Auction 96. Inter-war Poland 1919-1939

37476

1935 seria "widokowa" z odmianami, kasowana.

Fi.280-90 I, II
Mi.301-11
30 PLN
37477

1935 Wydanie obiegowe - Belweder, zdjęcie w formacie około 113x79 mm będące podstawą do sporządzenia projektu znaczka za 55 gr., format nie jest przypadkowy - w zbliżonym wykonano większość projektów fotograficznych; na dalszym etapie po uwagach, poprawkach i retuszach powstawały różnobarwne próby znaczków; dodano bardziej pierzaste chmury, nominał i napisy, inne szczegóły pozostały na znaczku; w dalszym etapie takie powiększone zdjęcie zastępowało dawniej stosowane odbitki korektorskie; na odwrocie ślady wklejenia do materiałów dokumentacyjnych.

Fi.284
Mi.305
300 PLN
37478

1935 seria "widokowa", frankatura dwukolorowa - list wysłany 15.VII.1938 z Warszawy do Nowego Jorku, koperta firmowa: "AMERICAN RAW FURS EXPORT CORP. TŁOMACKIE 6-8, WARSZAWA".

Fi.284, 294
Mi.305, 315
30 PLN
37479

1935 seria "widokowa", 25 gr + 30 gr frankatura dwukolorowa - list wysłany 8.I.1938 ze Lwowa do Nicei gdzie dotarł 13.I, ponieważ adresat wyjechał do Włoch przesyłkę dosłano do San Remo, gdzie również nie została podjęta i po opatrzeniu stosownymi adnotacjami wraz z nalepką informacyjną zwrócono ją do nadawcy; dekoracyjny walor o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym w dobrym stanie zachowania.

Fi.284II, 285
Mi.305II, 306
120 PLN
37480

1935 seria "widokowa", 30 gr frankatura pojedyncza - widokówka wysłana 14.II.1938 z Warszawy do Berna.

Fi.285
Mi.306
20 PLN
37481

1935 seria "widokowa", 10 gr + 45 gr - frankatura dwukolorowa, list zleceniowy - koperta druk o sygnaturze P.P.T.T.Nr.53/Poczt. (III.-937) wysłany 3.X.1938 z Dziedzic do urzędu pocztowego w Katowicach, nieoderwana pocztowa naklejka z nazwiskiem i adresem dłużnika, a także kwotą zlecenia; datownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.286, 295
Mi.307, 316
120 PLN
37482

1935 wydanie obiegowe, stemplowany znaczek za 3 zł.

Fi.290
Mi.311
10 PLN
37483

1935 DOM TOWAROWY "B-CIA JABŁKOWSCY" ODDZIAŁ POCZT. - TELEGR. Warszawa 1, list polecony wysłany 20.IX.1938 z tego, właściwie, pośrednictwa pocztowego do Białej Podlaskiej, ładna całość (Myślicki 35 004).

Fi.299
Mi.320
100 PLN
37484

1935 Poczta Peronowa Dziedzice, całostka wysłana 17.XI za pośrednictwem poczty peronowej w Dziedzicach do Krakowa, czytelnie odciśnięty stempelek tego specyficznego urzędu pocztowego; znak opłaty unieważniony datownikiem Dziedzice z wyróżnikiem "b"; przesyłki wysyłane z poczt peronowych należą do wyjątkowo rzadkich i poszukiwanych walorów; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp64
1 200 PLN
37485

1935 kartka z Gdyni do Krakowa, charakterystyczny kasownik GDYNIA - PORT POLSKI.

Fi.Cp64
20 PLN
37486

1935 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Kielce - Dęblin nr 258.

Fi.Cp70
60 PLN
37487

1935 telegram z Kielc, na odwrocie stempel propagandowy poczty.

70 PLN
37488

Fi.238, 280
Mi.257, 301
120 PLN
37489

1936 list polecony z Podhajc do Stanów Zjednoczonych.

Fi.238e, 245, 251
35 PLN
37490

1936 książeczka promocyjna upominkowa Poczty Polskiej, w książeczce na jednej stronie dwa znaczki z okazji 250. rocznicy zwycięstwa Jana III Sobieskiego pod Wiedniem, bez i z nadrukiem nowej wartości stemplowane kasownikiem okolicznościowym "WITAJ GWIAZDKO ZŁOTA".

Fi.262, 272
350 PLN
37491

1936 list ze stemplem Poczty Ruchowej Dni Krakowa.

Fi.273
80 PLN
37492

1936frankatura wielokrotna znaczka za 5 gr. na liście firmowym z Szamotuł do Krakowa.

Fi.273
40 PLN
37493

1936 ekspresowy list polecony z Przemyśla do Warszawy.

