The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 96. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
38614

1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, seria narożnikowa z gapami.

Fi.120-4
40 PLN
38615

1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, seria w czworoblokach.

Fi.120-4
20 PLN
38616

1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, seria w arkuszach sprzedażnych w dobrym stanie zachowania.

Fi.120-4 ark.
300 PLN
38617

1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, czysta seria narożnikowa z gapami.

Fi.120-24 Pw1
50 PLN
38618

1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, narożnikowa czysta seria w czworoblokach z oznaczeniem STAATSDRUCKEREI WIEN VI.1944 (Fi.+50% dopłaty), znaczek za 30+30 gr z błędem na poz.40 "biały klin powyżej H w REICH, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.120-24 Pw2, 122 B2
120 PLN
38619

1944 wydanie z dopłatą na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, seria naklejona na białym kartonie skasowana 26.10 stemplem okolicznościowym z okazji 5 rocznicy powstania GG; na końcach ząbków minimalne przebarwienia.

Fi.120-124; 38
60 PLN
38620

1944 wydanie na Fundusz Generalnego Gubernatorstwa, makulaturowy znaczek cięty, gwarancja.

Fi.123nz
500 PLN
38621

1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, arkusz sprzedażny znaczka za 1 + 1 zł złożony w połowie.

Fi.124 ark.
170 PLN
38622

1944 kartka z pierwszego dnia obiegu znaczka z okazji 5-lecia GG.

Fi.125
60 PLN
38623

1944 5. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, arkusz w bardzo dobrym stanie.

Fi.65 ark.
480 PLN
38624

1944 5. rocznica utworzenia GG, dwie odmiany znaczka za 10+10 zł na kopertach ostemplowane okolicznościowo 26.10 w Krakowie w pierwszym dniu obiegu.

Fi.125; 38
400 PLN
38625

1944 5. rocznica utworzenia GG, znaczek za 10+10 zł na karcie widokowej z okazji 400. rocznicy śmierci Mikołaja Kopernika, ostemplowany okolicznościowo 26.10 w pierwszym dniu obiegu.

Fi.125; 38
150 PLN
38626

1944 5. rocznica utworzenia GG, znaczek za 10+10 zł ząbkowany, arkusik - sektor 1, słabszy stan zachowania (prawy górny róg złamany, w trzech miejscach niewielkie przywarcia na gumie) - cena samych znaczków Fi.560.-.

Fi.125a
400 PLN
38627

1944 5 rocznica utworzenia GG, znaczki cięty i ząbkowany za 10+10 zł. z błędem przesunięcie rytu zamku wawelskiego (środka) względem ramki.

Fi.125a,126b nz
180 PLN
38628

1944 5. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, czworoblok z ciętego arkusika.

Fi.125b
250 PLN
38629

1944 kartka nadana w agencji pocztowej w Jabłoni przez Lublin do Krakowa.

Fi.Cp9
35 PLN
38630

1944 widoki zabytkowych budowli, 12 gr fioletowa, karta o sygnaturze I.44 z usterką występującą w części nakładu "kropka pod K i strzaskana lewa nóżka litery R w POSTKARTE", czysta.

Fi.Cp9c
Mi.P12/03
100 PLN
38631

1944 kartka z Landshut do Opoczna, sygnatura I.44.

Fi.Cp9c
60 PLN
38632

1944 "uszkodzony górny szeryf E w POSTKARTE" - widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze I.44, z błędem; czysta (Fi.120 euro).

Fi.Cp9c B
80 PLN
38633

1944 portret Hitlera, trzy odmiany, karty z obiegu; bardzo dobry stan zachowania (Mi.108 euro).

Fi.Cp10
Mi.P13
150 PLN
SOLD
38634

1944 portret A.Hitlera, karta pocztowa wysłana 25.10 z Łowicza do Poznania (Mi.36 euro).

Fi.Cp10
Mi.P13
60 PLN
38635

1944 portret Hitlera, trzy karty o wyraźnie różniących się kolorami znakach opłaty, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp10
Mi.P13
200 PLN
38636

1944 portret A.Hitlera, karta pocztowa wysłana 27.10 z Nowego Targu do Częstochowy.

