The auction will start on 19.04.2024

Auction 96. Inter-war Poland 1919-1939

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
37236

1926 list wartościowy przekazany pocztą dyplomatyczną na kopercie Poselstwa Polskiego w Wiedniu do Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Warszawie.


80 PLN
37237

1926 list wartościowy z Ministerstwa Spraw Zagranicznych do konsulatu polskiego w Pradze, list przekazany pocztą dyplomatyczną.


100 PLN
37238

1926 (?) "BUDUJMY STRZELNICĘ GŁÓWNĄ W WARSZAWIE IMIENIA PIERWSZEGO MARSZAŁKA POLSKI JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO" seria czterech znaczków kwestarskich (revenue) o nominałach: 10 gr, 20 gr, 50 gr i 1 zł, bardzo dobry stan zachowania; temat - PIŁSUDSKI.


250 PLN
SOLD
37239

1927 list polecony z Ostrowa Poznańskiego do Polskiego Poselstwa w Pradze.

Fi.192, 211
30 PLN
37240

1927 list polecony z Łodzi 7.1.27 do Wielkiej Brytanii, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.193
Mi.212 
80 PLN
37241

1927 kartka z Łodzi do Anglii.

Fi.206, 207, 211
Mi.234, 235, 239&nbs;
15 PLN
37242

1927 list firmowy z Ministerstwa Przemysłu i Handlu w Warszawie 24.I.27 do Pragi.

Fi.211
Mi.239 
25 PLN
37243

1927 list z Wrzawy do Czechosłowacji.

Fi.214II
20 PLN
37244

1927 perforacja firmowa TFSJ - firma niezidentyfikowana (Tomaszowska Fabryka Sztucznego Jedwabiu?), parka znaczków z dziurkowaniem firmowym skasowana 10.IV w urzędzie Warszawa 2; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.225
Mi.244
200 PLN
37245

1927 Odsłonięcie pomnika Fryderyka Chopina w Warszawie, czysty znaczek za 40 gr. w najrzadszym kolorze szaroniebieskim, poszukiwane w pięknym stanie, gwarancja i oznaczenie Wiatrowski.

Fi.225b
Mi.244
1 200 PLN
37246

1927 Odsłonięcie pomnika Fryderyka Chopina w Warszawie, czysty znaczek za 40 gr. w kolorze jasnoniebieskim (ale nie mlecznym odcieniu), ładny stan, gwarancja i opis.

Fi.225c
Mi.244
180 PLN
SOLD
37247

1927 odsłonięcie pomnika Fryderyka Chopina w Warszawie, znaczek w kolorze niebieskim, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.225d
Mi.244
70 PLN
SOLD
37248

1927 60 rocznica urodzin Marsz.Józefa Piłsudskiego, pionowa parka prób znaczka za 20 gr. w nietypowym kolorze ciemnokarminowym na cienkim białym papierze, bez perforacji i niegumowana tak jak ją wydano, lekko poziomo kreślona czerwoną i niebieską kredką, sygnowana I.B.M., gwarancja Rachmanow.

Fi.226 P
Mi.245
1 600 PLN
37249

1927 Prezydent Ignacy Mościcki, czysty znaczek za 20 gr. z liczbą rozrachunkową na marginesie.

Fi.227
Mi.246
120 PLN
37250

1927 KORESPONDENCJA WYBITNYCH FILATELISTÓW POLSKICH, znaczek z prezydentem Ignacym Mościckim, jako dopełniająca frankatura na podwójnej karcie pocztowej z sygnaturą (IX-927) wysłanej 19.5.28 z Warszawy przez Włodzimierza Rachmanowa do Monachium; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.227, Cp47
Mi.246
160 PLN
37251

1927 wydanie z dopłatą na cele oświatowe, seria w czworoblokach.

Fi.228-9
Mi.247-8
400 PLN
37252

1927 wydanie z dopłatą na cele oświatowe, seria w czworoblokach.

Fi.228-9
Mi.247-8
360 PLN
SOLD
37253

1927 wydanie z dopłatą na cele oświatowe, seria.

Fi.228-9
Mi.247-8
90 PLN
37254

1927 wydanie z dopłatą na cele oświatowe, seria kasowana (Fi.55.-).

Fi.228-29
Mi.247-48
40 PLN
37255

1927 wydanie z dopłatą na cele oświatowe, seria czysta (Fi.150.-).

Fi.228-29
Mi.247-48 
120 PLN
37256

1927 IV Międzynarodowy Kongres Medycyny i Farmacji Wojskowej, seria czysta w ładnym stanie (Fi.230.-).

Fi.230-32
Mi.249-51
200 PLN
SOLD
37257

1927 IV Międzynarodowy Kongres Medycyny i Farmacji Wojskowej, seria kasowana.

Fi.230-32
Mi.249-51
30 PLN
37258

1927 Złożenie prochów Juliusza Słowackiego w Katedrze Wawelskiej, czysty znaczek za 20 gr. z liczbą rozrachunkową na marginesie.

