The auctions ends in:

Page:
WW1 military postage
Poz# Features Catalog Description Actual price
35563
Fi.1+2, 1+2 nz

1914 Orzeł - wydanie legionowe NKN, cięta i bardzo rzadka ząbkowana parki znaczków z czwartej i piątej kolumny o różnych nominałach 5+10 hal., tak jak zdecydowana większość niegumowane, gwarancja Mikstein, Gryżewski, Rachmanow.

2 000 PLN

35564
Fi.1-2

1914 Orzeł - wydanie legionowe NKN, seria czysta w pięknym stanie (Fi.440.-).

360 PLN

35565
Fi.1-2

1914 Orzeł - wydanie legionowe NKN, rzadkie - jako kasowane, seria znaczków na wycinkach (Fi.700.-), unieważnionych kasownikiem ramkowym "Poczta Polowa W.P. / JĘDRZEJÓW", przedwojenne sygnatury.

600 PLN

35566
Fi.1a

1914 Winieta dobroczynna "NA CELE HUMANITARNE LEGIONÓW I SAMARYTANINA" za 2 hal. w kolorze czerwonym na patriotycznej widokówce wysłanej z Krakowa we wrześniu 1917 (Fi.650.-), co ciekawe, pomimo, że przesyłka nie została oznaczona jako wojskowa (FELDPOST), Poczta nie naliczyła dopłaty, zalepkę tę stosowano przeważnie na kartach poczty polowej lub zgodnie z przeznaczeniem do zaklejania kopert na odwrocie; całość w dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

600 PLN

35567
Fi.1a

1914 Legiony Polskie, czerwona nalepka "NA CELE HUMANITARNE LEGIONÓW I SAMARYTANINA" za 2 hal. gwarancja Mikstein.

80 PLN

35568
Fi.2nz

1914 orzeł - wydanie Naczelnego Komitetu Narodowego, znaczek cięty, gwarancja Mikstein, Ryblewski.

400 PLN

35569
Fi.2nz

1914 orzeł - wydanie NKN, marginesowa parka znaczków cietych, gwarancja Mikstein.

800 PLN

35570
Fi.Fp3

1914 Legiony Polskie - czysty formularz poczty polowej (Kucharski K.4.), stopień rzadkości 8 punktów (w skali 10 stopniowej), dobry stan zachowania (prawy dolny róg nadgięty).

160 PLN

35571

1914 POLSKI KOMITET POMOCY SANITARNEJ, legitymacja członka jednej z pierwszych polskich organizacji o charakterze czerwonokrzyskim, powstałej 29.VIII.1914 w Warszawie, mającej za podstawowy cel niesienie pomocy żołnierzom polskim w armii rosyjskiej i ich rodzinom; właściciel legitymacji przydzielony został do "Dywizji transportu rannych"; bardzo dobrej jakości odbitki dekoracyjnej pieczęci organizacji, a także podpisy (faksymile?)" prezesa Zdzisława księcia Lubomirskiego i sekretarza Mariana Lutosławskiego; dekoracyjny, z pewnością rzadki, dokument w dobrym stanie zachowania (pionowo zgięty); temat - CZERWONY KRZYŻ.

500 PLN

35572

1914 kartka z niemieckiej poczty polowej z Ostrowa do Wiednia.

35 PLN

35573

1914 kartka z niemieckiej poczty polowej nr 74 do Wiednia.

35 PLN

35574

1914 karta pocztowa wysłana z Wiednia 17.IX.14 do Jarosławia, zwrócona ze stemplem "Ohne genaue Angabe / der Feldpostnummer / unbestellbar retour" - bez dokładnych danych o numerze poczty polowej niedoręczalna zwrot.

80 PLN

35575

1914 karta pocztowa wysłana z Wiednia 30.XI.14 do Przemyśla, z powodu drugiego oblężenia zwrócona ze stemplem "Derzeit nicht zustellbar / zurück" - obecnie doręczenie niemożliwe z powrotem (zwrot).

80 PLN

35576

Fi.5

1915 nalepka dobroczynna wydania Naczelnego Komitetu Narodowego w czworobloku.

400 PLN

35577

1915 list wysłany z Warszawy do żołnierza (oficera?) Gwardii Przybocznej w Piotrogrodzie, na odwrocie negatywowa pieczęć urzędu pocztowo-telegraficznego w Warszawie i datownik odbiorczy 21-3; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

100 PLN

35578

1915 Legion Ukraiński - widokówka (Salzburg, widok ogólny) wysłana 26.7 z Parsch na Pocztę Polową 350, adresat - ataman (major) Roman Dudyńskyj dowódca sotni (kompanii) w 129 Brygadzie Piechoty wchodzącej w skład Legionu Ukraińskiego, który zaledwie kilka miesięcy wcześniej (29.4-2.5) stoczył swoją pierwszą zwycięską bitwę z siłami rosyjskimi pod górą Makiwką w Karpatach Wschodnich; bardzo dobry stan zachowania.

300 PLN

35579

1915 list z Przemyśla do Wiednia wysłany pocztą lotniczą "Fliegerpost Przemyśl", data napisania kartki 9.III.1915.

