40063 |
1945 wydanie przedrukowe, 1,50 zł (forma III) - parka zawierająca dwa typy znaczków na poleconej karcie wysłanej 15.XI z Brwinowa do polskiego obozu zbornego w Le Courtine we Francji; stempelek cenzury wojskowej nr.573; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. Część żołnierzy Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie (PSZ) podporządkowana była bezpośrednio brytyjskim władzom wojskowym, zostali oni zgrupowani w dwóch obozach Polskiej Wojskowej Misji Likwidacyjnej we Francji: w Lille oraz w La Courtine (departament Creuse), w 1946 przebywało w nich około 5500 żołnierzy, podlegali oni stopniowej demobilizacji, o której w 1945 zadecydował rząd brytyjski. | Fi.376aT1+T2 Mi.409b |
| 180 PLN SOLD | |
40064 |
1945 wycinek z listu z kasownikiem prowizorycznym z Blachowni, gwarancja. | Fi.376a t1+2 Mi.409b |
| 50 PLN | |
40065 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczki z nadrukiem typ 1 i 2. | Fi.376a typ1+2 Mi.409b |
| 15 PLN | |
40066 |
| 380 PLN | |
40067 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek w kolorze czerwonym z nadrukiem formy II typ 1, niewielkie uszkodzenie na dolnej perforacji, fotoatest Walocha. | Fi.376b Mi.409a |
| 900 PLN | |
40068 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50zł./25gr. w kolorze czerwonym z nadrukiem I formy unikalny z rzadkim błędem na poz.53 "plamka nad belką", z atestu plama powstała skutkiem wyprysku stopu przy sporządzeniu odlewu stereotypowego i zanikła podczas dalszego druku skutkiem zużycia, to szybkie zanikanie opisał L.Schmutz na tanim znaczku drukowanym typografią "Przegląd Filatelistyczny" 8/2007 i zreprodukował na il.13, tu na drogim znaczku podstawowym drukowanym rotograwiurą, historyczny fotoatest z 1973 roku Prof.dr Antoni Łaszkiewicz. | Fi.376b F.I Mi.409a |
| 2 000 PLN | |
40069 |
1945 wydanie przedrukowe, piękny marginesowy znaczek za 1,50zł./25gr. w kolorze czerwonym z nadrukiem II formy (typ 1, poz.97); wysoka wycena katalogowa (Mi.800 euro), sygnowany Witkowski, gwarancja i opis Kalinowski. | Fi.376b FII T1 Mi.409a |
| 1 600 PLN | |
40070 |
1945 wydanie przedrukowe - "czerwone 1,50 zł", jeden z najciekawszych błędnodruków Polski powojennej na liście wysłanym 16.III.46 z Krakowa do miejscowości Łyczanka; znaczek przedrukowano formą II - typ 2, poz.39 (wycena samego tylko znaczka kasowanego Mi.500 euro), sygnatura i opis A.Łaszkiewicz, gwarancja Krawczyk. | Fi.376b FII T2 Mi.409a |
| 2 800 PLN | |
40071 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50zł./25gr. w kolorze czerwonym z mocno uszkodzonym prawostronnie nadrukiem II formy (typ 2, poz.30) - określane jako błąd "uszkodzona belka i cyfra 1 nowej wartości"; co unikalne błąd nadruku występuje na pozycji gdzie na znaczku podstawowym z końcowej fazy druku III walcem odnotowano na kilkunastu arkuszach powstanie dużego błędu "wcięcie w prawej krawędzi cyfry 2" - widoczne w prześwicie na górnym skanie (rozjaśnionym do żółtego) - możliwe, że jest to jedyny egzemplarz z takim błędem - do tej pory inny nie jest znany, gwarancja i opis błędu Schmutz. | Fi.376b FII T2 B Mi.409a |
| 5 000 PLN | |
40072 |
1945 wydanie przedrukowe, kiedyś parka znaczków za 1.50zł./25gr. w kolorze czerwonym (Mi.2 x 500 euro), nadruk II formą poz.95 i 96, dwa różne typy - z kropką na górze i na 2/3 wysokości cyfr; zdjęte z listu użytkowego nadanego w Krakowie 25.X.45; na liście były jeszcze parką i to parką w najrzadszym układzie kropek typ 2+typ 1 (wycena takiej parki Fi.7000.-), podczas odmaczania parka zapewne się rozpadła, ale oba znaczki zachowały się w bardzo dobrym stanie gwarancja Ryblewski, z opisem Schmutz. | Fi.376b FII T2 i T1 Mi.409a |
| 2 000 PLN | |
40073 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek w kolorze czerwonym z bardzo nadrukiem formy II z poz. 4, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.376b FII typ 2 Mi.409a |
| 1 200 PLN SOLD | |
40074 |
| 6 000 PLN | |
40075 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczki w kolorze czerwonym z nadrukami typ 1 i typ 2, gwarancja i oznaczenie jeden Ryblewski, drugi Petriuk. | Fi.376b typ 1 i 2 Mi.409a |
