Auction 96. Communist Poland 1945-1952

40463

1948 Bolesław Bierut, znaczek za 2 zł, parka legitymacyjna z oznaczeniem walca N.1.W.I. - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.470
Mi.518
30 PLN
40464

Fi.470
Mi.518
30 PLN
40465

1948 Bolesław Bierut, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.470
Mi.518
25 PLN
40466

Fi.470
Mi.518
10 PLN
40467

1948 Bolesław Bierut, parka z numerem walca na marginesie.

Fi.470
Mi.519
15 PLN
40468

Fi.470
Mi.621
35 PLN
40469

Fi.470
Mi.621
30 PLN
40470

1948-49 Bolesław Bierut, znaczek za 2 zł. z błędem na poz.8 "biała plama na klapie marynarki", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.470 B1
Mi.518
40 PLN
40471

1948 Bolesław Bierut, seria z ząbkowaniem ZL 11¼.

Fi.470-8
Mi.518-26
70 PLN
40472

Fi.470B1
Mi.518
30 PLN
40473

Fi.470t
Mi.518
100 PLN
40474

1948 Bolesław Bierut, znaczek za 3 zł, parka legitymacyjna z oznaczeniem walca N.1.W.V. - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.471
Mi.519
30 PLN
40475

Fi.471
Mi.519
35 PLN
40476

Fi.471
Mi.519
30 PLN
40477

Fi.471
Mi.519
30 PLN
40478

1948 Bolesław Bierut, blok legitymacyjny. Według PZP nakład N.1.W.VI. to 200.000 sztuk. Znaczki drukowano w arkuszach 100-znaczkowych więc istniało jedynie 2.000 sztuk arkuszy !!! A ile zachowało się z tego bloków legitymacyjnych ???

Fi.471
Mi.519
70 PLN
40479

Fi.471
Mi.519
30 PLN
40480

1948 Bolesław Bierut, blok legitymacyjny.

Fi.471
Mi.519
15 PLN
40481

Fi.472
Mi.520
50 PLN
40482

Fi.472
Mi.520
50 PLN
40483

Fi.472
Mi.520
45 PLN
40484

Fi.472
Mi.520
30 PLN
40485

Fi.473
Mi.521
30 PLN
40486

Fi.473
Mi.521
35 PLN
40487

Fi.473
Mi.624
30 PLN
40488

1948 Bolesław Bierut, znaczek z szeroka perforacją o znacznie większym formacie znaczka, dla porównania z lewej strony znaczek normalny.

Fi.474
Mi.522
60 PLN
40489

Fi.474
Mi.522
30 PLN
40490

Fi.474
Mi.522
30 PLN
40491

1948 Bolesław Bierut, parka z numerem walca na marginesie, podlepka.

Fi.474
Mi.522
10 PLN
40492

1948 Bolesław Bierut, czworoblok z numerem walca na marginesie, znaczki z nadrukiem groszy typ 18 w kolorze fioletowym.

Fi.474
Mi.625
30 PLN
40493

1948 Bolesław Bierut, makulaturowa parka wraz z kawałkami 2 kolejnych znaczków bez perforacji pionowej z możliwie że przyciętą perforacją poziomą. Znaczki bez gumy, najprawdopodobniej ta makulatura "wyszła" przed położeniem gumy.

Fi.474MK
Mi.522
350 PLN
40494

Fi.475
Mi.523
25 PLN
40495

Fi.475
Mi.523
30 PLN
40496

Fi.475
Mi.523
10 PLN
40497

Fi.475
Mi.626
30 PLN
40498

1948 Bolesław Bierut, znaczek z podwójnym ząbkowaniem poziomym.

Fi.475s
Mi.523
80 PLN
40499

Fi.476
Mi.524
25 PLN
40500

Fi.476
Mi.524
25 PLN
40501

Fi.476
Mi.524
25 PLN
40502

1948 Bolesław Bierut, rotograwiura, 18 zł - frankatura mieszana, list pobraniowy, wysłany 25.3.1949 z Poznania do Wałbrzycha, kasownik odbiorczy; nadawcą listu jest Dom Filatelistyczny Jana Witkowskiego, zwraca uwagę specjalna koperta firmowa.

Fi.476, 445, 470
Mi.524, 480, 518
40 PLN