Auction 96. Communist Poland 1945-1952

40303

380 PLN
40304

1946 list z Workuty do Bytomia, stempel urzędu cenzury 3218, ładna dokumentacja obiegu pocztowego.

220 PLN
40305

1946 list z Londynu opłacony frankaturą mechaniczną Polskiego czerwonego Krzyża w Londynie do Białej podlaskiej, stempel urzędu cenzury nr 3267.

100 PLN
40306

1946 kartka z PCK okręgu Śląsko - Dąbrowskiego do Czerwonego Krzyża w Monachium.

130 PLN
40307

1947 lotniczy list polecony z Lublina do Anglii.

Fi.375, 395, 408b
50 PLN
40308

1947 koperta okolicznościowa prawdopodobnie prywatnie wydrukowane przez firmę Joseph'a Bieleckiego z USA.

Fi.377
15 PLN
40309

1947 OGÓLNOPOLSKI ZJAZD ZAW. PRAC. POCZTY I TELEKOMUNIKACJI SZCZECIN 16.VI, znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo (Myślicki 47 016).

Fi.379A
Mi.412B
20 PLN
40310

1947 kartka z Jeleniej Góry do Niemiec.

Fi.380, 381, Cp95
15 PLN
40311

1947 polecony list lotniczy z Aleksandrowa Kujawskiego do Stanów Zjednoczonych.

Fi.395, 399
Mi.428, 432
40 PLN
40312

1947 list lotniczy z Lublina 3.4.47 do Wielkiej Brytanii.

Fi.397
Mi.430
10 PLN
40313

1947 lotniczy list polecony z Rypina do Stanów Zjednoczonych, na odwrocie nalepka kwestarska i stemple odbiorcze.

Fi.399
Mi.432
70 PLN
40314

1947 lotniczy list polecony z Poznania do Stanów Zjednoczonych, na odwrocie stemple odbiorcze i stempel kontroli dewizowej.

Fi.400
Mi.433
25 PLN
40315

Fi.408b, 427A
Mi.441b, 462B
20 PLN
40316

Fi.415a-c, 428
Mi.448-50, 471
120 PLN
40317

1947otwarcie Sejmu Ustawodawczego, znaczek z przesuniętym w dół nadrukiem.

Fi.416
Mi.451
40 PLN
40318

1947 Otwarcie Sejmu Ustawodawczego, znaczek wydania przedrukowego na poleconym liście lotniczym wysłanym 29.IV z Warszawy do Chicago, na odwrocie stempelek kontroli dewizowej i datowniki odbiorcze; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.416
Mi.451
300 PLN
40319

Fi.416
Mi.451
45 PLN
40320

1947 Sejm Ustawodawczy, wydanie przedrukowe, znaczek za 3+7 zł. skasowany w urzędzie WARSZAWA 2 - SEJM w pierwszym dniu obiegu, gwarancja i opis kasownika Schmutz.

Fi.416
Mi.451
120 PLN
40321

1947 Sejm Ustawodawczy, wydanie przedrukowe, parka znaczków za 3+7 zł., prawy z rzadkim błędem na poz.12 "ukośny nadruk", gwarancja.

Fi.416
Mi.451
120 PLN
40322

1947 FDC - "Otwarcie Sejmu Ustawodawczego".

Fi.416
Mi.451
120 PLN
40323

1947 XXII Narciarskie Mistrzostwa Polski, koperta pierwszego dnia obiegu, na odwrocie stempel odbiorczy z Poznania.

Fi.417
Mi.452
170 PLN
40324

1947 "II OGÓLNOPOLSKI ZJAZD ZW. ZAW. PRAC. POCZT i TELEKOMUNIKACJI" Szczecin, znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 17.VI (Myślicki 47 016).

Fi.418
Mi.454
20 PLN
40325

1947 wydanie przedrukowe, narożny pięknie cięty znaczek za 5/6 zł., gwarancja Schmutz.

Fi.418 nz
Mi.454 U
220 PLN
40326

Fi.418 nz
Mi.454U
800 PLN
40327

Fi.418a B
Mi.454
120 PLN
40328

1947 wydanie przedrukowe, parka znaczków ciętych, gwarancja Schmutz.

Fi.418nz
Mi.451U
400 PLN
40329

1947 wydanie przedrukowe, sześcioblok znaczków ciętych, gwarancja.

Fi.418nz
Mi.454U
1 000 PLN
40330

Fi.418nz
Mi.454U
900 PLN
40331

Fi.418nz
Mi.454U
1 000 PLN
40332

1947 Kultura Polska, serie z odmianami papierów.

Fi.420-7A
Mi.455-62B
150 PLN
40333

Fi.420A
Mi.455B
800 PLN
40334

Fi.420A
Mi.455B
50 PLN
40335

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.420A
Mi.455B
20 PLN
40336

1947 Kultura Polska (I) - Malarstwo - J.Matejko, J.Malczewski, J.Chełmoński; parka unikalnych prób znaczka za 1 zł. w kolorze ciemnoniebieskim, drukowanych z walca N.2.W.1 - tzw. wersja "a" z oznaczeniem walców przed 91 i za 100 znaczkiem w arkuszu drukowana dnia 22.IV.1947, która nie została przyjęta do druku ze względu na zbyt intensywny rysunek - na dole odręczna adnotacja "22 IV. nieprzyjęty do druku" prof.S.Miksteina; opisane i zreprodukowane przez L.Schmutza w Przeglądzie Filatelistycznym 2/2008 na str.75-77; w katalogu Fischera pojawiły się pierwsze próby tego wydania, na razie w sposób niepełny skatalogowane - z pierwszego wydania skatalogowano trzy próby - w tym jedną (w wersji "a") tu oferowaną (Fi. po 4000.-), z drugiego siedem - znaczka za 20 zł. z walców I, II, III, IV, V, VI i VII (Fi.po 8000.-), te ostatnie próby dokładnie opisał L.Schmutz w styczniowym numerze Filatelisty na str.38-42; wartość rzeczywista próby przy oznaczeniu walca nieco wyższa niż tej drugiej, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.420A P1
Mi.455B
6 000 PLN
40337

1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny.

Fi.420B
Mi.455A
25 PLN
40338

Fi.420B
Mi.455A
20 PLN
40339

Fi.421A
Mi.456B
20 PLN
40340

Fi.421A, 422A
Mi.456B, 457B
30 PLN
40341

Fi.421A-B, 430A-B
Mi.456A-B, 464A-B
400 PLN
40342

1947 Kultura Polska, czworoblok znaczków z numerem walca na marginesie.

Fi.421B
Mi.456A
25 PLN