The auction will start on 19.04.2024

Auction 94. Overprint editions 1918-1919

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
19324

1919 wydanie poznańskie, czworoblok z poz. 81/92, znaczek z poz. 92 - "plamki nad kreską", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.70 B
Mi.134 
160 PLN
19325

1919 wydanie poznańskie, czworoblok z poz. 35/46, znaczek z poz. 35 z błędem "plamka wysoko nad o", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.70 B
Mi.134 
160 PLN
19326

1919 wydanie poznańskie, czworoblok z poz. 68/79, znaczek z poz. 68 z błędem "krótsza kreska", znaczek z poz. 79 z błędem "plamka nad z", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.70 B
Mi.134 
160 PLN
19327

1919 wydanie poznańskie, czworoblok z poz. 85/96, znaczki z błędami poz. 85 - "przecinek nad o", poz. 86 - "dwie podłużne plamki nad kreską", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.70 B
Mi.134 
160 PLN
19328

1919 wydanie poznańskie, czworoblok z poz. 13/24, znaczek z poz. 13 z błędem "duża plamka nad c", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.70 B5
Mi.134 
280 PLN
19329

1919 wydanie poznańskie, czworoblok z poz. 63/74, znaczki z błędami poz. 63 - "półksiężyc nad o", poz. 74 - "uszkodzone a w Polska", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.70 B8, B
Mi.134 
280 PLN
19330

1919 wydanie poznańskie, znaczek za 10/40 f z błędem na poz.21 "plamka łukowata nad literami OC", gwarancja.

Fi.70 B10
Mi.134
40 PLN
19331

1919 wydanie gnieźnieńskie, seria znaczków w pięknym stanie, znaczek za 10 fen. z poz. 79, znaczek za 5 fen. z nadrukiem typ 3 i silnym rzadkim abklaczem nadruku, gwarancja i oznaczenie Landre, dodatkowa gwarancja Schmutz.

Fi.71-2
Mi.135-6
7 000 PLN
19332

1919 wydanie gnieźnieńskie, miejscowy list polecony z Trzemeszna 11.10.19, na odwrocie stempel odbiorczy z wyróżnikiem a, gwarancja przy znaczkach Rachmanow.

Fi.71-2, 87B
Mi.135-6, 103
1 400 PLN
19333

1919 wydanie gnieźnieńskie, zagraniczny list polecony opłacony serią znaczków (5 fen. typ 3, 10 fen. poz.77) i trzema polskimi znaczkami różnych wydań, wysłany 1.12 z Poznania do Berlina, kasownik odbiorczy z 3.12 na odwrocie; koperta sporządzona domowym sposobem z mapy!!! i bardzo późne użycie znaczków na ciekawej przesyłce - wszystko to sprawia, że gdyby nie użycie znaczków 4 różnych wydań, można by uznać oferowaną całość za list z "użytkowego obiegu" (Fi. c.a.); dobry stan zachowania; na odwrocie gwarancja i oznaczenie obu znaczków wydania gnieźnieńskiego (typ 3 i poz.77).

Fi.71-72
Mi.135-36 
5 000 PLN
20379

1918 wydanie PP/GGW, parka znaczków z nadrukiem drugiej formy, lewy znaczek z błędem "podniesione s", poprawiana guma, gwarancja i opis z G Berbeka.

Fi.16dII B6
Mi.13II
90 PLN