The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 96. Polish People's Republic 1952-1989

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
42133

1984 Chronione zwierzęta futerkowe, 4 zł arkusz sprzedażny, z błędami na: poz.1,6,11,16,21,26,31,36,41,46 "pionowe kreski od zadu do ogona"; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczki z błędami gwarancja.

Fi.2798
Mi.2946
100 PLN
42134

1984 SOLIDARNOŚĆ - MAZOWIECKA KONFEDERACJA "SOLIDARNOŚĆ" - bloczek 6 znaczków za 30 zł z symbolicznymi ilustracjami: "NIE TRAĆCIE NADZIEI", "RATUJCIE SWOJE DUSZE", "PAMIĘTAMY", "UWOLNIĆ NATYCHMIAST", "ŻYWIĄ I BRONIĄ", "ZA WOLNOŚĆ", wydrukowana cena bloczka 200 zł.


60 PLN
42135

1985 PAQUEBOT - list wysłany podczas rejsu do Polski, opłacony polskimi znaczkami skasowanymi 14.VIII w Amsterdamie, stempelki: PAQUEBOT i dodatkowy jachtu "S/Y WOŁODYJOWSKI Kapitan Jachtu"; na odwrocie datownik odbiorczy Warszawa 3 z 29.8; dobry stan zachowania.

Fi.2777
Mi.2925
30 PLN
42136

1985-1987 TOM XVI JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to 372 złote; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.2812-2985
Mi.2960-3133
230 PLN
42137

1985 rocznik kopert FDC (bez bl.: 126II(82II), 127II(83II); Fi.58,90).

Fi.2812-bl.83I
Mi.2960-Bl.97I
70 PLN
42138

1985 rocznik znaczków czystych (Fi.64,10).

Fi.2812-bl.126II (83II)
Mi.2960-Bl.97II
40 PLN
42139

1985 głowy wawelskie, znaczek makulaturowy z lekko zdwojonym drukiem i przesuniętą perforacją.

Fi.2812MK
Mi.2960
20 PLN
42140

1985 Panorama Racławicka, arkusz czysty, błędy na: poz.26 "uszkodzone drugie a w Racławicka", poz.31 "skrócony lewy górny szeryf K w POLSKA"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2819 B1, B2
Mi.2967
70 PLN
42141

1985 głowy wawelskie, znaczek z niespasowanym drukiem barw, dla porównania po lewej normalny znaczek.

Fi.2838MK
Mi.2986
60 PLN
SOLD
42142

1985 40-lecie fabryki PAFAWAG, seria w arkuszach sprzedażnych.

Fi.2845-8 ark.
Mi.2993-96
80 PLN
42143

1985 40. rocznica powstania ONZ, arkusz czysty, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2856
Mi.3004
50 PLN
42144

1985 wydawnictwo podziemnej Solidarności.


30 PLN
42145

1985 seria poczty podziemnej Solidarności regionu Śląsko - Dąbrowskiego upamiętniające ofiary "procesu szesnastu"w Moskwie na Łubiance.


65 PLN
42146

1985 seria poczty polowej Solidarności Małopolska.


180 PLN
42147

1986 rocznik kopert FDC (bez bl.: 128-9(84-5), 130(86), 131(87); Fi.58.-).

Fi.2865-2927
Mi.3013-75
30 PLN
42148

1986 rocznik znaczków czystych (Fi.75,50).

Fi.2865-2927
Mi.3013-75
45 PLN
42149

1986 Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Meksyku, znaczek z błędem na poz.7 "żółta plama na spodenkach" występującym w części nakładu, czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.2880 B1
Mi.3028
30 PLN
42150

1986 Polska żegluga bałtycka - promy, seria z pustopolami u dołu, czyste (Fi.42.-).

Fi.2881-84
Mi.3029-32
30 PLN
42151

1986 Polska żegluga bałtycka - promy, seria w kompletnych arkuszach z pustopolami u dołu, czyste, bardzo dobry stan zachowania - arkusze nie składane!

Fi.2881-84
Mi.3029-32
600 PLN
42152

1986 poczet królów polskich, znaczek z przesuniętą w poziomie perforacją wchodzącą na rysunek znaczka.

Fi.2918MK
Mi.3066
60 PLN
42153

1986 Światowy Dzień Poczty, blok na kopercie FDC, dodatkowo okolicznościowa nalepka polecenia Muzeum Poczty i Telekomunikacji urzędu Wrocław 1 skasowana datownikiem okolicznościowym, trudna do zdobycia koperta FDC, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.bl.131 (87)
Mi.Bl.101
150 PLN
42154

1987 10-lecie polskiej stacji antarktycznej im. H. Arctowskiego, seria w arkuszach sprzedażnych.

