The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 98. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
12209

1941 portret A.Hitlera, arkusz sprzedażny znaczka za 10 gr. złożony w połowie, ubytek na marginesie po zszywaczu.

Fi.74 ark.
45 PLN
12210

1941 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, znaczek za 10 gr. w ciętym arkuszu sprzedażnym w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.74nz ark.
1 000 PLN
12211

1941 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, znaczek za 12 gr. w ciętym arkuszu sprzedażnym w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.75nz ark.
1 000 PLN
12212

1941 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, znaczek za 20 gr. w ciętym arkuszu sprzedażnym w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.77nz ark.
1 000 PLN
12213

1941 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, znaczek za 24 gr. w ciętym arkuszu sprzedażnym w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.78nz ark.
1 000 PLN
12214

1941 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, znaczek za 30 gr. w ciętym arkuszu sprzedażnym w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.79nz ark.
1 000 PLN
12215

1941 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, znaczek za 32 gr. w ciętym arkuszu sprzedażnym w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.80nz ark.
1 000 PLN
12216

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 40 gr - frankatura pojedyncza (Mi.200 euro), karta pocztowa opłacona niezgodnie z taryfą, wysłana 29.12.1944 z Piotrkowa do obozu pracy Wesenberg (Gemeinschaftslager) w Niemczech.

Fi.81
120 PLN
12217

1941 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, znaczek za 40 gr. w ciętym arkuszu sprzedażnym w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.81nz ark.
1 000 PLN
12218

1941 koperta "Wawel" z sygnaturą III.42. wysłana 7.IV.1943 z agencji pocztowej Kąkolewnica do Ubezpieczalni Społecznej w Lublinie, znaczki prawidłowo unieważnione w urzędzie nadrzędnym Radzyń Podlaski; na odwrocie stempelek agencji i kasownik odbiorczy; całość w doskonałym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.Ck2
Mi.U2/02b 
160 PLN
12219

1941 koperta "Wawel" z sygnaturą III.42., wysłana 4.4.1943 ze Lwowa do Czortkowa; słabszy stan zachowania.

Fi.Ck2
Mi.U2/02b 
30 PLN
12220

1941 koperta "Wawel" z sygnaturą III.42., wysłana 19.XI.1943 z Warszawy do Krakowa; znak opłaty skasowany mechanicznym stemplem WARSCHAU C2 z wyróżnikiem "am"; dobry stan zachowania.

Fi.Ck2
Mi.U2/02b
60 PLN
12221

1941 koperta "Wawel" z sygnaturą VI.41 na papierze białym średnim (Fi.80.-), wewnątrz oryginalny papier listowy; minimalnie słabszy stan zachowania (niewielkie przebarwienie w prawym dolnym rogu).

Fi.Ck2x
Mi.U2/01a
60 PLN
12222

1941 koperta "Wawel" z sygnaturą VI.41 na papierze szarobiałym skasowana grzecznościowo 26.6.1942 w Krakowie (z obiegu Fi.100.-); minimalnie słabszy stan zachowania.

Fi.Ck2Iy
Mi.U2/01a
40 PLN
12223

1941 całostka (część na odpowiedź) wysłana z Krakowa 5.I.41 do Zatoru, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp6B
160 PLN
SOLD
12224

1941 kartka nadana w agencji pocztowej w Uhrusku do Katowic.

Fi.Cp6B
160 PLN
12225

1941 kartka nadana w agencji pocztowej w Międzylesiu przez Warszawę do Czarnocina Pińczowskiego.

Fi.Cp71
45 PLN
12226

1941 list polecony (grzecznościowy) wysłany z pośrednictwa pocztowego Siekierczyna do Limanowej, dodatkowy znaczek opłaty doręczeniowej za 20 gr unieważniony trzywierszowym fioletowym stempelkiem pośrednictwa "Poststützpunkt Siekierczyna über Limanowa (Distr. Krakau)", znaczki zgodnie z przepisami skasowano 22.V w urzędzie nadrzędnym Limanowa, na odwrocie odciśnięty ten sam stempelek; znaczki doręczeniowe stosowano tylko w okresie od 1.XII.1940 do 1.III.1942; walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja Ryblewski.

Fi.D2, 50, 66
Mi.Z2
400 PLN
12227

1941 zawiadomienie pocztowe opłacone znaczkiem doręczeniowym, kasownik pośrednictwa pocztowego w Zahajkach. Rzadkie na niefilatelistycznej korespondencji.