Fi.233
Mi.252
100 PLN
SOLD
37259

1927 list polecony z MSZ w warszawie do Lwowa, stempel opłaty ryczałtowej MSZ.


40 PLN
37260

1928 list firmowy z Łodzi do Anglii.

Fi.208, 209
Mi.236, 237 
15 PLN
37261

1928 "KORZYSTAJ z UZDROWISK/ POLSKICH!/ INFORMACJE:/ WARSZAWA SZUCHA 8/ TEL 409-74" Warszawa 2, okolicznościowy wirnik na widokówce wysłanej 18 7 do Krynicy (Myślicki 28 103).

Fi.208II, 209II
Mi.236II, 237II
30 PLN
37262

1928 list polecony z Palędzia do Niemiec, ciekawy kasownik Palędzia.

Fi.209, 210, 211, 226
40 PLN
37263

1928 kartka z Warszawy do Austrii z wirnikiem propagandowym "PRACA WYDAJNA PODSTAWĄ DOBROBYTU".

Fi.209, Cp43I
15 PLN
37264

1928 "POMORSKA WYSTAWA OGRODNICZO-PRZEMYSŁOWA 28-VII DO 4-X-1928" Toruń 1 z wyróżnikiem "M" - rzadki stempel okolicznościowy odciśnięty 17 IX na znaczku na wycinku (Myślicki 28 015).

Fi.210II
Mi.238II
60 PLN
37265

1928 "NA FLOTĘ POLSKĄ ZAPŁAĆ 1 ZŁ ROCZNIE P.K.O. No 30", Warszawa 2 (wyróżnik *b), wirnik propagandowy na widokówce wysłanej 23.4 do Lublina (Myślicki 27 108).

Fi.210II
Mi.238II 
30 PLN
37266

1928 "KUP LOS/ PAŃSTWOWEJ/ LOTERJI KLASOWEJ" Warszawa 2 (wyróżnik "b"), okolicznościowy wirnik na widokówce wysłanej 22.8 do Jarocina (Myślicki 28 106).

Fi.210II
Mi.238II  
50 PLN
37267

1928 seria widokowa, 30 gr - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 26.III z Warszawy do Berlina, znaczek skasowany stemplem propagandowym "POWSZECHNA/ WYSTAWA KRAJOWA/ POZNAŃ 16.V. - 30.IX 1929/ EXPOSITION GENERALE/ POLONAISE" w urzędzie Warszawa 2 (wyróżnik "c"); bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 29 105).

Fi.213I
Mi.241I
30 PLN
37268

1928 urzędowy ekspres polecony z Warszawy do Radomia.

Fi.214
Mi.242 
25 PLN
37269

1928 kartka z Łodzi do Niemiec opłacona między innymi rzadkim na korespondencji znaczkiem z dopłatą na cele oświatowe.

Fi.228, Cp48
130 PLN
37270

1928 wydanie obiegowe - marszałek Józef Piłsudski, znaczek w kolorze czerwonawobrązowym, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.234b
Mi.253
151 PLN
SOLD
37271

1928 Józef Piłsudski, unikalna marginesowa parka makulatury znaczków za 25 gr. w rzadszej odmianie koloru jasno pomarańczowobrązowej - druk resztką farby, takie znaczki z "zatartym" rysunkiem w obrocie niespotykane, bo dość łatwe do wychwycenia przez kontrolę druku, poza drobnym ubytkiem gumy pod gwarancją i pękniętą na prawie całej długości perforacją marginesu znaczki zachowane w bardzo dobrym stanie, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.234d MK
Mi.253
1 200 PLN
37272

1928 wydanie obiegowe - marszałek Józef Piłsudski, znaczek w kolorze żółtobrązowym, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.234g
Mi.253
352 PLN
SOLD
37273

1928 Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, pasek z bloku w bardzo ładnym stanie (Fi.600.-), gwarancja.

Fi.235 Pw 236
Mi.254 Zf 255
500 PLN
37274

1928 Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, pasek z 1 polskiego bloku na grzecznościowo poleconej karcie pocztowej (bez tekstu na odwrocie), znaczki skasowane 4.V datownikiem okolicznościowym "WSZECHSŁOWIAŃSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA" o stopniu rzadkości C według Myślickiego; czerwony stempelek polecenia; walor o ładnej prezencji w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 28 011).

Fi.235 Pw 236
Mi.254 Zf 255
600 PLN
37275

1928 Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, znaczki z przywieszką z bloku.

Fi.235-6
Mi.254-5
450 PLN