The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 93. Overprint editions 1918-1919

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
10252

1918 drugie wydanie lubelskie, czworoblok, gwarancja.

Fi.28
Mi.27
400 PLN
10253

1918 drugie wydanie lubelskie, parka znaczków za 50 hal. z nadrukiem odwróconym, dodatkowo prawy z błędem na poz.10 "brak liter ZTA" (Fi.6000.-), piękny stan, gwarancja Mikulski, Berbeka.

Fi.28 No B9
Mi.27 
3 600 PLN
10254

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem z poz. 10 z błędem "brak liter ZTA w POCZTA", gwarancja.

Fi.28B9
Mi.26
350 PLN
10255

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z przesuniętym nadrukiem z błędem "brak liter ZTA", gwarancja i oznaczenie.

Fi.28B9
Mi.27
80 PLN
10256

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Krawczyk i Schmutz.

Fi.28No
Mi.27K
1 000 PLN
10257

1918 drugie wydanie lubelskie, czworoblok z nadrukiem odwróconym, gwarancja Schmutz (fi. 4.800,-).

Fi.28No
Mi.27K 
2 800 PLN
10258

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Schmutz.

Fi.28No
Mi.27K 
300 PLN
10259

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym z błędem "brak prawego ramienia T", rzadkie, gwarancja Mikulski.

Fi.28No B11
Mi.27K 
900 PLN
10260

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz.

Fi.29
Mi.28
60 PLN
SOLD
10261

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z poz. 50 z nie dodrukiem prawej części nadruku, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.29
Mi.28
30 PLN
10262

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

Fi.29
Mi.28
15 PLN
10263

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z spektakularnym brzegowym uszkodzeniem nadruku, gwarancja Berbeka.

Fi.29 B9
Mi.28
30 PLN
10264

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 90 hal. z nadrukiem odwróconym (Fi.1650.-), poza widocznym na skanie małym przebarwieniem w lewym górnym rogu w ładnym stanie, gwarancja Łaszkiewicz.

Fi.29 No
Mi.28 
800 PLN
10265

1918 drugie wydanie lubelskie, górny lewy znaczek z błędem "uszkodzone P i O", gwarancja.

Fi.29B12
Mi.28
80 PLN
10266

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Schmutz.

Fi.29No
Mi.28K
1 000 PLN
10267

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Mikstein, Petriuk.

Fi.29No
Mi.28K
400 PLN
10268

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja.

Fi.29No
Mi.28K
255 PLN
SOLD
10269

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Krawczyk i Schmutz.

Fi.29No
Mi.28K
350 PLN
SOLD
10270

1918 drugie wydanie lubelskie, nadużycie II formy przedrukowej bez nowej wartości, znaczek za 3 hal. z nadrukiem dwustronnym, wartość ta nie była dopuszczona do obiegu.

Fi.Ndw
60 PLN
SOLD
10271

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 29, nieznacznie przyłamany prawy górny narożnik, brak śladów po podlepce, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.30
Mi.29
1 400 PLN
10272

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 72, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.30
Mi.29
1 400 PLN
10273

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 3 hal. z nadrukiem pierwszą formą ze znanym od lat, ale dotąd niekatalogowanym błędem na poz.7 "podstawa i nóżka litery P w POCZTA skośnie ścięte", piękny stan; gwarancja i opis pozycji Mikstein.

Fi.30 B
Mi.29
10 000 PLN
10274

1919 wydanie krakowskie - "cienkie Z", inspirowany filatelistycznie list nadany w Krakowie przez kierownika ekonomatu pocztowego Józefa Mullera na adres firmy filatelistycznej Fischer we Wiedniu; opłacony został - może przypadkowo, ale absolutnie wyjątkowo, zgodnie z prowizoryczną taryfą pocztową na listy zagraniczne: obowiązywała ona od drugiej połowy stycznia do 25 lutego i z wyłączeniem krajów sąsiednich wynosiła zgodnie z ustaleniami prof. J.Auleytnera 50 hal.; list opłacono 51 hal. wyłącznie znaczkami z błędem "cienkie Z" - za 3, 6, 12 i 15 hal. z nadrukiem pierwszą formą z poz.4, a za 5 i 10 hal. z poz.5; znaczki za 3, 5 i 10 hal. nie występują na niefilatelistycznej korespondencji i oferowany list jest najciekawszym znanym ich użyciem, same znaczki luzem (Fi.6040.-)

Fi.30-35 B1
Mi.29-34 
8 000 PLN
10275

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 5 z błędem "cienkie Z", piękny stan zachowania, gwarancja Mikstein.

Fi.30B1
Mi.29
2 000 PLN
10276

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 47 z charakterystycznie uszkodzonymi literami P, podlepki, gwarancja i oznaczenie.

Fi.31
Mi.30
1 800 PLN
10277

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 53, piękny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Mikstein, Schmutz.

Fi.31
Mi.30
4 200 PLN
10278

1919 wydanie krakowskie, parka znaczków z nadrukiem pierwszej formy z poz. 9 i 10 w pięknym stanie, prawy znaczek niewielka wada w gumie nie od podlepki, gwarancja i oznaczenie Mikstein.

Fi.31
Mi.30
5 400 PLN
SOLD
10279

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 5 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.85 "ścięte S i pęknięte K", maleńki ślad po podlepce, piękny stan, gwarancja i opis Mikulski.

Fi.31 B
Mi.30 
2 400 PLN
10280

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 91, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.32I
Mi.31
200 PLN
10281

1919 wydanie krakowskie, czworoblok znaczków z nadrukiem pierwszej formy z poz. 54/65, piękny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Wiatrowski.

Fi.32I
Mi.31
1 800 PLN
10282

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 74, piękny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Wiatrowski.

Fi.32I
Mi.31
500 PLN
10283

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 65, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.32I
Mi.31
200 PLN
10284

1919 wydanie krakowskie, wycinek z listu opłaconego dwoma znaczkami za 25/80 hal. w tym jednym z odwróconym nadrukiem oraz znaczkiem za 6 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.19, wszystkie znaczki unieważnione unarodowionym kasownikiem Cieszyn 1 w dniu 26.I.19, każdy znaczek gwarancja Mikstein.

Fi.32I, 38, 38 No
Mi.31, 48 
800 PLN
10285

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 5, gwarancja Mikstein i Schmutz.

Fi.32II
Mi.31
300 PLN
10286

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 28, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.32II
Mi.31
200 PLN
10287

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 29 z charakterystycznym błędem w postaci przerwanej litery O w POLSKA w dolnej części, gwarancja i oznaczenie Petriuk.

Fi.32II
Mi.31
350 PLN
10288

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 38, piękny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Petriuk.

Fi.32II
Mi.31
700 PLN
10289

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 11, znaczek posiada bardzo rzadki dla tego wydania abklacz - wtórną odbitkę maszynową nadruku na stronie gumowanej, fotoatest z szczegółowym opisem powstania tego błędu Schmutz.

Fi.32II
Mi.31
2 000 PLN
10290

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 5, lekko przygięty prawy górny narożnik (nie złamany), ogólnie bardzo ładny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.32II
Mi.31
600 PLN
10291

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 30, piękny stan zachowania, gwarancja Petriuk, z oznaczeniem Mikstein.

Fi.32II
Mi.31
750 PLN