Fi.273, 275
45 PLN
37494

1936 mieszana frankatura na liście poleconym z Warszawy 19.XI.36 do Austrii, stempel kontroli dewizowej.

Fi.278, 279, 281, 29
Mi.287, 288, 313, 30
50 PLN
37495

1936 wirnik reklamujący usługi pocztowe, widokówka wysłana 10.IV z urzędu Łódź 1 (wyróżnik b) do Białej Podlaskiej (Myślicki 36 105).

Fi.280
Mi.301
30 PLN
37496

Fi.280
20 PLN
37497

1936 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Kielce - Częstochowa nr 453.

Fi.280
60 PLN
37498

1936 list polecony z Gromnik 23.X.36 do Tuchowa, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.280, 284I
Mi.301, 305I
15 PLN
37499

1936 POŚR.POCZT.I TELEGR.No9 ST.KUŹNICE KOLEJ LINOWA ZAKOPANE-KASPROWY - pośrednictwo pocztowe, wycinek z widokówki wysłanej 3.III z pośrednictwa pocztowego na stacji kolejki linowej Kuźnice, niebieski stempel pośrednictwa, znaczek unieważniony datownikiem okolicznościowym "KUŹNICE-MYŚLENICKIE TURNIE KOLEJ LINOWA" Zakopane 1; według Myślickiego stopień rzadkości kasownika - C, w jego katalogu nawet nie reprodukowany!!! rzadki walor w dobrym stanie zachowania (Myślicki 36 001).

Fi.282
Mi.303
400 PLN
37500

1936 "KASPROWY WIERCH 1988m." Zakopane 1, wyjątkowo ładnie odciśnięty kasownik okolicznościowy pośrednictwa pocztowego na widokówce wysłanej 21.VII do Zawiercia (Myślicki 36 004).

Fi.282
Mi.303
100 PLN
37501

1936 list polecony z Dąbrówki Małej do Warszawy.

Fi.288
40 PLN
37502

1936 10-lecie prezydentury Ignacego Mościckiego, dwa czworobloki znaczków z 1 zł., pierwszy ma przesuniętą w dół datę - większa odległość daty od rysunku, drugi ma datę przesuniętą w górę - mniejsza odległość daty od rysunku, zwykle data jest pośrodku marginesu.

Fi.291
Mi.312
400 PLN
37503

1936 10-lecie prezydentury Ignacego Mościckiego, frankatura pojedyncza - list ekspresowy przesłany 16.VIII pocztą balonową do Poznania, znaczek skasowany stemplem okolicznościowym z wizerunkiem balonu "SANOK POCZTA BALONOWA", dodatkowy ramkowy stempelek "BALON "SANOK"", na froncie datownik miejsca lądowania balonu Czarna k/Ustrzyk; na odwrocie datownik odbiorczy; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.291
Mi.312
150 PLN
37504

1936 zawody balonowe o puchar Gordon-Bennetta, 30 gr frankatura pojedyncza - widokówka wielkanocna wysłana 27.III z Łodzi do Werdan w Niemczech, znaczek unieważniony wirnikiem mechanicznym, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.292
Mi.313
72 PLN
37505

1936 zawody balonowe o puchar Gordon-Bennetta, seria czysta, gwarancja Kalinowski,.

Fi.292-93
Mi.313-14
80 PLN
37506

1936 zawody balonowe o puchar Gordon-Bennetta, seria kasowana, gwarancja Ryblewski.

Fi.292-93
Mi.313-14
30 PLN
37507

1936 zawody balonowe o puchar Gordon - Bennetta, czworoblok.

Fi.293
Mi.314
100 PLN
37508

1936 Zawody balonowe o puchar Gordon-Bennetta, kasowany znaczek za 55 gr z błędem nadruku na poz.39 "krótsza środkowa pionowa kreska cyfry VIII"; dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.293 B3
Mi.314
60 PLN
37509

1936 "KIERMASZ KAZIUKOWY WILNO" znaczek na kopercie skasowany okolicznościowo 3.III.1938 (Myślicki 36 003).

Fi.294
Mi.315
80 PLN
37510

1936 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Stryj - Stanisławów nr 361.

Fi.295
Mi.316
60 PLN
37511

1936 kartka pocztowa nadana w ambulansie pocztowym na trasie Czersk - Laskowice nr 435.

Fi.Cp68
80 PLN
37512

1936 kartka pocztowa nadana w ambulansie pocztowym na trasie Krotoszyn - Gniezno nr 393.

Fi.Cp70
60 PLN
37513

1936 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zdołbunów - Wilno nr 295 z wyróżnikiem b.

Fi.Cp70
40 PLN
37514

1936 nieudana makulaturowa próba maszynowa z PWPW.

80 PLN
37515

1936 koperta wewnętrznej korespondencji sądowej (dowody rzeczowe) z Janowa.

40 PLN