180 PLN

35580

1915 widokówka z Lidy (cerkiew) wysłana 4.12 za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej 85 Dywizji Landwery do miejscowości Przemysław (Prinzlaff), dekoracyjna pieczęć formacyjna z godłem "KÖNIGLICHE PREUSS. MASURISCHES. PIONIER BATAILION Nr.26" (Batalion Pionierów Mazurskich); walor w dobrym stanie zachowania.

120 PLN

35581

1915 widokówka pisana po polsku wysłana 3.X z Wiednia do Krakowa jako przesyłka poczty polowej, czarny ramkowy stempelek "Militarpflege Feldpost", owalna efektowna pieczęć formacyjna szpitala wojskowego; stempelek cenzury krakowskiej; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania.

40 PLN

35582

1915 OKUPACJA ROSYJSKA GALICJI WSCHODNIEJ, austriacki formularz datowany "23 sierpnia 1915" napisany po polsku, wysłany 10.8 do Mohylowa nad Dniestrem za pośrednictwem rosyjskiej poczty polowej nr.21 przydzielonej do obsługi 19 Korpusu Armijnego, datownik "POLOWA POCZT. KANTORA No21" (ПОЛЕВАЯ ПОЧТ. КОНТОРА N:21), doskonale odciśnięta negatywowa rzadka pieczęć cenzury "KORPUSNOWO KONTROLERA" (КОРПУСНАГО КОНТРОЛЕРА), kasownik odbiorczy 16.8 na froncie; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania (niewielki ubytek papieru na froncie);

widokówka (Brody) wysłana 31.1 za pośrednictwem rosyjskiej poczty polowej nr.107 do Czugujewa, funkcjonowała ona w okresie 09.1914-06.1915 jak urząd stały w Brodach, datownik "POLOWA POCZT. KANTORA No107" (ПОЛЕВ. ПОЧТ. КОНТ. No107), kasownik odbiorczy 5.2 na froncie; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; na karcie albumowej z opisem.

600 PLN

35583

1915 Legiony Polskie - I Brygada, list wysłany 15.IV za pośrednictwem poczty polowej 118 do Krakowa, idealnie odciśnięty stempel formacyjny z orłem "3 Komp.5.Pułku.1.Bryg. Legionów Polskich" - u Berka nieopisany!!! wśród przesyłek legionowych, koperty należą do najrzadziej spotykanych walorów; bardzo dobry stan zachowania;

1915 Legiony Polskie - I Brygada, formularz wysłany 4.III za pośrednictwem poczty polowej 118 do Krakowa, bardzo dobrej jakości odbitka wyjątkowego stempla cenzury połączonego ze stemplem formacyjnym "CENZUROWANO 1 Baon 1.Pułk Leg.Pol. Poczta Pol.118" (Berek C17), doskonały stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego.

500 PLN

35584

1915 formularz węgierskiego Czerwonego Krzyża przeznaczony do korespondencji z rodzinami jeńców rosyjskich przetrzymywanych w obozie Ostffyasszonyfa, podpisy po niemiecku, węgiersku i rosyjsku; idealny stan zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ.

60 PLN

35585

1915 kartka od żołnierza 12. Kompanii Marszowej do Wiednia, stempel austriackiej cenzury.

30 PLN

35586

1915 nietypowy, wczesny formularz austriackiej poczty polowej, treść napisana po polsku, wysłany 3.I z miejscowości Oeblarn do Polskiej Ostrawy na Śląsku Austriackim; wzruszająca treść; bardzo dobry stan zachowania.

40 PLN

35587

1915 widokówka wysłana 6.VI za pośrednictwem austriackiej poczty polowej 186, pieczęć formacyjna Wojskowej Komendantury Krakowa.

30 PLN

35588

1915 kartka z austriackiej poczty polowej nr 73 do Wiednia, stempel "Zur Beförderung geeignet! / I.R. 87. 2. Feldkompagnie".

35 PLN

35589

1915 kartka z Hauptfeldpostamt nr 301 do Wiednia, stempel formacyjny "M. G. A. Ers. Baon, Nr. 87", stempelek zezwalający doręczenie "Zur Beförderung geeignet".

40 PLN

35590

1915 naśladownictwa nalepek z wizerunkiem orła legionowego na tarczy z napisem "LEGJONISTOM POLSKIM".

40 PLN

35591

1915 oblężenie Przemyśla (Fliegerpost Przemyśl), karta w kolorze zielonkawoszarym numerowana maszynowo, stempel lotniczy typ 1, kontrolny IX 54 typ IV.

120 PLN

35592

1915 oblężenie Przemyśla (Fliegerpost Przemyśl), karta w kolorze różowawoszarym numerowana maszynowo, stempel lotniczy typ 5, kontrolny IX 54 typ II.

150 PLN

35593

1915 oblężenie Przemyśla (Fliegerpost Przemyśl), karta w kolorze zielonoszarym numerowana maszynowo, stempel lotniczy typ 1, kontrolny IX 54 typ IV.

