The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 96. Polish People's Republic 1952-1989

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
42093

1981 Restytucja żubra, arkusz znaczków za 6,50 zł (10 pasków po 5 znaczków) bez górnego marginesu; arkusz zgięty pionowo (Fi.50.-, Mi.60 euro).

Fi.2608-12
Mi.2764-68 
25 PLN
42094

1981 60-lecie Polskiego Związku Tenisowego, dolny lewy znaczek z błędem "plama nad skarpetą na lewej nodze".

Fi.2613B1
Mi.2756
25 PLN
42095

1981 Sport modelarski, arkusze czyste znaczków drukowanych w NRD; na dolnym marginesie oznaczenia drukarni "VEB Wertpapierdruckerei der DDR"; dobry stan zachowania (arkusze pionowo zgięte).

Fi.2614-19
Mi.2757-62
200 PLN
42096

1981 pomniki ofiar Grudnia 1970, seria w arkuszach sprzedażnych złożonych w połowie.

Fi.2634-5 ark.
Mi.2782-3
60 PLN
42097

1981 pomniki Ofiarom Grudnia 1970 roku, seria w arkuszach sprzedażnych złożonych w połowie.

Fi.2634-35
Mi.2782-83 
40 PLN
42098

1981 Kwiaty sukulentów-kaktusy, arkusze czyste znaczków drukowanych w NRD; oznaczenia drukarni "VEB Wertpapierdruckerei der DDR"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2636-43
Mi.2784-91
300 PLN
42099

1981 telegram z cenzurą Stanu Wojennego.


15 PLN
42100

1982 fałszerstwo dywersyjno-propagandowe "13.XII.1981 r. WOJNA WRON Z NARODEM 13.XII.1982 r.", gwarancja Walisch.

Fi.2644 FP
200 PLN
42101

1982 rocznik kopert FDC (bez bl.119(75); Fi.54,50).

Fi.2644-99
Mi.2792-2647
30 PLN
42102

1982 rocznik znaczków czystych (Fi.60,20).

Fi.2644-99
Mi.2792-2847
30 PLN
42103

1982 kompletny podstawowy rocznik, dodatkowo znaczek 2654 z błędem "wcięcie w dolnym łuku cyfry 3".

Fi.2644-2699, bl.73-6, 2654B1
Mi.2792-2847, Bl.88-90
60 PLN
42104

1982-1984 TOM XV JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to 160 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.2644-2811
Mi.2792-2959
90 PLN
42105

1982 fałszerstwo dywersyjno-propagandowe "13.XII.1981r. WOJNA WRON Z NARODEM 13.XII.1982r." nadruk z 21 pozycji, miejscowy list wysłany 14.II.1983 w Warszawie, niewielki nakład, rzadko oryginalnie użyte, jest to prawdopodobnie jedna z niewielu zachowanych przesyłek, gwarancja i fotoatest Schmutz.

Fi.2644FP
2 400 PLN
42106

1982 600 lat obecności Obrazu Jasnogórskiego w Częstochowie, koperty FDC, znaczek za 65 zł z błędem "kropka nad lewą brwią".

Fi.2660-2672B1
Mi.2818-20
20 PLN
42107

1982 polscy laureaci nagrody Nobla - Władysław Reymont, parka z silnie przesuniętą perforacją poziomą z górnym marginesem (w tym przesunięciu ciekawsze niż dolny margines).

Fi.2661MK
Mi.2809
250 PLN
42108

1982 wydanie przedrukowe, znaczek za 10/6,50 zł z błędem nadruku "ukośnie ścięta dolna część cyfry 1", czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.2669 B1
Mi.2817
20 PLN
42109

1982 wydanie przedrukowe, pasek z czterema znaczkami z błędem "ukośnie ścięta dolna część cyfry 1".

Fi.2669B1
Mi.2817
100 PLN
42110

1982 600 lat obecności obrazu jasnogórskiego w klasztorze na Jasnej Górze, prawy znaczek z błędem "kropka nad lewą brwią".

Fi.2672B1
Mi.2820
35 PLN
42111

1982 ojciec Maksymilian Kolbe, znaczek z błędem "uszkodzona podstawa litery Ł z lewej w skrócie ZŁ".

Fi.2683B1
Mi.2831
25 PLN
42112

1982 50-lecie zwycięstwa polskich lotników - Challenge, blok z błędem "przerwana trasa Madryt - Pau", gwarancja.

