Auction 96. General Government

38574

1943 widoki zabytkowych budowli, znaczki cięte.

Fi.113-5nz
180 PLN
38575

Fi.113-5nz ark.
1 900 PLN
38576

1943 widoki zabytkowych budowli (IV), czysta seria z gapami.

Fi.113-16 Pw1
60 PLN
38577

Fi.113-16 Pw1
40 PLN
38578

Fi.114, 110
200 PLN
38579

Fi.116; 34
20 PLN
38580

1943 znaczek dywersyjny z portretem Hansa Franka wzorowany na wydaniu obiegowym z podobizną A. Hitlera, znaczek w doskonałym stanie zachowania.

Fi.AII
10 000 PLN
38581

1943 kartka nadana w agencji pocztowej w Kobyłce przez Warszawę do Lwowa.

Fi.Cp9
35 PLN
38582

Fi.Cp9b
Mi.P12/02
150 PLN
38583

1943 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, seria w czworoblokach z górnymi marginesami; czyste bardzo dobry stan zachowania.

Fi.U25-36
150 PLN
38584

Fi.U25-36 ark.
3 000 PLN
38585

1943 parka znaczków makulaturowych z drukiem na pomarszczonym papierze, gwarancja.

Fi.U27MK
170 PLN
38586

Fi.U28
80 PLN
38587

1943 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy, 100 gr + 8 gr - frankatura mieszana różnych wydań, list z dyrekcji policji w specjalnej kopercie "GENERALGOUVERNEMENT DISTRIKT KRAKAU DER STADHAUPTMANN DER STADT KRAKAU POLIZEIDIREKTION" z sygnaturą (1576/40014/XI.43/30000) przesłany 19.5.44 miejscowo w Krakowie, dodatkowa pieczęć informacyjna w języku niemieckim "Hierbei ein Formular zur Zustellungsurkunde. Vereinfachte Zustellung. Niederlegung nicht gestattet !" (W załączeniu formularz dowodu doręczenia. Doręczenie uproszczone. Odmowa niedozwolona!"; przesyłka niedoręczona i zwrócona do nadawcy; walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.U36, U17
102 PLN
38588

1943 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, widokówka wysłana 19.11 z Lubeki do Warszawy, znaczek skasowany ładnie odciśniętym wirnikiem propagandowym "Nahrung ist Waffe!" (żywność jest orężem); temat - FLORA, ROLNICTWO.

Mi.862
50 PLN
38589

1943 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, karta pocztowa z Rumunii, wysłana 21.I z Bukaresztu do Woli Justowskiej, zwraca uwagę nietypowy stempel cenzury rumuńskiej z datownikiem, cenzura Wehrmachtu.

100 PLN
38590

1943 konspiracyjna poczta dla wojskowych Polska-Lizbona-Anglia, karta pocztowa datowana 18.III w Jaktorowie, wysłana z Pruszkowa do firmy w Portugalii z potwierdzeniem i podziękowaniem za otrzymane paczki, w rzeczywistości poprzez PCK - który pośredniczył w wysyłce paczek do kraju - przeznaczone dla st.sierż. Michała Gehrke; przesyłki wysyłane z Polski do Portugalii na "adres konspiracyjny" w Lizbonie lub Londynie sortowano, pakowano do stosownie zaadresowanych kopert i dosyłano do odbiorców w Anglii, jako nadawca figurował Polski Czerwony Krzyż w Londynie; tu na odwrocie dobrze widoczne ukośne ślady kleju pochodzące najpewniej od górnej klapy takiej koperty; liczne stempelki różnych cenzur, datownik odbiorczy Lizbony, na odwrocie adnotacja "st.sierż Gehrke Michał/ J.T.L.W.Piech" i "P/75"; całość o pięknie udokumentowanym obiegu pocztowym; dobry stan zachowania.

400 PLN
38591

1943 listownik (część na odpowiedź) wysłany 17.9 z Rymanowa do Oflagu IIE, ładna odbitka kasownika nadawczego "RYMANOW ÜBER KROSNO" z wyróżnikiem "b"; stempelek cenzury obozowej nr.1, bardzo dobry stan zachowania.

40 PLN
38592

35 PLN
38593

1943 znaczki opłaty stemplowej bez gumy.

60 PLN
38594

1943 talon materiałowy (Prämienmarke) o wartości 1 punkt.

60 PLN
38595

1943 zestaw znaczków sądowych dla Generalnego Gubernatorstwa w czworoblokach.

170 PLN
38596

500 PLN
38597

1943 arkusz talonów materiałowy (Prämienmarke) na różne reglamentowane produkty, arkusz w dobrym stanie złożony w połowie, cały arkusz rzadko spotykany.

900 PLN
38598

1943 arkusz talonów materiałowy (Prämienmarke) na różne reglamentowane produkty, kilka znaczków ślady podklejenia z innego arkusza, poza tym arkusz w dobrym stanie złożony w połowie, cały arkusz rzadko spotykany.

900 PLN
38599

1943 pasek talonów materiałowy (Prämienmarke) na różne reglamentowane produkty.

102 PLN
38600

1943 talon materiałowy (Prämienmarke) o wartości 1 punkt na towary bawełniane.

45 PLN
38601

1943 talon materiałowy (Prämienmarke) o wartości 1 punkt na wyroby skórzane.

45 PLN
38602

1944 "K.B. KOMMERZIAL-BANK A.-G. KRAKAU" - 24 gr frankatura mechaniczna, ładnie odciśnięta na kopercie listu miejscowego przesłanego 07.3 w Krakowie; rzadko spotykane ostemplowanie Generalnego Gubernatorstwa w bardzo dobry stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa (Fi.800,-); gwarancja.

600 PLN
38603

1944 "Generalgouvernement Der Gouverneur des Distrikts Krakau" - 24 gr frankatura mechaniczna - idealnie odciśnięta na kopercie listu miejscowego przesłanego 21.4 w Krakowie; wyjątkowo rzadko spotykane ostemplowanie Generalnego Gubernatorstwa w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

900 PLN
38604

Fi.51, 70
1 000 PLN
38605

Fi.75
130 PLN
38606

Fi.75
150 PLN
38607

1944 kartka polecona z Krosna do Krakowa.

Fi.75, 78, Cp8
50 PLN
38608

Fi.76; 36
30 PLN
38609

1944 portret Hitlera na jednolitym tle, 24gr + 60gr - frankatura dwukolorowa, list polecony wysłany 26.4.44 z Makowa Podhalańskiego do Ostrowi Mazowieckiej, znaczki unieważnione datownikiem "MAKOW PODHALANSKI über KRAKAU 2" z wyróżnikiem "a", dobry stan zachowania.

Fi.78, 111
30 PLN
38610

Fi.117, 118
20 PLN
38611

Fi.117-9
10 PLN
38612

1944 55. urodziny A.Hitlera, seria znaczków w arkusikach ozdobnych, czyste bez podlepek, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.117-19
240 PLN
38613

Fi.117-119; 37
40 PLN