Fi.2928-33 ark.
Mi.3047-81
150 PLN
SOLD
42155

1987 rocznik kopert FDC (bez bl.132(88); Fi.64.-).

Fi.2928-85
Mi.3076-3133
55 PLN
42156

1987 rocznik znaczków czystych, dodatkowo znaczek 2983 z przywieszką (Fi.233,60).

Fi.2928-85
Mi.3076-3133
150 PLN
42157

1987 Malarstwo Polskie - Leon Wyczółkowski, arkusze czyste znaczków; dobry stan zachowania.

Fi.2934-39
Mi.3082-87
250 PLN
42158

1987 150. rocznica urodzin Artura Grottgera, znaczki z pustopolem u dołu i góry, czyste.

Fi.2940
Mi.3088
20 PLN
42159

1987 III wizyta Papieża Jana Pawła II w Polsce, komplet kombinacji parek i trójek, czyste.

Fi.2951-2
Mi.3099-100
20 PLN
42160

1987 wizyta Jana Pawła II w Polsce, arkusz sprzedażny.

Fi.2951-2
Mi.3099-100 
20 PLN
42161

1987 III wizyta Papieża Jana Pawła II w Polsce, 2 arkusze: odmiana z numerem i bez numeru (z błędem uszkodzona litera K w POLSKA).

Fi.2951-2 B1, Ark.2951-2 II i III
Mi.3099-100
50 PLN
42162

1987 wojna obronna 1939 roku, seria, znaczek z błędem "ścięte d w pod".

Fi.2965 B2 (2965-7)
20 PLN
42163

1987 Poczet królów i książąt polskich (II) - Bolesław Chrobry znaczki z przywieszkami i pustopolami z lewej i prawej strony.

Fi.2983
Mi.3131
20 PLN
42164

1987 poczet królów i książąt polskich, znaczek z przywieszką i pustopolem.

Fi.2983
Mi.3131
15 PLN
42165

1987 poczet królów polskich, znaczek z przesunietym drukiem ramki w PRAWO (staloryt pozostaje właściwie scentrowany w stosunku do ząbkowania). Błąd pokazał się kilka lat temu, obecnie rzadko oferowany. Do specjalizacji wydania.

Fi.2983 MK2
Mi.3131
250 PLN
42166

1987 poczet królów polskich, parka znaczków z silnie nie spasowanym drukiem barw - druk ramki przesuniętym silnie w lewo, wchodzący prawie na perforację.

Fi.2983MK
Mi.3131
150 PLN
SOLD
42167

1987 spotkanie papieża Jana Pawła II z gen. Wojciechem Jaruzelskim, blok.

Fi.bl.131
Mi.Bl.102
110 PLN
42168

1987 spotkanie papieża Jana Pawła II z gen. Wojciechem Jaruzelskim na zamku królewskim w Warszawie, blok.

Fi.bl.132
Mi.Bl.102
120 PLN
42169

1987 spotkanie papieża Jana Pawła II z gen. Wojciechem Jaruzelskim na zamku królewskim w Warszawie, blok.

Fi.bl.132
Mi.Bl.102
110 PLN
42170

1987 Spotkanie papieża Jana Pawła II z Jaruzelskim, blok idealnie skasowany 1987 08 06 stemplem okolicznościowym w Warszawie, pełna oryginalna guma, doskonały stan zachowania.

Fi.bl.132 (88)
Mi.Bl.102
400 PLN
42171

1987 Spotkanie papieża Jana Pawła II z Jaruzelskim, blok na kopercie listu poleconego skasowany okolicznościowo 08.06 w Warszawie (Fi.400.-).

Fi.bl.132 (88)
Mi.Bl.102
300 PLN
42172

1987 blok "Papież - Jaruzelski" na kopercie ze stemplem pierwszego dnia obiegu bloku z 5.6.87, katalog Fischera nawet nie odnotowuje prawdziwej FDC z całą pewnością jednej z najrzadszych i najtrudniejszych do zdobycia kopert z pierwszego dnia obiegu z okresu PRL, większość kopert uchodzących za FDC to po prostu koperty z kasownikiem okolicznościowym ze spotkania Papieża z gen. Jaruzelskim na Zamku; oryginalnych kopert ostemplowanych 5 czerwca 1987 istnieje prawdopodobnie tylko kilka sztuk!

Fi.bl.132 (88)
Mi.Bl.102 
800 PLN