The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 96. WW1 military postage

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
35683

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, seria cięta czysta, bez lub z minimalnym śladem podlepki, gwarancja Mikstein, Krawczyk,.

Fi.12-15A
Mi.12-15B
70 PLN
35684

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, seria ząbkowana kasowana na wycinkach, gwarancja Schmutz, Mikstein, Danowski.

Fi.12-15B
Mi.12-15A
1 800 PLN
35685

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, seria ząbkowana, piękny stan zachowania, gwarancja Rachmanow, Gryżewski, Ćwiertnia.

Fi.12-15B
Mi.12-15A
1 800 PLN
35686

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, parka ciętych znaczków II wydania przedrukowego, gwarancja Miszczak.

Fi.12A
25 PLN
35687

1918 wydanie przedrukowe poczty I Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, gwarancja Mikstein.

Fi.12A
15 PLN
35688

1918 wydanie przedrukowe poczty I Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, gwarancja Schmutz, Mikstein.

Fi.12A
40 PLN
35689

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, parka ciętych znaczków II wydania przedrukowego, gwarancja Miszczak.

Fi.13aA
25 PLN
35690

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, znaczek za 35/1 kop. z odwróconym nadrukiem, z błędem na poz.5 "przerwane p w Korp.", bez gumy z pięknie widocznym kredowym poddrukiem romby, cena wywoławcza to połowa wyceny znaczka na podlepce (Fi.1500.-), gwarancja.

Fi.13aA No
Mi.13B 
750 PLN
35691

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, marginesowy czworoblok ząbkowanych znaczków za 35 kop., prawy górny z błędem na poz.3 "przerwana 5", piękny stan; droższe znaczki tego wydania bardzo rzadko spotyka się w wieloblokach, gwarancja Schmutz.

Fi.13aB
Mi.13A 
1 500 PLN
35692

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, dziesięcioblok ciętych znaczków za 35 kop. w kolorze pomarańczowym, z błędami na poz.5 "uszkodzone P" i na poz.6 "uszkodzone o w Korp", lekkie pęknięcia i zmatowienie gumy na górnym pasku znaczków, gwarancja z opisem błędów Schmutz.

Fi.13bA
Mi.13B 
300 PLN
35693

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, kompletny sektor (czyli 25-cioblok) znaczka za 35/1 kop. w kolorze pomarańczowym (Fi.550.-), na gumie widoczne spękania, świetny materiał porównawczy, każdy znaczek gwarancja Schmutz.

Fi.13bA
Mi.13B 
400 PLN
35694

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, ząbkowany znaczek za 50 kop. w czworobloku, gwarancja Mikstein.

Fi.14B
Mi.14A 
80 PLN
35695

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, kompletny sektor (czyli 25-cioblok) znaczka za 50 kop. (Fi.625.-), świetny materiał porównawczy, każdy znaczek gwarancja Schmutz.

Fi.14B
400 PLN
35696

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, parka ciętych znaczków II wydania przedrukowego, gwarancja Miszczak.

Fi.15A
50 PLN
35697

1918 drugie wydanie przedrukowe poczty I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, gwarancja Schmutz.

Fi.15A
30 PLN
35698

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 10/3 kop, czysta w idealnym stanie zachowania (Fi.220.-).

Fi.Cp2
150 PLN
35699

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 10/5 kop, czysta (Fi.220.-), doskonała prezencja od frontu na odwrocie niewielkie ślady kleju.

Fi.Cp4
120 PLN
35700

1918 wydanie przedrukowe Poczty I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp4
100 PLN
35701

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 10/5 kop, czysta w bardzo dobrym stanie zachowania na karcie albumowej z opisem.

Fi.Cp4
300 PLN
35702

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 10/5 kop, ostemplowana 3.5 w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-Maja (Fi.160.-); słabszy stan zachowania (na odwrocie minimalne ślady wklejenia na kartę albumową, lewy górny róg nadgięty).

Fi.Cp4
100 PLN
35703

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 10/5 kop, czysta (Fi.220.-), dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp4
150 PLN
35704

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - znaczek opłaty stemplowej za 1 Rubla, II wydanie, ze stemplem Naczelnika Aprowizacji i Finansów I Korpusu Polskiego i datą przyjęcia na magazyn na odwrocie.

Fi.7
500 PLN
35705

1918 Łomża - obóz internowania legionistów, po kryzysie przysięgowym w Legionach Polskich, poddanych cesarza Austro-Węgier wcielono do armii austriackiej, a "królewiaków" internowano w trzech obozach: oficerów w Beniaminowie, a szeregowców i podoficerów w Szczypiornie i Łomży; oferowana karta pocztowa została ozdobiona wykonaną piórkiem sygnowaną ilustracją "Obrona Saragossy", wysłana 27.II z obozu do Radomia, nietypowy, rzadko spotykany stempelek cenzury; efektowna całość w bardzo dobrym stanie zachowania, gwarancja Schmutz.


