Auction 96. WW1 military postage

35603

40 PLN
35604

120 PLN
35605

90 PLN
35606

90 PLN
35607

1915 karta z oblężonego Przemyśla Ballonpost Przemyśl / 1915 z bardzo niskim numerem 0089, stemplem formacyjnym oddziału balonowego nr 1 i stemplem kamuflażowym nr I, bardzo dobry stan zachowania.

3 000 PLN
35608

1915 służbowy list polecony wysłany z Piotrkowa 14.8.15 do administracji wojskowej klasztoru Jasna Góra za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej nr 146 stacjonującej w Częstochowie (datownik odbiorczy 16.8.15 na odwrocie), z kolekcji H. Rainera.

1 800 PLN
35609

70 PLN
35610

1915 niemiecka nalepka propagandowa "GOTT STRAFE ENGLAND".

30 PLN
35611

1915 formularz do korespondencji jeńców niemieckich z obozu Dinan we Francji, napisy po niemiecku, wysłany 28-10 do miejscowości Wyrzysk (Wirsitz); datownik nadawczy Dinant Cotes du Nord, okrągła pieczęć "DEPOT DE PRISONNIERS DE GUERRE DINANT"; dobry stan zachowania (karta z prawej strony pionowo złamana).

120 PLN
35612

Fi.7-10A
20 PLN
35613

300 PLN
35614

100 PLN
35615

120 PLN
35616

1916 formularz do korespondencji jeńców wojennych z terenów Rosji, napisy po rosyjsku, datowany 31.V w miejscowości Tara, wysłany do Lwowa; cenzura rosyjska z Omska i cenzura austriacka z Wiednia; dodatkowo stempelek Szwedzkiego Czerwonego Krzyża "HILFSKOMITET DES SCHWEDISCH ROTEN KREUZES STOCKHOLM", który pośredniczył w wymianie korespondencji pomiędzy walczącymi stronami; atrakcyjny walor w doskonałym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ.

150 PLN
35617

120 PLN
35618

1916 Legiony Polskie - widokówka wysłana 4.II z Krakowa do piekarni polowej Legionów Polskich na pocztę polową 389, cenzura krakowska.

60 PLN
35619

1916 Legiony Polskie - zapytanie w sprawie poszukiwań legionisty z I Brygady, wysłane z Sekcji Wywiadowczej Czerwonego Krzyża w Krakowie do centrali we Wiedniu, ładnie odciśnięta pieczęć nagłówkowa, na odwrocie pieczęć z numerem dziennika i datami wpłynięcia i wysyłki zapytania; ciekawy, bardzo rzadko spotykany, wewnętrzny dokument Czerwonego Krzyża; dobry stan zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ.

200 PLN
35620

10 PLN
35621

Fi.15
800 PLN
35622

1916 Legiony Polskie - I Brygada, formularz wysłany 14.VII za pośrednictwem poczty polowej 118 do Krakowa; okrągły stempel formacyjny z orłem "Komenda VI baonu I.Legionu Polskiego" (Berek P53); dobry stan zachowania.

Fi.15
150 PLN
35623

1916 Legiony Polskie - widokówka (Jarosław) wysłana 18.VII za pośrednictwem poczty polowej 355 do Jarosławia; dwuwierszowy stempel formacyjny "1. Kompania 4. pułku piechoty/ Legion Polski" (Berek P174); bardzo dobry stan zachowania.

200 PLN
35624

1916 niewykorzystana kartka z Poczty Polowej ze stemplem formacyjnym Dowództwa Górskiej Brygady Strzelców Podhalańskich.

30 PLN
35625

1916 Legiony Polskie - WĘGIERSKA POCZTA POLOWA 163, formularz datowany 19.IV, wysłany 22.IV ze "Stacyi Kolei Krymno" leżącej na linii kolejowej Brześć-Kowel do miejscowości Rzęsna Polska za pośrednictwem węgierskiej poczty polowej 163 (Berek D14) obsługującej jednostki polskie stacjonujące w okolicach Kowla; pieczęć formacyjna z godłem "6 Szwadron 2p. ułanów Leg.Pol." u Berka nieopisany!!! przesyłki legionowe wysyłane za pośrednictwem tej poczty należą do bardzo rzadkich; całość w dobrym stanie zachowania.

500 PLN
35626

400 PLN
35627

250 PLN
35628

1916 Legiony Polskie - formularz z kompanii saperów I brygady, wysłany 17.VI za pośrednictwem poczty polowej 118 do Krakowa.

Fi.15
40 PLN
35629

40 PLN
35630

1916 widokówka napisana po polsku, wysłana 13.IX za pośrednictwem poczty polowej 86 do Lwowa, pieczęć formacyjna z godłem "K.u.k. INF. DIV. SAN. ANST. Nr.45".

20 PLN
35631

1916 kartka z Rychwałdu Śląskiego do poczty polowej 109.

40 PLN
35632

1916 kartka z austriackiej poczty polowej nr 64 do Wiednia, stempel formacyjny "K. u. k. 2/14 Feldkompagnie".

35 PLN
35633

1916 karta wysłana z poczty etapowej Hrubieszów „b” do Libiąża ze stemplem formacyjnym "K. u. k. Rayondkommando IV. / in Horodlo".

45 PLN
35634

60 PLN
35635

350 PLN
35636

180 PLN
35637

200 PLN
35638

80 PLN
35639

100 PLN
35640

140 PLN
35641

1916 karta polowa wysłana z Przemyśla 30.VII.16 do poczty polowej nr 186 z rzadkim stemplem cenzury "K. u. k. Militärzensur / Przemyśl. Bt.".

40 PLN
35642

1916 czysta kartka austriackiej poczty polowej.

25 PLN