40303 |
1946 lotniczy list polecony ze Skarżyska Kamiennej do Stanów Zjednoczonych, list wysłano w przedwojennej kopercie lotniczej, opłatę pobrano gotówką - adnotacja ołówkiem "Taxe percue / 51 zł", przedwojenna erka, stempel cenzury wojskowej nr 1636 i odbiorczy na odwrocie, bardzo ciekawy i rzadki walor, gwarancja i fotoatest Walocha. | |
| 380 PLN | |
40304 |
1946 list z Workuty do Bytomia, stempel urzędu cenzury 3218, ładna dokumentacja obiegu pocztowego. | |
| 220 PLN | |
40305 |
1946 list z Londynu opłacony frankaturą mechaniczną Polskiego czerwonego Krzyża w Londynie do Białej podlaskiej, stempel urzędu cenzury nr 3267. | |
| 100 PLN | |
40306 |
1946 kartka z PCK okręgu Śląsko - Dąbrowskiego do Czerwonego Krzyża w Monachium. | |
| 130 PLN | |
40307 |
1947 lotniczy list polecony z Lublina do Anglii. | Fi.375, 395, 408b |
| 50 PLN | |
40308 |
1947 koperta okolicznościowa prawdopodobnie prywatnie wydrukowane przez firmę Joseph'a Bieleckiego z USA. | Fi.377 |
| 15 PLN | |
40309 |
1947 OGÓLNOPOLSKI ZJAZD ZAW. PRAC. POCZTY I TELEKOMUNIKACJI SZCZECIN 16.VI, znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo (Myślicki 47 016). | Fi.379A Mi.412B |
| 20 PLN | |
40310 |
1947 kartka z Jeleniej Góry do Niemiec. | Fi.380, 381, Cp95 |
| 15 PLN | |
40311 |
1947 polecony list lotniczy z Aleksandrowa Kujawskiego do Stanów Zjednoczonych. | Fi.395, 399 Mi.428, 432 |
| 40 PLN | |
40312 |
1947 list lotniczy z Lublina 3.4.47 do Wielkiej Brytanii. | Fi.397 Mi.430 |
| 10 PLN | |
40313 |
1947 lotniczy list polecony z Rypina do Stanów Zjednoczonych, na odwrocie nalepka kwestarska i stemple odbiorcze. | Fi.399 Mi.432 |
| 70 PLN | |
40314 |
1947 lotniczy list polecony z Poznania do Stanów Zjednoczonych, na odwrocie stemple odbiorcze i stempel kontroli dewizowej. | Fi.400 Mi.433 |
| 25 PLN | |
40315 |
| 20 PLN | |
40316 |
| 120 PLN | |
40317 |
| 40 PLN | |
40318 |
1947 Otwarcie Sejmu Ustawodawczego, znaczek wydania przedrukowego na poleconym liście lotniczym wysłanym 29.IV z Warszawy do Chicago, na odwrocie stempelek kontroli dewizowej i datowniki odbiorcze; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.416 Mi.451 |
| 300 PLN SOLD | |
40319 |
1947 otwarcie Sejmu Ustawodawczego, znaczek z abklaczem nadruku na stronie gumowanej. | Fi.416 Mi.451 |
| 45 PLN | |
40320 |
1947 Sejm Ustawodawczy, wydanie przedrukowe, znaczek za 3+7 zł. skasowany w urzędzie WARSZAWA 2 - SEJM w pierwszym dniu obiegu, gwarancja i opis kasownika Schmutz. | Fi.416 Mi.451 |
| 120 PLN | |
40321 |
1947 Sejm Ustawodawczy, wydanie przedrukowe, parka znaczków za 3+7 zł., prawy z rzadkim błędem na poz.12 "ukośny nadruk", gwarancja. | Fi.416 Mi.451 |
| 120 PLN SOLD | |
40322 |
| 120 PLN | |
40323 |
1947 XXII Narciarskie Mistrzostwa Polski, koperta pierwszego dnia obiegu, na odwrocie stempel odbiorczy z Poznania. | Fi.417 Mi.452 |
| 170 PLN | |
40324 |
1947 "II OGÓLNOPOLSKI ZJAZD ZW. ZAW. PRAC. POCZT i TELEKOMUNIKACJI" Szczecin, znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 17.VI (Myślicki 47 016). | Fi.418 Mi.454 |
| 20 PLN | |
40325 |
1947 wydanie przedrukowe, narożny pięknie cięty znaczek za 5/6 zł., gwarancja Schmutz. | Fi.418 nz Mi.454 U |
| 220 PLN | |
40326 |
1947 wydanie przedrukowe, marginesowy czworoblok znaczków ciętych za 5/6 zł., gwarancja Schmutz. | Fi.418 nz Mi.454U |
| 800 PLN | |
40327 |
1947 wydanie przedrukowe, marginesowa parka znaczków za 5/6 zł., lewy z mocno, a prawy z lekko zalanym czerwonym nadrukiem, gwarancja Krawczyk. | Fi.418a B Mi.454 |
| 120 PLN | |
40328 |
| 400 PLN | |
40329 |
| 1 000 PLN | |
40330 |
| 900 PLN | |
40331 |
| 1 000 PLN | |
40332 |
1947 Kultura Polska, serie z odmianami papierów. | Fi.420-7A Mi.455-62B |
| 150 PLN | |
40333 |
1947 Kultura Polska (I) - J.Matejko, J.Malczewski, J.Chełmoński, czworoblok legitymacyjny znaczków za 1 zł. w kolorze niebieskim, drukowany z walca N.1 W.II - oznaczenie znajduje się pod 91 i 100 znaczkiem w arkuszu; co rzadkie z "abklatschem" rysunku i oznaczeń na całej powierzchni, nie jest gwarantowany gdyż będzie eksponowany od strony gumy i nie był fałszowany. | Fi.420A Mi.455B |
| 800 PLN | |
40334 |
| 50 PLN | |
40335 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.420A Mi.455B |
| 20 PLN | |
40336 |
1947 Kultura Polska (I) - Malarstwo - J.Matejko, J.Malczewski, J.Chełmoński; parka unikalnych prób znaczka za 1 zł. w kolorze ciemnoniebieskim, drukowanych z walca N.2.W.1 - tzw. wersja "a" z oznaczeniem walców przed 91 i za 100 znaczkiem w arkuszu drukowana dnia 22.IV.1947, która nie została przyjęta do druku ze względu na zbyt intensywny rysunek - na dole odręczna adnotacja "22 IV. nieprzyjęty do druku" prof.S.Miksteina; opisane i zreprodukowane przez L.Schmutza w Przeglądzie Filatelistycznym 2/2008 na str.75-77; w katalogu Fischera pojawiły się pierwsze próby tego wydania, na razie w sposób niepełny skatalogowane - z pierwszego wydania skatalogowano trzy próby - w tym jedną (w wersji "a") tu oferowaną (Fi. po 4000.-), z drugiego siedem - znaczka za 20 zł. z walców I, II, III, IV, V, VI i VII (Fi.po 8000.-), te ostatnie próby dokładnie opisał L.Schmutz w styczniowym numerze Filatelisty na str.38-42; wartość rzeczywista próby przy oznaczeniu walca nieco wyższa niż tej drugiej, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.420A P1 Mi.455B |
| 6 000 PLN | |
40337 |
1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny. | Fi.420B Mi.455A |
| 25 PLN | |
40338 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.420B Mi.455A |
| 20 PLN | |
40339 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.421A Mi.456B |
| 20 PLN | |
40340 |
| 30 PLN | |
40341 |
| 400 PLN | |
40342 |
| 25 PLN | |