Auction 96. General Government

38494

10 PLN
38495

Fi.43
45 PLN
38496

1942 list firmowy z Krakowa do Niemiec, wirnik propagandowy.

Fi.45
30 PLN
38497

Fi.45
35 PLN
38498

1942 kasownik propagandowy (wirnik) - ładnie odbity na widokówce wysłanej 16.VIII z Krakowa do Hanoweru.

Fi.45; V
20 PLN
38499

Fi. 49, 50
70 PLN
38500

Fi. 49, 50, 78
40 PLN
38501

1942 przekaz paczkowy z Warszawy do Lublina.

Fi.50, 79
60 PLN
38502

Fi.73
30 PLN
38503

1942 kasownik okolicznościowy ze Lwowa.

Fi.75
25 PLN
38504

Fi.75
90 PLN
38505

Fi.75, VI
250 PLN
38506

Fi.75; Fp1c; 22
20 PLN
38507

Fi.76
40 PLN
38508

Fi.78
45 PLN
38509

Fi.78
60 PLN
38510

1942 list polecony wysłany 17.XII z Warszawy do Starachowic; znaczki unieważnione małym datownikiem "WARSCHAU C1", na odwrocie stempel odbiorczy; dobry stan zachowania.

Fi.78, 84
50 PLN
38511

1942 portret A.Hitlera, makulaturowe parki znaczków ciętych.

Fi.86nz, 88nz, 110-2nz
150 PLN
38512

1942 portret A.Hitlera, arkusz sprzedażny znaczka za 1 zł złożony w połowie.

Fi.86 ark.
150 PLN
38513

Fi.86a-88a ark.
750 PLN
38514

Fi.86nz ark.
750 PLN
38515

1942 portret A.Hitlera, arkusz sprzedażny znaczka za 1,20 zł złożony w połowie.

Fi.87 ark.
150 PLN
38516

Fi.88nz ark.
750 PLN
38517

1942 urodziny Adolfa Hitlera, seria okolicznościowa stemplowana kasownikiem okolicznościowym pierwszego dnia obiegu.

Fi.89-91
30 PLN
38518

1942 53. urodziny Adolfa Hitlera, seria w arkuszach sprzedażnych.

Fi.89-91 ark.
240 PLN
38519

Fi.89-91; 20
30 PLN
38520

Fi.92-5 ark.
600 PLN
38521

1942 600-lecie Lublina, seria znaczków na karcie ostemplowana kasownikiem okolicznościowym "ZWEI JAHRE NSDAP IM GENERALGOUVERNEMENT 14-16.8 1942" w Krakowie.

Fi.92-95; 22
30 PLN
38522

1942 3. rocznica utworzenia generalnego Gubernatorstwa, seria w ciętych arkuszach sprzedażnych w dobrym stanie zachowania.

Fi.96-100 ark.
500 PLN
38523

Fi.96-100; 26
50 PLN
38524

Fi.96-100; 35
60 PLN
38525

1942 koperta (Wawel) z sygnaturą III.42. wysłana 19.11 z Krosna do Wrocławia.

Fi.Ck2II
Mi.U2/02a
50 PLN
38526

1942 koperta (Wawel) z sygnaturą III.42. wysłana 22.1 z miejscowości Ryki do Lublina; bardzo ładnie odciśnięty datownik "RYKI ÜBER DEBLIN IRENA (DISTR. LUBLIN)".

Fi.Ck2II
Mi.U2/02b
80 PLN
38527

Fi.Ck2y
40 PLN
38528

Fi.Cp3II
50 PLN
38529

1942 kartka nadana w agencji pocztowej w Jabłoni przez Lublin do Krakowa.

Fi.Cp8
45 PLN
38530

Fi.Cp9
45 PLN
38531

1942 miejscowa kartka z Warszawy, sygnatura II.41.

Fi.Cp9a
10 PLN
38532

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze III.42, wysłana z miejscowości Kiernozia do Łodzi (Litzmannstadt), znak opłaty skasowany datownikiem "KIERNOZIA über LOWITSCH (DISTR WARSCHAU)" odciśniętym dodatkowo obok, datownik przejściowy Łowicza; okrągła pieczęć formacyjna z godłem (widoczny napis "Regiment"); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp9b
Mi.P12/02
80 PLN
38533

1942-43 widoki zabytkowych budowli, 12 gr dwie karty fioletowe o sygnaturze III.42, wysłane z agencji pocztowej w Krzeszowie, trzywierszowy stempelek w ramce "Krzeszow über Nisko (Dist.Krakau)", znaki opłaty unieważniono w urzędzie pocztowym w Nisku dwoma różnymi datownikami: 16.VII.42 o śr.24 mm z wyróżnikiem "a"; 11.3.43 o śr.29 mm z wyróżnikiem "g"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp9b
Mi.P12/02
100 PLN