Fi.Cp10
Mi.P13 
50 PLN
38637

1944 portret Hitlera, karta pocztowa wysłana 20.12 z miejscowości Sanka do Milanówka, znak opłaty unieważniony w Krakowie stemplem wirnikowym; słabszy stan zachowania (Mi.36 euro).

Fi.Cp10
Mi.P13 
30 PLN
38638

1944 całostka z podobizną Adolfa Hitlera.

Fi.Cp10
10 PLN
38639

1944 całostka ze znakiem opłaty z portretem A. Hitlera.

Fi.Cp10
10 PLN
38640

1944 kartka z zakopanego do Niemiec, ładnie odbity rzadki kasownik okolicznościowy z Zakopanego "Wintersportplatz Luftkurort", gwarancja Berbeka.

Fi.Cp10, XV
240 PLN
38641

1944 kartka z Zakopanego do Lublina, ładnie odbity rzadki kasownik okolicznościowy z Zakopanego "Wintersportplatz Luftkurort", przesyłka nie doręczona i zwrócona do nadawcy.

Fi.Cp10, XV
150 PLN
38642

1944 kartka z nadrukiem na polskiej przedwojennej całostce wydania dla wysyłkowego biura filatelistycznego w Krakowie z obiegu pocztowego, na odwrocie tekst XX, Fischer 3.000,- zł, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.Fcp5BII
1 200 PLN
38643

1944 Widoki, seria czysta tzw."Górale", nie wprowadzona do obiegu, staloryt Drukarni Państwowej w Wiedniu, z atestu: z motywami góralskimi o nominałach 6, 24 i 40 groszy (z planowanej długiej serii z przedstawieniem krajobrazów, strojów ludowych i budowli z różnych regionów) są prawdziwe. Atestowane znaczki mają pełną oryginalną gumą, bez śladu podlepki. piękny stan zachowania, atest Wiatrowski.

Fi.I-III
5 400 PLN
38644

1944 widoki, znaczek nie wprowadzony do obiegu, Fischer 2.000,- zł, gwarancja Wiatrowski.

Fi.III
1 500 PLN
38645

1944 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, "Jugend aufs Meer!" (młodzież na morze!), efektowny kasownik propagandowy na widokówce wysłanej 23.2 z Królewca do Częstochowy; bardzo dobry stan zachowania; temat - OKRĘTY.


Mi.785
150 PLN
38646

1944 katalog znaczków polskich i Generalnego Gubernatorstwa wydawnictwa Pionier z Krakowa, 280 stron plus dwa cenniki.


50 PLN
38647

1944 list polecony z Miechowa do Kielc, na odwrocie stempel odbiorczy.


45 PLN
38648

1944 czworoblok znaczków składkowych NSDAP w generalnym Gubernatorstwie.


170 PLN
SOLD
38649

1945 ORGANIZACJA TODT - Oberbauleitung Merkur (Kraków), list Polki przymusowo pracującej w tej paramilitarnej formacji zajmującej się budową obiektów wojskowych zarówno na terenach okupowanych jak i w III Rzeszy, ofrankowana koperta listu do Wieliczki wysłana 8.I za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej 47874, która po opatrzeniu jej datownikiem przekazała przesyłkę do najbliższego urzędu pocztowego GG w Nowym Sączu, skąd 9.1 wysłano ją do adresata zwykłą drogą pocztową; czerwona pieczęć listowa poczty polowej; niezwykle ciekawy, bardzo rzadko spotykany walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.78
500 PLN
38650

1945 całostka Rzeszy użyta na terenie GG!!! karta wysłana z Łowicza 12.1 w ostatnich dniach jego okupacji (miasto wyzwolono 18.I) do miejscowości Sobaków, datownik nadawczy bardzo dobrze odciśnięty; niespotykany walor w idealnym stanie zachowania.


Mi.P314II 
250 PLN
38651

2018 biuletyn niemieckiej grupy ArGe Generalnego Gubernatorstwa, 103 strony, kolorowe ilustracje.


70 PLN
39342

1940 Oflag IIC - listownik część na odpowiedź, przesłana 7.X z Krakowa; stempelek cenzora nr.13.


20 PLN