Auction 94. Overprint editions 1918-1919

19124

1919 wydanie krakowskie - ORYGINALNY OBIEG Z CHRZANOWA;, znaczek za 25/80 hal na prawidłowo opłaconym liście wysłanym 8.II z Chrzanowa do Warszawy, koperta firmowa Józef Melzer, na odwrocie datownik odbiorczy z 11-2; znaczki tego wydania, nawet najtańsze, użyte na przesyłkach z niefilatelistycznego obiegu (szczególnie listach), są bardzo rzadko spotykane (Fi.3000.-); dobry stan zachowania - koperta rozcięta na dole, na odwrocie wyliczenia i niewielkie przebarwienia; gwarancja.

Fi.38
Mi.48
2 600 PLN
19125

1919 wydanie krakowskie, list firmowy z Bielska 4.2.19 do Krakowa, gwarancja Schmutz.

Fi.38
Mi.48
800 PLN
19126

1919 wydanie krakowskie, duże podlepki, gwarancja Schmutz.

Fi.38
Mi.48
20 PLN
19127

1919 wydanie krakowskie, gwarancja Schmutz.

Fi.38
Mi.48
25 PLN
19128

Fi.38
Mi.48
320 PLN
19129

1919 wydanie krakowskie, kasowany znaczek za 25/80 hal.

Fi.38
Mi.48
30 PLN
19130

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIB z poz. 64 w bardzo ładnym stanie, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.39a
Mi.37
2 200 PLN
19131

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 40 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.69, minimalny ślad podlepki, sygnowany ŚWIAT, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.40
Mi.38
200 PLN
19132

Fi.40
Mi.38
90 PLN
19133

Fi.40
Mi.38
140 PLN
19134

Fi.40
Mi.38
130 PLN
19135

Fi.40
Mi.38
120 PLN
19136

Fi.40, 75B
Mi.38, 79
240 PLN
19137

Fi.40B3
Mi.38
600 PLN
19138

Fi.40No
Mi.38K
4 500 PLN
19139

Fi.40No
Mi.38K
1 800 PLN
19140

1919 wydanie krakowskie, front listu poleconego z Krakowa opłacony znaczkiem za 40 hal. z podwójnym nadrukiem pierwszej formy z poz. 21, znaczki z tym błędem pochodzą z jednego stu znaczkowego arkusza, nadkontroler pocztowy Juliusz Kornecki, który "zdobył" kilkanaście znaczków z tym błędem, sporządził kilka (nie więcej niż dziesięć sztuk) listów poleconych adresowanych do siebie, bardzo ładny stan zachowania o prezencji kompletnego listu, bardzo rzadkie i dekoracyjne, gwarancja Mikulski.

Fi.40Np, 34
Mi.38DD, 33
9 000 PLN
19141

Fi.41
Mi.39
80 PLN
19142

Fi.41
Mi.39
70 PLN
19143

Fi.41
Mi.39
40 PLN
19144

Fi.41
Mi.39
80 PLN
19145

Fi.41
Mi.39
70 PLN
19146

Fi.41
Mi.39
60 PLN
19147

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 64, gwarancja i oznaczenie.

Fi.41
Mi.39
60 PLN
19148

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 50, gwarancja i oznaczenie Petriuk.

Fi.41
Mi.39
60 PLN
19149

Fi.41
Mi.39
70 PLN
19150

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 85, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.41
Mi.39
70 PLN
19151

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 50 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.64, gwarancja Mikstein, z opisem Schmutz.

Fi.41
Mi.39
70 PLN
19152

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 50 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.36, lekko przytarty na froncie, gwarancja i opis.

Fi.41
Mi.39
30 PLN
19153

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 50 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.28 (Fi.200.-), bardzo lekko zgięty narożnik i kropka nad rysunkiem, niska cena wywoławcza, gwarancja i opis Mikstein.

Fi.41
Mi.39
100 PLN
19154

Fi.41
Mi.39
50 PLN
19155

Fi.41
Mi.39
60 PLN
19156

Fi.41
Mi.39
60 PLN
19157

Fi.41
Mi.40
40 PLN
19158

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej z poz. 65, gwarancja i oznaczenie.

Fi.41
Mi.40
40 PLN
19159

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 50 hal. z nadrukiem pierwszą formą z błędem na poz.31 "uszkodzone obie litery P", lekki ślad podlepki, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.41 B
Mi.39
100 PLN
19160

Fi.41B1
Mi.39
90 PLN
19161

Fi.41B1
Mi.39
100 PLN
19162

Fi.41B1
Mi.39
75 PLN
19163

Fi.41B1
Mi.39
80 PLN