Fi.D3
800 PLN
12228

1941 formularz kartkowy na polskiej całostce.

Fi.Fcp4
220 PLN
12229

1941 prośba do PCK o rozpoczęcie poszukiwań Polaka mieszkającego we Francji, który zaginął w trakcie kampanii francuskiej w maju 1941; formularz do PCK w Krakowie datowany 10.VI, wysłany z agencji pocztowej "Iwkowa bei Brzesko", datownik nadawczy Slotwina 12.4; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ.


200 PLN
12230

1941 zagraniczny lotniczy list polecony, wysłany 23.9 z Nowego Jorku do Krakowa, dwie zalepki i liczne stempelki cenzur amerykańskich i niemieckich, kasowniki odbiorczy Kraków 1 na odwrocie; dekoracyjna całość o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym w dobrym stanie zachowania; gwarancja.


320 PLN
12231

1941 telegram o sygnaturze (OBP 3.41) w kopercie o wymiarach 160x116 mm, sygnatura (H.K.1.41 3 400 000), wysłany 13.X z Warszawy do Włocławka (Leslau); koperta z dwóch stron rozcięta.


150 PLN
12232

1941 sądowy dowód doręczenia wysłany z agencji Jodłownik przez Limanową do Krakowa.


40 PLN
12233

1941 sądowy dowód doręczenia wysłany z Warszawy do Krakowa.


40 PLN
12234

1941 dokument z sądu w Tarnowie opłacony znaczkiem sądowym.


130 PLN
12235

1941 przekaz paczkowy (książki) z Watykanu do Kielc, stemple tranzytowe z Rzymu i Innsbrucku.


500 PLN
12236

1942 "Monopol-Vertriebsgesellschaft für Mineralöl m.b.H." - 24 gr frankatura mechaniczna, ładnie odciśnięta na kopercie okienkowej listu przesłanego 7.5 z Krakowa; rzadko spotykane ostemplowanie Generalnego Gubernatorstwa, walor w dobrym stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa (Fi.1200.-); gwarancja Schmutz.

Fi.10
1 000 PLN
12237

1942 "ZWEITES TATRA BERGSPORTFEST" znaczek na karcie ostemplowany 5-6.9 w Zakopanym kasownikiem okolicznościowy z okazji II zawodów sportowych.

Fi.23
40 PLN
12238

1942 "3. Rocznica utworzenia GG", znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 26.10 w Krakowie.

Fi.25
20 PLN
12239

1942 kartka nadana w agencji pocztowej w Wisznicach przez Białą Podlaską do Lwowa.

Fi.43
45 PLN
12240

1942 list nadany w agencji pocztowej w Łopiennikach przez Krasnystaw do Krakowa.

Fi.45
35 PLN
12241

1942 WHW SPENDENMARKE 1941-1942 - znaczek kwestarski NSDAP za 20 gr dochód ze sprzedaży którego, przeznaczony był na pomoc zimową (dla Niemców), list polecony z Nowego Sącza do Krakowa wysłany 11.V.53!!! - data w datowniku całkowicie błędnie nastawiona, datownik odbiorczy z 12.4.42 na odwrocie; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.45, 79
240 PLN
12242

1942 znaczek na formularzu kartkowym definitywnym o sygnaturze DPO 444(3.41) ostemplowany okolicznościowo 14.8 w Krakowie z okazji 2 rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie.

Fi.75; Fp1c; 22
20 PLN
12243

1942 list nadany w agencji pocztowej w Wąwolnicy (Wonwolnica) przez Puławy do Celejowa.

Fi.78
45 PLN
12244

1942 portret A.Hitlera, makulaturowe parki znaczków ciętych.

Fi.86nz, 88nz, 110-2nz
150 PLN
12245

1942 kasownik okolicznościowy z Lublina z okazji 600-lecia miasta.

Fi.85
10 PLN
12246

1942 portret A.Hitlera, arkusz sprzedażny znaczka za 1 zł złożony w połowie.

Fi.86 ark.
150 PLN
12247

1942 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, komplet znaczków z perforacją ZG 14:14½ (odmiana a) o nominałach: 1,00 zł, 1,20 zł i 1,60 zł, w arkuszu sprzedażnym w dobrym stanie zachowania.

Fi.86a-88a ark.
750 PLN
12248

1942 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, znaczek za 1,00 zł w ciętym arkuszu sprzedażnym w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.86nz ark.
750 PLN