120 PLN

35594

1915 oblężenie Przemyśla (Fliegerpost Przemyśl), karta w kolorze żółtawoszarym numerowana maszynowo, stempel lotniczy typ 1, kontrolny IX 54 typ I.

150 PLN

35595

1915 oblężenie Przemyśla (Fliegerpost Przemyśl), karta w kolorze różowawoszarym numerowana maszynowo, stempel lotniczy typ 3, kontrolny IX 54 typ IV.

150 PLN

35596

1915 naśladownictwo cynkotypia serii nalepek legionowych.

40 PLN

35597

1915 Legion Puławski, widokówka "Bój Legionu Polskiego pod Opaką. Kapitan Leonard Goleniewski odcięty ze swą kompanią przebija się przez szeregi nieprzyjacielskie." - reprodukcja obrazu autorstwa B.Wisłockiego z roku 1916, przedstawiająca bitwę pod Opaką stoczoną 24.8 przez Legion Puławski - polską ochotniczą formację wojskową, która miała być zalążkiem Wojska Polskiego, powstałą, pomimo wielkich przeszkód ze strony rosyjskiej; wskutek stoczonych walk jednostka poniosła ogromne straty i została rozwiązana w październiku 1915 roku, cytat z książki H.Bagińskiego "Wojsko Polskie na Wschodzie 1914-1920": "Podczas swego półrocznego pobytu w armji czynnej Legjon ani razu nie opuścił swych pozycji pod natarciem Niemców i spełnił nadludzki wysiłek, by trwać i bić się!"; karta wydana w okresie międzywojennym nakładem Zakładów Graficznych Bolesława Wierzbickiego w Warszawie; bardzo dobry stan zachowania.

80 PLN

35598

1915 Legion Puławski, widokówka "Odprawa oficerów Legionu Polskiego u płk.Rządkowskiego." - reprodukcja obrazu autorstwa B.Wisłockiego z roku 1916, Legion Puławski - polska ochotnicza formacja wojskową, która miała być zalążkiem Wojska Polskiego, powstała, pomimo wielkich przeszkód ze strony rosyjskiej; wskutek stoczonych walk jednostka poniosła ogromne straty i została rozwiązana w październiku 1915 roku, cytat z książki H.Bagińskiego "Wojsko Polskie na Wschodzie 1914-1920": "Podczas swego półrocznego pobytu w armji czynnej Legjon ani razu nie opuścił swych pozycji pod natarciem Niemców i spełnił nadludzki wysiłek, by trwać i bić się!"; karta wydana w okresie międzywojennym nakładem Zakładów Graficznych Bolesława Wierzbickiego w Warszawie; bardzo dobry stan zachowania.

80 PLN

35599

1915 Legion Puławski, widokówka "Walka Legionu Polskiego pod Karczówką w dn. 14 sierpnia 1915 r. Legion brawurowym przeciwnatarciem zatrzymał posuwanie się Niemców, którzy w tym miejscu przerwali front rosyjski." - reprodukcja obrazu autorstwa B.Wisłockiego z roku 1916, Legion Puławski - polska ochotnicza formacja wojskowa, która miała być zalążkiem Wojska Polskiego, powstała, pomimo wielkich przeszkód ze strony rosyjskiej; wskutek stoczonych walk jednostka poniosła ogromne straty i została rozwiązana w październiku 1915 roku, cytat z książki H.Bagińskiego "Wojsko Polskie na Wschodzie 1914-1920": "Podczas swego półrocznego pobytu w armji czynnej Legjon ani razu nie opuścił swych pozycji pod natarciem Niemców i spełnił nadludzki wysiłek, by trwać i bić się!"; karta wydana w okresie międzywojennym nakładem Zakładów Graficznych Bolesława Wierzbickiego w Warszawie; bardzo dobry stan zachowania.

80 PLN

35600

1915 Legion Puławski, widokówka "Biwak Legionu Polskiego w Puszczy Białowieskiej." - reprodukcja obrazu autorstwa B.Wisłockiego z roku 1916, Legion Puławski - polska ochotnicza formacja wojskowa, która miała być zalążkiem Wojska Polskiego, powstała, pomimo wielkich przeszkód ze strony rosyjskiej; wskutek stoczonych walk jednostka poniosła ogromne straty i została rozwiązana w październiku 1915 roku, cytat z książki H.Bagińskiego "Wojsko Polskie na Wschodzie 1914-1920": "Podczas swego półrocznego pobytu w armji czynnej Legjon ani razu nie opuścił swych pozycji pod natarciem Niemców i spełnił nadludzki wysiłek, by trwać i bić się!"; karta wydana w okresie międzywojennym nakładem Zakładów Graficznych Bolesława Wierzbickiego w Warszawie; bardzo dobry stan zachowania.

80 PLN

35601

1915 kartka z poczty etapowej z Olkusz do Wiednia, stempel formacyjny "KUK. STAB. PFERDEPOT 1. WOLBROM".

70 PLN

35602

1915 list (jego treść) z poczty etapowej w Przemyślu ze stemplami formacyjnymi tej poczty.

45 PLN