The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 98. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
12369

1944 kartka nadana w pośrednictwie pocztowym w Raciechowicach przez Myślenice, stempel pośrednictwa.

Fi.Cp9
80 PLN
12370

1944 widoki zabytkowych budowli, 12 gr fioletowa, karta o sygnaturze I.44 z usterką występującą w części nakładu "kropka pod K i strzaskana lewa nóżka litery R w POSTKARTE", czysta.

Fi.Cp9c
Mi.P12/03
100 PLN
SOLD
12371

1944 widoki zabytkowych budowli, 12 gr fioletowa karta o sygnaturze I.44 wysłana 28.11 z Krakowa do Zakopanego, znak opłaty unieważniony niemym kasownikiem; karta rzadka z obiegu; dobry stan zachowania - minimalnie nadgięte narożniki (Mi.75 euro).

Fi.Cp9c
Mi.P12/03 
120 PLN
12372

1944 "uszkodzony górny szeryf E w POSTKARTE" - widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze I.44, z błędem; czysta (Fi.120 euro).

Fi.Cp9c B
80 PLN
SOLD
12373

1944 portret Hitlera - karta pocztowa wysłana 28.12 z Bochni do Piastowa, bardzo dobry stan zachowania (Fi.70,- Mi.36 euro).

Fi.Cp10
Mi.P13
60 PLN
12374

1944 portret Hitlera - karta pocztowa wysłana 30.11 z Tarnowa do Milanówka, karta pionowo zgięta, słabszy stan zachowania (Fi.70,- Mi.36 euro).

Fi.Cp10
Mi.P13 
20 PLN
12375

1944 portret Hitlera - karta pocztowa wysłana 20.11 z Kalwarii Zebrzydowskiej do Milanówka, znak opłaty unieważniony niemym kasownikiem (Fi.70,- Mi.36 euro).

Fi.Cp10
Mi.P13 
40 PLN
12376

1944 kartka z Milanówka do Krakowa.

Fi.Cp10
60 PLN
12377

1944 Widoki, seria czysta tzw."Górale", nie wprowadzona do obiegu, staloryt Drukarni Państwowej w Wiedniu, z atestu: z motywami góralskimi o nominałach 6, 24 i 40 groszy (z planowanej długiej serii z przedstawieniem krajobrazów, strojów ludowych i budowli z różnych regionów) są prawdziwe. Atestowane znaczki mają pełną oryginalną gumą, bez śladu podlepki. piękny stan zachowania, atest Wiatrowski.

Fi.I-III
5 400 PLN
12378

1944 niewprowadzone do obiegu znaczki serii obiegowej "widoki", znaczki w bardzo dobrym stanie, gwarancja Schmutz.

Fi.I-III
4 000 PLN
12379

1944 widoki, znaczek nie wprowadzony do obiegu, Fischer 2.000,- zł, gwarancja Wiatrowski.

Fi.III
1 500 PLN
12380

1944 list urzędowy z Radomia, znaczek unieważniony wirnikiem propagandowym typu IX z niekatalogowanym dotąd wyróżnikiem ac, unikalne, gwarancja.

Fi.U21
1 400 PLN
12381

1944 "UNGENÜGENDE ANSCHRIFT/ Strasse u.Hausnummer erforderlich/ Ausruf erforglos/ Unbekannt-Unleserlich/ P.A.Krakau 1." niezwykle rzadki stempel urzędu pocztowego Kraków 1 informujący o niemożliwości doręczenia przesyłki na ekspresowym liście poleconym wysłanym 22.5 z Wiednia do Krakowa, pierwszą nieudaną próbę doręczenia podjęto 26/5 - adnotacja "Empfänger unbekannt" i stempelek "Zurück", drugą również nieudaną 1/6, tego samego dnia po opatrzeniu przesyłki opisanym stemplem i dodatkowo "Zurück" zwrócono list do nadawcy; dodatkowe rekwizyty pocztowe z okresu GG należą do wyjątkowo rzadko spotykanych walorów; doskonały stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.


Mi.794, 795, 827
1 000 PLN
12382

1944 sądowy dowód doręczenia wysłany z Dunajca do Krakowa.


40 PLN
12383

1944 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Szaflary do Dunajca.


40 PLN
12384

1944 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Włochy przez Pruszków do Nowego Sącza.


40 PLN
12385

1944 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Bukowina przez Dunajec do Nowego Sącza.


40 PLN
12386

1944 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Czorsztyn przez Dunajec do Krościenka.


40 PLN
12387

1944 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Ochotnica przez Dunajec do Krościenka.


40 PLN
12388

1944 katalog znaczków polskich i Generalnego Gubernatorstwa wydawnictwa Pionier z Krakowa, 280 stron plus dwa cenniki.


50 PLN
12389

1944 znaczek premiowy (revenue) - Prämienmarke napisy niemieckie i polskie Haushaltwaren artykuły gospodarcze - o wartości 1 punktu, w kolorze niebieskim, bardzo dobry stan zachowania.


80 PLN
12390

1944 znaczek premiowy (revenue) - Prämienmarke napisy niemieckie i polskie Leder skóra - o wartości 2 punktów, w kolorze karminowym, bardzo dobry stan zachowania.


80 PLN
12391

1944 czworoblok znaczków składkowych NSDAP w generalnym Gubernatorstwie.


200 PLN
12392

2018 biuletyn niemieckiej grupy ArGe Generalnego Gubernatorstwa, 103 strony, kolorowe ilustracje.


70 PLN