1933 250. rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, znaczek czysty (Fi.250.-).

Fi.262
Mi.283
200 PLN
11174

1933 250 rocznica wiktorii wiedeńskiej.

Fi.262
Mi.283 
160 PLN
11175

1933 15. rocznica odzyskania niepodległości, czworoblok.

Fi.263
Mi.284
100 PLN
11176

1933 15. rocznica odzyskania niepodległości, czworoblok.

Fi.263
Mi.284
90 PLN
SOLD