The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 94. Overprint editions 1918-1919

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
19084

1919 Michael Lenke "100 lat wydania krakowskiego - Die Krakauer Ausgaben der polnischen Post von 1919", niemieckojęzyczne opracowanie poswiecone głównie błędom i usterkom przedruków typograficznych pomocne dla samodzielnego sprawdzania autentyczności znaczków tego wydania, 244 stron, niezliczone bardzo dokładne ilustracje.

Fi.30-54
180 PLN
SOLD
19085

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 5 z błędem "cienkie Z", piękny stan zachowania, gwarancja Mikstein.

Fi.30B1
Mi.29
2 000 PLN
19086

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą poz. 87 (Fi.4500.-), poza widoczną na skanie naturalną lekką fałdą w papierze - pas grubszego gumowania, w pięknym stanie, sygnatura SM i gwarancja z opisem Mikstein, Ryblewski, Mikulski.

Fi.31
Mi.30
4 000 PLN
19087

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 47 z charakterystycznie uszkodzonymi literami P, podlepki, gwarancja i oznaczenie.

Fi.31
Mi.30
1 800 PLN
19088

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 53, piękny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Mikstein, Schmutz.

Fi.31
Mi.30
4 200 PLN
19089

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz. 15 "cienkie Z", piękny stan, gwarancja i opis Mikstein.

Fi.31 B1
Mi.30 
6 000 PLN
19090

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 91, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.32I
Mi.31
200 PLN
19091

1919 wydanie krakowskie, czworoblok znaczków z nadrukiem pierwszej formy z poz. 54/65, piękny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Wiatrowski.

Fi.32I
Mi.31
1 800 PLN
19092

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 74, piękny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Wiatrowski.

Fi.32I
Mi.31
500 PLN
19093

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 65, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.32I
Mi.31
200 PLN
19094

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 6 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.15 "cienkie Z", piękny stan, gwarancja Mikstein, z opisem Schmutz.

Fi.32I B1
Mi.31 
750 PLN
19095

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 5, gwarancja Mikstein i Schmutz.

Fi.32II
Mi.31
300 PLN
19096

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 28, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.32II
Mi.31
200 PLN
19097

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 29 z charakterystycznym błędem w postaci przerwanej litery O w POLSKA w dolnej części, gwarancja i oznaczenie Petriuk.

Fi.32II
Mi.31
350 PLN
19098

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 38, piękny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Petriuk.

Fi.32II
Mi.31
700 PLN
19099

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 11, znaczek posiada bardzo rzadki dla tego wydania abklacz - wtórną odbitkę maszynową nadruku na stronie gumowanej, fotoatest z szczegółowym opisem powstania tego błędu Schmutz.

Fi.32II
Mi.31
2 000 PLN
19100

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 5, lekko przygięty prawy górny narożnik (nie złamany), ogólnie bardzo ładny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.32II
Mi.31
600 PLN
19101

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 30, piękny stan zachowania, gwarancja Petriuk, z oznaczeniem Mikstein.

Fi.32II
Mi.31
750 PLN
19102

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 78, ładny stan zachowania, fotoatest Petriuk.

Fi.33
Mi.32
1 200 PLN
19103

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 84, nadruk przesunięty w dół występujący na tym nominale w jednym arkuszu, gwarancja i oznaczenie Mikstein, Schmutz.

Fi.33
Mi.32
1 800 PLN
19104

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 87, gwarancja i oznaczenie Mikstein, Schmutz.

Fi.33
Mi.32
1 400 PLN
19105

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 10 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.84 "S z łezką"; mały ślad po podlepce, bardzo ładny stan, sygnowany, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.33 B
Mi.32 
1 800 PLN
19106

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 37, gwarancja Kronenberg, Mikstein.

Fi.34
Mi.33
180 PLN
19107

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 78, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.34
Mi.33
120 PLN
19108

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 66, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.34
Mi.33
200 PLN
19109

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 12 hal. z nadrukiem pierwszą formą z błędem na poz.49 "mocno uszkodzona litera P w POLSKA - tzw.gwóźdź", piękny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.34 B
Mi.33 
2 400 PLN
19110

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z błędem "uszkodzone A", gwarancja.

Fi.34 B3
Mi.33 
700 PLN
19111

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 34 z błędem "cienkie Z", gwarancja Berbeka.

Fi.34B1
Mi.33 
700 PLN
19112

1919 wydanie krakowskie - BOCHNIA, oryginalnie użyty dnia 21.1.19 w Bochni znaczek za 15 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.49, rzadko tak ładnie centralnie skasowany, gwarancja i opis Mikstein.

Fi.35
Mi.33
400 PLN
19113

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 28, gwarancja i oznaczenie Petriuk.

Fi.35
Mi.34
180 PLN
19114

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 15 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.33, poza śladami podlepki zachowany w bardzo ładnym stanie, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.35
Mi.34
200 PLN
19115

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 20 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.43, lekkie zmatowienie po podlepce, ładny stan, sygnowany ŚWIAT, gwarancja Mikulski, z opisem Schmutz.

Fi.36
Mi.35
1 000 PLN
19116

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 84, znaczek w pięknym stanie, gwarancja i oznaczenie Mikstein, na życzenie za dopłatą dodatkowe gwarancje.

Fi.36
Mi.35
2 600 PLN
19117

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 20 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.4 "cienkie Z", sygnowany mgr Sawczak - Knihinicki, gwarancja i opis Miszczak.

Fi.36 B1
Mi.35 
750 PLN
19118

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy pierwszej z poz. 73 z błędem "dwukropek", rzadkie - znaczków z tym błędem przedrukowano tylko 53 sztuki, gwarancja Mikstein, Jungjohann.

Fi.36B2
Mi.35 
1 500 PLN
19119

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 25 hal. z rzadkim jako dość mocno skośny nadrukiem formą IIB poz.42, lekki ślad po podlepce, sygnowany, gwarancja A.Łaszkiewicz, de Julien, z opisem Mikstein.

Fi.37II
Mi.36
7 500 PLN
19120

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIB z poz. 76, znaczek posiada stempelek własnościowy austriackiego sędziego wojskowego B. Żegaracza, który można spotkać na najrzadszych znaczkach wydania krakowskiego, znaczek w pięknym stanie, fotoataest Schmutz.

Fi.37II
Mi.36
14 000 PLN
19121

1919 wydanie krakowskie, gwarancja.

Fi.38
Mi.48
20 PLN
19122

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy III, gwarancja Schmutz.

Fi.38
Mi.48
25 PLN
19123

1919 wydanie krakowskie, znaczek z obiegu pocztowego z Łańcuta, gwarancja Mikstein.

Fi.38
Mi.48
25 PLN