| 2 500 PLN | |
40076 |
1945 wydanie przedrukowe 1,50zł/25gr, znaczek podstawowy rzadkiej odmiany koloru ciemnobrązowoczerwonego skasowany 2.9 na kopercie w Warszawie jednym z pierwszych powojennych stempli okolicznościowych "PIERWSZE ŚWIĘTO LOTNIKA w ODRODZONEJ POLSCE" Warszawa 19-LOTNISKO stosowanym wyłącznie w tym dniu; dekoracyjna całość (Myślicki 45 012 + 204); temat - LOTNICTWO; gwarancja i opis. | Fi.376d Mi.409 |
| 600 PLN | |
40077 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek w rzadkim kolorze ciemno brązowoczerwonym, gwarancja i oznaczenie. | Fi.376d |
| 900 PLN SOLD | |
40078 |
| 1 400 PLN | |
40079 |
1945 list z Nowego targu do Belgii, prowizoryczne kasowanie przez kreślenie, stempel cenzury wojskowej nr 2193. | Fi.377 Mi.410 |
| 40 PLN | |
40080 |
| 40 PLN | |
40081 |
1945 PERFORACJA PRYWATNA Chorzów - Warszawa oskarża, 1,50 zł znaczek z prywatną perforacją ZL11 skasowany 19.2.46 datownikiem Chorzów 1, dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk. | Fi.380 Mi.414 |
| 50 PLN SOLD | |
40082 |
1945 kartka z Oświęcimia 3.9.46 do Czechosłowacji, znaczek z numerem walca na marginesie, stempel cenzury wojskowej nr 3174. | Fi.380 Mi.414 |
| 40 PLN | |
40083 |
1945 Warszawa oskarża, 3 zł - frankatura wielokrotna, parka pionowa na liście poleconym wysłanym z urzędu Radom 4 do Łodzi, znaczki unieważnione datownikiem prowizorycznym typu lubelskiego, stempelek polecenia; na odwrocie datownik odbiorczy Łódź 2 z 17.7.46; walor w dobrym stanie zachowania. | Fi.381 Mi.415 |
| 80 PLN | |
40084 |
| 45 PLN | |
40085 |
1945 Warszawa oskarża - katedra Św.Jana, narożny znaczek za 3 zł. z błędem na poz.41 "belka w oknie", blok legitymacyjny W.XXVI., gwarancja. | Fi.381 B1 Mi.415 |
| 142 PLN SOLD | |
40086 |
| 20 PLN | |
40087 |
1945 Warszawa oskarża, 6 zł - frankatura pojedyncza, list polecony wysłany 6.V.1946 z Lublina do Piaseczna, znaczki unieważnione datownikiem prowizorycznym typu lubelskiego; przesyłka dosłana do Warszawy, na odwrocie kasowniki odbiorcze Piaseczno 8.V i Warszawa 14.V; dobry stan zachowania. | Fi.383 Mi.417 |
| 60 PLN | |
40088 |
1945 Kongres Związków Zawodowych, serie z odmianami papierów. | Fi.386 Mi.413 |
| 100 PLN | |
40089 |
1945 FDC - "Kongres Związków Zawodowych". | Fi.386 Mi.413 |
| 60 PLN | |
40090 |
1945 karnet - "KONGRES ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH". | Fi.386 Mi.413 |
| 60 PLN | |
40091 |
1945 VII Kongres Związków Zawodowych - znaczek skasowany 20 11 na okolicznościowej karcie. | Fi.386 Mi.413 |
| 50 PLN | |
40092 |
| 60 PLN | |
40093 |
1945 Powstanie Listopadowe, kasowany znaczek za 10 zł. | Fi.387 Mi.420 |
| 30 PLN | |
40094 |
1945 Powstanie Listopadowe, pionowa parka znaczków za 10 zł. - bardzo rzadka bez perforacji poziomej pomiędzy znaczkami (Fi.4500.-), gwarancja i opis Schmutz. | Fi.387 MK1 Mi.420 UMw |
| 5 000 PLN | |
40095 |
1945 kartka bez wydrukowanego znaku opłaty z Łodzi do Kielc z stempelkiem "Opłata pocztowa / opłacona gotówką", stempel cenzury wojskowej nr 833. | Fi.CfkVIII |
| 80 PLN | |
40096 |
1945 kartka bez wydrukowanego znaku opłaty z stempelkiem "Opłata pocztowa / opłacona gotówką" i kwotą pobrania 50 w trójkącie (50 gr.) wysłana z Łodzi do Lublina, stempel cenzury wojskowej nr 259. | Fi.CfkVIII |
| 80 PLN | |
40097 |
1945 kartka z Siepraw 11.8.45 do Świątnik Górnych, hasło propagandowe 5, stempel cenzury wojskowej 1957. | Fi.Cp92 |
| 80 PLN | |
40098 |
1945 kartka z Warszawy do Poznania, stempel cenzury wojskowej nr 2178. | Fi.Cp92 |
| 80 PLN | |
40099 |
1945 kartka z Łodzi do Warszawy, stempel cenzury wojskowej nr 1050. | Fi.Cp92 |
| 60 PLN | |
40100 |
1945 kartka z Milanówka do Rzeszówka, stempel cenzury wojskowej nr 1079. | Fi.Cp92 |
| 70 PLN | |
40101 |
1945 kartka z Katowic do Poznania, stempel urzędu cenzury nr 1968. | Fi.Cp92 |
| 80 PLN | |
40102 |
1945 "ŚWIĘTO LUDOWE 19-20.V.1945" Warszawa, pierwszy powojenny kasownik okolicznościowy odbity na całostce (Myślicki 45 001). | Fi.Cp92 |
| 30 PLN | |