The auction will start on 19.04.2024

Auction 93. Overprint editions 1918-1919

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
10132

1918 drugie wydanie lubelskie, seria podstawowa bez odmian stemplowana grzecznościowo na kopercie kasownikiem Lublina z datą 15.1.19.

Fi.20-9
Mi.20-8
300 PLN
10133

1918 drugie wydanie lubelskie, seria z odmianami znaczka Fi. 22 z nadrukiem w kolorze czarnym i fioletowym, gwarancja Kwaśniewski.

Fi.20-9 (22a, 22b)
Mi.20-8
1 000 PLN
10134

1918 drugie wydanie lubelskie, seria z odmianami 20b, 22b i 23b, gwarancja Schmutz (Fi. 2.380,-).

Fi.20-29
Mi.20-28
1 500 PLN
10135

1918 drugie wydanie lubelskie, seria kasowana (Fi.350.-), znaczek za 50/60 hal z błędem "brak kropki po HAL", sygnatury Rachmanow, Witkowski, gwarancja Schmutz, Krawczyk, Mikstein.

Fi.20-29 (27a B6)
Mi.20-28
330 PLN
10136

1918 drugie wydanie lubelskie, seria czysta, każdy znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku, kilka tańszych z prawie niewidocznym cieniem śladu po podlepce, reszta w bardzo ładnym stanie, gwarancja Gryżewski.

Fi.20-29 B
Mi.20-28 
1 500 PLN
10137

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, najrzadszy znaczek wydań lubelskich z nadrukiem odwróconym i jedna z rzadkości wydań przedrukowych, ledwie widoczny ślad po podlepce, piękny stan zachowania, gwarancja Kronenberg.

Fi.20No
Mi.21K
14 000 PLN
10138

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Falkowski.

Fi.20a
Mi.20A
70 PLN
10139

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja i oznaczenie.

Fi.20a
Mi.20A
90 PLN
10140

1918 drugie wydanie lubelskie, rzadkie ząbkowanie 12 1/2 : 12 3/4, gwarancja Berbeka.

Fi.20a
Mi.20A
300 PLN
10141

1918 drugie wydanie lubelskie, czworoblok, gwarancja.

Fi.20a
Mi.20a
400 PLN
10142

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

Fi.20a
Mi.20a
100 PLN
SOLD
10143

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczki stemplowane grzecznościowo na kopercie, jeden znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku.

Fi.20a, 23a, 25a, 27a, 28
150 PLN
10144

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z ząbkowaniem 11½, gwarancja mały fotoatest Wiatrowski.

Fi.20b
Mi.20B
340 PLN
10145

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku, unieważniony grzecznościowo słabo odbitym kasownikiem, gwarancja i oznaczenie Wiatrowski.

Fi.20b
Mi.20B
35 PLN
10146

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z ząbkowaniem ZL 11½, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.20b
Mi.20B
320 PLN
10147

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z ząbkowaniem 11½, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.20b
Mi.20b
200 PLN
SOLD
10148

1918 drugie wydanie lubelskie, czworoblok, gwarancja Schmutz.

Fi.21
Mi.21
260 PLN
10149

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

Fi.21
Mi.21
60 PLN
10150

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

Fi.21
Mi.21
15 PLN
10151

1918 drugie wydanie lubelskie, duże podlepki, gwarancja.

Fi.21
Mi.21
20 PLN
10152

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz.

Fi.21
Mi.21
60 PLN
10153

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku, gwarancja Wiatrowski i Weźranowski.

Fi.21
Mi.21
15 PLN
10154

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz.

Fi.21
Mi.21 
20 PLN
10155

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 3/15 hal. z odwróconym (Fi.300.-) i uszkodzonym nadrukiem brzegowym "brak P i gwiazdki", pod uszkodzonym nadrukiem pas delikatnych naturalnym zmatowień na gumie, taniej liczony, gwarancja Falkowski.

Fi.21 No
150 PLN
10156

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczki stemplowane grzecznościowo na kopercie, dwa znaczki z brzegowym uszkodzeniem nadruku.

Fi.21, 22a, 24, 26, 29
100 PLN
10157

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja.

Fi.21No
Mi.21K
240 PLN
10158

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Schmutz.

Fi.21No
Mi.21K
200 PLN
10159

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

Fi.22a
Mi.22a
25 PLN
10160

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz.

Fi.22a
Mi.22a
25 PLN
10161

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem z poz. 1 z nie dodrukiem lewej części nadruku, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.22a
Mi.22a
30 PLN
10162

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz.

Fi.22a
Mi.22a
60 PLN
10163

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz.

Fi.22a
Mi.22a
25 PLN
10164

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku z poz. 1, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.22a
Mi.22a
20 PLN
10165

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz.

Fi.22a
Mi.22a 
20 PLN
10166

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z błędem "zniekształcony orzeł, brak lewej gwiazdki i HA zamiast HAL", gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.22a B4
Mi.22a
60 PLN
10167

1918 drugie wydanie lubelskie, czworoblok znaczków za 10/30 hal., lewe z nadrukiem brzegowym: górny z nikłą zniekształconą gwiazdką, dolny z występującym tylko na tej wartości błędem z poz.41 "zniekształcony orzeł, brak lewej gwiazdki i HA zamiast HAL." (Fi.960.-); bardzo ładny stan; sygnowany, gwarancja.

Fi.22a B4
580 PLN
10168

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z odwróconym nadrukiem z poz. 11 z brzegowym uszkodzeniem nadruku, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.22aNo
Mi.22aK
300 PLN
10169

1918 drugie wydanie lubelskie, czworoblok znaczków z nadrukiem odwróconym, Fischer 1.200,- zł, gwarancja.

Fi.22aNo
Mi.22aK
500 PLN
10170

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Krawczyk.

Fi.22aNo
Mi.22aK
180 PLN
10171

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 10/30 hal. unikalny z podwójnym nadrukiem (Fi.30000.-), oba nadruki są znacznie wzajemnie przesunięte wobec siebie i występują jako podwójne tylko na części arkusza, zawsze spotykamy na nich lekki abklatsch, a na dole pasek farby na odwrocie, ogólnie bardzo ładny stan, podwójna gwarancja Mikulski.

Fi.22a Np
30 000 PLN