700 PLN
35706

1918 Armia Polska we Francji - formularz do Lwowa wysłany 8.I z poczty polowej 408 (obsługującej jednostki ukraińskie), przez Polaka służącego w armii austriackiej na froncie zachodnim lub włoskim, z treści listu wynika niedwuznacznie, że nadawca zamierza przedrzeć się przez linię frontu i dołączyć do formującej się od połowy 1917 roku we Francji Armii Polskiej; fragment treści: "... przypuszczam, o ile sytuacja w najbliższym czasie się nie wyjaśni - trzeba będzie niebawem zmienić klimat, nie znaczy to jakobyśmy koniecznie mieli zajadać pomidory, nie jest bowiem wykluczone, że będziemy mieli sposobność spijać wina szampańskie. Byłoby jednak przedwczesne gdybyście niepokoili się temi wiadomościami, są one wprawdzie czemś więcej niż plotkami - niemniej jednak są oparte na przypuszczeniach tylko."; w tym czasie bardzo wielu Polaków z armii niemieckiej i austriackiej zasilało w ten sposób szeregi powstającego Wojska Polskiego, jak widać dotyczyło to też żołnierzy polskich służących w jednostkach złożonych z Ukraińców; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.


800 PLN
35707

1918 część podwójnego formularza dla włoskich jeńców wojennych, wysłana z obozu w Austrii do Pizy, gdzie dotarła 6.IX; liczne stemple cenzur austriackich i włoskich; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; ze zbiorów J.Falkowskiego; temat - CZERWONY KRZYŻ.


200 PLN
35708

1918 Amerykański Korpus Ekspedycyjny w Europie, widokówka wysłana 11.IX z terenu Francji do Richmond Hill w USA; stempelek cenzury; adres nadawcy najpewniej usunięty (wydrapany) przez cenzurę; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.


80 PLN
35709

1918 formularz o sygnaturze "F36(1.17)" wysłany 7.10 ze szpitala polowego w Modlinie, datownik nadawczy MODLIN z wyróżnikiem "***", stempel formacyjny.


20 PLN
35710

1918 kartka na formularzu legionowym nadana z poczty etapowej w Lublinie 22.I.1918 ze stemplem Kreiskomando Lublin.


30 PLN
35711

1918 kartka wysłana przez żołnierza z Sadagóry na Bukowinie w lutym 1918 do Krakowa, stempel cenzury i ciekawy stempel legionowy "LEGIONY POLSKIE RUDOLF POPIEL Fotograf 2. P.P.". zdjęcie żołnierzy z góralami w strojach ludowych.


300 PLN
35712

1918 dekoracyjna widokówka propagująca 8 pożyczkę wojenną z hasłem "WRACAJĄCY ZWYCIĘZCY: "MYŚMY SPEŁNILI NASZ OBOWIĄZEK, SPEŁNIJCIE WY TAKŻE SWÓJ!", na odwrocie tekst "SUBSKRYBUJCIE 8 POŻYCZKĘ WOJENNĄ", identyczne karty wydawane były z tekstem we wszystkich urzędowych językach CK monarchii - oferowana z tekstem polskim jest bardzo rzadka; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania.


160 PLN
35713

1918 widokówka (Kraków) napisana po polsku ze "znaczkiem" poczty polowej, wysłana 1.I za pośrednictwem poczty polowej 205 do Przemyśla, pieczęć formacyjna "K.k. Dions.-Tel.-Abt. Nr.45".


50 PLN
35714

1918 widokówka (rosyjskie umocnienia na Pradze) wysłana przez żołnierza niemieckiego z Warszawy do Opola, 3.11 - zaledwie na tydzień przed dniem odzyskania niepodległości 11.XI, kiedy to studenci na ulicach Warszawy rozbrajali żołnierzy niemieckich; stempelek cenzury poznańskiej.


50 PLN
35715

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - parka skośnie wzajemnie położonych znaczków opłaty stemplowej za 0,10 Rubla, II wydanie, z pełną oryginalną gumą bez podlepki.

Fi.2
120 PLN
35716

1918 kartka z austriackiej poczty polowej nr 600 z Warszawy 13.8.18 do Niemiec, stempel formacyjny "Vertreter des k. u. k. Armeeoberkommando / beim keis. deutsch. Generalgouverment / WARSCHAU", bardzo dobry stan zachowania, widokówka - kościół Zbawiciela w Warszawie.


120 PLN
35717

1918 widokówka wysłana z poczty etapowej Nowy Korczyn do Żółkiewki ze stemplem urzędu finansowego w Nowym Korczynie "Kreis Pińczów K. u. k. Finanzwachposten Kommando / STARY KROCZYN".


400 PLN
35718

1918 widokówka wysłana z poczty etapowej Włoszczowa „a” do Rzeszowa, ze stemplem formacyjnym "K.u.K. Kreiskommando / In Włoszczowa".


45 PLN
35719

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - znaczek opłaty stemplowej za 0,50 Rubla, II wydanie, z pełną oryginalną gumą bez podlepki.


120 PLN
35720

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - znaczek opłaty stemplowej za 1 Rubla, II wydanie, z pełną oryginalną gumą bez podlepki.


300 PLN
35721

1918 kartka austriackiej poczty polowej z nadrukiem polskiej poczty polowej.


20 PLN
SOLD
35722

1918 kwit na nasiona za 370 rubli z 28.5.18 z pieczęcią formacyjną Komitetu w Bobrujsku, na rewersie pięć znaczków opłaty stemplowej wydanych przez I. Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, bardzo rzadkie.


900 PLN