Fi.bl.117 B (73)
Mi.Bl.87 
20 PLN
42113

1982 list z Szwajcarii do Polski z różowymi dla korespondencji z zagranicy stemplami cenzury stanu wojennego; OCENZUROWANO i URZĄD CENZURY 668.


15 PLN
42114

1982 seria wydawnictwa poczty podziemnej Solidarności.


40 PLN
42115

1982 znaczki podziemnej poczty Solidarności.


15 PLN
42116

1983 list opłacony znaczkiem wydania dywersyjno - propagandowego wykonanego przez Solidarność nauczycieli z Łodzi, list prawidłowo opłacony wysłany z Łodzi 16.2.83 do Pabianic, bardzo rzadkie, fotoatest Walocha.

Fi.2466 dyw.
2 000 PLN
42117

1983 rocznik kopert FDC (bez bl.122(78); Fi.52,20).

Fi.2700-50
Mi.2848-98
35 PLN
42118

1983 rocznik znaczków czystych (Fi.50,70).

Fi.2700-50
Mi.2848-98
35 PLN
42119

1983 kompletny rocznik w parkach.

Fi.2700-50, bl.121-123
Mi.2848-98, Bl.91-93
120 PLN
42120

1983 40-lecie LWP, parka - znaczek makulaturowy z dużym zaplamieniem farbą czerwoną oraz znaczek normalny. Mimo,że bład ma charakter przypadkowej usterki druku jest on znany i wystąpił prawdopodobnie w kilku arkuszach.

Fi.2737MK
Mi.2885
65 PLN
42121

1983, 60 lecie Polskiego Związku Bokserskiego. znaczek za 6 zł. z błędem "brak barwy czarnej - napisy, i czerwonej - spodenki", ładny stan zachowania, gwarancja Krawczyk.

Fi.2740 MK2
Mi.2887
450 PLN
SOLD
42122

1983 60-lecie Polskiego Związku Bokserskiego, znaczek z przesuniętym drukiem barw sprawiający wrażenie druku podwójnego, poniżej dla porównania normalny znaczek, gwarancja Petriuk.

Fi.2740MK3
Mi.2888
150 PLN
42123

1983 60-lecie Polskiego Związku Bokserskiego, znaczek z niespasowanym drukiem barw, poniżej dla porównania normalny znaczek, gwarancja Petriuk.

Fi.2743MK3
Mi.2888
250 PLN
42124

1983 40. rocznica powstania Armii Ludowej, znaczek z lekkim przesunięciem koloru czarnego w bok na emblemacie.

Fi.2749
Mi.2897 
10 PLN
42125

1983 "ODSŁONIĘCIE HARCERSKIEGO POMNIKA" Katowice 1, karta pocztowa maksimum, ostemplowana okolicznościowo 4.09; temat - HARCERSTWO.

Fi.Cp844
20 PLN
42126

1984 "MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ SZACHOWY MŁODYCH SZACHISTÓW" Bydgoszcz 1, znaczek na dekoracyjnej kopercie ostemplowany okolicznościowo 5.02; temat - SZACHY.

Fi.2722
Mi.2870
20 PLN
42127

1984 rocznik znaczków czystych (Fi.49,60).

Fi.2751-2811
Mi.2899-2959
30 PLN
42128

1984 rocznik kopert FDC (bez bl.125; Fi.55,60).

Fi.2751-2811
Mi.2899-2959
60 PLN
42129

1984 kompletny rocznik.

Fi.2751-2811, bl.124-5
Mi.2899-2959, Bl.94-95
50 PLN
42130

1984 Światowa Wystawa Filatelistyczna Hiszpania 84 w Madrycie, znaczek w dwóch odmianach barw niebieskich.

Fi.2764
Mi.2912
10 PLN
42131

1984 Igrzyska Olimpijskie w Los Angeles, znaczek z przesuniętym drukiem kilku kolorów - wielokrotne postacie zawodników, gwarancja Jungjohann.

Fi.2765MK2
Mi.2913
350 PLN
42132

1984 40. rocznica Powstania Warszawskiego, parka znaczków z przesuniętą perforacją. Interesujące do zbiorów Powstania Warszawskiego, gdzie w wydaniach powojennych brakuje ciekawych walorów.

Fi.2782
Mi.2930 
300 PLN