Auction 93. Overprint editions 1918-1919

10372

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 60 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.11, gwarancja Mikstein, z opisem Gryżewski.

Fi.42
Mi.40
50 PLN
10373

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy, gwarancja Ryblewski, Łaszkiewicz.

Fi.42
Mi.40
35 PLN
10374

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 60 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.96 (Fi.150.-), bardzo nietypowo lekko odbita środkowa część nadruku, piękny stan zachowania, gwarancja i opis Landre, Schmutz.

Fi.42 B
Mi.40
200 PLN
10375

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą z błędem na poz. 25 "cienkie Z", lekki ślad po podlepce, sygnowany esperantista filatelejo, gwarancja i oznaczenie Ryblewski.

Fi.42 B1
Mi.40
100 PLN
10376

1919 wydanie krakowskie, kasowany znaczek za 60 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z zaawansowanym błędem na poz.30 "uszkodzone A", piękny stan, sygnowany KOHANE, gwarancja i opis Mikstein.

Fi.42 B3
Mi.40
300 PLN
10377

Fi.42B1
Mi.40
55 PLN
10378

1919 wydanie krakowskie, parka znaczków z nadrukiem pierwszej formy z poz. 24 i 25 oba z błędem "cienkie Z", znaczki bez gumy, gwarancja Mikulski.

Fi.42B1
Mi.40
70 PLN
10379

Fi.42B1
Mi.40
80 PLN
10380

1919 wydanie krakowskie, parka z nadrukiem pierwszej formy z poz. 43-44, prawy znaczek z błędem "cienkie Z", gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.42B1
Mi.40
90 PLN
10381

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 4 z błędem "cienkie Z", praktycznie nie widoczny ślad po podlepce, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.42B1
Mi.40
100 PLN
10382

1919 wydanie krakowskie, czworoblok znaczków z nadrukiem pierwszej formy z poz. 24/35, wszystkie znaczki z błędem "cienkie Z", górne znaczki z podlepką pomiędzy znaczkami, dolne znaczki bez jej śladów, gwarancja i oznaczenie.

Fi.42B1
Mi.40
480 PLN
10383

Fi.42B1
Mi.40
200 PLN
10384

Fi.42B1
Mi.40
60 PLN
10385

Fi.42B1
Mi.40
60 PLN
10386

1919 wydanie krakowskie, znaczek z odwróconym nadrukiem pierwszej formy z poz. 67, jedna z rzadszych odwrotek wydania krakowskiego, jedna podlepka, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.42No
Mi.40K
2 800 PLN
10387

1919 wydanie krakowskie, znaczek z odwróconym nadrukiem pierwszej formy z poz. 98, znaczki z tym błędem są rzadkie - przedrukowano najprawdopodobniej tylko dwa arkusze, znaczek w ładnym stanie, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.42No
Mi.40K
3 000 PLN
10388

1919 wydanie krakowskie, znaczek z odwróconym nadrukiem pierwszej formy z poz. 83, rzadkie - przedrukowano dwa arkusze znaczków z tym błędem, ładny stan zachowania, gwarancje Mikstein, Schmutz.

Fi.42No
Mi.40K
2 500 PLN
10389

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem odwróconym z nadrukiem pierwszej formy z poz. 14 z błędem "cienkie Z", rzadki znaczek przedrukowany najprawdopodobniej w dwóch arkuszach z nadrukiem odwróconym, z błędem najprawdopodobniej w ilości 20 sztuk!, piękny stan zachowania, fotoatest Schmutz.

Fi.42No B1
Mi.40K
6 760 PLN
10390

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 31, dwie plamki na gumie, gwarancja i oznaczenie Mikstein.

Fi.43
Mi.41
100 PLN
10391

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 89, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.43
Mi.41
90 PLN
10392

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 97, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.43
Mi.41
40 PLN
10393

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 93, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.43
Mi.41
40 PLN
10394

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 75, gwarancja i oznaczenie Mikstein.

Fi.43
Mi.41
100 PLN
10395

Fi.43
Mi.41
100 PLN
10396

Fi.43
Mi.41
50 PLN
10397

Fi.43
Mi.41
40 PLN
10398

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 29, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.43
Mi.41
100 PLN
10399

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 87, gwarancja i oznaczenie.

Fi.43
Mi.41
100 PLN
10400

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 61, gwarancja Mikstein, i z oznaczeniem Jendroszek.

Fi.43
Mi.41
40 PLN
10401

Fi.43
Mi.41
100 PLN
10402

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 3, gwarancja i oznaczenie.

Fi.43
Mi.41
40 PLN
10403

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 87, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.43
Mi.41
40 PLN
10404

Fi.43
Mi.41
40 PLN
10405

1919 wydanie krakowskie, parka znaczków za 80 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.17 i 18 - znaczki z pierwszej fazy druku bez uszkodzonych liter "P" na poz.17, bardzo rzadkie, piękny stan, gwarancja z opisem Schmutz.

Fi.43
Mi.41
400 PLN
10406

Fi.43
Mi.41
35 PLN
10407

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 80 hal. z nadrukiem pierwszą formą z błędem na poz.61 "mocno uszkodzony romb", ładny stan, gwarancja Mikstein, z opisem Schmutz.

Fi.43 B
Mi.41
160 PLN
10408

Fi.43 B+B+B
Mi.41
600 PLN
10409

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 80 hal. z nadrukiem pierwszą formą z błędem na poz.44 "cienkie Z", kasowany na wycinku, bardzo ładny stan, sygnowany, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.43 B1
Mi.41
80 PLN
10410

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 80 hal. z nadrukiem pierwszą formą z pięknie wykształconym błędem na poz.30 "uszkodzone A", bardzo ładny stan, gwarancja Koopman, z opisem Schmutz.

Fi.43 B3
Mi.41
240 PLN
10411

Fi.43B1
Mi.41
60 PLN